Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut italian/ Zbuloni parashikimin e yjeve për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut italian/ Zbuloni parashikimin e yjeve për ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi
Ditën e sotme Hëna është interesante dhe fundjava ju lejon të filloni të reflektoni në projektet e ardhshme. Për momentin po merreni me me çështje sentimentale dhe çështje familjare dhe gjithçka që dëshironi të ndërtoni do të varet vetëm nga vendosmëria juaj.Mos lëndoni veten për vendimet e të tjerëve.

Demi
Dita e sotme mund të shkaktojë një siklet të vogël në marrëdhëniet ndërnjerëzore dhe mëngjesi sot nuk ndihmon për të gjetur zgjidhje efektive. Astrologu rekomandon që energjia dhe krijimtaria juaj të kanalizohen të Dielën.

Binjakët
Mund të ndjeheni pak të nënshtruar sot dhe nesër mund të ndjeheni veçanërisht të irrituar. Prandaj, horoskopi Paolo Fox ju këshillon të shpërqendroheni duke provuar të mendoni për diçka tjetër. Saturni i favorshëm do të ndihmojë ata që kanë mbjellë mirë në këto muaj ose që kanë një aktivitet që pas një periudhe bllokadash, do të mund të fillojnë përsëri.

Gaforrja
Për momentin nuk keni forcën dhe vendosmërinë e duhur për të përcaktuar ose zgjidhur çështje të lidhura me punën, kështu që do të ishte e përshtatshme që t’i përkushtoheni sferës emocionale . Të Dielën, astrologu e njofton që tani e tutje, do të jetë paksa e rëndë për marrëdhëniet ndërnjerëzore. Këshilla është të veproni me kujdes dhe të mos gërmoni të kaluarën.

Luani
Përballë Saturnit tregon se mund të gjesh veten në një udhëkryq sa i përket punës. Disa bashkëpunime mund të jenë në dyshim dhe ju keni arritur kufirin, jeni gati të humbni durimin. Në përgjithësi jeni njerëz shumë bujarë por kur e kuptoni se dikush dëshiron të pengojë ambiciet tuaja ose nuk vlerëson punën tuaj, ju mund të bëheni të padurueshëm.

Virgjëresha
Gjatë muajve të ardhshëm ju mund të ndërtoni dhe rindërtoni në një kontekst profesional. Me Jupiterin dhe Mërkurin në gjendje të mirë, kontaktet dhe marrëdhëniet do të favorizohen, të cilat mund të rezultojnë vendimtare në të ardhmen. Dashuria aktualisht mbetet e zhvendosur në një cep, në sfond.

Peshorja
Jo gjithçka ka shkuar ashtu siç shpresohej në vendin e punës, ose mbase po mendoni të bëni disa hapa mbrapa. Sa i përket dashurisë në këtë moment është e përshtatshme të bëni një rregullim të përgjithshëm. Megjithatë, astrologu ju kujton se janë pikërisht në momentet e humbjes ose të pasigurisë që dashuria mund të shpëtojë.

LEXO EDHE:  Këto janë shenjat e horoskopit që kanë aftësi parashikuese

Akrepi
Astrologu thekson se ka shumë tension dhe nervozizëm. Në kundërshtim me Marsin mund t’ju ​​bëjë të rimendoni të kaluarën dhe mund të shkaktojë siklet. Ju keni tejkaluar kufirin e qëndrueshmërisë. Në vendin e punës është dikush që nuk ka sjellje të drejtë ndaj jush.

Shigjetari
Pasditen e sotme Hëna do të favorizojë shenjën tuaj.Problemi mbetet dashuria: ata që kanë një histori të mirë nuk duhet të kenë frikë nga kriza ndërsa ata që janë përballur me pabarazitë për disa muaj do të duhet të trajtojnë gjërat me shumë kujdes. Nëse keni një lidhje kohët e fundit provoni të lëvizni me kujdes.

Bricjapi
Jupiteri ka filluar një tranzit në shenjën tuaj në mënyrë që ata që kërkojnë garanci në sferën profesionale të jenë në gjendje t’i marrin ato edhe nëse ishin situata me kohë të pjesshme. Ata që kanë një biznes të lulëzuar mund të kenë një lajm të mirë që përmirëson gjendjen e punëve. Ndërsa për sa i përket dashurisë, në vend të kësaj, ju po përjetoni një ngërç.

Ujori
Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të filloni të ndiqni dhe të kryeni atë që dëshironi me të vërtetë. Për një kohë të gjatë, mbase për të kënaqur dikë, keni bërë gjëra që nuk doni të bëni. Prandaj përpiquni të jepni një drejtim të ri në jetën tuaj. Në dashuri nëse duhet të mbaroni marrëdhënie të caktuara, mos kini frikë ta bëni.

Peshqit
Dita e sotme fillon me një tarifë të mirë.por shpërndahet pasdite dhe mund t’i japë rrugë një lloj apatie. Nëse përballeni me diskutime të rëndësishme, astrologu ju këshillon të shtyni gjithçka deri të Dielën.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 maj 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Gjatë kësaj dite do të jeni të karikuar me energji. Në dashuri Hëna do ju ndihmojë, ndërsa tensionet do të bien. Mbani parasysh se tradhtia, nuk është zgjidhja e problemeve në çift. Kujdes duhet treguar edhe me financat, blerjet apo humbjet që mund të pësoni.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Gjatë kësaj periudhe do të bënit mirë që të shmangnit debatet dhe ti shtynit për të dielën zgjidhjet e problemeve. Mundohuni që të rrini larg njerëzve negativ, pasi mund të kenë ndikim të keq tek ju. Nëse në punë ka diçka që nuk shkon, bëni mirë që të flisni sa më parë.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Ju pret një ditë e tensionuar, ndaj mundohuni që të ruani qetësinë. Ndikimi i kundërt i Hënës mund t’iu krijojë probleme në dashuri, duke shkaktuar debate. Edhe në punë, gjërat nuk do të ecin shumë mirë, ku do të ketë probleme që duhen kaluar.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Kjo është një fazë rikuperimi. Dashuria do të jetë mjaft e favorizuar, pasi pritet që të ketë edhe njohje të reja. Venusi do të jetë mjaft i favorshëm dhe do të ndihmojë lidhjet e reja që të shkojnë në drejtimin e duhur. Në punë duhet të angazhoheni më shumë.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Ky është moment përmirësimi, por mundohuni që të ruani qetësinë. Është periudha ideale për sqarim, për të bërë paqe dhe për të hequr dorë nga situatat e pakëndshme. Në punë, vlera juaj do të njihet.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Kjo nuk është dita më e mirë dhe mund të gjendeni përballë një sërë problemesh, Në dashuri, mund të ketë debate dhe keqkuptime. Në këtë periudhë jeni në kërkim të përgjigjeve. Në punë, këshillohet që të ruani qetësinë dhe të bëni durim.

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Mundohuni që të gjeni pak kohë për relaks, pasi gjatë kësaj dite do të jeni tejet të lodhur. Në dashuri, do të keni dëshirë për të bërë qartësi dhe për të zgjidhur problemet, por jo çdo gjë do të jetë e mundur. Puna do të ecë më së miri.

LEXO EDHE:  Këtyre shenjave të horoskopit, do t’u buzëqeshë  fati në 2019-tën

LEXO EDHE:  Horoskopi kinez/Zbuloni disa prej luleve që sjellin fat sipas vitit tuaj të lindjes

