Connect with Us

Puna në fokus/ Parashikimi i horoskopit sipas astrologut të famshëm italian

Horoskopi

Puna në fokus/ Parashikimi i horoskopit sipas astrologut të famshëm italian

Publikuar

-

Dashi
Hëna në aspektin disonant shkakton agjitacion dhe nervozizëm , një gjendje e motivuar edhe nga situata që ne po përjetojmë. Ju, sipas horoskopit Paolo Fox, jeni ndër shenjat që do të jetojnë këtë 2020 në faza alternative. Për momentin ka probleme të vogla në vendin e punës ndërsa Venus në një aspekt të favorshëm ndihmon marrëdhëniet ndërnjerëzore. Në dashuri këshilla është të përpiqeni më shumë.

Demi
Sot do të ndiheni më të fortë përkundër kundërshtimit të Saturnit duke shkaktuar bllokime dhe vonesa. Projektet e mëdha nuk janë lënë mënjanë edhe nëse keni humbur pak durimin, me prirje për zbatim pasi që nuk e keni situatën nën kontroll ashtu siç keni dëshiruar. Nëse keni një problem për tu përballur dhe zgjidhur, këshilla e astrologut është që ta bëni atë në pjesën e parë të javës.

Binjakët
Do të keni një qiell shumë interesant këtë javë: astrologu raporton që mes të martës dhe të enjten Hëna dhe Venusi do të jenë në një aspekt të favorshëm dhe kjo tregon mundësinë e një rikuperimi në lidhje me dashurinë . Dikush, veçanërisht ata që kanë qenë në çift për një kohë të gjatë, mund të ndjehen të tërhequr nga një person tjetër. Sa i përket aspekteve praktike të jetës së përditshme, deri në korrik do të keni përgjigjen që prisnit.

Gaforrja
Ju jeni të prekur në ditën e kësaj të hëne nga kundërshtimi i Hënës edhe nëse fakti i më shumë Saturnit kundër tij tregon se në një kohë të shkurtër do të keni një pamje më të mirë astrologjike dhe liri më të madhe të veprimit. Do të ndiheni të lirë të ndiqni rrugën që keni dëshiruar prej kohësh duke hapur skenarë të rinj për jetën tuaj. Prandaj është e mundur që të vini në dyshim një numër gjërash.

Luani
Horoskopi Paolo Fox tregon që ju jeni ndër shenjat më të pasigurta në këtë periudhë dhe duhet të mendoni me kujdes se çfarë të bëni. Energjia dhe vendosmëria nuk mungojnë vetëm se ndonjëherë ju keni ndjenjën të jeni të mposhtur që në fillim. Disa mund të kenë situata të ndërlikuara për të menaxhuar profesionalisht, të jenë në dyshim nëse vazhdojnë apo jo një projekt. Sa i përket dashurisë, gjërat duket se po shkojnë më mirë dhe mund t’ju ndihmojnë në këtë fazë të pasigurisë.

LEXO EDHE:  Do t'ju nxijnë jetën/ Këto shenja horoskopi nuk ja kanë haberin intimitetit

Virgjëresha
Në këtë periudhë të ndërlikuar, ju mund të bëni plane të mëdha për të ardhmen e afërt. Ju jetoni mundësi të mira profesionale dhe një situatë më të vështirë për tu menaxhuar në mjedisin familjar. Sa i përket marrëdhënieve ndërnjerëzore ekziston ndonjë dyshim ose diçka për tu sqaruar. Dikush mund të jetë ndjerë i tradhtuar dhe nuk mund të falë dhe tejkalojë.

Peshorja
Dita e sotme nuk ju ndihmon profesionalisht, sigurisht që nuk jeni të kënaqur me punën që bëni. Diskutimet mund të rrisin vetëm sikletin që po përjetoni. Nga e marta do të keni një rikuperim gradual. Sa i përket dashurisë, çiftet që kanë qenë së bashku për ca kohë në këtë mënyrë e kanë forcuar lidhjen e tyre. Ata që kanë kaluar një ndarje tani duan të bëjnë plane të mëdha.

Akrepi
Vazhdoni të ketë raste kur ndiheni shumë të lodhur, të provuar . Për më tepër, fakti që shumë nga zgjedhjet tuaja nuk varen drejtpërdrejt nga ju në mënyrë të pashmangshme ju shkakton një ankth. Astrologu rekomandon që t’i kushtoni vëmendje edhe trupit tuaj dhe mirëqenies psikofizike.

Shigjetari
Këshillat e astrologut janë të përfitoni nga këto ditë për të mbushur energji pozitive. Kjo periudhë përmbyllëse ju ka dëshmuar në një mënyrë të veçantë sepse jeni shenjë e lirisë dhe krijimtarisë. Mundohuni të rikuperoni marrëdhëniet që kanë kaluar një krizë dhe besoni më shumë në projektet tuaja.

Bricjapi
Hëna në shenjë ju fton të bëni gjëra të mëdha: të lëvizni për të rifilluar dhe rifilluar biznesin tuaj . Sa i përket dashurisë, ata që pësuan një krizë midis vitit të kaluar dhe fillimit të vitit 2020 mund të kenë hedhur tashmë të kaluarën pas tyre.

Ujori
Ju ende nuk mund të bëni zgjedhje që mund të jenë vendimtare për jetën tuaj, sepse ato janë të vështira, kërkon guxim. Por nëse nuk ndryshoni atë që është e gabuar në ndjekjen e asaj që dëshironi do t’iu bëjë të ndjeheni keq. Kalimi i Saturnit në shenjë kërkon një rishikim të situatave ekonomike dhe sentimentale.

Peshqit
Në dashuri ju jeni akoma shumë të pavendosur. Ata që janë vetëm nuk mund të gjejnë personin e duhur, ata që janë në çift ndoshta nuk e duan më, ata që janë tradhtuar kanë pasur një reflektim krejt të papritur. Disa situata krijojnë shqetësime./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Financat, dashuria, puna/ Parashikimi i yjeve, nga 11 maj deri në 17 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj ne çift do jetë e mbrojtur nga yjet gjatë kësaj jave. Do e lini pas krahëve të shkuarën e hidhur dhe do mendoni më pozitivisht për të ardhmen. E enjtja dhe e diela do jenë ditët më të veçanta. Ju beqarët do jeni shumë sentimentaliste dhe kjo mund t’iu shtyje drejt disa gabimeve. Në planin financiar do mbizotërojë gjithë kohës qetësia pasi do dini mire sesi t’i menaxhoni paratë. Shëndeti nuk do jetë shumë i keq, por mirë është të merrni masa pa u ndodhur probleme. Në punë, falë arritjeve që do keni do futeni në një tjetër status. Përgjegjshmëria dhe korrektësia do jenë pikat më të forta. Familja nuk do ketë probleme.

