Connect with Us

“Vrasës me pagesë!”/ Armir Shkurti shpërthen ndaj Bashës: Na ke prerë në besë!

Politikë

“Vrasës me pagesë!”/ Armir Shkurti shpërthen ndaj Bashës: Na ke prerë në besë!

Publikuar

-

Gazetari Armir Shkurti ka sulmuar kreun e PD, Lulzim Basha duke e akuzuar se ai ka vrarë opozitën.

Shkurit e ka cilësuar Bashën si vrasës me pagesë i cili, sipas tij i ka mbyllur prej 7 vjetësh demokratët në karantinë dhe u thithur çdo energji.

“Të rroni vetë Luli! t’ju kenë uratën edhe b¥thlëpirësat që po thinjen duke pritur të bëhesh kryeministër e të kapin nai gjo!!
Ti!!! Je vrasës me pagesë!!!
Ti e vrave ditën opozitën!! Në mënyrë sistematike, si merkuri që ngadalë prek sistemin nervor, bllokon veshkat, organet e brendëshme, pastaj sjell kancer dhe verbëri!!
Ti Brut! Ti Makbeth! Ti Kain! Ti Judë! Ti Hamza!
Je më i keq se çdo vrasës se na ke prerë në besë! Na ke prerë në bukë!! I ke mbyllur prej 7 vjetësh demokratët në karantinë dhe u thith çdo energji, çdo nismë, çdo aksion duke i ngulur në shtrat me pickimin prej mize Tze Tze që i mpin dhe i ve në gjumë duke mbytur në djep çdo shpresë”, shkruan Shkurti.

Më tej ai ndalet edhe te prostesta e zhvilluar në sheshin Skënderbej, ku policia u përlesh me protestuesit.

“Sot pati protestë, Lul, kundër tiranisë! Në shesh!!
Ti ke dalë nga Kuvendi bashkë me deputetët: “Mandatet i dogjëm për t’i treguar botës se këtu demokracia është në grahmat e fundit. Këto veprime kishin për qëllim vetëdijësimin e Perëndimit se Shqipëria ka nevojë për vëmendje dhe ndihmë për të ndaluar rënien në autokraci” – deklarove para 4 muajsh.
Nëse atëhere qe autokraci…çfarë emri i ve sot o Lul?
Sot ca shqiptarë dolën në shesh për ti thënë BOLL! kësaj autokracie, për të cilën TI prej një viti e ca ke lënë Kuvendin pa opozitë. Nuk pretendoj ta mbështesje. As bëhet fjalë të nxirrje anëtarët kokëmut, që i tall me xhiro nga kryeministria në parlament, i ngop me gaz e i çon në shtëpi, ata që Lleshi s’ti ka zvarritur komisariateve. Ata që pa u shëruar nga gazi e dajaku prapë dalin me llafin tat por kurrë për hall të vet.
POR TË PAKTËN NJË SHQETËSIM PËR DHUNËN E POLICISË. NJË FJALË PËR LIRINË E SHPREHJES E PROTESTËS TA KISHE THËNË SOT, O LULI YNË!!”, shkruan Shkurti.

LEXO EDHE:  Degradon seanca parlamentare/ Basha “sulmon” Arta Markun dhe Donika Prelën

“Ik e laji duart o Lul! Jo për higjenën e pandemisë. As si Ponc Pilati pas dënimit të Jezusit!
Laji , siç e do tradita e varrezave. Pasi e ke futur në varr kufomën duhet me la duart – thonë bestytnitë – tre herë dhe ta hedhësh ujin pas krahëve, që mos ta marrësh vdekjen me vete e ta çosh në shtëpi!:, përfundon gazetari./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Viti i fundit na ka raskapitur”/ Majko: Qytetarët kanë reflektim të qartë të ndajnë…

Publikuar

-

Nga

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko teksa ka folur për zgjdhjet e ardhshme ka theksuar se ky vit ka raskapitur qeverinë.

