Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Këto shenja duhet të jenë të kujdesshme

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të famshëm/ Këto shenja duhet të jenë të kujdesshme

Publikuar

-

Dashi
Dita e nesërme do të jetë shumë interesante për ju, edhe pse puna është një çështje kritike për ju tani. Ju mund të luftoni me despotizmin e disa shefave dhe çdo çështje ligjore .

Demi
Midis ditës së sotme dhe të nesërme duhet të përpiqeni të shmangni diskutimet , sepse mund të ndjeheni shumë të shqetësuar. Këshilla është gjithashtu t’i kushtoni vëmendje palestrës.
Shumë projekte po pësojnë një shtyrje të pashmangshme.

Binjakët
Një lajm i mirë mund të vijë për ju. Fatkeqësisht, shumë probleme të së kaluarës janë akoma të pranishme dhe ata që po përpiqen të fitojnë diçka më shumë mund ta gjejnë veten të zhvendosur .

Gaforrja
Dita e nesërme do ju favorizojë në një nivel sentimental dhe nga ana tjetër jeni shumë pasionant dhe emocional. Ata që kanë përjetuar probleme tani do të jenë në gjendje të gëzojnë fat dhe forcë . Promovoni marrëdhënie me të tjerët.

Luani
Në këto orë është e rëndësishme që të tjerët të mos ju zemërojnë dhe midis ditës së nesërme dhe pasnesër do të duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm në marrëdhëniet me të tjerët . Periudhe interesante për ata që mund dhe duan të kenë një fëmijë.

Virgjëresha
Ju jeni gjithmonë shumë larg ndjenjave dhe për këtë do të duhet të bëni kujdes të veçantë për të mos garuar me partnerin tuaj . Një vendim përfundimtar “brenda ose jashtë” së shpejti do të jetë i mundur. Yje janë të rëndësishëm.

Peshorja
Dita e nesërme dhe e pasnesërme do të jenë shumë interesante dhe krijuese për ju.Në nivelin e punës, këshillat e horoskopit të Paolo Fox janë të bëjnë vetëm minimumin e zhveshur dhe të rishikojnë disa bashkëpunime .

Akrepi
Midis ditës së sotme dhe të nesërmemund të mendoni se ka diçka të gabuar si në një nivel pune, ashtu edhe në një marrëdhënie . Një stres pak emocional mund t’iu pushtojë.Ju duhet të përfitoni nga këto orë për të kontrolluar ndjenjat.

Shigjetari
Këshilla për ju është të flisni qartë deri të enjten , veçanërisht nëse duhet të merrni disa vendime ose të verifikoni një lidhje. Lodhje e mundshme ose dyshime sentimentale: kujdes.

Bricjapi
Dita e nesërme do ju favorizojë falë aspektit të mirë të Marsit. Problemi juaj i vetëm mund të jetë që të mbylleni pak më shumë në veten tuaj: tani është e rëndësishme të gjesh një mënyrë për t’u lidhur me realitetin .

Ujori
Marrëdhëniet shoqërore janë shumë të rëndësishme për ju dhe ka ardhur koha që ju të bëni një zgjedhje personale . Sipas yjeve, në fakt, kjo është koha e duhur për të filluar një jetë të re.