DEMI 21. prill – 21. maj

Mjedisi yjore do e bëjë zemrën tuaj të vlojë këtë javë. Do ripërjetoni kënaqësi dhe emocione të forta si në fillimet e lodhjes. Ju beqarët do i përdorni të gjitha armët për ta bërë për vete personin që pëlqeni. Nuk do ju mungojë as humori dhe as erotizmi. Rezultatet në fakt do jenë ato të shumëpriturat. Buxhetin do e riorganizoni dhe do arrini ta përmirësoni shpejt situatën. Shëndeti do ketë probleme serioze nëse nuk kujdeseni për higjienën, nëse pini duhan dhe nëse ushqeheni keq. Në punë përfitoni nga mundësitë që do iu jepen për të eksperimentuar në fusha të reja sepse nuk keni për t’u penduar. Jeta familjare do jete shume e ngrohte dhe do ju sjelle gëzim.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Klima shume e përshtatshme për mirëqenien dhe harmoninë e jetës tuaj në çift gjatë kësaj jave. Keni për t’u ndier përherë mirë në krahët e partnerit dhe nuk do keni aspak ankesa për njëri-tjetrin. Beqarët mirë është të jenë të arsyeshëm dhe të mos bëjnë asnjë lloj çmendurie pasi çdo gjë do ketë pasoja tek e ardhmja. Situatën financiare do arrini ta konsolidoni pak nga pak dhe me shume kujdes. Edhe ndihma e disa të afërme do jetë e çmuar sidomos ne fundjavë. Shëndeti në disa ditë mund të ketë disa shqetësime sidomos nga rrugët e frymëmarrjes. Në punë do jeni ambiciozë pafund dhe nuk do ndaleni vetëm me disa arritje të vogla. Jeta familjare do jete rutinë.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Gjate kësaj jave do përjetoni ndjesi te shumta dhe do ndiheni me mire ne krahët e atij qe dashuroni. Ne dite te caktuara mund te krijoni edhe ambiente romantike. Beqaret do kenë takime pa fund nuk do mund ta gjejnë dot princin e tyre te kaltër. Financat do jene te qëndrueshme ditët e para, por me pas situata do filloje te destabilizohet për shkak te shpenzimeve te shumta qe do kryeni. Shëndeti do ketë disa shqetësime te vogla. Ajrosini here pas here mjediset ku do qëndroni qe te shmangni ndonjë grip te mundshëm. Ne pune do ju duhet shume vëmendje dhe shume mund për te arritur atje ku dëshironi. Ne familje do merrni vendime te rëndësishme.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Cilado qofte situata në jetën tuaj, ketë javë priten vetëm gjëra pozitive. Yjet do ju bëjnë edhe më te logjikshëm dhe largpamës. Beqarët nuk duhet të ngurrojnë të bëjnë deklarata dashurie sepse mund të marrin aprovime më para nga sa mund ta kishin menduar. Buxheti do arrini ta menaxhoni me më shume rigorozitet fale ndikimit të Plutonit. Asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur këtë periudhë. Shëndeti do vijë ditë pas dite duke u përmirësuar. Edhe ata që kanë pasur shqetësime serioze do ndihen më të qetë. Në punë do ju ecë gjithçka sipas parashikimeve kështu që për asnjë moment nuk do gjendeni në vështirësi. Edhe me familjaret marrëdhënia do jetë e shkëlqyer.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Pavarësisht të gjitha vështirësive që jeta do iu sjellë, do mundoheni të bëni të pamundurën kësaj jave që të kaloni disa momente të ngrohta me partnerin. Kohën e lirë kushtojani plotësisht atij. Beqaret do kenë njohje gjatë një darke me miq e shokë dhe dikë do doni ta njihni edhe më shumë. Financat do arrini t’i menaxhoni me përpikmërinë më të madhe dhe do mund ta mbani situatën nën kontroll. Shëndeti nuk do jetë në periudhën më të mirë të mundshme. Nëse jeni duke mbajtur dieta kujdes mos qëndroni fare pa ngrënë. Në punë situata mund të destabilizohet goxha dhe ky do jetë shqetësimi më i madh i javës. Edhe jeta familjare do jetë goxha e trazuar.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Ka rrezik te përballeni me surpriza jo te mira gjate kësaj jave ne jetën tuaj ne çift. Si ju ashtu edhe ai qe keni ne krah nuk do toleroni ne asnjë moment. Beqaret nuk do kenë shume fat ne dashuri dhe serish do mbeten vetëm. Mos kërkoni një person perfekt sepse ai nuk ekziston. Ne planin financiar do ju ndjeke fati i keq dhe do keni goxha vështirësi. Kërkoni ndihme pa qene shume vone. Shëndeti do vije duke u përmirësuar dita ditës dhe ne fund te javës do keni energjinë e dëshiruar. Ne pune do keni disa përballje te forta me shefat, por ne fund do e merrni atë qe keni kërkuar. Ndonjëherë ja vlen te tregoheni paksa kokëfortë. Ne familje do keni mosmarrëveshje.