Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni parashikimin e yjeve për secilën shenjë

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni parashikimin e yjeve për secilën shenjë

Publikuar

-

Dashi
Dita e sotme nuk fillon në një mënyrë pozitive dhe ju mendoni se nuk keni burimet e duhura . Nëse ka dikë që përpiqet t’ju fusë në kurth, rrezikoni të reagoni shumë fuqishëm. Këshilla për këtë është t’i kushtoni vëmendje të madhe fjalëve.

Demi
Sot keni një dëshirë të madhe për të thënë hapur atë që mendoni. Mund të ketë një projekt të bukur që do të nisë në Gusht, por është e rëndësishme që të mos merrni asgjë si të mirëqenë.
Shenja juaj po përjeton vështirësi të veçanta, por ju keni gjithë motivimin për t’i kapërcyer ato. Ju keni një dëshirë të madhe për të sfiduar fatin dhe për të fituar!

Binjakët
Kjo është një kohë shumë e veçantë për ju dhe mëngjesi i sotëm nuk do të jetë në anën tuaj. Pasdite ju do të keni mundësinë për të sqaruar në mënyrë sentimentale . Për shumë Binjakë, vlera e familjes është bërë edhe më e rëndësishme gjatë disa muajve të fundit, kështu që tani është e drejtë që t’i jepni vetes një emocion më shumë.
Në një nivel pune dhe praktik jeni gati të largoheni për në brigje të reja.

Gaforrja
Këshilla për ju është të shmangni çdo lloj fjalimi që mund të jetë i sikletshëm . Kjo është një parajsë e veçantë në lidhje me paratë dhe kontratat , ose sepse disa të ardhura janë të ngadalta, ose sepse keni disa dyshime për nënshkrimin e marrëveshjeve dhe projekteve.
Nëse dikush është kundër jush, do të duhet të përballeni me të nesër .

Luani
Ju duhet t’i jepni vetes kohë për t’u çlodhur , sepse këto yje po ushtrojnë presion të madh sidomos në një nivel pune. Sidoqoftë, duhet të thuhet se për nga natyra ju pëlqen të angazhoheni dhe kjo në mënyrë të pashmangshme përfshin shumë përgjegjësi. Për më tepër, shumë njerëz mund të përfitojnë nga disponueshmëria dhe aftësitë tuaja dhe të shkarkojnë problemet e tyre tek ju.

Virgjëresha
Dita e sptme mund t’ju ​​bëjë të mendoni sesa e keni lënë pas dore dashurinë kohët e fundit . Shpresa është se do të keni mundësinë të kontaktoni drejtpërdrejt me të dashurin tuaj, por në çdo rast këtë të Dielë do të keni mundësinë të merrni më shumë burime në këtë kuptim.Sfera sentimentale nuk është në maksimum, ndërsa në nivelin e punës së shpejti mund të ketë disa lajme.

Peshorja
Dita e sotme ju shikon pak të zellshëm dhe të zhytur në mendime . Vështirësi mund të shfaqen edhe me ata të lindur Dashi dhe Bricjapi. Prandaj, këshillat janë që të shmangni çdo lloj konflikti dhe të merrni vendime të rëndësishme vetëm nëse është e domosdoshme. Me pak fjalë, duhet të përpiqeni të ruani qetësinë!

Akrepi
Dita e sotme lejon një rikuperim të këndshëm për ju, veçanërisht pasdite. Me disponimin e Marsit dhe Saturnit jo gjithçka shkoi në drejtimin e duhur dhe mbase ju keni qenë dëshmitarë të një ndryshimi të papritur.

Shigjetari
Ju po kërkoni një dashuri që nuk është aty ose një aventurë imagjinare. Megjithë kufizimet e bllokimit, ju ndjeni një nevojë të fortë për arratisje dhe lëvizje , edhe nëse vetëm me imagjinatën tuaj. Në një nivel sentimental ju dëshironi më shumë liri veprimi .

Bricjapi
Hëna në shenjën tuaj të zodiakut ju jep qetësi të madhe . Kjo është sigurisht një periudhë e trazuar dhe e vështirë për të gjithë, por nga mesi i këtij muaji do të mbërrijnë një lajm ngushëllues për ju .
Në nivelin sentimental, yjet janë mjaft neutral : ata që tashmë kanë një histori e vazhdojnë atë, ndërsa ata që nuk e kanë atë as nuk e kërkojnë atë.

Ujori
Këto ditë ju bëjnë të ndjeni dëshirën e fortë për të filluar një jetë të re dhe për të përjetuar shndërrime të mëdha. Venusi dhe Marsi në favor të shenjës tuaj zodiakut flasin për dashuri dhe ndjenja të ndërsjella, për marrëdhënie që gjithashtu mund të bëhen shumë të rëndësishme.

Peshqit
Dita e sotme e sheh hënën të favorshme nga pasditja, ndërsa në mëngjes mund të ndjeheni të mpirë dhe nervoz . Gjërat nuk po shkojnë në drejtimin e duhur dhe ju ndjeni nevojën për një qetësi më të madhe. Në një nivel sentimental jeni zhgënjyer me një trajtim që nuk e prisnit ose jeni shumë i hutuar .

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Kokëfortë dhe mbizotërues/ Shenjat e horoskopit që pëlqejnë të kontrrollojnë gjithçka

Publikuar

-

Nga

shenja horoskopi sherr

Demi
Demi është një nga shenjat më kokëforta të zodiakut. Ata janë këmbëngulës dhe nuk e mendojnë asnjëherë të kërkojnë ndihmë nga të tjerët. Natyra e tyre shumë e zgjuar bën që të ruajnë qëndrueshmërinë dhe optimizmin.

Luani
Pavarësisht se është një shenjë jashtëzakonisht energjike, një Leo mund të jetë jashtëzakonisht kokëfortë. Në lidhje me diçka në të cilën ata mendojnë, ata pëlqejnë të qëndrojnë të vendosur. Meqenëse kjo është një shenjë fikse, ato mund të jenë kokëfortë dhe këmbëngulëse deri në ekstrem.

LEXO EDHE:  Bien në dashuri  të paktën tre herë në ditë / Ja shenjat që nuk i rezistojnë dot kupidit

LEXO EDHE:  Mjeshtra të dramës/ Këto shenja të zodiakut nuk i falin kurrë gabimet

Akrepi
Njerëzit që i përkasin kësaj shenje kanë një vullnet shumë të madh për tu përkushtuar ideve, besimeve dhe mendimeve të tyre. Ata janë gjithnjë të fokusuar në objektivin e tyre. Kur duan të arrijnë dicka nuk ka asgjë që mund ti ndalë ato. Por, kokëfortësia e tyre mund t’i mbajë të mbërthyer në një rrethanë të komprometuar, kjo është arsyeja që mund të jetë e rëndësishme për një Akrep ta pranojë kur duhet të tërhiqet./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës sipas astrologut italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Nga

Dashi
Dita e sotme fillon me Hënën, Venusin dhe Marsin në anën tuaj, gjë që do të forcojë marrëdhëniet me të tjerët . Tashmë nga natyra ju jeni njerëz të fortë dhe të vendosur dhe në këtë periudhë kjo karakteristikë e juaja shfaqet edhe më shumë.
Takimet janë të favorizuara , madje edhe ato virtuale duke marrë parasysh momentin e veçantë.

Demi
Në këtë periudhë të veçantë ju duhet besim dhe guxim dhe kërkoni këto gjëra te njerëzit përreth jush. Në një nivel sentimental, jo gjithmonë ndjeheni të kuptuar , ndërsa për sa i përket punës, është një periudhë që do t’ju lejojë të gradualisht të riktheheni në rrugën e duhur.

Binjakët
Dita e sotme është thelbësore për të shmangur komplikimet , edhe nëse mund të shfaqen disa elementë të tensionit. Në çdo rast, horoskopi i Paolo Fox ju këshillon të shmangni përplasjet me njerëzit përreth jush.
Mos jini polemik , edhe nëse ndonjëherë rrezikoni të jeni i paqëllimshëm.

Gaforrja
Gjithmonë është bukur të jetosh në një mënyrë të qetë, edhe nëse në jetën tënde nuk është e thjeshtë ta bësh për shkak të faktit që ndonjëherë priren ta marrësh atë për asgjë ! Ka edhe momente kur tregoni se jeni jashtëzakonisht sipërfaqësor .
Sfera sentimentale po ju bën të jetoni momente me ulje-ngritje , por sot mund të shfrytëzohet me sukses në këtë drejtim.

Luani
Në këtë periudhë keni nevojë për qetësi dhe për tu rrethuar me njerëz që ju bëjnë të ndiheni mbështetja e tyre. Përkundrazi, duket se kohët e fundit ka njerëz që duan t’ju pengojnë. Përballë Saturnit thotë se është shumë e vështirë të trajtosh situata të ndryshme në jetën tënde. Por dashuria mund t’ju ​​shpëtojë , pavarësisht nëse jeni duke kërkuar një histori të mirë dhe tashmë e keni atë.

Virgjëresha
Dita e sotme duhet t’i kushtohet pushimit absolut. Ju në fakt jeni veçanërisht të lodhur nga fakti që truri juaj po lëviz vazhdimisht në kërkim të ideve të reja.
Këshillë është që të qëndroni larg njerëzve që duan t’ju bëjnë telashe .

Peshorja
Dita e sotme do të jetë në anën tuaj dhe do ju favorizojë më shumë sesa nesër. Gjatë kësaj kohe ju keni mundësinë të filloni të merrni vendime që do të rezultojnë të rëndësishme për verën . Muaji korrik në veçanti do të jetë shumë interesant për marrëdhëniet ndërnjerëzore, për dasma dhe për bashkëjetesat. Edhe në kohërat më të vështira kemi aftësinë të jetojmë me më shumë energji. Në një nivel pune, sidoqoftë, ka akoma shumë vështirësi .

LEXO EDHE:  Këto shenja horoskopi nuk kanë pikën e lidhjes me njëra-tjetrën

Akrepi
Kjo fundjavë do t’ju japë më shumë forcë dhe veçanërisht ditën e nesërme falë Hënës së favorshme. Do të keni mundësinë për të shijuar pak qetësi! Me Jupiterin në anën tuaj, horoskopi i Paolo Fox ju kujton se diçka po ecën në favorin tuaj. Sidoqoftë, jeni shumë të shqetësuar nga brenda .

Shigjetari
Edhe nëse Hëna është në shenjën tuaj të zodiakut, Venusi është i kundërt dhe kjo krijon një kontradiktë të çuditshme në mënyrën tuaj të të dashuruarit . Ndonjëherë ndiheni më afër dikujt, ndërsa në raste të tjera mendoni se do të dëshironit të rimerrni lirinë tuaj.
Këto janë ditë të rëndësishme nëse keni ndërmend të zgjidhni një problem të vogël personal.

Bricjap
Transiti i ri i Jupiterit ju jep mundësinë për të zgjidhur diçka në jetën tuaj dhe mbase disa situata që duhet të kishin përfunduar do të vazhdojnë. Sidoqoftë, ky maj do t’ju japë disa përgjigje që ju po kërkoni.
Në gjysmën e dytë të muajit , ndjenjat do të jenë më të lehta për tu menaxhuar.

Ujori
Ju jeni në qendër të një vorbull emocionesh nga të cilat do të keni akoma mundësi të dilni në majë. Gjëja e rëndësishme është që mos kini frikë të thoni jo.
Midis Ujorit ekzistojnë revolucionarët e vërtetë që zgjedhin të veprojnë dhe ndryshojnë jetën e tyre dhe ata që pavarësisht se kanë një frymë revolucionare nuk veprojnë nga frika dhe vazhdojnë të torturojnë veten e panevojshme. Këshillë është që të bëni një plan konkret veprimi për të dalë nga një seri kontradiktash të lindura kohët e fundit.