Peshqit
Dita e nesërme do të jetë shumë e rëndësishme për ju, veçanërisht përsa i përket marrëdhënieve ndërnjerëzore . Në një nivel personal dhe profesional ju së shpejti do të jeni në gjendje të rikuperoheni ./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 13 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Hëna do ju beje me romantike se kurrë sot ju te dashuruarve. Do krijoni një klime aq te ngrohte saqë partneri nuk do doje t’iu largohet për asnjë çast. Beqaret do kenë një dite magjike dhe shume emocionuese, megjithatë me mire le te presin edhe pak kohe para se te hedhin hapa. Me financat nuk priten aspak vështirësi sepse ne çdo moment do dini t’i bëni me kujdes llogarite e planet.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ne përgjithësi kjo e sotmja do jete një dite e favorshme për te dashuruarit. te dyja palët do jene me te gatshëm për bashkëpunim dhe here pas here do hapin rruge. Beqaret nga ana tjetër do kenë takime, por lidhjet qe mund te fillohen nuk janë te destinuara te zgjasin. Buxheti do ketë vështirësi te njëpasnjëshme dhe nuk do arrini dot te kryeni as shpenzimet me te nevojshme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Sot nuk do jeni ne humor shume te mire dhe do e lini pas dore jetën tuaj ne çift. Ky ne fakt do jete një gabim i madh qe do sjelle pasoja edhe për te ardhmen. Beqaret do argëtohen pafundësisht me miqtë e tyre dhe do harrojnë ta kërkojnë princin e kaltër. Financat do jene shume me te mira. Te paktën ky sektor do ju sjelle qetësi dhe do ju riktheje paksa buzëqeshjen.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do jeni mjaft sensuale gjate kësaj dite dhe do be bëni çdo gjë qe marrëdhënia me partnerin te jete sa me fantastike. Nuk do ngurroni te përgatisni edhe surpriza për atë qe keni ne krah. Ju beqaret do keni takime te njëpasnjëshme, por me mire prisni pak dite para se te vendosni me ke do vazhdoni. Pak reflektim do ju beje mire. Buxheti do jete goxha i mire kështu qe mund te përfitoni për te hequr disa para mënjanë.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Do përkujdeseni ne detaje për partnerin tuaj gjate kësaj dite dhe kjo do e beje atë të marre vendime te mëdha. Qe sot e tutje ai do ju mbaje me pranë dhe nuk do reshte se ju surprizuari. Beqaret nuk do e kenë shume te thjeshte ta gjejnë dashurinë e madhe sepse kërkesat do i kenë te mëdha. Financat do jene te kënaqshme dhe mund t’i kryeni pa frike disa investime qe keni menduar.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Jeta juaj ne çift nuk ka për te pasur probleme te mëdha sot përveç ndonjë grindjeje te vogël për çështje vëmendjeje. Mbrëmja do jete me e qete dhe mund te kaloni çaste romantike. Ju beqaret do jeni shume kureshtare dhe do preferoni te njihni sa me shume persona para se te vendosni. Hëna ka rrezik t’iu beje paksa te palogjikshëm me shpenzimet dhe ekuilibri financiar do tronditet.

LEXO EDHE:  Revolucion në Zvicër/ Nga 1 janari, udhëtimi nga shtëpia deri në zyrë llogaritet si orar pune

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Nëse keni një lidhje dhe dyshoni se partneri mund t’iu tradhtoje, me mire flisni hapur me te dhe mos stresoheni duke e kontrolluar ne çdo moment. Nëse gjerat vërtet nuk ecin mire me mire të ndaheni sa me pare. Beqaret nuk duhet te krijojnë shume iluzione për dike qe do takojnë sepse mundet te lëndohen. Financat do jene ne një gjendje goxha te mire dhe do e keni me te lehte te bëni investime.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Dite shume e ngrohte do jete kjo e sotmja për juve qe jeni ne një lidhje. Do jeni me te çliruar dhe do i shprehni ndjenjat me mënyra nga me te ndryshmet. Beqaret nuk do ndihen ende gati për ndryshime te statusit, por një person i ri qe do i joshe do filloje t’i beje te ndryshojnë mendim. Shpenzimet do i kryeni pa bere llogari dhe ne fund te ditës kjo do sjelle probleme.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Jeta ne çift ka për te pasur probleme gjate kësaj dite. Nuk do arrini dot ta frenoni gojën dhe mund te thoni gjera qe do e lëndojnë atë qe keni ne krah. Ju beqaret nuk do preferoni ta ndryshoni statusin sepse ashtu ndiheni te lire te joshni e te flirtoni me këdo. Me shpenzimet mos u tregoni impulsive sepse nesër keni për te pasur probleme te konsiderueshme.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do keni shumë nevojë të shkëlqeni gjatë kësaj dite ju të dashuruarit dhe do bëni të pamundurën që marrëdhënia me partnerin të jetë sa më e mirë. Beqaret do e takojnë më në fund një person për të cilin do ju rrahë zemra edhe më fort. Në planin financiar do jeni shumë të arsyeshëm dhe nuk do hidhni hapa të gabuara. Gjendja ka për të mbetur e shkëlqyer edhe sot.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Sot nuk do keni asnjë arsye përse të qaheni. Partneri do ju mbajë në pëllëmbë të dorës dhe do arrije t’ua plotësojë të gjitha dëshirat. Beqarëve do ju shpërblehen të gjitha përpjekjet që kanë bërë dhe do mund të fillojnë një lidhje me të vërtetë emocionuese. Financat do dini si t’i menaxhoni kurdoherë kështu që gjendja do mbetet e kënaqshme. Ndonjë investim i vogël do ju lejohet patjetër.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Për shkak te mbështetjes se planetëve, marrëdhënia juaj me partnerin do ketë goxha përmirësime. Si ju ashtu edhe partneri do bëni te pamundurën te rivendosni ekuilibrin dhe ta bëni çdo moment sa me harmonik. Beqaret do pëlqejnë shume dike, por nuk do arrijnë ende te heqin mendjen plotësisht nga ish-i i tyre. Sektori i financave do ndërlikohet paksa.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Shenja më e mirë me të cilën duhet të bini në dashuri/ Zbuloni arsyet