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Tensioni qe ka ekzistuar gjithë këto kohe ne jetën tuaj ne çift do filloje te shuhet gjate kësaj jave. Ju do e kuptoni se keni bere disa gabime dhe do dini te kërkoni falje. Edhe partneri do jete me i gatshëm te bashkëpunojë. Beqaret do jene fatlume dhe do arrijnë ta bëjnë për vete personin qe pëlqejnë. Një etape e re do filloje ne jetën tuaj. Ne planin financiar nuk do keni shume përmirësime, por gjithsesi situata nuk do jete aspak problematike. Shëndeti fatmirësisht nuk do ketë asnjë shqetësim. Do jeni çdo dite ne forme te shkëlqyer. Ne pune yjet do ju japin energji dhe do ju nxitin te tregoheni këmbëngulës. Familjaret do i keni krah ne çdo fushe.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Yjet do ju përkëdhelin se tepërmi këtë jave ju qe jeni ne çift dhe do ua bëjnë jetën akoma me te bukur. Do flisni dhe do bashkëpunoni për gjithçka me atë qe keni ne krah. Beqaret edhe pse do kenë shume mundësi për te krijuar një lidhje duhet te bëjnë kujdes. Jo te gjithë personat mund t’iu përshtaten. Ne planin financiar çdo gjë do shkoje mire. Do tregoheni te kujdesshëm me shpenzimet dhe do mund te kryeni transaksionet e dëshiruara. Shëndeti nuk do jete problematik, por duhet te bëni kujdes me ushqimin e tepruar. Puna do ece goxha përpara dhe do sjelle përfitime ne te ardhura. Do ndiheni mire për arritjet. Me familjaret do keni diskutime te gjata.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Kjo jave do jete shume e vrullshme për ata qe janë ne një lidhje. Do dashuroni ne mënyrë te çmendur, por edhe kur te debatoni nuk do përmbaheni. Kujdes sepse disa gabime te vogla mund ta kthejnë situatën ne disfavorin tuaj. Beqareve nuk do ju mungojnë ne asnjë moment rastet për te krijuar një lidhje. Shfrytëzojini ato. Ne planin financiar do keni serish disa vështirësi, kështu qe merrni sa e shpejt masat pa qene vone. Shëndeti nuk do ketë probleme te mëdha, por lodhja do beje punën e vet. Here pas here do jeni pa fuqi. Ne pune, nëse nuk do jeni shume te qarte për atë qe duhet te bëni, kërkoni ndihme. Ne familje do tregoheni me autoritare sesa duhet.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Marsi do i zgjojë këtë javë edhe ata më indiferentet. Do përkujdeseni mjaft për jetën në çift dhe do bëni që çdo çast të jetë si një ëndërr e vërtete. Tradhtitë nuk do jenë aspak pjesë e jetës tuaj. Beqarët mund të kenë edhe dashuri me shikim të parë, por duhet ta lënë veten më të lirë dhe të bëjnë atë që do ndiejnë për momentin. Nëse në plani financiar, deri tani keni ditur si të manovroni, as kjo javë nuk do ketë probleme. Shëndeti nuk ka për të qenë i përkryer, por për fatin e madh nuk do keni probleme serioze. Në punë do iu jepen mundësi interesante për ta treguar veten sesa vleni. Përfitoni dhe do mbusheni edhe vete me gëzim e optimizëm.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Jepini më shumë besim partnerit tuaj këtë javë, bëni gjera të çmendura dhe keni për t’u ndier mirë vetë dhe ai që keni në krah. Nëse partneri ju propozon një ngjitje në mal apo një piknik diku mos u mendoni dy herë për të pranuar. Ju beqarët do jeni shumë joshës dhe nuk do lini asnjë person të kalojë para jush indiferent. Ka mundësi qe nga mesi i javës të merrni edhe ndonjë propozim më të veçantë. Gjendja financiare do konsolidohet tej mase kështu që mund t’i lejoni vetes ndonjë shpenzim ose mund te filloni të shlyeni disa borxhe. Shëndeti nuk do jetë i keq, vetëm kujdes mos përballeni me ndonjë aksident të papritur. Në punë, këtë javë, gjithçka do ece sipas planeve dhe nuk do ju dalin asnjëherë vështirësi serioze. Familja pa probleme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 11 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Klima yjore do përmirësohet goxha gjate kësaj dite. Vërtet nuk do ketë pasion te nxehte ndërmjet jush dhe partnerit, por gjithçka do ketë tendence te përmirësohet. Te dy palët do bëni përpjekje për me shume dialog dhe mirëkuptim. Edhe për beqaret do jete një dite e përkryer. Ne planin financiar, me ndihmën e Merkurit do arrini t’i zgjidhni te gjitha problemet qe keni pasur.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sektori i lidhur me dashurinë do jete tej mase i privilegjuar sot. Do ndani çdo brenge dhe çdo gëzim me atë qe keni ne krah dhe nuk do debatoni për asgjë. Beqaret gjithashtu do jene te privilegjuar ne dashuri dhe nuk do kenë asgjë për çfarë te qahen. Për ta do filloje një etape me te vërtetë fantastike. Ne planin financiar do ju dalin goxha vështirësi, por ju nuk duhet te ndaleni se beri përpjekje për ndryshim te situatës.