Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni të papriturat e ditës së sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni të papriturat e ditës së sotme

Publikuar

-

Dashi
Dita e sotme fillon me disa ndërlikime.Këshilla është se para të gjithash duhet ti kushtoni vëmendje çdo çështjeje ligjore, do të duhet të jeni shumë të durueshëm dhe mbi të gjitha t’i referoheni një eksperti ose një profesionisti në sektor.
Pasdite yjet do jenë më të mirë, por ju keni vendime të rëndësishme dhe të vështira për të marrë, si në punë ashtu edhe në aspektin financiar.

Demi
Edhe nëse dita e sotme do të ketë një fillim të mirë do të përfundojë me pak nervozizëm , prandaj mund të ketë disa tensione për tu zgjidhur mes ditës së sotme dhe të nesërme.Ju jeni njerëz shumë të fortë, por mund të jenë që ata rreth jush që ankohen paksa shumë pa bërë asgjë dhe ky qëndrim ju bën shumë nervoz.

Binjakët
Pasditja e sotme do t’ju japë një situatë të shkëlqyer astrologjike që do të vazhdojë t’ju shoqërojë deri të enjten, falë Hënës, Mërkurit dhe Venusit në një aspekt të favorshëm.
Disonantizmi i Marsit, megjithatë, flet edhe për një tension të caktuar nervor që duhet të menaxhohet me kujdes.
Dashuria dhe familja, megjithatë, duket se janë rikthyer në plan të parë dhe tani ju po kërkoni dashuri të qëndrueshme . Ata që kishin përjetuar momente krize, tani po përballen me ta. Rritja dhe lajmet e mira në sferën e punës po vijnë së shpejti.

Gaforrja
Jeni pak të mërzitur pak në këtë ditë të martë për shkak të hënës në kundërshtim.Ju mund të jeni shumë intolerantë , veçanërisht nëse ditët e kaluara e keni gjetur veten përballë problemeve të llojeve të ndryshme dhe ju është bërë shumë presion. Vështirësitë në marrëdhëniet ndërnjerëzore mund të shfaqen këtë mëngjes , por pasdite situata do të përmirësohet. Rimëkëmbje në dashuri të Premten dhe të Shtunën.

Luani

Pasditen e sotme, marrëdhëniet mund të shkaktojnë një mërzitje më shumë . Ekziston një ngacmim për ju dhe pothuajse duket se nuk mund të projektoni veten në të ardhmen me qartësi.
Sipas horoskopit të Paolo Fox, disa ngjarje të fundit mund të kenë bërë që të ndjeheni të lënduar në krenari dhe mbase jeni të pavendosur në lidhje me atë masë që duhet të bëni. Në fakt, nuk ju pëlqen të kërkoni dhe tani jeni duke pritur për një mirënjohje që nuk është aty. Ju urreni të “toleroheni” ose madje edhe të shkarkoheni.

Virgjëresha
Sfera sentimentale kërkon vëmendje të veçantë , veçanërisht nëse keni përjetuar një distancë të caktuar fizike dhe psikologjike në periudhën e fundit. Ciftet tashmë në krizë mund të gjenden duke debatuar për çështje ekonomike.
Dita e sotme ju fton të reflektoni thellësisht në vendimet që do të duhet të merrni së shpejti.

Peshorja
Tre ditët e ardhshme do t’ju japin mundësinë për të zgjidhur dhe riorganizuar një çështje sentimentale . Sigurisht që ngjarjet e fundit nuk kanë qenë të lehta për tu menaxhuar dhe ju ndoshta jeni ndier të sulmuar dhe pyetur edhe në një nivel pune . Jupiteri i kundërt kërkon shumë durim dhe vëmendje në trajtimin e disa çështjeve ekonomike dhe ligjore.