Publikuar

-

Nga

Peshqit janë shenja më e ndjeshme e horoskopit. Ata njihen si besnikë dhe japin shumë në dashuri. Një grua që i përket shenjës së Peshqve është idealja për tu dashuruar. Më psohtë do të gjeni disa nga arsyet:

Të bën të qeshësh.

Nëse keni fatin të keni pranë jush një grua që i përket shenjës së Peshqve atëherë bëhuni gati të shijoni jetën plot të qeshura sepse ajo nuk do t’iu zhgënjejë.

Fal qetësi

Të keni një grua që i përket shenjës së peshqve pranë vetes do të ndiheni të qetë, komod dhe të freskët.

Do t’iu mbushë boshllëkun në zemrën tuaj

Nëse keni një boshllëk në zemrën tuaj atëherë askush më mirë se një grua që i përket shenjës së Peshqve nuk do ta zinte atë vend.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor/ Meri zbulon çfarë do t’ju ndodhë këtë javë

Gjithcka e bën në emër të dashurisë

Ajo mendon gjithnjë për të tjerët, ndaj kthejini dashurinë që ju jep në këmbim.

Eshtë një grua e fortë.

Nga mënyra se si ajo dashuron mund t’iu bëjë të mendoni se është e dobët por e vërteta ëshët se ajo është më e fortë se kurrë.

Ajo e di se sa e rëndësishme është të kujdesesh për të tjerët

Ua dhurojnë kohën njerëzve të cilët i bëjnë të lumtur./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni të papriturat e ditës së sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi
Dita e sotme fillon me disa ndërlikime.Këshilla është se para të gjithash duhet ti kushtoni vëmendje çdo çështjeje ligjore, do të duhet të jeni shumë të durueshëm dhe mbi të gjitha t’i referoheni një eksperti ose një profesionisti në sektor.
Pasdite yjet do jenë më të mirë, por ju keni vendime të rëndësishme dhe të vështira për të marrë, si në punë ashtu edhe në aspektin financiar.

Demi
Edhe nëse dita e sotme do të ketë një fillim të mirë do të përfundojë me pak nervozizëm , prandaj mund të ketë disa tensione për tu zgjidhur mes ditës së sotme dhe të nesërme.Ju jeni njerëz shumë të fortë, por mund të jenë që ata rreth jush që ankohen paksa shumë pa bërë asgjë dhe ky qëndrim ju bën shumë nervoz.

Binjakët
Pasditja e sotme do t’ju japë një situatë të shkëlqyer astrologjike që do të vazhdojë t’ju shoqërojë deri të enjten, falë Hënës, Mërkurit dhe Venusit në një aspekt të favorshëm.
Disonantizmi i Marsit, megjithatë, flet edhe për një tension të caktuar nervor që duhet të menaxhohet me kujdes.
Dashuria dhe familja, megjithatë, duket se janë rikthyer në plan të parë dhe tani ju po kërkoni dashuri të qëndrueshme . Ata që kishin përjetuar momente krize, tani po përballen me ta. Rritja dhe lajmet e mira në sferën e punës po vijnë së shpejti.

Gaforrja
Jeni pak të mërzitur pak në këtë ditë të martë për shkak të hënës në kundërshtim.Ju mund të jeni shumë intolerantë , veçanërisht nëse ditët e kaluara e keni gjetur veten përballë problemeve të llojeve të ndryshme dhe ju është bërë shumë presion. Vështirësitë në marrëdhëniet ndërnjerëzore mund të shfaqen këtë mëngjes , por pasdite situata do të përmirësohet. Rimëkëmbje në dashuri të Premten dhe të Shtunën.

