Connect with Us

Horoskopi i ditës, 8 maj 2020

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 8 maj 2020

Publikuar

-

Dashi
21 Mars – 19 Prill
Gjatë kësaj dite do të jeni të karikuar me energji. Në dashuri Hëna do ju ndihmojë, ndërsa tensionet do të bien. Mbani parasysh se tradhtia, nuk është zgjidhja e problemeve në çift. Kujdes duhet treguar edhe me financat, blerjet apo humbjet që mund të pësoni.

Demi
20 Prill – 20 Maj
Gjatë kësaj periudhe do të bënit mirë që të shmangnit debatet dhe ti shtynit për të dielën zgjidhjet e problemeve. Mundohuni që të rrini larg njerëzve negativ, pasi mund të kenë ndikim të keq tek ju. Nëse në punë ka diçka që nuk shkon, bëni mirë që të flisni sa më parë.

Binjakët
21 Maj – 20 Qershor
Ju pret një ditë e tensionuar, ndaj mundohuni që të ruani qetësinë. Ndikimi i kundërt i Hënës mund t’iu krijojë probleme në dashuri, duke shkaktuar debate. Edhe në punë, gjërat nuk do të ecin shumë mirë, ku do të ketë probleme që duhen kaluar.

Gaforrja
21 Qershor – 22 Korrik
Kjo është një fazë rikuperimi. Dashuria do të jetë mjaft e favorizuar, pasi pritet që të ketë edhe njohje të reja. Venusi do të jetë mjaft i favorshëm dhe do të ndihmojë lidhjet e reja që të shkojnë në drejtimin e duhur. Në punë duhet të angazhoheni më shumë.

Luani
23 Korrik – 22 Gusht
Ky është moment përmirësimi, por mundohuni që të ruani qetësinë. Është periudha ideale për sqarim, për të bërë paqe dhe për të hequr dorë nga situatat e pakëndshme. Në punë, vlera juaj do të njihet.

Virgjëresha
23 Gusht – 22 Shtator
Kjo nuk është dita më e mirë dhe mund të gjendeni përballë një sërë problemesh, Në dashuri, mund të ketë debate dhe keqkuptime. Në këtë periudhë jeni në kërkim të përgjigjeve. Në punë, këshillohet që të ruani qetësinë dhe të bëni durim.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 14 shkurt 2020

Peshorja
23 Shtator – 22 Tetor
Mundohuni që të gjeni pak kohë për relaks, pasi gjatë kësaj dite do të jeni tejet të lodhur. Në dashuri, do të keni dëshirë për të bërë qartësi dhe për të zgjidhur problemet, por jo çdo gjë do të jetë e mundur. Puna do të ecë më së miri.

Akrepi
23 Tetor – 21 Nëntor
Këshillohet që gjatë kësaj dite të mos bëni shumë gjëra dhe nëse ndiheni të lodhur, pushoni. Në dashuri gjërat do të përmirësohen, veç bëni kujdes me luhatjet e humorit. Mundohuni që të mbani nën kontroll shpenzimet, në mënyrë që të mos e teproni.

Shigjetari
22 Nëntor – 21 Dhjetor
Duhet të mbani stresin nën kontroll dhe të mos tensionoheni. Në dashuri Hëna do ju ndihmojë. Nëse dikush ju thotë jo, nuk keni rrugë tjetër veçse ta pranoni. Ndërsa në punë situata do të jetë e përmirësuar.

Bricjapi
22 Dhjetor – 19 Janar
Ju pret një fundjavë interesante për dashurinë, e cila do të sjellë me vete emocione të bukura. Nëse jeni të dyjëzuar mes dy historive, do të bënit mirë që të bënit një zgjedhje. Në punë do të ketë përmirësim, por shqetësimet do të mbeten, ndaj duhet të përballeni me problemet.

Ujori
20 Janar – 18 Shkurt
Pas një periudhe të vështirë, do të vijë një përmirësim i rëndësishëm. Në dashuri parashikohen emocione të bukura. Ky është një moment i mirë për të programuar ndryshime. Pas vështirësive të muajit të fundit, përmirësime do të ketë edhe në punë.

Peshqit
19 Shkurt – 20 Mars
Nëse jeni duke përjetuar dy histori njëkohësisht, duhet të bëni kujdes, pasi do ishte mirë që të bënit një zgjedhje. Në punë mund të ketë ndonjë shpenzim më shumë, në raport me atë që kishit menduar.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 12 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 12 korrik 2020

Dashi
Do ta nisni ditën me shumë energji. Rrini në kontakt me miqtë e ngushtë dhe shihni seç po ndodh rreth tyre. Nëse merrni një lajm të keq prej tyre, tregohuni vullnetar për t’i ndihmuar.

Demi
Të mbash emocionet nën kontroll nuk është edhe aq e lehtë. Ka gjasa ta keni të vështirë të zbuloni se çfarë po ju shqetëson realisht. Qëndroni pak kohë vetëm, në mënyrë që të ndiheni të qartësuar.

Binjakët
Do të përjetoni shumë ndryshime së shpejti. Do ta keni të vështirë të jetoni momentin aktualisht. Sa i përket lidhjes suaj në çift, përpiquni të gjeni pak kohë dhe të reflektoni rreth ndodhive të fundit.

Gaforrja
Pika e fortë e qëndrimit për ju sot do të jetë mirëkuptimi i njerëzve. Do të jeni në sinkron me të gjithë, çfarë do t’ju sjellë harmoni dhe shumë argëtim. Hiqni dorë nga kujdesi i tepërt dhe lërini gjërat të marrin rrugën e tyre.

Luani
Një prej miqve tuaj do të ketë një këshillë mjaft të mirë për ju, ndaj merrjani për bazë. Ndërkohë, bëni kujdes nga disa persona të tjerë të cilët përpiqen të realizojnë planet e tyre duke përfituar prej jush. Tregohuni dëgjues i mirë, por mos ndryshoni qëndrim.

Virgjëresha

Pavarësisht se mund të përballeni me zhgënjim gjatë ditës së sotme, mos e humbisni energjinë. Mos u përpiqni të kuptoni çdo mister. Nuk mund të gjeni përgjigjen e çdo pyetje në mënyrë që të keni situatën nën kontroll.

Peshorja
Sot, burimi juaj më i madh i frymëzimit do të jenë njerëzit me të cilët ndesheni. Mendohuni thellë dhe mund të kuptoni se si të përfaqësoni më saktë veten. Një takim i rastësishëm mund t’ju japë një ide se çfarë të bëni për një mik të ngushtë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 3 qershor 2020

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 13 korrik 2018

Akrepi
Nëse nuk jeni të sigurt dhe keni dyshime lidhur me një çështje të caktuar, mos hezitoni të pyesni. Problemet në pritje duhet të zgjidhen së shpejti dhe ju e dini se duhet të filloni diku, fillimisht duke menduar pozitivisht.

Shigjetari
Energjia që ju transmetojnë miqtë tuaj është një nga mbështetjet me te mëdha. Ata janë të gatshëm të jenë kudo për ju nëse do te keni nevojë. Kjo do të thotë që nëse keni pritur të bëni një ndryshim në drejtimin e jetës suaj, kjo është koha e duhur për ta bërë.

Bricjapi
Bëhuni kreativë dhe mendoni lidhur me qasjen tuaj në një situatë të caktuar. Nëse do t’i shkruani një letër dashurie partnerit/partneres suaj, do ta bëni edhe më interesante marrëdhënien romantike. Sa i përket aspektit profesional, nuk parashikohen ndryshime.

Ujori
Bëni kujdes me shpenzimet që do kryeni këto kohë. Nëse keni vendosur të blini diçka të re, bëni pak durim. Fakti që këtë periudhë mund të keni shumë para në dispozicion, nuk do të thotë që duhet t’i shpenzoni të gjitha menjëherë.

Peshqit
Kohët e fundit ka pasur disa episode që kanë ndikuar negativisht në rrethin tuaj shoqëror. Por sot gjithçka do të sqarohet dhe ju do të ndjeni se çdo gjë ka kaluar. Marrëdhënia me paratë do të jetë e vështirë këto ditë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 11 korrik 2020

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 12 korrik 2020

Dashi
Tashmë ndikimi i Marsit është i pakonsiderueshëm, prandaj sot do të ndjeheni më të lirshëm në veprimet tuaja. Në dashuri duket se po fryjnë erëra pasioni. Mirë shëndeti.

Demi
Në sajë të një Hëne në harmoni të plotë me yjet e tjerë, e veçanërisht me Afërditën sot do të jeni vërtet në një gjendje mjaft të mirë shpirtërore. Jeni shumë entuziastë por kujdes nga euforia.

Binjakët
Veprimi gjallërues i Merkurit dhe ai harmonioz i Afërditës do të kenë efektin e tyre edhe te ju që i përkisni kësaj shenje. Kujdes, çdo ditë mund të jetë ajo “e duhura” , prandaj duhet të jeni të gatshëm.

Gaforrja
Edhe për ju do të jetë ylli i dashurisë, Afërdita së bashku me Merkurin ata që do të fashitin plotësisht agresivitetin e Marsit. Prakticiteti juaj do të bëjë që të zgjidhni më së miri situatat.

Luani
Duhet të keni kujdes sepse nervozoheni shumë shpejt e kjo ju sjell shumë dëm. Idetë e tuaja mund t’i bëni të ditura nëpërmjet arsyes, sepse vetëm kështu mund të bëheni të besueshëm për të tjerët.

Virgjëresha
Nuk është e lehtë të që, pas shumë mundi e djerse të jeni të detyruar të rifilloni nga e para, por ja që për gabimet (tuaja) duhet të paguani vetë ju. Më shumë kujdes në raportet me partnerin.

Peshorja
Dita e sotme duket se do të jetë disi e turbullt e me oshilacione, për arsye se është Hëna është në një pozicion të paqëndrueshëm në shenjë. Ditë më e mirë edhe për raportet ndërpersonale.

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 5 mars 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 13 korrik 2018

Akrepi
Merkuri në shenjë sot është pozitiv dhe do të bëjë që gjendja juaj shpirtërore të ndryshojë se me “magji”. Mbrëmje mjaft interesante me partnerin, ndërsa me shëndetin duhet të jeni më të kujdesshëm.

Shigjetari
Janë shumë yje që për ju do të jenë pozitivë, por mjafton vetëm Hëna “zevzeke” që t’ju komplikohen shumë gjërat në planin sentimental dhe në raportet ndërpersonale. Një diskutim mund të kthehet në debat.

Bricjapi
Me Hënën, Afërditën dhe Jupiterin në harmoni të plotë në shenjë edhe për të lindurit e kësaj shenje duket se do të jetë një ditë shumë pozitive. Kur keni më shumë se një zgjedhje, jeni në dilemë.

Ujori
Sot pritet një ditë shumë intensive për ju, që sot do të jeni në egidën e një Marsi pozitiv, por që duket se ju “elektrizon”. Mundohuni të mos ngatërroni punën me ndjenjat.

Peshqit
Dyshja Mars-Merkur është në anën tuaj dhe kur planeti i zjarrtë bashkohet me atë të intelektit dhe fantazisë, nuk ka se si të mos jeni të vrullshëm në punë dhe plot fantazi në krijueshmëri.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Shenjat më të nxehta të horoskopit për verën 2020

Publikuar

-

Nga

Vera, stina e diellit dhe kripës. E takimeve, dashurisë dhe pasionit dhe gjithashtu yjet bëjnë punën e tyre. Duke hedhur sytë tek disa dhe veçanërisht duke favorizuar të tjerët, le të shohim se cilat janë shenjat më të nxehta të zodiakut të verës 2020?

Ata që tërheqin dhe që jetojnë ditë të mbushura me emocione. Sepse dihet që në këtë sezon, gjithçka bëhet më e fortë, shqisat zgjohen. Të gjithë bëhen më të bukur dhe sensualë. Pra, le të zbulojmë se cilët janë ata që do të jenë të pakrahasueshëm për sa i përket shpirtrave të nxehtë!

Shenjat më të nxehta të zodiakut të verës 2020

Akrepi

Pas një periudhe të kaluar thuajse në heshtje, vjen zgjimi i shenjës më seksi dhe më pasionante të Zodiakut. Ata lënë mënjanë vështirësitë e punës dhe një lodhje të caktuar themelore dhe ne e shohim atë më të nxehtë se kurrë. Çiftet tashmë do të gjejnë një vrull krejt të ri falë një Akrepi veçanërisht të egër. Duke dashur të rikuperojë kohën e humbur, Akrepi do të çlirojë githë sensualitetin e tij! Ata që janë beqarë, do të favorizohen nga takime shumë stimuluese dhe madje mund të hasin disa pavendosmëri në zgjedhje. Do të jetë një verë vërtet e paharrueshme për të gjithë!

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 5 mars 2019

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 14 shkurt 2020

Virgjëresha

Ndër shenjat më të nxehta të verës çuditërisht ne gjejmë shenjën e Virgjëreshës. Yjet do të ndezin shqisat e tyre në kurriz të atij racionaliteti që i shoqëron ato në çdo fushë të jetës. Por ne jo gjithmonë mund të kontrollohemi në mënyrë të arsyeshme dhe ata që kanë lindur nën këtë shenjë më në fund do ikin dhe do jetojnë momente të vërteta zjarri.

Peshorja

Në këtë verë të vitit 2020 shenja e Peshores do t’iu jap zë instinkteve që do ta bëjnë atë të jetojë një sezon veçanërisht të pasur me lajme dhe emocione. Ata që janë në çift do të dëshmojnë se janë më të lirë, duke u dhuruar momente befasuese partnerit të tyre. Beqarët, nga ana tjetër, do të guxojnë pak më shumë, duke i dhuruar vetes kohë të lirë dhe pasion.

Për të gjitha shenjat e tjera të zodiakut sigurisht që do të ketë lajme dhe takime të reja. Dhe mbani mend se gjithçka varet nga guximi juaj: guxoni pak më shumë. Në verë mundeni!

LEXO TE PLOTE