Connect with Us

Horoskopi javor 4-10 Maj 2020/ Paraja dhe puna në qendër të vëmendjes

Horoskopi

Horoskopi javor 4-10 Maj 2020/ Paraja dhe puna në qendër të vëmendjes

Publikuar

-

Puna, dashuria dhe financat/ Horoskopi javor 05-12 Tetor, 2020

Dashi
Dielli do të lidhet me Mërkurin në zonën tuaj të parave, duke ju përgatitur të merrni përgjegjësi për cdo mundësi monetare që vjen në rrugën tuaj. Hëna e plotë ditën e enjte mund t’iu bëj të zhyteni në mendime dhe të merrni një vendim të rëndësishëm. Nëse nuk jeni të kujdesshëm mund ta gjeni veten në një situatë të komplikuar.
Financat, idetë e biznesit dhe qëllimet e karrierës mund të lulëzojnë këtë javë sepse energjitë pozitive mund të kontribuojnë në sigurinë dhe suksesin tuaj.

Demi
Shumë gjëra po ndodhin në shenjën tuja Demi. Me Diellin dhe Mërkurin që lëvizin në shtëpinë tuaj të parë, do të keni mundësi të thoni atë çfarë është në mendjen tuaj dhe të përshkruani atë që ju nevojitet. Nga mesi i javës tre planetet, Neptuni, Plutoni dhe Jupiteri lidhen me Mërkurin dhe do t’iu sjellin një situatë unike për ju.Kjo është një javë kur mund të lulëzoni, sepse përqendrimi në shenjën tuaj, dhe veçanërisht lidhja e diellit me Mërkurin në Demi, mund t’ju frymëzojë të planifikoni përpara.Lidhja me njerëzit e duhur mund të sjellë frymëzim, ndërsa ndjekja e instinkteve tuaja mund t’ju nxisë besimin. Diçka e madhe po vjen, dhe ju keni ndërmend të shfrytëzoni sa më shumë.

Binjakët
Duket se do të ketë shumë gjëra që ndodhin nën sipërfaqen me diellin në një zonë private dhe shpirtërore, së bashku me Mërkurin bisedues dhe Uranin elektrik. Në të njëjtën kohë, Jupiteri i lumtur dhe Plutoni i fuqishëm janë në sektorin tuaj psikologjik dhe nxisin energji të thella që mund të ndikojnë në financa, marrëdhënie dhe shumë fusha të tjera të jetës.Kjo javë sjell një shans për transformim nëse jeni të gatshëm të lini të vjetrën dhe të përqafoni të renë.

Gaforrja
Kjo mund të jetë një javë emocionuese, me shumë gjëra të mira për ju.Disa nga miqësitë dhe shoqatat që ju jeni pjesë mund të jenë veçanërisht pozitive dhe tÄiu tregojnë se jeta po ndryshon. Të enjten, hëna e plotë mund të ndikojë në të gjithë boshtin tuaj social mund të forcojë emocionet. Nëse nuk jeni duke i thënë dikujt se si ndiheni, kjo fazë hënore mund të nxjerrë gjithcka në skenë.Ndërsa Saturni i kujdesshëm do të rikthehet në sektorin tuaj të pasurive të përbashkëta dhe të biznesit nga e diela deri më 1 korrik, kur të hyjë në Bricjap, çdo presion që keni ndjerë mund të lehtësohet pak.

Luani
Ndërsa dielli vazhdon udhëtimin në zonën tuaj të karrierës, javën e ardhshme ju inkurajon të dilni nga turma dhe të shfaqni cilësitë tuaja më të mira. Bashkimi i diellit me Mërkurin e zhytur në mendime të hënën mund të të gjejë të diskutosh me padurim një plan që rezulton të jetë shumë fitimprurës.Lajmi më i madh gjatë kësaj jave është se Saturni shkon në të kundërt në sektorin tuaj të marrëdhënieve, që mund të nënkuptojë se jeni më pak rezistent ndaj partnerit tuaj.