LEXO EDHE:  Parashikimi i shkencëtarëve: Një lëndë e zezë pritet që të përplaset me Tokën

Akrepi
Në këtë periudhë keni një nevojë të madhe për kënaqësi dhe me Marsin që një tranzit i rëndësishëm do të fillojë brenda disa orësh, më në fund gjeni guxim! Për më tepër, një lajm i rëndësishëm mund të vijë për ju midis të Premtes dhe të Shtunës.
Kjo fazë e rikuperimit është themelore jo vetëm për t’u rikthyer në besimin në të ardhmen, por edhe për të planifikuar diçka interesante në funksion të verës . Ju gjithashtu mund të kombinoni diçka vërtet të rëndësishme nga këndvështrimi i ndjenjave.

Shigjetari
Ju keni një dëshirë të fortë për liri , e cila natyrisht ka munguar në periudhën e fundit. Prandaj duhet të përqendroheni kryesisht në mundësinë e udhëtimit me imagjinatën. Sidoqoftë, rekomandimi është që të përpiqeni të shihni sa më shumë njerëz sa më shpejt të jetë e mundur dhe të bëni diçka tuajin . Sidoqoftë, nuk përjashtohet mundësia që shumë Shigjetarë të konsiderojnë idenë e të lënë vetëm për një udhëtim.

Bricjapi
Ju jeni duke përjetuar një gjendje me forcë dhe energji të madhe dhe çdo problem mund të zgjidhet lehtë. Horoskopi i Paolo Fox ju kujton se në këtë moment gjëja e rëndësishme është që të përfshiheni , duke marrë parasysh gjithashtu që shumë Bricjapë në këtë moment kanë më shumë fjalë.
Pavarësisht nga vështirësitë e periudhës, ju për nga natyra jeni gjithmonë në gjendje të gjeni mënyra për të vazhduar përpara .

Ujori
Tani për tani ju ndjeheni sikur jeni në mëshirën e ngjarjeve . Padyshim që nuk është e mundur tani të vendosni të lëvizni ose të udhëtoni, por ju ende keni një dëshirë të madhe për të shpëtuar.
Kohët e fundit keni pasur mundësinë të rivlerësoni familjen dhe t’i jepni një rëndësi më të madhe asaj që bëni. Kjo situatë e vështirë ju ka dhënë mundësinë ta shikoni jetën tuaj në mënyrë më kritike. Në fund të kësaj krize do të ndiheni njerëz të ndryshëm dhe mbase madje do të jeni të lumtur me atë që do të bëni!

Peshqit
Ju jeni jashtëzakonisht të hutuar në këtë periudhë, veçanërisht në një nivel sentimental. Gjithmonë duhet të keni vëmendje dhe duket se në këtë moment nuk ndiheni të ndërsjellë . Për tu ndier të sigurt, shpesh ju afroheni njerëzve shumë të programuar dhe racionalë, por në afat të gjatë këto marrëdhënie me njerëz shumë të fortë rrezikojnë të mos shkojnë mirë. Vëmendje të paktën deri në fund të korrikut./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 12 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Ditë shumë vendimtare ka për të qenë kjo e sotmja për ju të dashuruarit. Nëse keni pasur probleme në çift gjithçka do zgjidhet sa hap e mbyll sytë. Ju beqarët duhet të jeni më të matur dhe nuk duhet të hidhni hapa pa qenë plotësisht të sigurt. Financat do jenë goxha të favorizuara kështu që mund të bëni të gjitha shpenzimet që keni parashikuar prej kohësh.

DEMI 21. prill – 21. maj

Për ju të dashuruarit marrëdhënia me partnerin do ketë goxha përmirësime. Komunikimi dhe toleranca do çojnë atje ku keni dashur. Beqarët ka shumë mundësi t’i kthejnë shpinën dashurisë sot dhe nuk do pranojnë asnjë lloj ftese që do iu bëhet. Shpenzimet nuk duhet t’i kryeni në mënyrë të palogjikshme sepse situata mund t’iu dale jashtë kontrollit në çdo moment.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Sot gjërat kanë për t’iu ecur shumë mirë ju të dashuruarve. Do ndani me partnerin edhe brengat më të mëdha dhe do çliroheni goxha. Beqarët duhet të reflektojnë mirë dhe të kuptojnë njëherë çfarë duan të bëjnë para se të veprojnë. Bëhet fjalë për të ardhmen e tyre. Buxhetin duhet ta menaxhoni me përpikmëri të madhe sepse vetëm ashtu situata do mbahet nën kontroll.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Nuk do jeni shumë në humor gjatë kësaj dite dhe mund të keni edhe debate të vogla me partnerin. Nuk do ju pëlqejë shume kokëfortësia e tij për disa gjëra dhe do ja thoni këtë. Beqarët do i bëjnë të gjitha përpjekjet për ta ndryshuar statusin dhe fale edhe mbështetjes së miqve çdo gjë do jetë më e thjeshtë. Buxheti do jetë më i mirë, por jo perfekt për të kryer investime gjigande.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Partneri juaj do ndihet shume mirë me përkëdheljet dhe dashurinë që do i ofroni kështu që do mundohet t’ua shpërblejë gjithçka. Përgatituni edhe për ndonjë surprizë jashtë parashikimeve. Beqarët do kenë takime pafund dhe pranë disa personave do fillojnë të ndihen goxha mirë. Buxhetin, por e menaxhuar me mençuri nuk keni për të pasur asnjë lloj problemi as më vonë.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Ditë e stuhishme ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do acaroheni me disa gjeste të partnerit dhe nuk do e toleroni për asgjë. Beqarëve më në fund do iu rikthehet fuqishëm buzëqeshja dhe rrahjet e zemrës do ju shpeshtohen. Për menaxhimin e buxhetit do ndiqni strategji shumë strikë dhe nuk do lejoni që gjendja të destabilizohet.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Ata që sapo kanë dalë nga një periudhë delikate për jetën në çift, do afrohen më shumë me partnerin dhe do sqarojnë gjithçka me delikatese dhe maturi. Beqarët nga ana tjetër do jenë mjaft sensualë dhe do tërheqin vështrimet e të gjithëve. Edhe në planin financiar planetët do ndikojnë pozitivisht. Situata do fillojë të konsolidohet ndjeshëm dhe ju do jeni më të qetë.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Edhe gjatë kesaj dite jeta juaj në çift do jetë paksa e paqëndrueshme. Mundohuni me çdo kusht të largoni stresin dhe të mendoni me pozitivisht për të ardhmen. Beqarëve do iu shtohen të rrahurat e zemrës. Më në fund as ata nuk do ndihen më vetëm. Për shkak të disa shpenzimeve të domosdoshme që do iu duhet të bëni financat do fillojnë të destabilizohen.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Edhe pse do keni shumë gjëra për të bërë sot do e gjeni kohën për të qëndruar pak me atë që keni ne krah. Nga ana e tij ai do tregohet edhe më i kuptueshëm. Beqarët duhet të përfitojnë nga kjo ditë me diell për të joshur personat që pëlqejnë. Në planin financiar do merrni iniciativa për të bërë një riorganizim të buxhetit. Do e përmirësoni ndjeshëm situatën.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Ka shumë mundësi që komunikimi ndërmjet jush dhe partnerit të shtohet edhe më shumë gjatë kësaj dite. Do ndani çdo mendim dhe çdo ide me të. Beqarët nuk duhet te tregohen të turpshëm sepse në këtë mënyrë nuk do e gjejnë dot atë që kërkojnë. Çështjet financiare do shkojnë më së miri. Do keni fat të kryeni edhe ndonjë shpenzime me tepër nga zakonisht.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ju që jeni prej disa kohësh në çift do kaloni momente të paharrueshme me partnerin tuaj. Do bëni çmos që të ndiheni të lumtur dhe do ia shprehni pa pushim ndjenjat atij. Beqarët do dalin me miqtë për të festuar diçka dhe atje papritur do ndodhë takimi i shumëpritur. Tregohuni sa më të hapur. Në planin material, fati do iu buzëqeshë. Do kryeni transaksione të rëndësishme dhe afatgjata.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Nëse jeni në një lidhje ambienti nuk do jetë aq i ngrohtë sa ju e prisnit. Bashkëpunimi do të shterojë dhe ndjenjat nuk do jenë më aq të thella sa më parë. Mundohuni të gjeni arsyet e gjithë kësaj dhe të rregulloni situatën. Beqarët do kenë disa takime, por nuk do gjejnë dot personin që kanë ëndërruar. Kujdes me transaksionet financiare. Shtyjini për më vone sepse situata nuk është e favorshme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Pasionante dhe e pavarur/ Arsyet pse duhet të bini në dashuri me një grua Luan në horoskop

