Connect with Us

Horoskopi sipas astrologut të njohur italian/ Kjo është shenja më e pafat për ditën e sotme

Horoskopi

Horoskopi sipas astrologut të njohur italian/ Kjo është shenja më e pafat për ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi
Kjo javë filloi me Hënën në kundërshtim dhe për këtë mund të ndjeheni pak nën presion , sikur shumë gjëra nuk po shkojnë në drejtimin e duhur. Me këtë qiell, këshilla është që të mos shkoni në anën e gabuar . Në fakt, ju keni tendencë të flisni me të tjerët në një mënyrë shumë të sinqertë dhe kjo mund të shkaktojë disa probleme; për këtë arsye duhet të jeni shumë të kujdesshëm në këtë të martë.

Demi
Sot mund të trajtoni të gjitha situatat që ju interesojnë , pa shtyrë asgjë për nesër ose pasnesër. Kjo e martë është shumë interesante për ju dhe këshilla është që të organizoni çdo projekt që dëshironi të realizoni gjatë verës.
Edhe pse Saturni në kundërshtim ju ka shkaktuar disa shqetësime në këtë periudhë, një lajm i mirë po vjen falë Jupiterit në anën tuaj.

Binjakët
Në këtë të martë mund të vlerësoni forcën e një ndjenje , edhe nëse në këtë qiell ekziston rreziku për të humbur durimin tuaj për më shumë njerëz ose ndoshta duke u shqetësuar nga një i tretë i pakëndshëm në lidhjen tuaj. Eshtë e nevojshme të jesh shumë i kujdesshëm për të shmangur shndërrimin e këtij momenti të zjarrtë në një situatë të ndërlikuar . Do të jetë gjithashtu e rëndësishme të rikuperoni çdo projekt pune .

Gaforrja
Ju keni hequr qafe një barrë . Ndoshta disa njerëz që ju shqetësuan më në fund janë larguar nga jeta juaj dhe kjo është pozitive.
Sipas horoskopit të Paolo Fox, problemet kryesore kanë të bëjnë me disa çështje që lidhen me familjen, shtëpinë ose paratë dhe që ndoshta janë akoma në pritje. Për këtë arsye Jupiteri ju kërkon të mos ndërmerrni hapa të rremë.

Luani
Përballja me Saturnin ju ka shkaktuar shumë telashe kohëve të fundit: edhe nëse nuk është në gjendje të bllokojë projektet tuaja të mëdha, ai ende krijon vështirësi në marrëdhëniet ndërnjerëzore dhe ju çon të diskutoni vazhdimisht. Edhe kur bëni propozime të rëndësishme, gjithmonë duket se ka dikush që përpiqet t’ju pengojë.

Virgjëresha
Nga natyra ju jeni shumë të mirë në trajtimin e çështjeve praktike, por prapëseprapë mund të ndodhë të futeni në diçka të vështirë për tu menaxhuar dhe jo shumë të qetë . Papritur ju mund të gjeni veten duke luajtur një rol udhëheqës në situata të shumta.
Në këtë periudhë po fitoni një lehtësi të madhe veprimi , por kjo ju çon të vendosni në sfond sferën sentimentale , e cila paraqet të vetmen pasiguri të kësaj periudhe.

Peshorja
Horoskopi i Paolo Fox sugjeron që të dilni nga skema të caktuara dhe të gjeni një mënyrë për të shpëtuar , mbase me imagjinatën tuaj. Për shembull, mund të filloni të planifikoni diçka të re dhe të planifikoni një verë intensive nga pikëpamja e marrëdhënieve ndërnjerëzore dhe të dashurisë. Hëna është në anën tuaj.

LEXO EDHE:  E keni ditur gjithmonë gabim/Ju nuk i përkisni shenjës tuaj të horoskopit

Akrepi
Kjo e martë do të zbulojë intuitat tuaja dhe së shpejti Hëna do të jetë në shenjën tuaj të zodiakut. Ditët e ardhshme përfaqësojnë për ju mundësinë për të përqafuar disa ndryshime , të cilat për shembull mund të kenë të bëjnë me një rol, një orar kohor, ose zyrën.
Cdo gjë mund të ndodhë dhe ju nuk mund të jeni në kontroll të gjithçkaje. Për këtë ju ndiheni rebelë dhe në ankth.

Shigjetari
Dita e premte dhe e shtunë do të jenë shumë të rëndësishme për ju. Në një nivel sentimental duket se ka zinxhirë : ata që kanë jetuar një histori të rëndësishme për ca kohë, për shembull, mund të ndjehen të mërzitur, ndërsa ata që përjetojnë marrëdhënie të shumëfishta në të njëjtën kohë nuk dinë të sillen. Në këtë moment sugjerimi nuk është që të hedhni veten në personin e parë që ju del para duke menduar se është i duhuri. Ju duhet të jeni të durueshëm!

Bricjapi
Ambienti përreth jush po ju jep shumë presion dhe duket se jeni plot tension dhe ankth. Në të njëjtën kohë, megjithatë, ekzistojnë edhe pritshmëri të larta nga ju, sepse ju e dini që nën presion ju jepni më të mirën. Kur gjërat nuk po shkojnë mirë, ju jeni në gjendje të studioni strategjitë fituese dhe të ndjeheni të stimuluar.

Ujori
Kjo është një periudhë reflektimi për ju dhe në nivelin e punës ju e keni gjetur veten duke luftuar me probleme të ndryshme që nga fundi i Marsit. 2020 nuk është viti më i mirë për ju dhe në pranverë Ujorët po përjetojnë një rënie të konsiderueshme .
Tani nuk po përqendroheni shumë në punë, pikërisht për shkak të kaq shumë keqkuptimeve, ndërsa po i përkushtoheni më shumë dashurive. Rimëkëmbja e nevojshme në dashuri.

Peshqit
Miqësitë, takimet dhe pasionet krijojnë shumë dyshime . Në këto ditë duket se gjithçka është kundër jush edhe nëse ndoshta janë vetëm përshtypjet tuaja. Ju jeni njerëz jashtëzakonisht të ndjeshëm, por për këtë arsye duhet të jeni veçanërisht të kujdesshëm për të mos u përmbajtur nga pengesat që nuk ekzistojnë.
Ditët e nesërme dhe pasnesër do të jenë efektive dhe bartëse të lajmeve të mira./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 5 maj 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Jeta juaj në çift do jetë shumë e qetë sot. Dojeni te vetëdijshëm për gabimet që keni bërë dhe do gjeni mënyrat e duhura për të kërkuar falje. Beqarët do kenë një ditë të veçantë dhe të mbushur me emocione. Një takim i ndodhur fare rastësisht do i bëjnë ta shohin botën ndryshe. Financat nuk do jenë të këqija, por duhet të bëni ekonomi në mënyrë që mos keni probleme as më vonë.

DEMI 21. prill – 21. maj

Ditë shumë euforike ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do dashuroheni pa dorashka gjatë kësaj dite dhe nuk do i vini vetes kufizime. Beqarët do jenë kampionë të joshjes dhe do bëjnë shumë persona pas vetes. Sektori i financave do jetë tej mase i mirë. I gjithë përkujdesi që keni treguar së fundmi do japë rezultatet e veta.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Nëse jeni në një lidhje trajtojeni partnerin me dashuri dhe ëmbëlsi, pasi arroganca mund të çojë në shkatërrim të gjithckaje që keni ndërtuar. Beqaret do preferojnë të kenë vetëm aventura kalimtare dhe do shmangin propozimet që do iu bëhen për lidhje serioze. Plutoni ka për të sjellë probleme të mëdha financiare. Më shumë do humbisni sot sesa do fitoni.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Dita pritet të jetë shumë premtuese sot. Do ndiheni të plotësuar pranë partnerit dhe nuk do tundoheni aspak nga disa persona që do flirtojnë gjithë kohës me ju. Beqarët do ndihen shumë mirë edhe ashtu si janë kështu që nuk do bëjnë asgjë që ta ndryshojnë me çdo kusht statusin e tyre. Në planin financiar do merrni masa dhe situata do vihet nën kontroll.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Mos bëni gabim t’i premtoni partnerit tuaj sot diçka duke mos qenë të sigurt se do ta mbani fjalën. Marrëdhënia juaj mundet edhe të përkeqësohet në këtë mënyrë. Beqarët do e testojnë aftësinë e tyre joshëse sot dhe do arrijnë të bëjnë për vete disa persona. Me shpenzimet do jeni shumë të logjikshëm dhe nuk do përballeni me vështirësi.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Venusi dhe Marsi do bëjnë që dita e sotme të jetë shumë e këndshme për sektorin e dashurisë. Do jeni më bashkëpunues me partnerin dhe nuk do fiksoheni pas të metave të vogla të njëri-tjetrit. Beqarët do jenë oratorë të shkëlqyer dhe me anë të kësaj cilësie do bëjnë për vete më shumë persona. Sektori financiar do ketë nevojë për pak më shumë përkujdes.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Sot do jeni shumë më të hapur ju të dashuruarit dhe do dini si t’i menaxhoni edhe disa konflikte të vogla që do ju lindin me partnerin. Beqarët do jenë më realistë dhe nuk do bëjnë asnjë gabim. Shumica nuk do e ndryshoje statusin, por nuk do kalojnë as një ditë të mërzitshme. Të ardhurat do kenë disa përmirësime të vogla dhe do ndiheni shumë më të qetë kur të shpenzoni.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Sot do jeni shume praktikë dhe nuk do fiksoheni pas ndonjë fjale të gabuar që do ju thotë partneri. Do e kuptoni se gjithçka ai e bën nga mërzia që ka për punën. Beqarët nuk duhet të presin sot që jeta t’iu ndryshojë pasi mundësitë për takime thuajse do mungojnë plotësisht. Nëse shpenzimet nuk i kontrolloni gjendja e financave mund të rendohet menjëherë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Partneri juaj nuk do jetë i gatshëm të bëjë asnjë lloj lëshimi gjatë kësaj dite dhe herë pas here mund të keni edhe kontradikta me të. Beqarët do kenë një dëshirë të papërmbajtshme për lidhje të qëndrueshme, por nuk do ja arrijnë dot qëllimit. Buxheti ka për të qenë shumë më i mirë kështu që do ndiheni të lirë të bëni çdo shpenzim të nevojshëm pa u stresuar.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nëse jeni në një lidhje sot do rigjeni paqen shpirtërore dhe do ndiheni mrkeullimisht mirë. Ekuilibri, qetësia dhe mirëkuptimi do mbizotërojnë gjithë kohës. Beqarët ka mundësi që të takojnë persona interesantë në ambientin e punës. Ndonjëherë gjërat ndodhin ashti si nuk mund ta kesh imagjinuar kurrë. Për financat pritet një ditë e mirë dhe pa asnjë problem serioz.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Ndikimi i njëhershëm i disa planetëve do bëjë që atmosfera në çift të ngrohet edhe më shumë gjatë kësaj dite. Do jeni më tolerantë dhe do bëni atë që është më e mira për të dyja palët. Beqarët do kenë një ditë delikate dhe jo të përshtatshme për takime. Paratë nuk do jenë shumë të mira deri ne mesditë, por më pas do fillojnë të përmirësohen pak pas një shpërblimi që do merrni.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Dita e sotme do jetë e mbushur me debate dhe probleme për ju të dashuruarit. Shumicën e kohës do ndiheni keq, por nuk do arrini dot ta qetësoni situatën. Beqarët, falë mbështetjes së Marsit, planetit të dëshirës, do arrijnë të gjejnë personin e duhur. Për financat nuk do jetë ditë perfektë megjithatë me pak përkujdes do arrini t’i mbani ato te stabilizuara.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Nuk e kanë aspak problem të qëndrojnë vetëm/ Shenjat e horoskopit që adhurojnë lirinë

Publikuar

-

Nga

Akrepi
Nuk është se Akrepave nuk u pëlqen të jenë të rrethuar me njerëz por thjesht duan të lundrojnë në botën e tyre. Kur ata fiksohen me një perosn apo një objekt duan ti përqëndrojnë të gjithë energjitë e tyre në të. Ata komplotojnë, planifikojnë dhe bëhen shumë të përqendruar në atë obsesion, kështu që priren të mos kërkojnë shoqërinë e njerëzve të tjerë gjatë kësaj kohe. Ata pëlqejnë të jenë në gjendje të ulen me mendimet e tyre dhe t’i dëgjojnë pa ndërprerje.

Virgjëresha
Virgjëresha është një tjetër shenjë që e shijon kohën e saj vetëm. Virgjëreshat pëlqejnë të humbasin veten në kërkime ose shkrim dhe gjithmonë përpiqen të bëjnë më mirë veten e tyre. Meqenëse kanë tendencë të jenë të trembur dhe të kujdesshëm, nëse nuk ndjehen të qetë në një situatë sociale, ata do të zgjedhin të qëndrojnë vetëm.

Gaforrja
Të qëndruarit vetëm është një gjë shumë e mirë për Gaforret. Ata janë të ndjeshëm dhe ka raste ku bota e jashtme është tepër mizore dhe gjëja më e mirë për ta është të struken në guackën e tyre.

LEXO EDHE:  E keni ditur gjithmonë gabim/Ju nuk i përkisni shenjës tuaj të horoskopit

LEXO EDHE:  Këto shenja  horoskopi do të vuajnë për dashurinë në 2019-tën

Ujori
Ujorët i duan njerëzit, por ata pëlqejnë të jenë të pavarur dhe të bëjnë gjëra edhe më shumë. Ata nuk e kanë problem të udhëtojnë dhe të eksplorojnë vendet e reja vetë; në fakt, ata e preferojnë atë.
Ata janë në gjendje të shijojnë shoqërinë e tyre dhe nuk ndjehen të mashtruar kur janë vetëm. Ujorët kanë tendencë të mos shkojnë për të marrë pjesë në aktivitete në grup, të cilat mund t’i shtyjnë të tjerët të mendojnë se janë vetmuar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi javor 4-10 Maj 2020/ Paraja dhe puna në qendër të vëmendjes

Publikuar

-

Nga

Dashi
Dielli do të lidhet me Mërkurin në zonën tuaj të parave, duke ju përgatitur të merrni përgjegjësi për cdo mundësi monetare që vjen në rrugën tuaj. Hëna e plotë ditën e enjte mund t’iu bëj të zhyteni në mendime dhe të merrni një vendim të rëndësishëm. Nëse nuk jeni të kujdesshëm mund ta gjeni veten në një situatë të komplikuar.
Financat, idetë e biznesit dhe qëllimet e karrierës mund të lulëzojnë këtë javë sepse energjitë pozitive mund të kontribuojnë në sigurinë dhe suksesin tuaj.

Demi
Shumë gjëra po ndodhin në shenjën tuja Demi. Me Diellin dhe Mërkurin që lëvizin në shtëpinë tuaj të parë, do të keni mundësi të thoni atë çfarë është në mendjen tuaj dhe të përshkruani atë që ju nevojitet. Nga mesi i javës tre planetet, Neptuni, Plutoni dhe Jupiteri lidhen me Mërkurin dhe do t’iu sjellin një situatë unike për ju.Kjo është një javë kur mund të lulëzoni, sepse përqendrimi në shenjën tuaj, dhe veçanërisht lidhja e diellit me Mërkurin në Demi, mund t’ju frymëzojë të planifikoni përpara.Lidhja me njerëzit e duhur mund të sjellë frymëzim, ndërsa ndjekja e instinkteve tuaja mund t’ju nxisë besimin. Diçka e madhe po vjen, dhe ju keni ndërmend të shfrytëzoni sa më shumë.

Binjakët
Duket se do të ketë shumë gjëra që ndodhin nën sipërfaqen me diellin në një zonë private dhe shpirtërore, së bashku me Mërkurin bisedues dhe Uranin elektrik. Në të njëjtën kohë, Jupiteri i lumtur dhe Plutoni i fuqishëm janë në sektorin tuaj psikologjik dhe nxisin energji të thella që mund të ndikojnë në financa, marrëdhënie dhe shumë fusha të tjera të jetës.Kjo javë sjell një shans për transformim nëse jeni të gatshëm të lini të vjetrën dhe të përqafoni të renë.

Gaforrja
Kjo mund të jetë një javë emocionuese, me shumë gjëra të mira për ju.Disa nga miqësitë dhe shoqatat që ju jeni pjesë mund të jenë veçanërisht pozitive dhe tÄiu tregojnë se jeta po ndryshon. Të enjten, hëna e plotë mund të ndikojë në të gjithë boshtin tuaj social mund të forcojë emocionet. Nëse nuk jeni duke i thënë dikujt se si ndiheni, kjo fazë hënore mund të nxjerrë gjithcka në skenë.Ndërsa Saturni i kujdesshëm do të rikthehet në sektorin tuaj të pasurive të përbashkëta dhe të biznesit nga e diela deri më 1 korrik, kur të hyjë në Bricjap, çdo presion që keni ndjerë mund të lehtësohet pak.

Luani
Ndërsa dielli vazhdon udhëtimin në zonën tuaj të karrierës, javën e ardhshme ju inkurajon të dilni nga turma dhe të shfaqni cilësitë tuaja më të mira. Bashkimi i diellit me Mërkurin e zhytur në mendime të hënën mund të të gjejë të diskutosh me padurim një plan që rezulton të jetë shumë fitimprurës.Lajmi më i madh gjatë kësaj jave është se Saturni shkon në të kundërt në sektorin tuaj të marrëdhënieve, që mund të nënkuptojë se jeni më pak rezistent ndaj partnerit tuaj.

LEXO EDHE:  Një mundësi për të shkuarën/ Këto shenja do të kthehen tek një dashuri e vjetër

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 19 nëntor 2017

Virgjëresha
Përafrimi i diellit me Mërkurin sugjeron që ju të jeni në fazën e planifikimit dhe të organizimit, e cila mund t’ju vendosë për të filluar një javë pozitive.
Ju gjithashtu mund të arrini në përfundimin e një projekti që ka përfshirë shumë punë dhe bëhuni gati të shijoni një shpërblim fitimprurës.Saturni kthehet në retrograde në sektorin tuaj të jetesës të Dielën, dhe kjo zbulon se çdo presion që keni ndjerë mund të fillojë të lehtësohet.

Peshorja
Mos u shqetëso Peshore , nuk do të çmendesh. Dielli po varet vetëm në një zonë intensive në grafikun tuaj – duke ju bërë më të prirur të përballeni me demonët tuaj. Dhe, kur Hëna e plotë e Akrepit po vjen, ju jeni edhe më të prirur të zhyteni thellë në psikikën tuaj. Sidoqoftë, ajo hënë është më e shqetësuar për financat tuaja. Bëhuni gati të pyesni veten pse ndjen nevojën për të blerë gjithçka.

Akrepi
Hëna e plotë është në shenjën tuaj këtë javë, Akrep , që do të thotë: Do të ketë shumë gjëra në kokën tuaj. Dhe me mend çfarë? Ju nuk do të jeni në gjendje të mbani asgjë mbrapa. Mërkuri po bën disa aspekte këtë javë që mund t’ju shohin se keni biseda interesante (dhe potencialisht shëruese) me njerëz të tjerë.

Shigjetari
Ditët e para të javës do të jenë të jenë të mbushura nga miqtë dhe bashkëpunime pune. Ndërsa në fundjavë dashuria kthehet në protagoniste dhe do ju dhurojë mbrëmje romantike ditën e enjte dhe të premten.

Bricjapi
Parashikohet një javë shumë e ngarkuar nga pikëpamja e punës. Ditët më interesante do të jenë dita e enjte kur do të keni një takim të dobishëm dhe të premten kur keni arritur të zbatoni një strategji fituese.

Ujori
Ka një mundësi të shkëlqyeshme këtë javë për të riorganizuar gjithçka në hapësirën tuaj.Tani për tani, me Mërkurin që lidhet me Plutonin dhe Jupiterin, është koha më e mirë për t’u ulur në heshtje dhe për të reflektuar. Përgatituni për një zgjim të ndenjave veçanërisht të martën . Ndërsa të premten do të ketë një takim intrigues.

Peshqit

Këtë javë do të rikuperoheni shumë mirë në punë. Të hënën mund të merrni fonde të rëndësishme për realizimin e projektit tuaj. Ndërsa të enjten do të shfrytëzoni të gjithë mundësitë e reja./ CNA.al

LEXO TE PLOTE