LEXO EDHE:  Horoskopi i dashurisë/ Si do të jetë muaji Nëntor për të dashuruarit

Virgjëresha
Përafrimi i diellit me Mërkurin sugjeron që ju të jeni në fazën e planifikimit dhe të organizimit, e cila mund t’ju vendosë për të filluar një javë pozitive.
Ju gjithashtu mund të arrini në përfundimin e një projekti që ka përfshirë shumë punë dhe bëhuni gati të shijoni një shpërblim fitimprurës.Saturni kthehet në retrograde në sektorin tuaj të jetesës të Dielën, dhe kjo zbulon se çdo presion që keni ndjerë mund të fillojë të lehtësohet.

Peshorja
Mos u shqetëso Peshore , nuk do të çmendesh. Dielli po varet vetëm në një zonë intensive në grafikun tuaj – duke ju bërë më të prirur të përballeni me demonët tuaj. Dhe, kur Hëna e plotë e Akrepit po vjen, ju jeni edhe më të prirur të zhyteni thellë në psikikën tuaj. Sidoqoftë, ajo hënë është më e shqetësuar për financat tuaja. Bëhuni gati të pyesni veten pse ndjen nevojën për të blerë gjithçka.

Akrepi
Hëna e plotë është në shenjën tuaj këtë javë, Akrep , që do të thotë: Do të ketë shumë gjëra në kokën tuaj. Dhe me mend çfarë? Ju nuk do të jeni në gjendje të mbani asgjë mbrapa. Mërkuri po bën disa aspekte këtë javë që mund t’ju shohin se keni biseda interesante (dhe potencialisht shëruese) me njerëz të tjerë.

Shigjetari
Ditët e para të javës do të jenë të jenë të mbushura nga miqtë dhe bashkëpunime pune. Ndërsa në fundjavë dashuria kthehet në protagoniste dhe do ju dhurojë mbrëmje romantike ditën e enjte dhe të premten.

Bricjapi
Parashikohet një javë shumë e ngarkuar nga pikëpamja e punës. Ditët më interesante do të jenë dita e enjte kur do të keni një takim të dobishëm dhe të premten kur keni arritur të zbatoni një strategji fituese.

Ujori
Ka një mundësi të shkëlqyeshme këtë javë për të riorganizuar gjithçka në hapësirën tuaj.Tani për tani, me Mërkurin që lidhet me Plutonin dhe Jupiterin, është koha më e mirë për t’u ulur në heshtje dhe për të reflektuar. Përgatituni për një zgjim të ndenjave veçanërisht të martën . Ndërsa të premten do të ketë një takim intrigues.

Peshqit

Këtë javë do të rikuperoheni shumë mirë në punë. Të hënën mund të merrni fonde të rëndësishme për realizimin e projektit tuaj. Ndërsa të enjten do të shfrytëzoni të gjithë mundësitë e reja./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 24 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 korrik 2021

Dashi (21 Mars – 20 Prill)

E keni të vështirë të ecni përpara, duket sikur diçka ju step. Jepini vetes më shumë liri. Tani është momenti sepse po ndjeni se dëshira juaj për të shijuar jetën po karikohet sërish dhe gjithçka po shkon mirë, për sa kohë që nuk e lini veten të pas dore dhe dhe përballeni me probleme shëndetësore.

Demi (21 Prill – 20 Maj)

Do të jeni më komod në shoqëri dhe është koha të kuroni marrëdhëniet tuaja në mënyrën e duhur, jo vetëm ato shoqërore por edhe me partnerin/en. Duhet të kujdeseni për veten për të kompensuar periudhat e deritanishme, që ta themi troç, i keni neglizhuar rëndshëm. Kontrolloni dietën ditore në mënyrë që ta korrigjoni atë.

Binjakët (21 maj – 21 qershor)

Mos e merrni çdo gjë shumë seriozisht. Ju e merrni gjithçka fjalë për fjalë, e analizoni dhe kjo ju shpie në ujëra të trazuara duke ndjerë veç siklet. Mjaft më, po ezauroheni!

Gaforrja (22 qershor – 22 korrik)

Mos mendoni se nuk e keni një talent. Është Ai që shumë njerëz e duan por nuk e kanë: aftësinë për të fituar simpatinë e njerëzve. Dhe ky sharm i juaj do t’ju hapë dyert! Nga ana tjetër, nëse punoni me veten dhe ia dilni për të përmbajtur padurimin që ju karakterizon, do të përfitoni. Optimizmin e keni shumë Higher dhe vetëm në rritje. Kjo është gjë e mirë sepse forcon energjinë tuaj.

Luani (23 korrik – 23 gusht)

Ju luftoni për të duruar mungesën e ndjeshmërisë që shihni tek disa dhe më në fund do të kuptoni lojën e këtyre njerëzve. Yjet ju sjellin përfitimin e një tranziti energjie dhe do të jeni të vendosur të punoni për egon tuaj. Ka kaq shumë punë për të bërë!

Virgjëresha (24 gusht – 22 shtator)

Aktivitetet në grup dhe puna në ekip do të jenë të mira për egon tuaj sot. Por rrezikoni të bëni nervozë disa njerëz përreth jush! Kurseni nervat tuaja dhe gjithashtu ato të të tjerëve!

Peshorja (23 shtator – 22 tetor)

Humori është i tensionuar në sferën e marrëdhënies tuaj. Do të gjeni gjuhë të përbashkët, prandaj mendoni si t’ia dilni. Rrethanat ju lejojnë të qëndroni të qetë dhe të racionalizoni jetën tuaj private në mënyrë që ta përmirësoni atë.

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

LEXO EDHE:  Ka përvetësuar shuma parash/ Arrestohet drejtori i Kadastrës së Beratit

Akrepi (23 tetor – 22 nëntor)

Kjo ditë është e dedikuar për familjen, por ka vend dhe për shoqërinë, madje ky është vendi më i mirë për të rimbushur bateritë. Gjendja emocionale po ndikon në vitalitetin tuaj më shumë se zakonisht. Merruni vesh me të tjerët dhe përpiquni të komunikoni.

Shigjetari (23 nëntor – 21 dhjetor)

Do të jeni plotësisht të lirë të shprehni atë që keni në mendje dhe të arrini rezultate pozitive. Ju nuk po merrni mjaftueshëm energji dhe kjo po jua ul ritmin. Kontrolloni shëndetin dhe hani më shumë fruta stine.

Bricjapi (22 dhjetor – 20 janar)

Bricjapi me Venusin në aspekt të mirë dhe Diellin që nuk është më i kundërt, kanë një lajm të mirë për ju dhe ai po vjen. Fundi i gushtit do të jetë gjithashtu i rëndësishëm. Ajo që duhet të bëni është që të jeni të qëndrueshëm në gjërat që bëni. Çdo gjë duket të jetë në përputhje me pritshmëritë tuaja. Edhe raporti në çift duket të jetë në “qiellin e shtatë”.

Ujori (21 janar – 19 shkurt)

Duke përdorur imagjinatën tuaj do të jeni në gjendje të gjeni një mënyrë për ta bërë veten më të kthjellët, pa qenl nevoja të mërziteni për asgjë. Nuk ia vlen! Po qëndroni në mënyrë të palëkundur në formë dhe energjitë tuaja janë në ekuilibër. Përdorini këtë avantazhe si një shans për të rivlerësuar shëndetin tuaj.

Peshqit (20 Shkurt – 20 Mars)

Këtë ditë të parë të fundjavës, gjetja e kompromisit në çift mund të jetë pak më e komplikuar. Por vëmendja juaj tani përqendrohet kryesisht te puna, ku ka disa zhvillime të rëndësishme për tu mbajtur parasysh. Pra, para se të merreni ca si shumë me veten, merrni parasysh mirë pro dhe kundra që hasni në punë. Nëse keni pasur një zhgënjim në të kaluarën, mund të mos jeni të gatshëm t’i jepni hapësirë ​​dikujt që nuk ju sjell ndonjë sadisfaksion të paparë. Frika nga vuajtjet është e madhe dhe ju nuk jeni aspak gati që ta lini veten t’i jepeni rastësisë.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Të gjithë duan të jenë si ato/ Dy shenjat më të forta të horoskopit

Publikuar

-

Nga

Të gjithë duan të jenë si ato/ Dy shenjat më të forta të horoskopit

Akrepi

Nëse ka një shenjë që është vazhdimisht e hapur për ndryshim dhe mendim është Akrepi.