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Çështjet e zemrës nuk kane për te ecur shume mire gjate kësaj dite. Ne shume momente do debatoni me partnerin dhe nuk do logjikoni për ato qe do thoni. Beqaret do bëjnë mire te mos mbyllen ne vetvete, përkundrazi duhet te tregohen me te hapur dhe me te gatshëm për njohje. Ne planin financiar fati do jete gjithë kohës me ju dhe sektori i financave do jete i kënaqshëm.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Jeta juaj ne çift do jete shume harmonike sot. Do thoni fjale te ëmbla, do bëni përkëdhelje dhe do i shprehni akoma me shume ndjenjat. Beqaret nuk duhet te bëjnë asnjë hap pa u bindur plotësisht dhe pa qene te sigurte se personi qe do takojnë është i përshtatshëm për ta. Ne planin financiar do jeni te pandërgjegjshëm dhe mund te bëni gabime te pafalshme.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nëse nuk jeni tolerante gjate kësaj dite, marrëdhënia ne çift mund te ketë probleme dhe tronditje te njëpasnjëshme. Nuk duhet me te mendoni vetëm për te mirën e vetes. Beqaret mire është te reflektojnë gjate para se te hedhin hapa sepse mund te lëndohen pamase. Buxhetin do dini si ta organizoni dhe nuk do ju dalin aspak te papritura te pakëndshme.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Dite e bukur dhe e ngrohte do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do arrini t’i shprehni me hapur ndjenjat dhe nuk do debatoni për asgjë. Beqaret duhet te ndjekin intuiten pasi ajo do i çojë ne rrugën e duhur. Ata qe e bëjnë këtë do e ndryshojnë shpejt statusin. Ne planin financiar here pas here do keni edhe turbullira, por kjo nuk do te thotë qe duhet ta lëshoni veten dhe te vuani.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot nuk do ketë aspak surpriza ne jetën tuaj ne çift kështu qe duhet t’i merrni gjerat sa me shtruar. Mundohuni te mos thoni as fjale te pamenduara qe mund ta lëndojnë atë qe keni ne krah. Beqaret do kenë disa takime te këndshme, por do preferojnë te mos hedhin menjëherë hapa. Me shpenzimet tregohuni sa me te matur qe te mundeni dhe keni për te pasur një gjendje te qëndrueshme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Ne planin sentimental, përmirësimet e nisura kohet e fundit do vazhdojnë edhe me tej. Do jeni edhe me te afërt me partnerin tuaj dhe do i pranoni gabimet qe keni bere. Beqaret nuk do dine si te joshin dhe do mbeten serish me te njëjtin status si me pare. Financat do mbeten delikate dhe nuk do arrini dot te kryeni as investimet me te nevojshme. Mos u mendoni dy here për te pranuar mbështetjen e te afërmve.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Sot do ndiheni me te sigurte për te hedhur hapa me tej ju te dashuruarit dhe do jeni te bindur se ai qe keni ne krah është i duhuri për te kaluar jetën. Beqaret nuk do e mbajnë mendjen tek krijimi i një lidhjeje, por mundësitë për takime do jene shume interesante. Ne planin financiar do jeni shume me te arsyeshëm dhe nuk do jete e nevojshme te kërkoni mbështetje nga familjaret.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Te dashuruarve zemra do ju rrahe me fort se kurrë me pare. Çdo problem i ditëve te fundit do zgjidhet me qetësi dhe durim. Nëse jeni ende ne kërkim te dashurisë se madhe, planetët do favorizojnë takimet, por jo krijimet e menjëhershme te lidhjeve. Me financat nuk keni për te pasur probleme dhe vështirësi sepse kohet e fundit keni ditur si t’i hidhni hapat me kujdes.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Jupiteri dhe Marsi do sjellin fat me shumice ne planin sentimental te çifteve. Do jeni te logjikshëm, te kujdesshëm dhe tej mase shprehës. Beqaret do kenë ndryshime ne jetën e tyre. Për ta shume gjera do ndryshojnë ashtu si ata e kane ëndërruar gjithmonë. Edhe financat kane për te qene te mira pasi ne çdo moment do shpenzoni me plan dhe largpamësi.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Sektori i dashurisë nuk do ketë asnjë ndikim te drejtpërdrejtë nga yjet. Here pas here mund te debatoni me partnerin dhe ne disa momente do ndiheni te trishtuar. Beqaret do kenë takime, por nuk do ndihen ende plotësisht gati për te hedhur hapa te mëdha. Ne planin financiar do keni fat me shumice. Nëse gjeni mënyrën e duhur te menaxhimit te të ardhurave gjendja do përmirësohet pafundësisht disa dite me vone.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Nuk do të lidhej kurrë me ta/ Pse Gaforrja i urren kaq shumë këto shenja të zodiakut

