Connect with Us

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni të papriturat e ditës së sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas Paolo Fox/ Zbuloni të papriturat e ditës së sotme

Publikuar

-

Dashi
Dita e sotme ju shikon përfundimisht të lirë nga kundërshtimi i Hënës dhe të etur për të reflektuar se çfarë të bëni në ditët në vijim. Duke filluar nga e shtuna, astrologu parashikon që ju të keni një gjendje të mirë astrologjike që do t’ju lejojë të bëheni të pabalancuar në sferën sentimentale dhe emocionale. Edhe pse puna është ende e palëvizshme, mundësi të mira janë në rrugë të mbarë.

Demi
Për 48 orët e ardhshme, horoskopi Paolo Fox ju këshillon të shmangni provokimet, veçanërisht nëse ditët e fundit keni kuptuar se jeni i rrethuar nga njerëz me të cilët nuk merrni bashkë. Ndiheni nervozë dhe më tepër të hutuar. Ulur fizikisht.

Binjakët
Mundohuni të përfitoni nga kjo periudhë për të rikuperuar projektet e punës , mos e humbni shpresën sepse mundësitë e mira do të arrijnë deri në korrik. Tani po përjetoni një rikuperim emocional. Përvojat e këqija që keni pasur në kohët e fundit kanë ndihmuar për të forcuar dhe qetësuar ju.

Gaforrja
Mundohuni ta lini të kaluarën pas. Tani mund të mbështeteni në një aspekt të mirë të Hënës dhe ky është një faktor pozitiv sepse është planeti që ju qeveris. Sa i përket dashurisë, këshilla e astrologut është që të rikuperoni terren dhe ta lini veten të entuziazmohet.

Luani
Me mungese të Hënës dhe Saturnit do të udhëheqeni të jetoni dhe të merrni situata me mendje . Në përgjithësi jeni shumë akomodues dhe të durueshëm por të mërkurave dhe të enjteve mund të humbni durimin. Prandaj këshillat e astrologut janë të qëndrojnë të qetë dhe të shmangin konfliktet.

Virgjëresha
Ditët e ardhshme janë interesante për ju të zhvilloni projekte pune për të ardhmen e afërt. Ende ekzistojnë dyshime dhe paqartësi në dashuri për tu qartësuar, mund të ndjeheni pak të kuptuar nëse keni një person pranë jush. Për ju, si për të gjitha shenjat e tokës, astrologu riafirmon vlerën e figurës suaj astrologjike.

Peshorja
Ju keni rifituar një qetësi më të madhe për sa i përket çështjeve personale edhe pse në sferën profesionale ka ende probleme për t’u zgjidhur. Sa i përket dashurisë, megjithatë, horoskopi Paolo Fox sinjalizon një qiell interesant: ata që janë tashmë në çift do të jenë në gjendje të zyrtarizojnë një bashkim.

LEXO EDHE:  Horoskopi javor, nga 6 maj deri në 12 maj 2019

Akrepi
Hëna në shenjë në këto orë mund t’ju japë një energji të mirë dhe vendosmëri më të madhe në ndjekjen e qëllimeve tuaja. Për sa i përket sferës profesionale është akoma e pasigurt për shkak të problemeve që janë zvarritur për ca kohë, gjërat nuk kanë shkuar në drejtimin e dëshiruar. Përkundrazi Marsi mund të krijonte një tension dhe nervozizëm. Sa i përket dashurisë, përpiquni të qëndroni të qetë.

Shigjetari
Në përgjithësi jeni optimistë që këshillat e astrologut janë të rimarrin vendosmërinë dhe vendosmërinë , duke mposhtur edhe njerëzit që keni pranë jush. Mundohuni të mendoni për diçka të bukur. Të Shtunën, Paolo Fox e parashikon që tani e tutje, do të jetë e rëndësishme të sqaroni disa keqkuptime në dashuri. Ka disa gjëra ende të paqarta që ju doni të zbuloni.

Bricjapi
Kur izoloheni, heshtni, do të thotë se po mendoni sesi të veproni në të ardhmen e afërt, duke studiuar lëvizje të reja. Dhe kjo është pikërisht ajo që po bëni këto ditë: përpiquni t’i jepni jetë diçkaje të re . Midis majit dhe qershorit me hyrjen e Jupiterit në shenjë, do të fillojnë të shfaqen mundësi të bukura.

Ujori
Ju po përpiqeni të gjeni qetësi. Fillimi i vitit ishte mjaft i rëndë si për sferat profesionale ashtu edhe për atë sentimentale. Ndërprerjet, situatat e ndërlikuara për të menaxhuar. Tani, megjithatë, astrologu njofton një shërim të mirë që vjen veçanërisht në lidhje me ndjenjat.

Peshqit
Dita e sotme ju lejon të rimarrni gradualisht dhe nëse keni disa biseda të rëndësishme për të bërë, përpiquni të mos i shtyni. Sa i përket dashurisë, ju jeni mjaft të hutuar ose mbase thjesht keni qenë të zhgënjyer nga qëndrimi i një personi që keni mbajtur si të dashur./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 6 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Dielli do jetë sërish planeti që do e mbrojë edhe jetën tuaj në çift sot. Priten momente fantastike dhe të mbushura me emocione të forta. Beqarët le t’i marrin më mirë gjërat shtruar dhe le t’ia lënë kohës gjithçka. Me shpenzimet duhet të jeni paksa të kursyer nëse doni që gjendja e te ardhurave të jetë e mirë. Po e lëshuat dorën shume shpejt do fillojnë problemet.

DEMI 21. prill – 21. maj

Sot do e vini ne prove partnerin tuaj për te pare mënyrën sesi ai do reagoje. Sjellja e tij do përcaktojë gjithë te ardhmen. Beqaret do kërkojnë me çdo kusht ta ndryshojnë statusin e tyre dhe mund te bëjnë edhe sakrifica për këtë gjë. Pasditja do jete me e favorshmja. Ne planin financuar planetët do kenë ndikim negativ dhe do ju shtyjnë drejt gabimeve te mëdha.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Shmangni mundësitë për aventurat gjatë kësaj dite nëse nuk doni te keni probleme me partnerin. Kushtojini më tepër rëndësi atij qe keni ne krah. Beqaret do ndihen shume mire ne praninë a personave qe do i joshin dhe do hedhin hapa me shume. Ne planin financiar jo çdo gjë do shkoje mire sidomos nëse tregoheni shume te pakujdesshëm me shpenzimet.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Do kaloni momente shume te qeta gjate kësaj dite dhe asgjë e keqe nuk do ju ndodhe pranë partnerit. Ne shume momente do ndiheni te plotësuar dhe nuk do kërkoni asgjë me tepër. Beqaret nuk do arrijnë dot te gjejnë një person perfekt prandaj do vendosin te presin ende për te hedhur hapa. Gjendja e financave do përmirësohet shume me tepër nga me pare.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Dielli do ndikoje negativisht ne jetën tuaj ne çift gjate kësaj dite dhe mund te sjelle probleme te njëpasnjëshëm. Nuk do i bindeni atij për asgjë dhe do doni t’iu dale e juaja. Beqaret nuk duhet t’i refuzojnë ftesat qe do ju bëhen sepse prej tyre do fillojnë lidhje fantastike. Ne planin financiar do merrni masa shume strikte dhe situata do përmirësohet goxha. Vazhdoni me këtë mënyrë menaxhimi.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Sot do përjetoni momente shume te lumtura pranë partnerit tuaj dhe do iu vini njëherë e mire kapak problemeve te se shkuarës. Për beqaret Dielli do jete planeti me i favorshëm. Gjithçka do ju realizohet ashtu si keni ëndërruar dhe do ndiheni te përmbushur. Financat do ndikohen nga Saturni jo shume i favorshëm. Ai nuk do ju beje te logjikshëm dhe mund te bëni edhe gabime menaxhimi.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Lumturia juaj sot do varet plotësisht nga humori qe do keni. Nëse do jeni me nerva pjesa me e madhe e kohës do jete e zymte dhe nuk do merreni vesh me njeri-tjetrin. Nëse do jeni me humor te mirë do arrini te krijoni një klime te ngrohte. Beqaret nuk do jene me shume fat ne dashuri. Ne planin financiar do arrini t’i zgjidhni problemet me serioze dhe do ndiheni me te qete.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Mundohuni te mos jeni te nxituar gjate kësaj dite sepse do bëni gabime te pafalshme dhe me pasoja për te ardhmen. Beqaret do e dine shume mire çfarë hapash te hidhni dhe me ne fund do arrijnë te fillojnë lidhjen e shume ëndërruar. Ne planin financiar do arrini ta menaxhoni si duhet situatën. Familjaret gjithashtu mund t’iu japin disa para si dhurate.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Dite shume e mire do jete kjo e sotmja për ata qe ëndërrojnë momente qetësie ne çift. Venusi do ju beje me te organizuar dhe shume me te qete nga me pare. Ju beqaret do ndihmoheni gjithashtu nga i njëjti planet dhe do arrini ta gjeni personin tuaj te ëndrrave. Me shpenzimet Neptuni do ju beje te palogjikshëm. Do bëni gabime te njëpasnjëshme dhe nuk do ndiheni mire.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Dite shume sensuale do jete kjo e sotmja për ata qe janë ne një lidhje. Do i përkushtoheni me shume partnerit dhe do përjetoni me tepër kënaqësi pranë tij. Beqaret nuk do tregohen aspak te duruar dhe duke nxituar mund te pengohen keq. Sektori i financave do jete vërtet i begate dhe goxha me i mire nga me pare. Do ndiheni shume me te qete kur te shpenzoni sepse do e dini se nuk do ngeleni pa para me pas.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Gjatë kësaj dite do e thelloni edhe më shumë marrëdhënien me partnerin. Do e shprehni pafund dashurinë dhe do bëni edhe premtime. Beqaret do kërkojnë persona specialë e pa të meta çka nuk do mund të arrihet sot. Dita do jetë e zakonshme. Financat do kenë disa përmirësime të vogla që në fakt do ju ndihmojnë të zgjidhni disa probleme të mbetura pezull.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Ka rrezik që sot të kini debate të vazhdueshme ma partnerin tuaj dhe shpesh do ndiheni me të vërtetë keq. Do jenë personat e tretë ata që do ndikojnë pafund dhe do nxisin mosmarrëveshjet më të mëdha. Për beqarët mund të ndodhin takime vërtet interesante, të cilat duhet të shfrytëzohen sa më shumë. Buxhetin do dini si ta organizoni gjithë kohës dhe nuk do keni probleme.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të njohur italian/ Kjo është shenja më e pafat për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

Dashi
Kjo javë filloi me Hënën në kundërshtim dhe për këtë mund të ndjeheni pak nën presion , sikur shumë gjëra nuk po shkojnë në drejtimin e duhur. Me këtë qiell, këshilla është që të mos shkoni në anën e gabuar . Në fakt, ju keni tendencë të flisni me të tjerët në një mënyrë shumë të sinqertë dhe kjo mund të shkaktojë disa probleme; për këtë arsye duhet të jeni shumë të kujdesshëm në këtë të martë.

Demi
Sot mund të trajtoni të gjitha situatat që ju interesojnë , pa shtyrë asgjë për nesër ose pasnesër. Kjo e martë është shumë interesante për ju dhe këshilla është që të organizoni çdo projekt që dëshironi të realizoni gjatë verës.
Edhe pse Saturni në kundërshtim ju ka shkaktuar disa shqetësime në këtë periudhë, një lajm i mirë po vjen falë Jupiterit në anën tuaj.

Binjakët
Në këtë të martë mund të vlerësoni forcën e një ndjenje , edhe nëse në këtë qiell ekziston rreziku për të humbur durimin tuaj për më shumë njerëz ose ndoshta duke u shqetësuar nga një i tretë i pakëndshëm në lidhjen tuaj. Eshtë e nevojshme të jesh shumë i kujdesshëm për të shmangur shndërrimin e këtij momenti të zjarrtë në një situatë të ndërlikuar . Do të jetë gjithashtu e rëndësishme të rikuperoni çdo projekt pune .

Gaforrja
Ju keni hequr qafe një barrë . Ndoshta disa njerëz që ju shqetësuan më në fund janë larguar nga jeta juaj dhe kjo është pozitive.
Sipas horoskopit të Paolo Fox, problemet kryesore kanë të bëjnë me disa çështje që lidhen me familjen, shtëpinë ose paratë dhe që ndoshta janë akoma në pritje. Për këtë arsye Jupiteri ju kërkon të mos ndërmerrni hapa të rremë.

Luani
Përballja me Saturnin ju ka shkaktuar shumë telashe kohëve të fundit: edhe nëse nuk është në gjendje të bllokojë projektet tuaja të mëdha, ai ende krijon vështirësi në marrëdhëniet ndërnjerëzore dhe ju çon të diskutoni vazhdimisht. Edhe kur bëni propozime të rëndësishme, gjithmonë duket se ka dikush që përpiqet t’ju pengojë.

Virgjëresha
Nga natyra ju jeni shumë të mirë në trajtimin e çështjeve praktike, por prapëseprapë mund të ndodhë të futeni në diçka të vështirë për tu menaxhuar dhe jo shumë të qetë . Papritur ju mund të gjeni veten duke luajtur një rol udhëheqës në situata të shumta.
Në këtë periudhë po fitoni një lehtësi të madhe veprimi , por kjo ju çon të vendosni në sfond sferën sentimentale , e cila paraqet të vetmen pasiguri të kësaj periudhe.

Peshorja
Horoskopi i Paolo Fox sugjeron që të dilni nga skema të caktuara dhe të gjeni një mënyrë për të shpëtuar , mbase me imagjinatën tuaj. Për shembull, mund të filloni të planifikoni diçka të re dhe të planifikoni një verë intensive nga pikëpamja e marrëdhënieve ndërnjerëzore dhe të dashurisë. Hëna është në anën tuaj.

LEXO EDHE:  Horoskopi i shëndetit/Më thuaj çfarë shenje je, të tregoj pikat e dobëta në trupin tuaj

LEXO EDHE:  Karakteristikat e Akrepit, shenjës më misterioze dhe tinëzare të horoskopit

Akrepi
Kjo e martë do të zbulojë intuitat tuaja dhe së shpejti Hëna do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut. Ditët e ardhshme përfaqësojnë për ju mundësinë për të përqafuar disa ndryshime , të cilat për shembull mund të kenë të bëjnë me një rol, një orar kohor, ose zyrën.
Cdo gjë mund të ndodhë dhe ju nuk mund të jeni në kontroll të gjithçkaje. Për këtë ju ndiheni rebelë dhe në ankth.

Shigjetari
Dita e premte dhe e shtunë do të jenë shumë të rëndësishme për ju. Në një nivel sentimental duket se ka zinxhirë : ata që kanë jetuar një histori të rëndësishme për ca kohë, për shembull, mund të ndjehen të mërzitur, ndërsa ata që përjetojnë marrëdhënie të shumëfishta në të njëjtën kohë nuk dinë të sillen. Në këtë moment sugjerimi nuk është që të hedhni veten në personin e parë që ju del para duke menduar se është i duhuri. Ju duhet të jeni të durueshëm!

Bricjapi
Ambienti përreth jush po ju jep shumë presion dhe duket se jeni plot tension dhe ankth. Në të njëjtën kohë, megjithatë, ekzistojnë edhe pritshmëri të larta nga ju, sepse ju e dini që nën presion ju jepni më të mirën. Kur gjërat nuk po shkojnë mirë, ju jeni në gjendje të studioni strategjitë fituese dhe të ndjeheni të stimuluar.

Ujori
Kjo është një periudhë reflektimi për ju dhe në nivelin e punës ju e keni gjetur veten duke luftuar me probleme të ndryshme që nga fundi i Marsit. 2020 nuk është viti më i mirë për ju dhe në pranverë Ujorët po përjetojnë një rënie të konsiderueshme .
Tani nuk po përqendroheni shumë në punë, pikërisht për shkak të kaq shumë keqkuptimeve, ndërsa po i përkushtoheni më shumë dashurive. Rimëkëmbja e nevojshme në dashuri.

Peshqit
Miqësitë, takimet dhe pasionet krijojnë shumë dyshime . Në këto ditë duket se gjithçka është kundër jush edhe nëse ndoshta janë vetëm përshtypjet tuaja. Ju jeni njerëz jashtëzakonisht të ndjeshëm, por për këtë arsye duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm për të mos u përmbajtur nga pengesat që nuk ekzistojnë.
Ditët e nesërme dhe pasnesër do të jenë efektive dhe bartëse të lajmeve të mira./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 5 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj në çift do jetë shumë e qetë sot. Dojeni te vetëdijshëm për gabimet që keni bërë dhe do gjeni mënyrat e duhura për të kërkuar falje. Beqarët do kenë një ditë të veçantë dhe të mbushur me emocione. Një takim i ndodhur fare rastësisht do i bëjnë ta shohin botën ndryshe. Financat nuk do jenë të këqija, por duhet të bëni ekonomi në mënyrë që mos keni probleme as më vonë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ditë shumë euforike ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do dashuroheni pa dorashka gjatë kësaj dite dhe nuk do i vini vetes kufizime. Beqarët do jenë kampionë të joshjes dhe do bëjnë shumë persona pas vetes. Sektori i financave do jetë tej mase i mirë. I gjithë përkujdesi që keni treguar së fundmi do japë rezultatet e veta.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nëse jeni në një lidhje trajtojeni partnerin me dashuri dhe ëmbëlsi, pasi arroganca mund të çojë në shkatërrim të gjithckaje që keni ndërtuar. Beqaret do preferojnë të kenë vetëm aventura kalimtare dhe do shmangin propozimet që do iu bëhen për lidhje serioze. Plutoni ka për të sjellë probleme të mëdha financiare. Më shumë do humbisni sot sesa do fitoni.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dita pritet të jetë shumë premtuese sot. Do ndiheni të plotësuar pranë partnerit dhe nuk do tundoheni aspak nga disa persona që do flirtojnë gjithë kohës me ju. Beqarët do ndihen shumë mirë edhe ashtu si janë kështu që nuk do bëjnë asgjë që ta ndryshojnë me çdo kusht statusin e tyre. Në planin financiar do merrni masa dhe situata do vihet nën kontroll.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Mos bëni gabim t’i premtoni partnerit tuaj sot diçka duke mos qenë të sigurt se do ta mbani fjalën. Marrëdhënia juaj mundet edhe të përkeqësohet në këtë mënyrë. Beqarët do e testojnë aftësinë e tyre joshëse sot dhe do arrijnë të bëjnë për vete disa persona. Me shpenzimet do jeni shumë të logjikshëm dhe nuk do përballeni me vështirësi.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Venusi dhe Marsi do bëjnë që dita e sotme të jetë shumë e këndshme për sektorin e dashurisë. Do jeni më bashkëpunues me partnerin dhe nuk do fiksoheni pas të metave të vogla të njëri-tjetrit. Beqarët do jenë oratorë të shkëlqyer dhe me anë të kësaj cilësie do bëjnë për vete më shumë persona. Sektori financiar do ketë nevojë për pak më shumë përkujdes.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot do jeni shumë më të hapur ju të dashuruarit dhe do dini si t’i menaxhoni edhe disa konflikte të vogla që do ju lindin me partnerin. Beqarët do jenë më realistë dhe nuk do bëjnë asnjë gabim. Shumica nuk do e ndryshoje statusin, por nuk do kalojnë as një ditë të mërzitshme. Të ardhurat do kenë disa përmirësime të vogla dhe do ndiheni shumë më të qetë kur të shpenzoni.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Sot do jeni shume praktikë dhe nuk do fiksoheni pas ndonjë fjale të gabuar që do ju thotë partneri. Do e kuptoni se gjithçka ai e bën nga mërzia që ka për punën. Beqarët nuk duhet të presin sot që jeta t’iu ndryshojë pasi mundësitë për takime thuajse do mungojnë plotësisht. Nëse shpenzimet nuk i kontrolloni gjendja e financave mund të rendohet menjëherë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Partneri juaj nuk do jetë i gatshëm të bëjë asnjë lloj lëshimi gjatë kësaj dite dhe herë pas here mund të keni edhe kontradikta me të. Beqarët do kenë një dëshirë të papërmbajtshme për lidhje të qëndrueshme, por nuk do ja arrijnë dot qëllimit. Buxheti ka për të qenë shumë më i mirë kështu që do ndiheni të lirë të bëni çdo shpenzim të nevojshëm pa u stresuar.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nëse jeni në një lidhje sot do rigjeni paqen shpirtërore dhe do ndiheni mrkeullimisht mirë. Ekuilibri, qetësia dhe mirëkuptimi do mbizotërojnë gjithë kohës. Beqarët ka mundësi që të takojnë persona interesantë në ambientin e punës. Ndonjëherë gjërat ndodhin ashti si nuk mund ta kesh imagjinuar kurrë. Për financat pritet një ditë e mirë dhe pa asnjë problem serioz.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ndikimi i njëhershëm i disa planetëve do bëjë që atmosfera në çift të ngrohet edhe më shumë gjatë kësaj dite. Do jeni më tolerantë dhe do bëni atë që është më e mira për të dyja palët. Beqarët do kenë një ditë delikate dhe jo të përshtatshme për takime. Paratë nuk do jenë shumë të mira deri ne mesditë, por më pas do fillojnë të përmirësohen pak pas një shpërblimi që do merrni.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dita e sotme do jetë e mbushur me debate dhe probleme për ju të dashuruarit. Shumicën e kohës do ndiheni keq, por nuk do arrini dot ta qetësoni situatën. Beqarët, falë mbështetjes së Marsit, planetit të dëshirës, do arrijnë të gjejnë personin e duhur. Për financat nuk do jetë ditë perfektë megjithatë me pak përkujdes do arrini t’i mbani ato te stabilizuara.

LEXO TE PLOTE