Connect with Us

Situatë kaotike në La Liga, pesë futbollistë rezultojnë me koronavirus

La Liga

Situatë kaotike në La Liga, pesë futbollistë rezultojnë me koronavirus

Publikuar

-

Pesë lojtarë nga La Ligës kanë rezultuar pozitiv në testet e bëra për Koronavirus. RAC1 raporton se rezultatet e raundit të parë në elitën e futbollit spanjoll kanë prodhuar pesë rezultate pozitive.

Testet janë kryer për të gjithë futbollistët, trajnerët dhe punonjësit sportivë nga të gjitha skuadrat. La Liga është duke pritur të gjitha rezultatet para se të marr një vendim final për fatin e ligës.

Barcelona dje ka dorëzuar të gjitha testet e bëra të cilat kanë rezultuar të jenë negative. Për këtë, skuadra katalanase do të rikthehet në stërvitje sot pas dy muajsh. Në orët në vazhdim pritet të mësohet se futbollistët e kujt skuadrave kanë rezultuar pozitivë.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

E bujshme nga Spanja: Pjanic i thotë “PO” Barcelonës

Publikuar

-

Nga

Miralem Pjanic ka arritur marrëveshje personale me Barcelonën. Mediat spanjolle shkruajne se mesfushori boshnjak tashmë i ka thënë ‘PO’ liderëve të La Ligas.

30 vjeçari, tani pret që të njëjtën gjë të bëjë edhe Juventus, duke gjetur një gjuhë të përbashkët me Barcelonën.

Juventus dëshiron që në këtë marrëveshje të futet mesfushori Arthur Melo, por ky i fundit po refuzon të largohet nga Barcelona.

Alternativat tjera për të përfunduar këtë marrëveshje janë edhe Ivan Rakitic dhe Arturo Vidal.

Ky i fundit, në të kaluarën ka qenë pjesë e Juventusit.

LEXO TE PLOTE

La Liga

E konfirmon trajneri i ekipit të La Ligës: Ja kur do nisë kampionati spanjoll

Publikuar

-

Nga

La Liga po bëhet gati për të nisur kampionatin, ashtu si edhe në Bundesligë. Lojtarët kanë nisur që të dalin në stërvitje dhe janë duke u përgatitur për vazhdimin e sezonit.

Por në çfarë date do të kthehet futbolli? Tashmë është e konfirmuar dhe kalendari në Spanjë është përcaktuar qartë.

Sipas asaj që raporton Javier Aguirre për Marca, trajneri i Leganes, ndeshjet do të nisin në 20 qershor dhe do të mbyllen rreth 5 javë më vonë, në 26 korrik.

Pra “La Liga”  do të nis shumë më vonë nga çfarë ishte menduar, por e rëndësishme mbetet që ky kampionat do të mbyllet në fushën e lojës.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Takimi i çuditshëm, ja si sillet Zidane me futbollistët e Real Madridit

Publikuar

-

Nga

Duke respektuar rregullat e distancimit social, me maska dhe doreza, trajneri i Realit të Madridit dhe futbollistët u takuan pas 2 muajsh.

Zinedin Zidan donte që të ishte prezent në momentin që lojtarët do të riktheheshin në qendrën stërvitore “Valdebebas” dhe në ambientet e jashtme të saj shkëmbeu disa biseda me lojtarët e tij.

Kryesisht shëndeti i lojtarëve dhe i familjarëve të tyre ishte tema kryesore e këtij takimi. Zidan foli thuajse me të gjithë lojtarët, por u ndal më shumë me kapitenin Serxho Ramos, me të cilin diskutoi edhe vazhdimësinë e sezonit.

Eden Hazard gjithashtu i tha trajnerit francez që ndihej mjaft mirë dhe i rikuperuar nga operacioni që kreu përpara disa kohësh. Stafi i Zidanit ka kontaktuar me lojtarët për t’u shpërndarë planin e punës që do të bëhet, edhe pse ata do të jenë gjithmonë prezentë në qendrën stërvitore.

LEXO TE PLOTE