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Këshillohet që gjatë kësaj dite të mos bëni shumë gjëra dhe nëse ndiheni të lodhur, pushoni. Në dashuri gjërat do të përmirësohen, veç bëni kujdes me luhatjet e humorit. Mundohuni që të mbani nën kontroll shpenzimet, në mënyrë që të mos e teproni.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Duhet të mbani stresin nën kontroll dhe të mos tensionoheni. Në dashuri Hëna do ju ndihmojë. Nëse dikush ju thotë jo, nuk keni rrugë tjetër veçse ta pranoni. Ndërsa në punë situata do të jetë e përmirësuar.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Ju pret një fundjavë interesante për dashurinë, e cila do të sjellë me vete emocione të bukura. Nëse jeni të dyjëzuar mes dy historive, do të bënit mirë që të bënit një zgjedhje. Në punë do të ketë përmirësim, por shqetësimet do të mbeten, ndaj duhet të përballeni me problemet.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Pas një periudhe të vështirë, do të vijë një përmirësim i rëndësishëm. Në dashuri parashikohen emocione të bukura. Ky është një moment i mirë për të programuar ndryshime. Pas vështirësive të muajit të fundit, përmirësime do të ketë edhe në punë.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Nëse jeni duke përjetuar dy histori njëkohësisht, duhet të bëni kujdes, pasi do ishte mirë që të bënit një zgjedhje. Në punë mund të ketë ndonjë shpenzim më shumë, në raport me atë që kishit menduar.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 7 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Marrëdhënia juaj me partnerin do jetë edhe më e mirë nëse pranoni të tregoheni më pak autoritarë. Sigurisht që ju jeni besnikë dhe të sinqertë për ato që ndieni, por duhet të mësoni të kërkoni mendimin e tjetrit para se të merrni vendime lidhur me jetën në çift. Beqarët do kalojnë momente shumë intensive. Në planin financiar do i keni të gjitha mundësitë për ta përmirësuar situatën.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot nuk do jeni shumë të dhënë pas partnerit dhe ka mundësi ta lini atë pas dore. Do merreni me punë dhe çështje të tjera që do ju interesojnë më shume. Lidhja do pësojë goxha tronditje. Beqarët do favorizohen nga planeti Saturn dhe Mars dhe mund të realizojnë takime interesante. Buxheti nuk do jetë i keq, por as aq i mirë sa për të kryer shpenzime me sy mbyllur.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Jeta juaj në çift ka rrezik të jetë shumë e ndërlikuar gjatë kësaj dite. Plutoni do ju nxitë të jeni kokëfortë dhe të padëgjueshëm çka do sjelle debate. Beqarët duhet te kalojnë ditë të tëra njohjeje para se të hedhin hapa me tej me personat që do takojnë sot. Çdo veprim i nxituar do sjellë probleme. Financat do jenë mjaftueshëm të mira sa për të kryer investimet e planifikuara.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Të dashuruarit do kenë një bashkëpunim për tu adhuruar dhe do kalojnë vetëm momente të bukura pranë atij që kanë në krah. Beqarët do jenë të gatshëm për çdo gjë vetëm për të mos mbetur më të vetmuar. Edhe aventurat kalimtare do duken tërheqëse për ta. Problemet financiare do arrini t’iu zgjidhni që të gjitha dhe do ndiheni shumë më të qetë në fund të ditës.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Tregohuni më të dashur dhe më të ëmbël me partnerin tuaj gjatë kësaj dite sepse keni për të pasur një marrëdhënie akoma më të mirë. Ndonjë surprizë e vogël nuk do ju bënte keq. Beqarët kësaj here do kenë mundësi të njohin dashurinë e madhe, por nuk duhet t’ua thonë këtë gjë të gjithëve. Sektori i financave nuk do jetë shumë i qëndrueshëm. Kujdes me çdo hap.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Nëse lidhja juaj është e fortë, sot nuk do ndodhë asgjë e keqe për ju. Përkundrazi në mbrëmje do arrini të krijoni një klimë romantike që do ju falë kënaqësi. Edhe për beqarët do ketë ndodhi shumë të bukura. Ata do realizojnë takime interesante që shumë shpejt do i bëjnë ta shohin botën ndryshe. Që financat të mbeten te mira mundohuni të mos ia besoni askujt tjetër menaxhimin e tyre.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Tension, konflikte, debate. Jeta juaj ne çift ka për të qenë shumë e trazuar dhe do ju sjellë mërzitje të madhe. Në disa momente do keni vetëm dëshirë të mbylleni ne vetvete. Beqarëve nuk do ju krijohen aspak mundësi për të realizuar takimet që kishin ëndërruar kështu që do mbeten vetëm. Për të stabilizuar financat do luftoni shumë fort.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Lidhja juaj me partnerin ka për të qenë e vështirë dhe shumë problematike sot. Do jeni kokëfortë të dyja palët dhe nuk do doni të ulni hundën. Nëse jeni ende një zemër e vetmuar, ka mundësi që sot të merrni ftesa ose propozime. Me financat duhet të tregoheni akoma më të matur sepse në të kundërt nuk do mund t’ia dilni dot as të kryeni shpenzimet më të domosdoshme.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Ditë shume e qetë ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do merrni vesh për mrekulli me partnerin, do kaloni më tepër kohë së bashku dhe do i zgjidhni edhe disa mosmarrëveshje të vjetra. Beqarët do kenë takime të cilat shume shpejt do sjellin ndryshime edhe në status. Me financat duhet të merreni më seriozisht pasi çdo gabim sot do sjellë probleme të mëdha nesër.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Çiftet do kenë disa probleme të vogla, por asgjë alarmante apo që të kenë pasoja për të ardhmen. Ndikimi i shkëlqyer i Uranit dhe Neptunit premtojnë takime te jashtëzakonshme për beqarët. Të gjithë kanë për të pasur ndryshime pozitive. Ne planin financiar do jete Jupiteri ai qe do sjelle fat me shumice dhe do ju ndihmojë të pasuroheni më shpejt.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Sado që të mundoheni sot nuk do arrini të ruani një klimë të qëndrueshme ju të dashuruarit. Debatet do jenë të vazhdueshme dhe ndonjëherë për gjëra pa rëndësi. Beqarët do kenë një ditë shumë të zakonshme dhe pa ndonjë takim mbresëlënës. Financat do kenë një përmirësim të dukshëm gjatë kësaj dite çka do ju ndihmojë të shlyeni disa borxhe.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Ditë shumë konfliktuale do jetë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do jenë personat e tretë ata që do iu nxitin idetë negative që do sjellin debate të njëpasnjëshme. Beqarët nuk duhet ta humbin shpresën deri në sekondën e fundit. Me financat do jeni realistë dhe nuk do kryeni asnjë shpenzim të tepruar. Kjo sjellje do bëjë që paratë t’iu mjaftojnë për gjithçka.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Të ndrojtur dhe të matur/ Këto shenja të horoskopit urrejnë të shprehin ndjenjat e tyre

