Connect with Us

Lajm pozitiv nga Anglia, ja kur do të fillojë Premier Liga

Premier Liga

Lajm pozitiv nga Anglia, ja kur do të fillojë Premier Liga

Publikuar

-

Sekretari i Kulturës dhe Sportit në Britani të Madhe, Oliver Dowden, është shprehur se qeveria britanike “do t’i hap dyert”, për rikthimin e futbollit.

Deri te ky vendim kanë ardhur pas takimit me Federatën Angleze, Premierligën dhe Ligën Angleze të Futbollit.

“Futbolli do të rikthehet në muajin qershor. Plani për rikthim do të thotë një përfshirje më të madhe për fansat, në mënyrë që t’i shikojnë ndeshjet në transmetim direkt duke siguruar të ardhurat e futbollit”, tha Dowden.

Këtë muaj pritet të nisin stërvitjet në grup, ndërsa 13 ose 19 qershori shihen si data ideale për rifillimin e kampionatit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Premier Liga

“Çmendet” Van Dijk: Kështu nuk vazhdohet, kam menduar tërheqjen nga futbolli

Publikuar

-

Nga

Virxhil Van Dajk si shumë lojtarët të tjerë, nuk e ka kaluar aspak mirë këtë periudhë izolimi për shkak të Koronavirusit.

Në një intervistë të dhënë së fundmi, mbrojtësi holandez është shprehur se ka qenë një situatë shumë e vështirë, teksa ka treguar se gjatë kësaj kohe ka menduar për tërheqjen nga futbolli dhe çfarë do të bëjë pasi të ketë varur këpucët mbi gozhdë.

“Është e vështirë të mos jesh në fushë, të stërvitemi, të shprehim talentin tonë, të përgatitemi për ndeshje, të rri kaq shumë pa parë shokët e mi të skuadrës, me të cilët kemi kaluar shumë momente bashkë. Nuk e kisha përjetuar më parë këtë ndjenjë duke qëndruar i izoluar.

Kjo na ka bërë të vlerësojmë gjërat më shumë sesa më parë. Kjo më ka bërë të mendoj për tërheqjen nga futbolli dhe çfarë do të bëj më pas. Kam menduar se çfarë mund të bëj pas karrierës si futbollit.”, u shpreh Van Dajk.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Milot Rashica i jep Shaqirit ‘shkelmin e largimit’ nga Liverpooli

Publikuar

-

Nga

Milot Rashica do t’i jap ‘shkelmin e fundit’ Xherdan Shaqirit. Ylli i kombëtares së Kosovës, Milot Rashica, vazhdon të lidhet me një kalim të mundshëm në ‘Anfield’.

Anësori i Kosovës ka shkëlqyer me fanellën e Werder Bremen, duke bërë që të vjen interesim i madh për të edhe nga jashtë Gjermanisë.

‘Liverpool Echo’ shkruan se Rashica pritet të afrohet në ‘Anfield’ gjatë verës, por si pasojë, Xherdan Shaqiri do të largohet.

Kartoni i Milotit vlerësohet me 28 milionë funte, por çmimi pëson rënie nëse Werder rrezikon rënien nga liga. Kështu, ish anëtari i Llamkos Vushtrria pritet të jetë në dispozicion për 13 milionë funte.

Shaqiri do të jetë lojtarit që do të largohet nga ‘Anfield’, për të siguruar të hollat për kartonin e Rashicës. Roma, Sevilla e CSKA Moscow janë disa nga skuadrat që interesohen për reprezentuesin e Zvicrës.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Në Angli kujtojnë Canën kundër Liverpulit: Ajo çfarë fansat duan të shohin nga një mbrojtës

Publikuar

-

Nga

Lorik Canës i mjaftoi një sezon në Angli teksa u aktivizua në Premier League me Sandërlend, për të treguar karakterin e tij në fushën e lojës. Ish-kapiteni i kombëtares ka lënë mbresa kudo ka shkelur, ndaj edhe kur te Sandërlend kërkojnë të kujtojnë paraqitjen më të mirë nga një lojtar i tyre, mendja shkon te Cana.

Ndeshja ku 36-vjeçari shkëlqeu ishte ajo në fitoren ndaj Liverpul. Cana u kthye në liderin e skuadrës në pjesën defensive duke mbrojtur avantazhin minimal të ekipit të tij.  “Zemra dhe angazhimi që pamë në atë paraqitje ishte një rikthim në kohërat më të thjeshta, kur tifozët në Roker Park u trajtoheshin me gjak dhe guxim në mënyrë të rregullt nga të ngjashmit e Kevin Ball, John Kay dhe Gary Bennett.

Paraqitja e Canës më kujtoi mua dhe shumë tifozëve se sa shumë duam të shohim mbrojtësit tanë duke luajtur me agresion, dhe dëshmoi më tej nocionin e vendosur mirë se tifozët tanë vlerësojnë një zgjidhje të ashpër ose largime të fuqishme me kokë po aq sa ata bëjnë shënimin e një goli të rëndësishëm”, ishin fjalët për Canën. /VipSport.al/

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: