Connect with Us

Gabimet fatale që nuk duhet t’i bëni kurrë në shtrat/ Zbuloni arsyet

Life Style

Gabimet fatale që nuk duhet t’i bëni kurrë në shtrat/ Zbuloni arsyet

Publikuar

-

Ka disa gabime që bëjmë në jetë, të cilat janë të falshme. Por kur flasim për shtratin, ato mund të jenë fatale. Ndaj këto 5 këshilla janë shumë të vlefshme, përpara se të kryeni marrëdhënie seksuale.

1.Marrja e medikamenteve të caktuara
Antihistamines (ilaçet antialergjike) thajnë membranat mukozale sidomos membranat e organit gjenital femëror.

2.Mos hani ushqime pikante
Ushqime të ndryshme mund t’i japin një aromë karakteristike organit gjenital të femrës, por që nuk mund të themi se është e këndshme. Ushqimet pikante mund të shkaktojnë gazra dhe fryrje.

3.Mos pini shumë lëngje
Një studim në Universitetin e Missouri-St. Louis ka dalë në përfundimin se 11 për qind e përdoruesve të alkoolit kishin probleme në arritjen e orgazmës: Meshkujt që pinë e kanë të vështirë të përjetojnë ereksione.

LEXO EDHE:  Psikologu i Daily Mail: Ja arsyet pse grindemi në shtrat

4.Mos u depiloni
Të depilohesh disa orë para seksit, është vendimi më i keq që mund të merrni. Jo vetëm që lëkura do t’ju irritohet, por folikulat e qimeve do të jenë të hapura dhe lehtësisht mund të infektohen.

5.Mos përdorni ushqime gjatë marrëdhënies seksuale
Ushqimet e përdorura gjatë seksit, të tipit si çokollata apo mjalti, mund të bëjnë një mjedis perfekt për lulëzimin e baktereve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

FOTOT-Sot është një nga vajzat më seksi të estradës/ Shihni si dukej Zajmina Vasjari në fëmijëri

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Zajmina Vasjari është një nga personazhet më aktivë në rrjetet sociale. Ajo numëron shumë ndjekës me të cilët ndan momente nga jeta e përditshme.

Së fundi ajo ka publikuar një foto nga fëmijëria e saj për të uruar të motrën për ditëlindje. Dy motrat shfaqen në moshë të vogël, teksa kanë pozuar krah njëra-tjetrës të veshura me fustane.

LEXO EDHE:  Prisni thonjtë në mënyrën e gabuar / Mos e bëni kurrë këtë!

“Pranë njëra-tjetrës ose milje larg, motrat do të jenë gjithmonë të lidhura nëpërmjet zemrës. Gëzuar ditëlindjen!”- janë fjalët e këngëtares në foton e rrallë nga fëmijëria.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Life Style

Qëndrimi dhe ekuilibri/ 10 gabimet që dëmtojnë shpinën tuaj

Publikuar

-

Nga

Qëndrimi për një kohë të gjatë ulur mund të shkaktojë probleme të shumta shëndetësore. Madje shkencëtarët e quajnë ndryshe “Sëmundja e uljes”. Dhimbja e shpinës është një nga problemet më kryesore që shkaktohet nga keq qëndrimi në ambientin tuaj të punës dhe ushtron presion mbi supet, krahët dhe këmbët. Kjo është arsyeja pse duhet të shmangim disa mënyra qëndrimi apo ekulibri. Më poshtë do të gjeni të listuar disa prej tyre që duhet patjetër ti ndryshoni nëse nuk doni të dëmtoni shëndetin tuaj.

1. Mos e mbani monitorin e kopmjuterit në nivelin e syve tuaj.

2. Mos e mbani shpinën larg mbështetëses së karriges apo harkoni shpinën tuaj.

LEXO EDHE:  Prisni thonjtë në mënyrën e gabuar / Mos e bëni kurrë këtë!

LEXO EDHE:  Prisni thonjtë në mënyrën e gabuar / Mos e bëni kurrë këtë!

3.Mos i mbani këmbët në pjesën e poshtmë të karriges, mundohuni ti mbështetni në tokë ashtu sic duhet .

4.Mos qëndroni këmbë mbi këmbë

5.Nuk përdorni mbështetëse në karrigen tuaj

6.Nuk qëndroni në karrige sipas vijës së trupit tuaj

7.Nuk pushoni cdo 30 minuta

8.Ju nuk e rregulloni lartësinë e karriges tuaj në mënyrë që ijet tuaja të jenë pak më të larta se gjunjët.

9.Lartësia e krahut është shumë e rëndësishme të jetë në një pozicion të drejtë me trupin.

10.Nuk përdorni kufja kur punoni në zyrë. Duke e mbajtur telefonin me sup do të shkaktoni shumë dëmtime për shpinën taj.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Janë ekstremisht të zgjuar/ Shenjat më inteligjente të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Ujori
Ujori tenton të filtrojë pothuajse gjithcka në mendjen e tij intelektuale. Ata janë në gjendje të distancohen nga një situatë e vështirë dhe të gjejnë një zgjidhje më të lehtë. Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë të ekuilibruar, krijues dhe shumë të zgjuar.
Ata janë gjithnjë në kërkim të ideve dhe koncepteve të reja dhe kanë një pikëpamje alternative. Nuk binden lehtë dhe sigurohen të kenë prova për cdo gjë.

Virgjëresha
Virgjëresha është një nga ato shenja që interesohen për të gjitha llojet e gjërave, edhe nëse ato janë gjëra që njerëzit i marrin si të mirëqena. Nëse nuk ka zgjidhje për një problem njerëzit që i përkasin kësaj shenje do të gjejnë patjetër një zgjidhje në mendjen e tyre. Ata pëlqejnë të zgjidhin të pazgjidhshmen dhe të rregullojnë të parregullueshmen.

LEXO EDHE:  Zbuloni se me cilën shenjë të horoskopit do keni sukses në shtrat për këtë vit

LEXO EDHE:  Prisni thonjtë në mënyrën e gabuar / Mos e bëni kurrë këtë!

Bricjapi
Njerëzit që i përkasin kësaj shenjeshumë të metodizuar të saktë dhe të strukturë të të menduarit që i ndihmon ata në marrjen e vendimeve të zgjuara. Mundohen të shmangin impulsivitetin dhe të jenë tepër gjakftohtë kur nëse duan të arrijnë qëllimet e tyre.Bricjapët kanë tendencë të jenë shumë inteligjentë dhe kanë aftësinë ta përdorin mirë trurin e tyre.

Akrepi
Eshtë praktikisht e pamundur të mashtrosh Akrepin për shkak të forcës së tyre mendore, inteligjencës perceptuese dhe intensitetit.Ata kanë arsyetim perceptues ose aftësi për të përdorur informacionin që kanë marrë nga shqisat e tyre. Ata jo vetëm që marrin shumë informacion nga shqisat e tyre, por janë në gjendje ta shfrytëzojnë atë shumë shpejt.Akrepat marrin informacione që njerëzit e tjerë janë të prirur ti humbasin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE