Connect with Us

Horoskopi i fundjavës sipas astrologut italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Horoskopi

Horoskopi i fundjavës sipas astrologut italian/ Zbuloni surprizat që ju presin

Publikuar

-

Dashi
Dita e sotme fillon me Hënën, Venusin dhe Marsin në anën tuaj, gjë që do të forcojë marrëdhëniet me të tjerët . Tashmë nga natyra ju jeni njerëz të fortë dhe të vendosur dhe në këtë periudhë kjo karakteristikë e juaja shfaqet edhe më shumë.
Takimet janë të favorizuara , madje edhe ato virtuale duke marrë parasysh momentin e veçantë.

Demi
Në këtë periudhë të veçantë ju duhet besim dhe guxim dhe kërkoni këto gjëra te njerëzit përreth jush. Në një nivel sentimental, jo gjithmonë ndjeheni të kuptuar , ndërsa për sa i përket punës, është një periudhë që do t’ju lejojë të gradualisht të riktheheni në rrugën e duhur.

Binjakët
Dita e sotme është thelbësore për të shmangur komplikimet , edhe nëse mund të shfaqen disa elementë të tensionit. Në çdo rast, horoskopi i Paolo Fox ju këshillon të shmangni përplasjet me njerëzit përreth jush.
Mos jini polemik , edhe nëse ndonjëherë rrezikoni të jeni i paqëllimshëm.

Gaforrja
Gjithmonë është bukur të jetosh në një mënyrë të qetë, edhe nëse në jetën tënde nuk është e thjeshtë ta bësh për shkak të faktit që ndonjëherë priren ta marrësh atë për asgjë ! Ka edhe momente kur tregoni se jeni jashtëzakonisht sipërfaqësor .
Sfera sentimentale po ju bën të jetoni momente me ulje-ngritje , por sot mund të shfrytëzohet me sukses në këtë drejtim.

Luani
Në këtë periudhë keni nevojë për qetësi dhe për tu rrethuar me njerëz që ju bëjnë të ndiheni mbështetja e tyre. Përkundrazi, duket se kohët e fundit ka njerëz që duan t’ju pengojnë. Përballë Saturnit thotë se është shumë e vështirë të trajtosh situata të ndryshme në jetën tënde. Por dashuria mund t’ju ​​shpëtojë , pavarësisht nëse jeni duke kërkuar një histori të mirë dhe tashmë e keni atë.

Virgjëresha
Dita e sotme duhet t’i kushtohet pushimit absolut. Ju në fakt jeni veçanërisht të lodhur nga fakti që truri juaj po lëviz vazhdimisht në kërkim të ideve të reja.
Këshillë është që të qëndroni larg njerëzve që duan t’ju bëjnë telashe .

Peshorja
Dita e sotme do të jetë në anën tuaj dhe do ju favorizojë më shumë sesa nesër. Gjatë kësaj kohe ju keni mundësinë të filloni të merrni vendime që do të rezultojnë të rëndësishme për verën . Muaji korrik në veçanti do të jetë shumë interesant për marrëdhëniet ndërnjerëzore, për dasma dhe për bashkëjetesat. Edhe në kohërat më të vështira kemi aftësinë të jetojmë me më shumë energji. Në një nivel pune, sidoqoftë, ka akoma shumë vështirësi .

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Ja si do të jetë fati i këtyre shenjave

Akrepi
Kjo fundjavë do t’ju japë më shumë forcë dhe veçanërisht ditën e nesërme falë Hënës së favorshme. Do të keni mundësinë për të shijuar pak qetësi! Me Jupiterin në anën tuaj, horoskopi i Paolo Fox ju kujton se diçka po ecën në favorin tuaj. Sidoqoftë, jeni shumë të shqetësuar nga brenda .

Shigjetari
Edhe nëse Hëna është në shenjën tuaj të zodiakut, Venusi është i kundërt dhe kjo krijon një kontradiktë të çuditshme në mënyrën tuaj të të dashuruarit . Ndonjëherë ndiheni më afër dikujt, ndërsa në raste të tjera mendoni se do të dëshironit të rimerrni lirinë tuaj.
Këto janë ditë të rëndësishme nëse keni ndërmend të zgjidhni një problem të vogël personal.

Bricjap
Transiti i ri i Jupiterit ju jep mundësinë për të zgjidhur diçka në jetën tuaj dhe mbase disa situata që duhet të kishin përfunduar do të vazhdojnë. Sidoqoftë, ky maj do t’ju japë disa përgjigje që ju po kërkoni.
Në gjysmën e dytë të muajit , ndjenjat do të jenë më të lehta për tu menaxhuar.

Ujori
Ju jeni në qendër të një vorbull emocionesh nga të cilat do të keni akoma mundësi të dilni në majë. Gjëja e rëndësishme është që mos kini frikë të thoni jo.
Midis Ujorit ekzistojnë revolucionarët e vërtetë që zgjedhin të veprojnë dhe ndryshojnë jetën e tyre dhe ata që pavarësisht se kanë një frymë revolucionare nuk veprojnë nga frika dhe vazhdojnë të torturojnë veten e panevojshme. Këshillë është që të bëni një plan konkret veprimi për të dalë nga një seri kontradiktash të lindura kohët e fundit.

Peshqit
Ju ndjeheni nervoz dhe të guximshëm dhe tashmë që nga dje mund të ketë një agjitacion të fortë brenda jush. Këshillat, megjithatë, nuk janë që t’i kushtoheni situatave të pazakonta dhe ndjenjave të padobishme në një nivel dashurie, sepse nuk është koha ideale për të zgjedhur shtigje të vështira . Marrëdhëniet ndërnjerëzore duhet të menaxhohen me shumë kujdes./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 9 maj 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi

Gjatë kësaj dite do të jeni të karikuar me energji. Në dashuri Hëna do ju ndihmojë, ndërsa tensionet do të bien. Mbani parasysh se tradhtia, nuk është zgjidhja e problemeve në çift. Kujdes duhet treguar edhe me financat, blerjet apo humbjet që mund të pësoni.

Demi

Gjatë kësaj periudhe do të bënit mirë që të shmangnit debatet dhe ti shtynit për të dielën zgjidhjet e problemeve. Mundohuni që të rrini larg njerëzve negativ, pasi mund të kenë ndikim të keq tek ju. Nëse në punë ka diçka që nuk shkon, bëni mirë që të flisni sa më parë.

Binjakët

Ju pret një ditë e tensionuar, ndaj mundohuni që të ruani qetësinë. Ndikimi i kundërt i Hënës mund t’iu krijojë probleme në dashuri, duke shkaktuar debate. Edhe në punë, gjërat nuk do të ecin shumë mirë, ku do të ketë probleme që duhen kaluar.

Gaforrja

Kjo është një fazë rikuperimi. Dashuria do të jetë mjaft e favorizuar, pasi pritet që të ketë edhe njohje të reja. Venusi do të jetë mjaft i favorshëm dhe do të ndihmojë lidhjet e reja që të shkojnë në drejtimin e duhur. Në punë duhet të angazhoheni më shumë.

Luani

Ky është moment përmirësimi, por mundohuni që të ruani qetësinë. Është periudha ideale për sqarim, për të bërë paqe dhe për të hequr dorë nga situatat e pakëndshme. Në punë, vlera juaj do të njihet.

Virgjëresha

Kjo nuk është dita më e mirë dhe mund të gjendeni përballë një sërë problemesh, Në dashuri, mund të ketë debate dhe keqkuptime. Në këtë periudhë jeni në kërkim të përgjigjeve. Në punë, këshillohet që të ruani qetësinë dhe të bëni durim.

LEXO EDHE:  Gjermania pret 40 mije refugjate te rinj brenda fundjaves

LEXO EDHE:  Zgjohuni sic duhet këtë fundjavë

Peshorja

Mundohuni që të gjeni pak kohë për relaks, pasi gjatë kësaj dite do të jeni tejet të lodhur. Në dashuri, do të keni dëshirë për të bërë qartësi dhe për të zgjidhur problemet, por jo çdo gjë do të jetë e mundur. Puna do të ecë më së miri.

Akrepi

Këshillohet që gjatë kësaj dite të mos bëni shumë gjëra dhe nëse ndiheni të lodhur, pushoni. Në dashuri gjërat do të përmirësohen, veç bëni kujdes me luhatjet e humorit. Mundohuni që të mbani nën kontroll shpenzimet, në mënyrë që të mos e teproni.

Shigjetari

Duhet të mbani stresin nën kontroll dhe të mos tensionoheni. Në dashuri Hëna do ju ndihmojë. Nëse dikush ju thotë jo, nuk keni rrugë tjetër veçse ta pranoni, shkruan noa.al. Ndërsa në punë situata do të jetë e përmirësuar.

Bricjapi

Ju pret një fundjavë interesante për dashurinë, e cila do të sjellë me vete emocione të bukura. Nëse jeni të dyjëzuar mes dy historive, do të bënit mirë që të bënit një zgjedhje. Në punë do të ketë përmirësim, por shqetësimet do të mbeten, ndaj duhet të përballeni me problemet.

Ujori

Pas një periudhe të vështirë, do të vijë një përmirësim i rëndësishëm. Në dashuri parashikohen emocione të bukura. Ky është një moment i mirë për të programuar ndryshime. Pas vështirësive të muajit të fundit, përmirësime do të ketë edhe në punë.

Peshqit

Nëse jeni duke përjetuar dy histori njëkohësisht, duhet të bëni kujdes, pasi do ishte mirë që të bënit një zgjedhje. Në punë mund të ketë ndonjë shpenzim më shumë, në raport me atë që kishit menduar.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

7 mënyra për të fituar zemrën e një gruaja që i përket shenjës së Peshores

Publikuar

-

Nga

1-Vlerësoni ndjeshmërinë e tyre.

Peshoret ndonjëherë mund të preken lehtësisht nga emocionet e njerëzve të tjerë dhe priren të jenë empatikë ndaj të tjerëve, pa marrë parasysh se cila gjendje mund të jetë

2-Dëgjojeni me vëmendje kur është i mërzitur.

Gratë e Peshores gëlltisin ndjenjat e tyre në një mënyrë sakrifikuese për të kënaqur të tjerët dhe për t’u siguruar që të gjithë rreth tyre janë të lumtur.

3-Mos filloni konflikt pa patur një arsye të mirë.

Ajo dëshiron që të gjithë në jetën e saj ta respektojnë njëri-tjetrin dhe ta trajtojnë njëri-tjetrin si të barabartë.

4-Asnjëherë mos e quani atë “intensive” ose “nevojtare”.

Peshorja është shenja e partneritetit. Ajo po kërkon vazhdimisht për shpirtin e saj binjake dhe do tw marrë kohën e saj pwr tw gjetur personin e përsosur.

LEXO EDHE:  Moti/ Ja çfarë parashikojnë sinoptikanët

5-Mos ndryshoni në angazhimin e një gruaje Peshore.

Mund të duhet kohë që një grua Peshorja të arrijë në atë pikë ku ajo është vetëmohuese në një marrëdhënie. Ju duhet ta provoni dashurinë tuaj ndaj saj përpara se ajo të hapet me gjithë zemër.

6-Ajo ka nevojë të shohë dashurinë me vepra dhe jo fjalë.

Thjesht të thuash “Të dua” nuk është e mjaftueshme për Peshoren. Merrni atë në restorantin e saj të preferuar për darkë ose blini një dhuratë që është krejtësisht e saj.

7-Lëreni vetëm kur të ketë nevojë.

Nëse e doni një grua Peshore, mos harroni të vlerësoni dhe vërtetoni ndjenjat e saj, lërini të marrin sa kohë të duan./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut italian/ Zbuloni parashikimin e yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi
Ditën e sotme Hëna është interesante dhe fundjava ju lejon të filloni të reflektoni në projektet e ardhshme. Për momentin po merreni me me çështje sentimentale dhe çështje familjare dhe gjithçka që dëshironi të ndërtoni do të varet vetëm nga vendosmëria juaj.Mos lëndoni veten për vendimet e të tjerëve.

Demi
Dita e sotme mund të shkaktojë një siklet të vogël në marrëdhëniet ndërnjerëzore dhe mëngjesi sot nuk ndihmon për të gjetur zgjidhje efektive. Astrologu rekomandon që energjia dhe krijimtaria juaj të kanalizohen të Dielën.

