Connect with Us

E bujshme nga Spanja: Pjanic i thotë “PO” Barcelonës

La Liga

E bujshme nga Spanja: Pjanic i thotë “PO” Barcelonës

Publikuar

-

Miralem Pjanic ka arritur marrëveshje personale me Barcelonën. Mediat spanjolle shkruajne se mesfushori boshnjak tashmë i ka thënë ‘PO’ liderëve të La Ligas.

30 vjeçari, tani pret që të njëjtën gjë të bëjë edhe Juventus, duke gjetur një gjuhë të përbashkët me Barcelonën.

Juventus dëshiron që në këtë marrëveshje të futet mesfushori Arthur Melo, por ky i fundit po refuzon të largohet nga Barcelona.

Alternativat tjera për të përfunduar këtë marrëveshje janë edhe Ivan Rakitic dhe Arturo Vidal.

Ky i fundit, në të kaluarën ka qenë pjesë e Juventusit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Lionel Messi do jetë kapiten i Barcelonës në sezonin e ardhshëm

Publikuar

-

Nga

Leo Mesi do vazhdojë të jetë kapiten i Barcelonës, pasi është votuar nga shokët e skuadrës. Pike, Buskets dhe Roberto do jenë tre zëvendës kapitenët e tjerë.

Mesi do mbajë shiritin në krahë në miqësoren që Barcelona do zhvillojë ndaj Gimnastik de Tarragona. Kuman e ka telefonuar argjentinasin dhe e ka informuar se do luajë në miqësore.Mesi është pak mbrapa me përgatitjet pasi e ka filluar fazën stërvitore me vonesë për shkak se dëshironte të largohej.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Leo Mesi i shtang të gjithë, shikoni çfarë bën në ditën e pushimit

Publikuar

-

Nga

Leo Mesi ishte vetëm një hap larg Barcelonës, por që nga dita kur zyrtarizoj se do të qëndroj, të paktën edhe këtë sezon, po bën gjithçka për tu rikthyer në formë. Sulmuesi argjentinas u bashku me grupin vetëm të hënën e shkuar, ku zhvilloi seancën e parë, por që nga ajo ditë, me shumë seriozitet dhe përkushtim, po stërvitet për të qenë gati për sezonin e ri.

Sipas Radio MARCA, mëngjesin e së enjtes, në mënyrë surprizë, Messi është paraqitur në qendrën stërvitore të klubit për një stërvitje individuale pavarësisht se kjo ishte një ditë pushim që trajneri Kuman ia kishte lejuar lojtarëve.Së bashku me Mesin, në stërvitje ishin edhe Griezman, Lenglet dhe Buskets. Atmosfera në radhët e Barcelonës sigurisht nuk është nga më të mirat, pavarësisht qëndrimit të Mesit. Mes lojtarëve dhe drejtuesve të klubit qartësisht ka një krisje të madhe por të gjithë kërkojnë të ndryshojnë faqe dhe të harrojnë sezonin e dështuar që sapo mbyllën. Blaugranët nuk kanë lëvizur ende në merkato pasi mbeten në pritje se çfarë do të ndodh me Suarez apo disa lojtarë të tjerë që nuk bëjnë pjesë në planet e trajnerit Kuman. Gjithashtu shpresojnë shumë që Dembele të tregoj vlerat e tij pas dy sezonesh ku pjesën më të madhe të kohës e ka kaluar në infermieri.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Vitin tjetër i mbaron kontrata, zbulohet mundësia e vetme e Barcelonës për të mbajtur Mesin

Publikuar

-

Nga

Leo Mesi ishte shumë afër largimit nga Barcelona këtë verë, por rezistenca e drejtuesve e dërgoi atë të qëndronte edhe një tjetër sezon te katalanasit, për tu larguar verën e ardhshme me parametra zero. Gjithesei nga Spanja raportojnë se ka shanse që Leo ta mbyllë karrierën e tij “Camp Nou”.

Në mars zhvillohen zgjedhjet për president të klubit dhe Barçën pritet ta marrin në dorë njerëz të tjerë. Joan Laporta është një prej kandidatëve. Nëse Mesi sheh një plan të qartë të drejtuesve të rinj për të arritur te suksesi, atëherë argjentinasi mund të ndryshojë mendje dhe të qëndrojë në klubin ku fitoi gjithçka.Nga janari, FIFA i lejon argjentinasit të fillojë të negociojë me klubin e ri, por me shumë mundësi Mesi do nisë ta bëjë këtë pas muajit mars, pra pasi të mësojë se cili do të jetë presidenti i ri i Barcelonës. Do dëgjojë projektin dhe ofertën e klubit e më pas do shqyrtojë mundësitë për të ardhmen e tij.

LEXO TE PLOTE