Connect with Us

Fotot-“Jemi këtu për t’bo pare, dhe s’na plas fare…”/ Shpërthen humori në rrjet

Satire Politike

Fotot-“Jemi këtu për t’bo pare, dhe s’na plas fare…”/ Shpërthen humori në rrjet

Publikuar

-

Klasa jonë politike, vijon të bëhet objekt humori dhe ironie në rrjetet sociale.

Edhe në kohë pandemie, nuk mungon ironia në faqet e humorit në rrjetet sociale, në lidhje me politikanër shqiptarë, të cilët duket se janë njerëzit më pak të pëlqyer.

Më poshtë sjellim disa nga memet më pikante në rrjet./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Emisioni i lajmeve nga Mitro Çela

Publikuar

-

Nga

-5 maj 2020-

1.
Sipas Organizatës Botërore të Shëndetësisë, nga korona kanë vdekur 240 mijë njerës.
85 përqind e të vdekurva janë nga Evropa dhe ShBA.

Morali:
Virusi ha me shumë oreks pasanikët?!

Rama duhet urgjentisht, t’i futi në karantinë oligarkët?! T’i ruaj me forca speciale.
Larg qoftë, po i mori korona oligarkët, si do shkojë fati i konçesioneve?

2.
Ambasori Grenell, në një intervistë për kosovarët tha:
-Në televizionin Gjerman, mora vesh, se u shkarkua kryeministri Albin Kurti.

3.
Me këtë rast Grenell deklaroi për kosovarët:
-Jam shumë krenar që jam homoseksual. Kështu kam lindur. Kështu jam. Kështu do të jem…

4.
Djem nga Gjakova dhe Peja i kërkuan Grenell qe t’i pranojë si miq në FB e më gjërë!

4.
Zbulim i fundit:
Monro, aktorja seks-simbol, paska mbetur shtatzanë me Xhon Kenedin.
Monro i ka thënë Xhonit:
-Duhet të bësh divorc me Zhaklinën. Duhet të martohemi bashkë. Fëmija ynë duhet ta ketë babnë-President!

LEXO EDHE:  A do ta sekuestrojë Anti-KÇK-ja, pasurinë e Lali Erit?

LEXO EDHE:  Mafio-politika e rrënoi Republikën

Kenedi i tha në telefon:
-Nuk është fëmija im. Unë përdor preservativë edhe kur bëj seks me Zhakëlinën?!

Aktorja për tu qetësuar piu drogë pa doganë. Dhe siç thotë populli: hëngri bukë e fiq dhe vdiq!

5.
Nuk vonojë reagimi i Klinton:
-Të rishikohet historia. Mua për një gojore me Monikën, më vunë në grykë të topit?

6.
Çdo vit importohen 4500 tonë qumësht pluhur.
Sipas statistikave 95 përqind e shiptarëve pinë qumësht dhe hanë kos nga lopët, delet dhe dhitë!
Sipas nië studimi serioz nga ministria e Bujqësisë, qumështin pluhur
e hanë bagëtitë me gojë, për të bërë qumësht me cica?!

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Video-Habit Basha/ Vijon të këmbëngulë: 7×7 bëjnë 42

Publikuar

-

Nga

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha vijon t’i qëndrojë versionit të tij, se 7×7 bëjnë 42.

Mbrëmjen e djeshme, Lulzim Basha ishte në një lidhje direkte në emisionin “Java” në RTSH, ku sërish ka bërë “perlen” e radhës.

Lulzim Basha është shprehur se “po mbushet dekada e dytë që i  kam kërkuar Edi Ramës të bëjmë debat.”

Në fakt e vërteta është se nuik është mbushur ende e para.Sepse nga vitit 2011, duhet të vijë viti 2021 që të mbushet një dekadë. Ndërsa Luli mesa duket i ka dekadat me 5-vjeçare. Si planët e diktaturës së shokut Enver.

LEXO EDHE:  A do ta sekuestrojë Anti-KÇK-ja, pasurinë e Lali Erit?

Se dy dekada bëjnë 20 vite shoku Luli. Duhen edhe 10 të tjera për dy dekada. Kështu që nuk është mbushur ende e para, për të dyten duhen edhe 10 të tjera./ CNA.al


Video/ Basha e përsërit: 7×7 = 42

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Rama porosit kryebashkiakët e zonave të gjelbërta/ Mbyllni parqet, njerëzit tuaj përdorini jo si policë

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë disa porosi kryebashkiakëve të zonave të gjelbërta duke urdhëruar të mbyllin parqet që njerëzit mos dalin piknik apo xhiro.

Rama thotë që bashkitë duhet të angazhojnë njerëzit e tyre jo si policë, por që të ndihmojnë qytetarët në respektimin e rregullave.

“Mbyllni parqet dhe Policia duhet të ketë në vëmendje bashkë me ushtrinë të mos lejohen frekuentimi i parqeve, mos ketë liri për piknik apo xhiro.
Këto janë ato që kisha si porosi. Vendosni njerëzit tuaj jo për të bërë policin, por për të ndihmuar qytetarët të respektojnë rregullat. E dimë shumë mirë që mund të rrimë mbyllur edhe me vite por po nuk u gjend vaksina virusi është këtu, tek penxherja tek dera”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE