Connect with Us

AKU kontrolle në të gjithë vendin/ Asgjëson 14 ton ushqime

Kronika

AKU kontrolle në të gjithë vendin/ Asgjëson 14 ton ushqime

Publikuar

-

AKU ka kryer 215 inspektime dhe monitorime në të gjithë vendin në kuadër të Task-Forcës kundër përhapjes së Covid-19.

AKU ka këshilluar dhe orientuar disa operatorë të biznesit ushqimor për problematika të hasura në protokollet e sigurisë kundër përhapjes së COVID-19.

Mësohet se janë asgjësuar 14 ton ushqime me kërkesë të një subjekti, si dhe janë marë 27 mostra në total.

LEXO EDHE:  Therjet në rrugë/ Peleshi: Do ketë kontroll të kontrollorëve

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit njofton se bazuar edhe legjilacionit ne fuqi do të jetë i pranishëm në të gjithë vendin për të garantuar sigurinë ushqimore dhe shëndetin e konsumatorëve./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

I theu brinjët djalit të mitur të bashkëjetueses/ Lihet në burg 35-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Apelit në Tiranë ka dhënë sot vendimin për 35-vjeçarin Alfred Kazanxhi.

Mësohet se Gjykata e Apelit ka lënë në fuqi vendimin e Gjykatës së Tiranës, e cila la në burg Kazanxhin.

35-vjeçari akuzohet për keqtrajtim të një të mituri, konkretisht për dhunë ndaj djalit 3-vjeçar të bashkëjetueses duke i thyer tre brinjë.

LEXO EDHE:  AKU vazhdon aksionin/ Zbulohet magazina e falsifikimit të produkteve

Ai ka mohuar akuzën dhe ka deklaruar se djali ka pësuar fraktura pasi ka rënë nga krevati. Nga ana tjetër fqinjët kanë treguar se edhe më herët fëmija ka pasur hematoma në fytyrë e trup, ndërsa mjekja që e ka ekzaminuar tha se janë shenja dhune./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Gramsh/ Humb jetën 1 person, plagosen 3 të tjerë

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë rrugor ka ndodhur pasditen e sotme në Gramsh.

Një makinë ka dalë nga rruga në Poroçan të Gramshit e për pasojë ka humbur jetën një person, ndërsa janë plagosur tre të tjerë.

Ambulanca dhe policia kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. Ndërkohë pritet të zbardhen rrethanat e këtij aksidenti të rëndë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Dyshohet se ngacmoi seksualisht vajzën e tij/ Arrestohet 37 vjeçari në Maliq

Publikuar

-

Nga

Një 37-vjeçar është arrestuar nga policia në Maliq të Korçës, pasi ka ngacmuar seksualisht vajzën e tij 18-vjeçare.

Specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Maliq, bënë arrestimin në flagrancë të shtetasit R. M., 37 vjeç, pasi dyshohet se ky shtetas ka konsumuar elementë të veprës penale “Ngacmimi seksual”, me vajzën e tij 18-vjeçare.

LEXO EDHE:  Therjet në rrugë/ Peleshi: Do ketë kontroll të kontrollorëve

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Korçë për veprime të mëtejshme./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE