Connect with Us

I tradhtojnë por refuzojnë të ndahen/ Arsyet pse burrat jo besnikë qëndrojnë me gratë e tyre

Life Style

I tradhtojnë por refuzojnë të ndahen/ Arsyet pse burrat jo besnikë qëndrojnë me gratë e tyre

Publikuar

-

Një studim zbuloi se 2.2% e të martuarve raportuan se kishin pasur më shumë se një partner gjatë një viti. Në përgjithësi, sipas studiuesve, midis 15-25% të amerikanëve të martuar kanë afera dhe burrat kanë më shumë gjasa të përfshihen në mashtrime sesa gratë. Dhe ekziston një pyetje se pse burrat që tradhtojnë nuk duan të divorcohen, por gjithsesi vazhdojnë të mashtrojnë.

1.Sipas tij, shtëpia e tij është  vendi më i mirë.
Ai ju njeh, ju gatuani për të dhe kujdeseni për fëmijët. Ai është i kënaqur me jetën e tij dhe është në kërkim të një aferë sepse dëshiron të provojë diçka të re, jo domosdoshmërisht sepse dëshiron të ndryshojë jetën e tij. Shtëpi për një burrë si kjo është një kështjellë. Nuk ka asnjë pyetje në kokën e tij nëse ai duhet të largohet. Ai nuk e dëshiron këtë sepse, pa gruan e tij, do të ishte e vështirë për të të menaxhonte shtëpinë. Ndoshta nuk ka më dashuri apo pasion, por ka miqësi dhe respekt. Ai thjesht dëshiron një zonë rehatie ku ai mund të bëjë sy gjumë më të mirë.

2.Ai po kërkon thjesht një “pushim”.
Një CEO i një faqe takimesh për personat e martuar tha në një intervistë se ka shumë nga këto lloje të rasteve kur keni një marrëdhënie të mirë me partnerin tuaj. Ata janë pjesë e një grupi të mirë familjar, të dy kanë detyra, por mashtruesit nuk po kërkojnë ndarje në këtë rast. Ekziston një dashuri e madhe mes partnerëve , por të kesh një lidhje është vetëm një kohë për t’u çlodhur dhe për t’u ndjerë aventureske.

3.Ai nuk ka guxim të mjaftueshëm për të ndryshuar plotësisht jetën e tij.
Ai ka jetuar me gruan e tij tashmë për 10 vjet dhe ka qenë një burrë dhe baba i përsosur, por papritmas ai takon shoqen e saj të shpirtit. Terapisti Douglas La Bier e quan këtë një lidhje “Trupi Mind” . Kjo ndjenjë e re mund të jetë shumë e fuqishme dhe t’ju konsumojë nga koka tek këmbët. Ndonjëherë në këto raste, disa burra mund të preferojnë të divorcohen dhe martohen përsëri, por të tjerët nuk mund ta bëjnë këtë. Ata ende kanë një lidhje të madhe me gruan e tyre .

LEXO EDHE:  Lajme të këqija/ Edhe pas ndarjes një pjesë e tij do të mbetet gjithmonë me ju

4.E urrejnë fjalën divorc
Fjala “divorc” ngjall miliona emocione dhe ndjenja te keqija. Divorci përfshin të merresh me avokatë, të luftosh, të ndash pronën dhe të negociosh për menaxhimin e kohës për fëmijët. Disa burra mund të preferojnë të lënë gjithçka siç është ashtu, kështu që ata nuk duhet të kalojnë nëpër lot, zemërim dhe bërtitje që vjen me këtë përvojë. Edhe nëse nuk ka më marrëdhënie të shëndetshme, është thjesht më e lehtë të gjesh një dashnor.Përveç kësaj, ai ende nuk dëshiron të stresojë fëmijët dhe gruan e tij.

5. Kupton gabimin pas aferës
Një burrë tregoikishte mashtruar gruan e tij me shoqen e saj të ngushtë. Ai e kuptoi plotësisht se ishte një gabim i tmerrshëm, por tani ai është në dhimbje. Djali nuk e di se çfarë të bëjë ose nëse ai duhet t’i tregojë gruas së tij për këtë. Sigurisht, ka shumë mendime nëse ai duhet të rrëfejë apo jo, por edhe nëse ajo e mësoi këtë, ai nuk dëshiron të shkëputet me të sepse ende e do./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Dinakë dhe tinëzarë/ Kjo është shenja më mashtruese e horoskopit

Publikuar

-

Nga

Dinakë dhe tinëzarë/ Kjo është shenja më mashtruese e horoskopit

Ujori

Janë dinakë e tinëzarë dhe do t’ju bindin se ata në fakt i keni shoqërinë më të mirë. E dinë saktësisht si t’ju përfitojnë.

Në fillim do t’ua bëjnë qejfin maksimalisht, por pas një kohe, kur e kuptojnë se “ju kanë” dhe se më nuk janë të detyruar të përpiqen, fillojnë të tregojnë fytyrën e tyre të vërtetë.

LEXO EDHE:  Ndahen Lori Hoxha dhe Vis Bajraktari? Zbulohet femra që është futur mes tyre

LEXO EDHE:  Keni diferencë të madhe moshore në çift/ Ja çfarë thotë një studim për ju

Rëndom luajnë lojën ngrohtë-ftohtë: sa janë plot dashuri, sa krejt të painteresuar. Kur mërziten së luajturi me ju, do t’ju shfrytëzojnë materialisht apo emocionalisht, dhe të zhduken pa gjurmë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Fifi nuk e fsheh më dashurinë/ Ndjek në rrjetet sociale vetëm njeriun që i ka “rrëmbyer” zemrën

Publikuar

-

Nga

Fifi nuk e fsheh më dashurinë/ Ndjek në rrjetet sociale vetëm njeriun që i ka "rrëmbyer" zemrën

Prej kohësh, këngëtarja Fifi ka folur rreth dashurisë dhe njeriut që i ka rrëmbyer zemrën.

“Krej cfarë dua në jetë është vëmendja jote dhe vetëm e jotja. Nëse duhet me luftu ka me luftu. Nëse duhet me u çmend ka me u çmend. Nëse duhet me u bë palaço kam me u bo palaço. Me të pa tu kesh, krejt i boj. Ama dorë nga ty nuk heq dot kollaj”, shkruante Fifi në një prej postimeve ku etiketoi dhe personin që i kishte rrëmbyer zemrën.

Por së fundi këngëtarja ka vemdosur të zgjidhë çdo enigmë dhe në rrjetet sociale ka vendosur të ndjekë vetëm personin e saj të zemrës, djalin me emrin Xhuljo.

LEXO EDHE:  Ju tregojmë si t’ja hidhni paq, formave më të zakonshme të ndarjes

LEXO EDHE:  FOTOT/ Dua Lipa i jep fund thashethemeve, tashmë single

Duket se këngëtarja ka vendosur ta bëjë publike këtë lidhje duke shuar të gjitha dyshimet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Nga vendi i propozimit tek pushimet e para si çift/ Armina Mevlani nostalgjike, publikon fotot ndër vite me Zenin

Publikuar

-

Nga

Nga vendi i propozimit tek pushimet e para si çift/ Armina Mevlani nostalgjike, publikon fotot ndër vite me Zenin

Blogerja Armina Mevlani dhe Shkëlzen Berisha po jetojnë dashurinë e tyre prej vitesh.

Ditën e sotme, blogerja është bërë paksa nostalgjike dhe ka ndarë disa foto ku shihet me Shkëlzenin pikërisht në përvjetoin e tyre të njohjes.

Në secilën prej fotove të publikuar fshihet një moment i veçantë. Nga darka romantike, momenti i propozimit, e deri tek pushimet e para si çift.

LEXO EDHE:  Keni diferencë të madhe moshore në çift/ Ja çfarë thotë një studim për ju

LEXO EDHE:  Vajza mendjen këtu!/ Nëse partneri ju thotë këto fraza, i keni ardhur në “majë të hundës”

Kujtojmë se çifti kishte menduar të martohej verën e 2020-ës por për shkak të pandemisë planet e blogeres dhe juristit janë shtyrë për një moment më të përshtatshëm./ CNA.al

LEXO TE PLOTE