Peshqit
Ju ndjeheni nervoz dhe të guximshëm dhe tashmë që nga dje mund të ketë një agjitacion të fortë brenda jush. Këshillat, megjithatë, nuk janë që t’i kushtoheni situatave të pazakonta dhe ndjenjave të padobishme në një nivel dashurie, sepse nuk është koha ideale për të zgjedhur shtigje të vështira . Marrëdhëniet ndërnjerëzore duhet të menaxhohen me shumë kujdes./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 maj 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi

Gjatë kësaj dite do të jeni të karikuar me energji. Në dashuri Hëna do ju ndihmojë, ndërsa tensionet do të bien. Mbani parasysh se tradhtia, nuk është zgjidhja e problemeve në çift. Kujdes duhet treguar edhe me financat, blerjet apo humbjet që mund të pësoni.

Demi

Gjatë kësaj periudhe do të bënit mirë që të shmangnit debatet dhe ti shtynit për të dielën zgjidhjet e problemeve. Mundohuni që të rrini larg njerëzve negativ, pasi mund të kenë ndikim të keq tek ju. Nëse në punë ka diçka që nuk shkon, bëni mirë që të flisni sa më parë.

Binjakët

Ju pret një ditë e tensionuar, ndaj mundohuni që të ruani qetësinë. Ndikimi i kundërt i Hënës mund t’iu krijojë probleme në dashuri, duke shkaktuar debate. Edhe në punë, gjërat nuk do të ecin shumë mirë, ku do të ketë probleme që duhen kaluar.

Gaforrja

Kjo është një fazë rikuperimi. Dashuria do të jetë mjaft e favorizuar, pasi pritet që të ketë edhe njohje të reja. Venusi do të jetë mjaft i favorshëm dhe do të ndihmojë lidhjet e reja që të shkojnë në drejtimin e duhur. Në punë duhet të angazhoheni më shumë.

Luani

Ky është moment përmirësimi, por mundohuni që të ruani qetësinë. Është periudha ideale për sqarim, për të bërë paqe dhe për të hequr dorë nga situatat e pakëndshme. Në punë, vlera juaj do të njihet.

Virgjëresha

Kjo nuk është dita më e mirë dhe mund të gjendeni përballë një sërë problemesh, Në dashuri, mund të ketë debate dhe keqkuptime. Në këtë periudhë jeni në kërkim të përgjigjeve. Në punë, këshillohet që të ruani qetësinë dhe të bëni durim.

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Ters i keq për këtë shenjë

LEXO EDHE:  Çfarë femre jeni? Zbuloni tiparet sipas shenjës tuaj të horoskopit

Peshorja

Mundohuni që të gjeni pak kohë për relaks, pasi gjatë kësaj dite do të jeni tejet të lodhur. Në dashuri, do të keni dëshirë për të bërë qartësi dhe për të zgjidhur problemet, por jo çdo gjë do të jetë e mundur. Puna do të ecë më së miri.

Akrepi

Këshillohet që gjatë kësaj dite të mos bëni shumë gjëra dhe nëse ndiheni të lodhur, pushoni. Në dashuri gjërat do të përmirësohen, veç bëni kujdes me luhatjet e humorit. Mundohuni që të mbani nën kontroll shpenzimet, në mënyrë që të mos e teproni.

Shigjetari

Duhet të mbani stresin nën kontroll dhe të mos tensionoheni. Në dashuri Hëna do ju ndihmojë. Nëse dikush ju thotë jo, nuk keni rrugë tjetër veçse ta pranoni, shkruan noa.al. Ndërsa në punë situata do të jetë e përmirësuar.

Bricjapi

Ju pret një fundjavë interesante për dashurinë, e cila do të sjellë me vete emocione të bukura. Nëse jeni të dyjëzuar mes dy historive, do të bënit mirë që të bënit një zgjedhje. Në punë do të ketë përmirësim, por shqetësimet do të mbeten, ndaj duhet të përballeni me problemet.

Ujori

Pas një periudhe të vështirë, do të vijë një përmirësim i rëndësishëm. Në dashuri parashikohen emocione të bukura. Ky është një moment i mirë për të programuar ndryshime. Pas vështirësive të muajit të fundit, përmirësime do të ketë edhe në punë.

Peshqit

Nëse jeni duke përjetuar dy histori njëkohësisht, duhet të bëni kujdes, pasi do ishte mirë që të bënit një zgjedhje. Në punë mund të ketë ndonjë shpenzim më shumë, në raport me atë që kishit menduar.

LEXO TE PLOTE