Publikuar

-

Nga

1.Gratë që i përkasin shenjës së Luanit janë pasionante
Puthja e saj do t’iu bëjë ta dëshironi më shumë.

2.Janë kreative
Janë argëtuese dhe kanë lindur për aventura.Gjithmonë do të keni dicka për të bërë me një grua Luan

3.Eshtë bujare.
Nuk i llogarit fare paratë kur vjen puna për t’iu kënaqur juve.

4.Ka sens humori
Ajo pëlqen të sjellë një buzëqeshje në fytyrën tuaj dhe t’ju bëjë të qeshni.

LEXO EDHE:  Pa e menduar dy herë/ Këto shenja do t’ju zhdukin nga jeta e tyre sa hap e mbyll sytë

LEXO EDHE:  Çifti perfekt/Zbulo se cilat janë shenjat e horoskopit me të cilat përshtatesh më mirë

5.Kanë vetëbesim
Ajo beson në vetvete dhe e njeh bukurinë e saj brenda dhe jashtë.

6.Eshtë e pavarur
Ajo ju bën pjesë të jetës së saj jo sepse ajo ka nevojë për ju por sepse ju dëshiron juve.

7.I pëlqen të shijojë jetën
Pavarësisht nëse është një udhëtim pushimi, duke provuar gjëra të reja ose duke kaluar kohë cilësore së bashku, ajo vlerëson jetën dhe e jeton atë në maksimum

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Puna në fokus/ Parashikimi i horoskopit sipas astrologut të famshëm italian

Publikuar

-

Nga

Dashi
Hëna në aspektin disonant shkakton agjitacion dhe nervozizëm , një gjendje e motivuar edhe nga situata që ne po përjetojmë. Ju, sipas horoskopit Paolo Fox, jeni ndër shenjat që do të jetojnë këtë 2020 në faza alternative. Për momentin ka probleme të vogla në vendin e punës ndërsa Venus në një aspekt të favorshëm ndihmon marrëdhëniet ndërnjerëzore. Në dashuri këshilla është të përpiqeni më shumë.

Demi
Sot do të ndiheni më të fortë përkundër kundërshtimit të Saturnit duke shkaktuar bllokime dhe vonesa. Projektet e mëdha nuk janë lënë mënjanë edhe nëse keni humbur pak durimin, me prirje për zbatim pasi që nuk e keni situatën nën kontroll ashtu siç keni dëshiruar. Nëse keni një problem për tu përballur dhe zgjidhur, këshilla e astrologut është që ta bëni atë në pjesën e parë të javës.

Binjakët
Do të keni një qiell shumë interesant këtë javë: astrologu raporton që mes të martës dhe të enjten Hëna dhe Venusi do të jenë në një aspekt të favorshëm dhe kjo tregon mundësinë e një rikuperimi në lidhje me dashurinë . Dikush, veçanërisht ata që kanë qenë në çift për një kohë të gjatë, mund të ndjehen të tërhequr nga një person tjetër. Sa i përket aspekteve praktike të jetës së përditshme, deri në korrik do të keni përgjigjen që prisnit.

Gaforrja
Ju jeni të prekur në ditën e kësaj të hëne nga kundërshtimi i Hënës edhe nëse fakti i më shumë Saturnit kundër tij tregon se në një kohë të shkurtër do të keni një pamje më të mirë astrologjike dhe liri më të madhe të veprimit. Do të ndiheni të lirë të ndiqni rrugën që keni dëshiruar prej kohësh duke hapur skenarë të rinj për jetën tuaj. Prandaj është e mundur që të vini në dyshim një numër gjërash.