Majko kujtoi tërmetet që shkundën vendin e më pas pandeminë, të cilat ndikuan në ekonominë shqiptare.

“Viti i fundit na ka raskapitur. Kur diskutoj me qytetarët ja shpreh hapur atë që mendoj.
Nuk besoj se ka pasur ndonjë qeveri tjetër që të jetë goditur nga tre tërmete dhe pastaj nga një virus. Kjo është një histori që ka goditur rëndë jo vetëm themelin e stabilitetit social por edhe një perceprim të caktuar karshi qeverisë. Qytetarët kanë reflektim të qartë të ndajnë atë që vlerësojnë si efikasitet ose jo të qeverisjes”, tha Majko i ftuar në Repolitix./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Bardhi tregon rregullat e Partisë/ Të përjashtuarit nuk kanë vend, Jozefina nuk ka se si të rikthehet

Publikuar

-

Nga

Bardhi tregon rregullat e Partisë/ Të përjashtuarit nuk kanë vend, Jozefina nuk ka se si të rikthehet

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi i tha “Syri Tv” se si do të funksionojë Partia dhe emrat që do të thirren për kandidatura deputetësh, përfshi edhe të vjetrit. Ai deklaroi se në listat e PD nuk do të jetë asnjë nga ata që është përjashtuar nga kjo parti pas vendimeve për bojkotin dhe djegien e mandateve.

“Çdokush që ka thyer vendimin, është përjashtuar nga PD me vendim”, tha ai.

Ai tha se numri i të përjashtuarve është shumë i vogël, ndërsa i mëshoi idesë se djegia e mandateve ishte vendimi i duhur.

LEXO EDHE:  Unaza e Madhe/ Basha nxjerr bashkëpunëtorët e vjedhjes

LEXO EDHE:  Denoncim/ Kapet shoferi me 800 mijë euro dhe patentën e Saimir Tahirit

I pyetur për rikthimin e Jozefina Topallit në PD, Bardhi tha:

Zonja Topalli është anëtare e Këshillit Kombëtar të PD. Është e drejta e saj nëse do të marrë pjesë në organet e partisë. Nuk ka si rikthehet pasi është pjesë e organit më të lartë vendimmarrës të partisë”. Bardhi tha se ai nuk ka kontaktuar me zonjën Topalli.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Majko tregon platformën/ Votat e emigrantëve shkojnë për qarkun e Tiranës

Publikuar

-

Nga

Ministri për Diasporën, Pandeli Majko ka folur lidhur me Reformën Zgjedhore ndërsa i ka kushtuar vëmendje çështjes së votimit elektronik të emigrantëve.

I ftuar në “repolitix” Majko tha se votat e emigrantëve do t’i bashkëngjiten qarkut të Tiranës.

“Një gjë e sigurt është që në kodin e ri zgjedhor do të shkruhet qartazi e drejta e tyre për të votuar dhe do të jetë e shkruan në kushtetutë. Do të votojnë me postë dhe këtë të mos e bënte posta shqiptare por një postë ndërkombëtare që kanë eksperiencë në menaxhimin e  situatave të tilla dhe nuk lënë që emri i tyre të baltoset në Shqipëri, regjistrimi ka nisur dhe është një ligj i veçantë për të. Votat e emigrantëve do t’i bashkëngjiten qarkut të Tiranës. Kjo është e shkruar në marrëveshje dhe palët politike e dine”, tha Majko.

LEXO EDHE:  Unaza e Madhe/ Basha nxjerr bashkëpunëtorët e vjedhjes

LEXO EDHE:  Protestat/ Basha zbulon planin e opozitës

Ai deklaroi se mazhoranca do t’i qëndrojë besnike marrëveshjes së 5 qershorit, kjo për shkak kanë hedhur firmën dhe duhet ta mbajnë./CNA.al

LEXO TE PLOTE