Publikuar

-

Nga

Gaforret urrejnë më së shumti Binjakët

Binjakët njihen si shenja të paqëndrueshme dhe me një shpirt të ndjeshëm si i Gaforres nuk do të shkonte aspak. Gaforret janë besnikë dhe emocionalë ndërsa Binjakët janë të paparashikueshëm.

Dashi është gjithashtu në listën e shenjave më të urryera për Gaforren

Dashi është një shenjë zjarri që e shijon shumë lirinë. Edhe pse të dyja shenjat janë kardinale ata janë nga dy botë shumë të ndryshme. Gaforret janë shumë të dhënë pas familjes ndërsa Dashi është paksa egoist duke u përqëndruar më shumë tek qëllimet e tij. Gjithashtu ngaqë Dashi nuk është shumë emocional dhe të ndjeshëm sa Gaforrja kjo mund të krijojë përplasje.

LEXO EDHE:  Shenjat e zodiakut që braktisin dashurinë për karrierën

Shigjetari

Shigjetari është një tjetër shenjë zjarri. Zjarri dhe uji nuk përzihen. Shigjetari pëlqen aventurat ndërsa Gaforret pëlqejnë të qëndruarit vetëm dhe me familjen. është e pamundur që këto dy shenja të jenë bashkë dhe për këtë arsye Gaforret nuk e duan Shigjaterin./ CNA.al

LEXO TE PLOTE