Connect with Us

Takimi i çuditshëm, ja si sillet Zidane me futbollistët e Real Madridit

La Liga

Takimi i çuditshëm, ja si sillet Zidane me futbollistët e Real Madridit

Publikuar

-

Duke respektuar rregullat e distancimit social, me maska dhe doreza, trajneri i Realit të Madridit dhe futbollistët u takuan pas 2 muajsh.

Zinedin Zidan donte që të ishte prezent në momentin që lojtarët do të riktheheshin në qendrën stërvitore “Valdebebas” dhe në ambientet e jashtme të saj shkëmbeu disa biseda me lojtarët e tij.

Kryesisht shëndeti i lojtarëve dhe i familjarëve të tyre ishte tema kryesore e këtij takimi. Zidan foli thuajse me të gjithë lojtarët, por u ndal më shumë me kapitenin Serxho Ramos, me të cilin diskutoi edhe vazhdimësinë e sezonit.

Eden Hazard gjithashtu i tha trajnerit francez që ndihej mjaft mirë dhe i rikuperuar nga operacioni që kreu përpara disa kohësh. Stafi i Zidanit ka kontaktuar me lojtarët për t’u shpërndarë planin e punës që do të bëhet, edhe pse ata do të jenë gjithmonë prezentë në qendrën stërvitore.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Shfaqen më në fund në publik yjet e La Ligës

Publikuar

-

Nga

Vendimi i qeverisës së Spanjës për të lejuar rikthimin në stërvitje të sporteve profesionale, ka vënë në lëvizje Barcelonën dhe Real Madridin.

Qeveria e Spanjës ka dhënë leje se nga 4 maj lejohen stërvitjet individuale për sportistët profesioniste.

Yjet e Barcelonës dhe Real Madrid gjatë ditës së sotme janë paraqitur në qendrat e tyre për të bërë testet mjekësore fillimisht.

Të gjithë lojtarët do të testohen për COVID-19, para se të vazhdojnë stërvitjet.

La Liga synon që këtë edicion ta mbyll në fushë, duke zhvilluar pa praninë e tifozëve ndeshjet e mbetura.

Në La Liga janë zhvilluar vetëm 27 xhiro, dhe Barcelona kryeson me 58 pikë, dy më shumë se Real Madrid.

LEXO TE PLOTE

La Liga

La Liga nis futbollin! Priten 30 lojtarë pozitivë me COVID-19, të dhënat e tyre do të jenë sekrete për të gjithë

Publikuar

-

Nga

La Liga do të kthehet me futbollin e luajtur, së bashku me Segunda Division në Spanjë. Pavarësisht se bëhet fjalë për një nga vendet më të prekura nga pandemia, situata po tejkalohet dhe do të nis sporti më i dashur në botë.

Lojtarët po i kthehen stërvitjes ndërsa nga ana tjetër, janë mbyllur edhe testimet me tamponët me rreth 2.000 njerëz, lojtarë, teknikë dhe personelit të 42 klubeve në dy Kategoritë kryesore.

Pritshmëria është që të ketë rreth 20-30 futbollistë që të rezultojnë pozitiv, pra rreth 2% e testimeve të plota. Një shifër e ngjashme kjo me Gjermaninë, megjithëse Spanja është një zonë edhe më e prekur nga Koronavirusi.

Shifra nuk do të bëhet ende e ditur deri në ditën e premte kur do të dalin edhe përgjigjet. Por këto rezultate do të mbesin anonime dhe personale, duke u njohur vetëm nga pacientët./Sport Ekspres.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Edhe në Spanjë do rifillojë futbolli, stadiumet do kenë tifozeri artificiale

Publikuar

-

Nga

Si shumë kampionate të tjerë, edhe La Liga po përgatitet për rinisjen e futbollit, i cili u pezullua për shkak të Koronavirusit.

Për shkak të pandemisë, mendimi është që të gjitha ndeshjet deri në janar të vitit tjetër të luhen pa praninë e tifozëve, që do të ishte një problem shumë i madh për lojtarët, por edhe ëpër ata që i ndjekin ndeshjet nga TV.

Pikërisht për këtë arsye, në La Liga po shqyrtojnë mundësinë që në stadium të mbulojnë pjesën e ulëseve, duke vendosur pamje tifozësh në stadium.

Gjithashtu një mundësi tjetër që po shqyrtohet është edhe ajo e vendosjes së tingujve të tifozëve në stadium, me anë të një fonie ose më shumë, në mënyrë që skuadra vendase të ndjejë në një mënyrë mbështetjen e tifozëve, por edhe për ata që e ndjekin nga TV të mos bëhet e mërzitshme.

LEXO TE PLOTE