Luani
Horoskopi Paolo Fox tregon që ju jeni ndër shenjat më të pasigurta në këtë periudhë dhe duhet të mendoni me kujdes se çfarë të bëni. Energjia dhe vendosmëria nuk mungojnë vetëm se ndonjëherë ju keni ndjenjën të jeni të mposhtur që në fillim. Disa mund të kenë situata të ndërlikuara për të menaxhuar profesionalisht, të jenë në dyshim nëse vazhdojnë apo jo një projekt. Sa i përket dashurisë, gjërat duket se po shkojnë më mirë dhe mund t’ju ndihmojnë në këtë fazë të pasigurisë.

LEXO EDHE:  Kameleonë të lindur/ Personat e këtyre shenjave nuk janë aspak ashtu si shfaqen

LEXO EDHE:  Kanë durim derri/Shenjat më të duruara të zodiakut janë këto

Virgjëresha
Në këtë periudhë të ndërlikuar, ju mund të bëni plane të mëdha për të ardhmen e afërt. Ju jetoni mundësi të mira profesionale dhe një situatë më të vështirë për tu menaxhuar në mjedisin familjar. Sa i përket marrëdhënieve ndërnjerëzore ekziston ndonjë dyshim ose diçka për tu sqaruar. Dikush mund të jetë ndjerë i tradhtuar dhe nuk mund të falë dhe tejkalojë.

Peshorja
Dita e sotme nuk ju ndihmon profesionalisht, sigurisht që nuk jeni të kënaqur me punën që bëni. Diskutimet mund të rrisin vetëm sikletin që po përjetoni. Nga e marta do të keni një rikuperim gradual. Sa i përket dashurisë, çiftet që kanë qenë së bashku për ca kohë në këtë mënyrë e kanë forcuar lidhjen e tyre. Ata që kanë kaluar një ndarje tani duan të bëjnë plane të mëdha.

Akrepi
Vazhdoni të ketë raste kur ndiheni shumë të lodhur, të provuar . Për më tepër, fakti që shumë nga zgjedhjet tuaja nuk varen drejtpërdrejt nga ju në mënyrë të pashmangshme ju shkakton një ankth. Astrologu rekomandon që t’i kushtoni vëmendje edhe trupit tuaj dhe mirëqenies psikofizike.

Shigjetari
Këshillat e astrologut janë të përfitoni nga këto ditë për të mbushur energji pozitive. Kjo periudhë përmbyllëse ju ka dëshmuar në një mënyrë të veçantë sepse jeni shenjë e lirisë dhe krijimtarisë. Mundohuni të rikuperoni marrëdhëniet që kanë kaluar një krizë dhe besoni më shumë në projektet tuaja.

Bricjapi
Hëna në shenjë ju fton të bëni gjëra të mëdha: të lëvizni për të rifilluar dhe rifilluar biznesin tuaj . Sa i përket dashurisë, ata që pësuan një krizë midis vitit të kaluar dhe fillimit të vitit 2020 mund të kenë hedhur tashmë të kaluarën pas tyre.

Ujori
Ju ende nuk mund të bëni zgjedhje që mund të jenë vendimtare për jetën tuaj, sepse ato janë të vështira, kërkon guxim. Por nëse nuk ndryshoni atë që është e gabuar në ndjekjen e asaj që dëshironi do t’iu bëjë të ndjeheni keq. Kalimi i Saturnit në shenjë kërkon një rishikim të situatave ekonomike dhe sentimentale.

Peshqit
Në dashuri ju jeni akoma shumë të pavendosur. Ata që janë vetëm nuk mund të gjejnë personin e duhur, ata që janë në çift ndoshta nuk e duan më, ata që janë tradhtuar kanë pasur një reflektim krejt të papritur. Disa situata krijojnë shqetësime./ CNA.al

LEXO TE PLOTE