Connect with Us

La Liga nis futbollin! Priten 30 lojtarë pozitivë me COVID-19, të dhënat e tyre do të jenë sekrete për të gjithë

La Liga

La Liga nis futbollin! Priten 30 lojtarë pozitivë me COVID-19, të dhënat e tyre do të jenë sekrete për të gjithë

Publikuar

-

La Liga do të kthehet me futbollin e luajtur, së bashku me Segunda Division në Spanjë. Pavarësisht se bëhet fjalë për një nga vendet më të prekura nga pandemia, situata po tejkalohet dhe do të nis sporti më i dashur në botë.

Lojtarët po i kthehen stërvitjes ndërsa nga ana tjetër, janë mbyllur edhe testimet me tamponët me rreth 2.000 njerëz, lojtarë, teknikë dhe personelit të 42 klubeve në dy Kategoritë kryesore.

Pritshmëria është që të ketë rreth 20-30 futbollistë që të rezultojnë pozitiv, pra rreth 2% e testimeve të plota. Një shifër e ngjashme kjo me Gjermaninë, megjithëse Spanja është një zonë edhe më e prekur nga Koronavirusi.

Shifra nuk do të bëhet ende e ditur deri në ditën e premte kur do të dalin edhe përgjigjet. Por këto rezultate do të mbesin anonime dhe personale, duke u njohur vetëm nga pacientët./Sport Ekspres.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

La Liga

Video/ Tifozët e Realit provokojnë keq Mesin dhe Suarezin

Publikuar

-

Nga

Ditën e djeshme Kike Setien i kishte dhënë pushim skuadrës së Barcelonës, dhe Mesi me Suarezin e kana shfrytëzuar këtë për të shkuar në det.

Megjithatë dy sulmuesit nuk e kanë kaluar edhe qa mirë kohën aty, pasi nuk kanë munguar edhe provokimet nga tifozët rivalë. Një tifoz i Realit provokon Mesin dhe Suarezin, duke iu kujtuar kampionatin.

“Mund ta fitoni kampionatin?! Mos u mundoni kot, se këtë vit e fiton Reali”. Sigurisht dy lojtarët kanë vendosur të mos replikojnë me tifozin, duke vazhduar rrugën e tyre.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Real Madridi mund me vështirësi Granadën dhe prek titullin

Publikuar

-

Nga

Real Madrid ka vuajtur shumë në stadiumin ‘Nuevo Los Carmenes’ kundër Granada, por në fund ia doli të merrte tre pikë.

Los Blancos triumfuan me rezultat 2-1.

Dy golat miqte i shënuan shumë herët me anë të Ferland Mendy (10’) dhe Karim Benzema (16’).

Por Granada ia doli të ngushtonte diferencën me të filluar pjesa e dytë, kur Marchis (50’) mposhti Thibaut Courtois.

Në vijim e sfidës, vendasit u munduan me mish e me shpirt të fitonin pikë por megjithatë fati ishte në anën e Realit.

Skuadra e Zinedine Zidane tashmë është vetëm tre pikë larg titullit, kur kanë mbetur edhe dy ndeshje për t’u zhvilluar, duke tubuar 83 pikë.

Granada mbetet në pozitën e 10 me 50 pikë.

LEXO TE PLOTE

La Liga

Fantastik Keidi Bare, tund rrjetën me Malagën në kampionatin spanjoll (VIDEO)

Publikuar

-

Nga

Pas daljes për të dytën herë me të kuq që pas ndërprerjes, takimi me trajnerin duket se ka funksionuar për Keidi Baren.

Ky i fundit është rikthyer sërish në fushën e lojës si zëvendësues në pjesën e dytë, duke arritur të lërë gjurmët e tij.

Këtë herë nuk do të kujtohet për kartonët e tij, por për golin e shënuar.

Në minutën e 3-të të shtesës, mesfushori shqiptar përfiton nga një topn brenda zone për ta dërguar më pas në rrjetë.

Megjithatë fati i ndeshjes nuk mund të ndryshonte, teksa Gijon ia del të fitojë me shifrat 2-1.

Gjithsesi ky gol vlen për motive personale të lojtarit, sidomos pas një periudhe ku vetëm pak kohë më parë iu desh të linte skuadrën me 10 lojtarë pas ndëshkimit me kartonë të verdhë për të dytën herë brenda 2 minutave.

LEXO TE PLOTE