Publikuar

-

Nga

Gaforrja
Njerëzit që i përkasin kësaj shenje të horoskopit janë shumë pasionantë dhe jetojnë intensivisht si asnjë shenjë tjetër e zodikaut. Por kur vjen puna për të shprehur ndjenjat dhe emoscionet nuk janë dhe aq të mirë. Ata luftojnë me veten e tyre pasi ndejehn të pambrojtur dhe të frikësuar nga njerëzit që kanë përrreth.

Akrepi
Njerëzit që i përkasin kësaj shenje janë jashtëzakonisht shumë të fortë si natyrë dhe përshkruajnë shumë qartë ndjenjat e tyre. Nuk i frikësohen keqkuptimeve por preferojnë të qëndrojnë të qetë në lidhje me emocionet e tyre dhe të shikojnë gjithcka nga larg. Kjo buron nga fakti që ato janë të natyrës private dhe u pëlqen të mbajnë sekret mënyrën se si ndihen.

Ujori
Në pamje ujori është një nga shenjat më të matura kur vjen puna për shprehjen e ndjenjave Ata duan të qëndrojnë larg telasheve dhe besojnë se mbajtja e emocioneve tregon pjekuri dhe shmang telashet.Gjithashtu e urrejnë dramaticitetin përsa i përket shprehejes së ndjenjave ndaj dhe preferojnë të mos bëjën asgjë në lidhje me këtë./CNA.al

LEXO TE PLOTE