Luani

Pasditen e sotme, marrëdhëniet mund të shkaktojnë një mërzitje më shumë . Ekziston një ngacmim për ju dhe pothuajse duket se nuk mund të projektoni veten në të ardhmen me qartësi.
Sipas horoskopit të Paolo Fox, disa ngjarje të fundit mund të kenë bërë që të ndjeheni të lënduar në krenari dhe mbase jeni të pavendosur në lidhje me atë masë që duhet të bëni. Në fakt, nuk ju pëlqen të kërkoni dhe tani jeni duke pritur për një mirënjohje që nuk është aty. Ju urreni të “toleroheni” ose madje edhe të shkarkoheni.

Virgjëresha
Sfera sentimentale kërkon vëmendje të veçantë , veçanërisht nëse keni përjetuar një distancë të caktuar fizike dhe psikologjike në periudhën e fundit. Ciftet tashmë në krizë mund të gjenden duke debatuar për çështje ekonomike.
Dita e sotme ju fton të reflektoni thellësisht në vendimet që do të duhet të merrni së shpejti.

Peshorja
Tre ditët e ardhshme do t’ju japin mundësinë për të zgjidhur dhe riorganizuar një çështje sentimentale . Sigurisht që ngjarjet e fundit nuk kanë qenë të lehta për tu menaxhuar dhe ju ndoshta jeni ndier të sulmuar dhe pyetur edhe në një nivel pune . Jupiteri i kundërt kërkon shumë durim dhe vëmendje në trajtimin e disa çështjeve ekonomike dhe ligjore.

LEXO EDHE:  Si e përkufizoni dashurinë?/Shenja juaj zodiake i thotë të gjitha

LEXO EDHE:  Lumturia / Pse kur vjen nuk duhet ta lini të ikë

Akrepi
Në këtë periudhë keni një nevojë të madhe për kënaqësi dhe me Marsin që një tranzit i rëndësishëm do të fillojë brenda disa orësh, më në fund gjeni guxim! Për më tepër, një lajm i rëndësishëm mund të vijë për ju midis të Premtes dhe të Shtunës.
Kjo fazë e rikuperimit është themelore jo vetëm për t’u rikthyer në besimin në të ardhmen, por edhe për të planifikuar diçka interesante në funksion të verës . Ju gjithashtu mund të kombinoni diçka vërtet të rëndësishme nga këndvështrimi i ndjenjave.

Shigjetari
Ju keni një dëshirë të fortë për liri , e cila natyrisht ka munguar në periudhën e fundit. Prandaj duhet të përqendroheni kryesisht në mundësinë e udhëtimit me imagjinatën. Sidoqoftë, rekomandimi është që të përpiqeni të shihni sa më shumë njerëz sa më shpejt të jetë e mundur dhe të bëni diçka tuajin . Sidoqoftë, nuk përjashtohet mundësia që shumë Shigjetarë të konsiderojnë idenë e të lënë vetëm për një udhëtim.

Bricjapi
Ju jeni duke përjetuar një gjendje me forcë dhe energji të madhe dhe çdo problem mund të zgjidhet lehtë. Horoskopi i Paolo Fox ju kujton se në këtë moment gjëja e rëndësishme është që të përfshiheni , duke marrë parasysh gjithashtu që shumë Bricjapë në këtë moment kanë më shumë fjalë.
Pavarësisht nga vështirësitë e periudhës, ju për nga natyra jeni gjithmonë në gjendje të gjeni mënyra për të vazhduar përpara .

Ujori
Tani për tani ju ndjeheni sikur jeni në mëshirën e ngjarjeve . Padyshim që nuk është e mundur tani të vendosni të lëvizni ose të udhëtoni, por ju ende keni një dëshirë të madhe për të shpëtuar.
Kohët e fundit keni pasur mundësinë të rivlerësoni familjen dhe t’i jepni një rëndësi më të madhe asaj që bëni. Kjo situatë e vështirë ju ka dhënë mundësinë ta shikoni jetën tuaj në mënyrë më kritike. Në fund të kësaj krize do të ndiheni njerëz të ndryshëm dhe mbase madje do të jeni të lumtur me atë që do të bëni!

Peshqit
Ju jeni jashtëzakonisht të hutuar në këtë periudhë, veçanërisht në një nivel sentimental. Gjithmonë duhet të keni vëmendje dhe duket se në këtë moment nuk ndiheni të ndërsjellë . Për tu ndier të sigurt, shpesh ju afroheni njerëzve shumë të programuar dhe racionalë, por në afat të gjatë këto marrëdhënie me njerëz shumë të fortë rrezikojnë të mos shkojnë mirë. Vëmendje të paktën deri në fund të korrikut./ CNA.al

LEXO TE PLOTE