Binjakët
Mund të ndjeheni pak të nënshtruar sot dhe nesër mund të ndjeheni veçanërisht të irrituar. Prandaj, horoskopi Paolo Fox ju këshillon të shpërqendroheni duke provuar të mendoni për diçka tjetër. Saturni i favorshëm do të ndihmojë ata që kanë mbjellë mirë në këto muaj ose që kanë një aktivitet që pas një periudhe bllokadash, do të mund të fillojnë përsëri.

Gaforrja
Për momentin nuk keni forcën dhe vendosmërinë e duhur për të përcaktuar ose zgjidhur çështje të lidhura me punën, kështu që do të ishte e përshtatshme që t’i përkushtoheni sferës emocionale . Të Dielën, astrologu e njofton që tani e tutje, do të jetë paksa e rëndë për marrëdhëniet ndërnjerëzore. Këshilla është të veproni me kujdes dhe të mos gërmoni të kaluarën.

Luani
Përballë Saturnit tregon se mund të gjesh veten në një udhëkryq sa i përket punës. Disa bashkëpunime mund të jenë në dyshim dhe ju keni arritur kufirin, jeni gati të humbni durimin. Në përgjithësi jeni njerëz shumë bujarë por kur e kuptoni se dikush dëshiron të pengojë ambiciet tuaja ose nuk vlerëson punën tuaj, ju mund të bëheni të padurueshëm.

Virgjëresha
Gjatë muajve të ardhshëm ju mund të ndërtoni dhe rindërtoni në një kontekst profesional. Me Jupiterin dhe Mërkurin në gjendje të mirë, kontaktet dhe marrëdhëniet do të favorizohen, të cilat mund të rezultojnë vendimtare në të ardhmen. Dashuria aktualisht mbetet e zhvendosur në një cep, në sfond.

Peshorja
Jo gjithçka ka shkuar ashtu siç shpresohej në vendin e punës, ose mbase po mendoni të bëni disa hapa mbrapa. Sa i përket dashurisë në këtë moment është e përshtatshme të bëni një rregullim të përgjithshëm. Megjithatë, astrologu ju kujton se janë pikërisht në momentet e humbjes ose të pasigurisë që dashuria mund të shpëtojë.

LEXO EDHE:  Paralajmërimi i Basir Çollakut/ Në fundjavë do të publikohet një tjetër skandal

Akrepi
Astrologu thekson se ka shumë tension dhe nervozizëm. Në kundërshtim me Marsin mund t’ju ​​bëjë të rimendoni të kaluarën dhe mund të shkaktojë siklet. Ju keni tejkaluar kufirin e qëndrueshmërisë. Në vendin e punës është dikush që nuk ka sjellje të drejtë ndaj jush.

Shigjetari
Pasditen e sotme Hëna do të favorizojë shenjën tuaj.Problemi mbetet dashuria: ata që kanë një histori të mirë nuk duhet të kenë frikë nga kriza ndërsa ata që janë përballur me pabarazitë për disa muaj do të duhet të trajtojnë gjërat me shumë kujdes. Nëse keni një lidhje kohët e fundit provoni të lëvizni me kujdes.

Bricjapi
Jupiteri ka filluar një tranzit në shenjën tuaj në mënyrë që ata që kërkojnë garanci në sferën profesionale të jenë në gjendje t’i marrin ato edhe nëse ishin situata me kohë të pjesshme. Ata që kanë një biznes të lulëzuar mund të kenë një lajm të mirë që përmirëson gjendjen e punëve. Ndërsa për sa i përket dashurisë, në vend të kësaj, ju po përjetoni një ngërç.

Ujori
Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të filloni të ndiqni dhe të kryeni atë që dëshironi me të vërtetë. Për një kohë të gjatë, mbase për të kënaqur dikë, keni bërë gjëra që nuk doni të bëni. Prandaj përpiquni të jepni një drejtim të ri në jetën tuaj. Në dashuri nëse duhet të mbaroni marrëdhënie të caktuara, mos kini frikë ta bëni.

Peshqit
Dita e sotme fillon me një tarifë të mirë.por shpërndahet pasdite dhe mund t’i japë rrugë një lloj apatie. Nëse përballeni me diskutime të rëndësishme, astrologu ju këshillon të shtyni gjithçka deri të Dielën.

LEXO TE PLOTE