Connect with Us

“Na futën 14 vetë në një qeli 10 m katror”/ Avokati Goxhaj, kallëzim penal për gjithë drejtuesit e Policisë

Kronika

“Na futën 14 vetë në një qeli 10 m katror”/ Avokati Goxhaj, kallëzim penal për gjithë drejtuesit e Policisë

Publikuar

-

Avokati Altin Goxhaj ka dorëzuar në Postën Shqiptare një kallzim penal për “tentativë për vrasje” për gjithë drejtuesit e Policisë.

Goxhaj kallëzon penalisht të gjithë drejtuesit e policisë përfshirë edhe ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj, pasi sipas tij 14 persona u futën në një qeli 10 meter katror dhe pa maska!

Goxhaj thekson se ka mundësi që kjo puna e distancimit social dhe karantinës të ketë qenë fake!

“Tani kallzim penal për “tentativë për vrasje” për gjithë drejtuesit e Policisë & Gjeneral Leshin që na futën 14 vetë në një qeli 10m2 & pa maska! Ose kjo puna e distancimit social dhe karantinës paska qenë fake! Le ta zgjidhë Prokuroria. ÇDO DITË NJË AKSION deri sa të rrëzojmë Diktaturen”, shkruan Goxhaj, bashkëngjitur videos ku shpjegon shoqërimin e tij në Komisiariat./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

E ndaluan për kontroll/ Shoferi dhunon dy policët në Elbasan

Publikuar

-

Nga

Shoferi i një automjeti është arrestuar sot në Elbasan pasi nuk i është bindur urdhërit të policisë, duke i fyer dhe goditur me grushte ata.

Ngjarja ka ndodhur të kryqëzimit të Cërrikut në Elbasan ku dy policët i kanë bërë shenjë që të ndalojë, por drejtuesi i mjetit nuk është bindur.

Më pas, disa metra më tej, ai ka ndaluar dhe i ka fyer dhe goditur dy punonjësit e policisë.

LEXO EDHE:  Përdorimi i gazit lotsjellës/ Goxhaj: Policia duhet futur në burg

Mësohet se dy efektivët janë Sefer Memoçi dhe Llambi Gjermeni, ndërsa pas incidentit, drejtuesi i automjetit është vënë në pranga./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në Tiranë/ Përplasen dy automjete, mes të lënduarve edhe një foshnje

Publikuar

-

Nga

Një aksident i rëndë ka ndodhur rreth mesditës së sotme në rrugën e Kavajës, në Tiranë.

Mësohet se dy aautomjete janë përplasur me njëra-tjetrën dhe si pasojë kanë mbetur të plagosur shtetasja A.R. dhe foshnja e saj.

Policia bën të ditur se A.R. dhe foshnja e saj janë dërguar menjëherë në spital dhe ndodhen nën kujdesin e mjekëve.

“Aksidenti ka ndodhur rreth orës 12:40, në rrugën e ‘Kavajës”, ku mjeti me drejtues shtetasin J.M., është përplasur me mjetin me drejtues shtetasin E.M.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i fortë i Goxhajt/ Kosova i ka hapur “varrin” Ramës

LEXO EDHE:  Zbulohet “sekreti”/ Pse Basha dhe Rama shpejtojnë ta mbyllin marrëvëshjen pa ardhur ambasadorja

Si pasojë e aksidentit kanë mbetur të dëmtuar pasagjerët në mjet shtetasja A.R dhe foshnja e saj të cilët ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.
Grupi hetimor dhe shërbimet e Policisë ndodhen në vendngjarje dhe vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes.”-thuhet në njoftimin e policisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Olsian Çela raporton te “Ligjet” kriminalitetin në vend/ Renditja sipas qyteteve

Publikuar

-

Nga

Kryeprokurori Olsjan Çela ka raportuar në Komisionin e Ligjeve, për gjendjen e kriminalitetit në vend në vitin 2019.

Çela ka deklaruar se numrin më të lartë të procedimeve penale gjatë vitit 2019 e ka regjistruar Tirana e ndjekur nga Durrësi dhe Elbasani, ndërsa numrin më i ulët është regjistruar në Korçë.

Por Çela theksoi se qyteti me numrin më të ulët të procedimeve për 100.000 banorë në vitin 2019 e ka qarku Dibër, ndërsa përqindjen më të lartë e ka qarku Vlorë.

LEXO EDHE:  Përdorimi i gazit lotsjellës/ Goxhaj: Policia duhet futur në burg

Rritja më e lartë e kriminalitetit është vënë regjistruar në Gjirokastër, ndërsa është vënë re një tendencë në ulje në qarkun e Shkodrës. Numrin më të lartë të procedimeve penale, 83 % e tyre i përkasin krimeve dhe 17 % i përkasin kundërvajtjeve penale./CNA.al

LEXO TE PLOTE