Me Jupiterin në Ujor, jo vetëm që do të ndiheni aventureskë dhe me shpirt të lirë, por do të dëshironi të shihni mundësi të reja për të bërë atë që keni ëndërruar gjithmonë .

Shigjetari

Vetëvlerësimi është një derë rrotulluese për ju derisa planeti juaj sundues të shkruajë emrin tuaj në planifikuesin e tij të ngjarjeve kozmike dhe t’iu drejtojë drejt vetëvlerësimit dhe dashurisë për veten.

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

LEXO EDHE:  Horoskopi i fundjavës/ Zbuloni surprizat që kanë rezervuar yjet për ju

Dashuria ndaj vetes ju duket mahnitëse dhe kjo do t’ju çojë përpara në një moment, ku të gjithë rreth jush do të dëshirojnë të jenë si ju./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 23 korrik 2021

Publikuar

-

Nga

Horoskopi i ditës, 23 korrik 2021

Dashi

Do e kuptoni më mirë gjatë kësaj dite se marrëdhënia në çift nuk i përmbush të gjitha objektivat e duhura, prandaj mund të merren vendime me rëndësi.

Demi

Ditë e veçantë kjo e premte 23 korrik për të gjithë ata që janë në një lidhje. Do të merreni vesh për mrekulli me parterin tuaj dhe do të argëtoheni pa fund së bashku.

Binjakët

Do t’i jepni rëndësinë e duhur nesër jetës suaj në çift dhë gjithçka do të shkojë ashtu si e kishit ëndërruar. Nuk pritet të ndodhë asgjë e keqe. Por me financat duhet të bëni kujdes maksimal.

Gaforrja

Ditë goxha e tensionuar pritet të jetë kjo e premte për ata që janë në një lidhje. Gjithsecili do të kërkojë t’i dalë e tija dhe askush nuk do të hapë rrugë.

Luani

Dita e premte do të jetë më e qetë për ata që janë në një lidhje. Më në fund do t’i sqaroni mosmarrëveshjet e vogla që keni pasur dhe do të jeni më të qetë.

Virgjëresha

Pesimizmi juaj këtë ditë të fundit në prag fundjave, në jetën sentimentale do të jetë tërësisht i pajustifikuar. Nëse mbylleni në vetvete keni për ta humbur njëherë e përgjithmonë partnerin.

Peshorja

Do të keni të njëjtat ide dhe mendime me partnerin tuaj dhe do të bashkëpunoni për gjithçka me të. Dita do të jetë plot diell dhe e mbushur me emocione.

LEXO EDHE:  Gjyqi me Becchettin/ Basha: Paratë do i paguajnë ata që i shkaktuan dëmet

LEXO EDHE:  Horoskopi javor për financat/ Si do të jenë marrëdhëniet tuaja me paratë për ditët në vazhdim

Akrepi

Do të keni probleme goxha të mëdha gjatë kësaj ditë në jetën tuaj në çift dhe do të ndiheni shpeshherë keq. E mira do të jetë që të gjeni mënyrën për të folur me partnerin, jo të kërkoni ngushëllim në krahët e dikujt tjetër.

Shigjetari

Do të përballeni me shumë zhgënjime këtë të premte juve që jeni në një lidhje dhe do të vuani tej mase. Sikur të kishit bërë kujdes më parë nuk do të përballeshit kurrsesi me një situatë të tillë.

Bricjapi

Do të bekoheni nga yjet gjatë kësaj dite dhe marrëdhënia në çift do ecë më së miri. Si ju ashtu edhe partneri do të jeni të gatshëm ta dëgjoni tjetrin dhe të shkëmbeni mendime për çdo gjë.

Ujori

Do të tregoheni shumë të hapur dhe të disponueshëm ndaj partnerit gjatë kësaj dite. Marrëdhënia në çift nuk do të ketë asgjë për çfarë të shqetësoheni.

Peshqit

Do t’i shtoni dozat e intimitetit në çift gjatë kësaj dite dhe do të kaloni çaste të lumtura në krahët e partnerit. Shumë gjëra kanë për të qenë ndryshe për ju.

LEXO TE PLOTE