Connect with Us

Përplasja e Labinot Tahirit me Leonora Jakupin/ “Shyqyr që paskan bërë lajm për ty”

Showbizz

Përplasja e Labinot Tahirit me Leonora Jakupin/ “Shyqyr që paskan bërë lajm për ty”

Publikuar

-

Labinot Tahiri ka bërë një deklaratë në rrjetet sociale dhe kjo është bërë shkak për një debat mes tij dhe këngëtares Leonora Jakupi. Këngëtari u shpreh se anullimi i dasmave ndikon në ekonominë e këngëtarëve, pasi ata nuk mund të kthejnë lekët që kanë marrë sepse i kanë harxhuar. Mirëpo kjo nuk është pëlqyer nga Leonora, e cila ka vënë theksin tek rëndësia e jetës dhe shëndetit të njeriut.

“Jeta e qytetarit është më e rëndësishme se gjithçka tjetër! Një fjalë popullore thotë ‘çka të bëhet me të tjerët le të bëhet edhe me neve’. Në këtë shtet ka njerëz më të varfër e më nevojtarë të cilët nuk kanë mundësi as punë të thjeshtë të kenë. Për herë të parë nuk pajtohem me thirrjen e kolegut tim, Labinot Tahiri për protestë”, ka shkruar ajo.

LEXO EDHE:  “Rama ka sjellë një dimër ekonomik”/ Çfarë propozon Tabaku si zgjidhje

Nuk ka vonuar shumë dhe Labinoti ka vendosur të kundërpërgjigjet.

“E bre Leonorë, shyqyr që paskan bërë një lajm për ty se rrallë të postojnë! Leonorë, për punën e bamirësisë skena çka flasim ndoshta më njeh, e aty kam reagu për diçka që se paske kuptuar se sa për raste me të varfëra që ka Kosova e që si din as Shteti e unë i di e merren me to, ti vetëm në TV mundesh me i pa! Harrova me të thënë mbase spo me përkraheshe mire, ke ba se tash mbas teje nuk dalin as kolegët e tjerë. Ditën e mirë Leonorë”, ka shkruar ai. Nuk dihet si do të vazhdojë ky debat apo raporti mes dy kolegëve, pasi ata ruanin një miqësi të mirë me njëri-tjetrin.

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

“Arratisja” me Romeo Veshajn/ Jonida Maliqi flet për herë të parë: Po i bënim karshillëk njëri-tjetrit

Publikuar

-

Nga

Këngëtarja Jonida Maliqi është një personazhet publikë e cila është komentuar më së shumti për jetën e saj personale si dhe lidhjen e saj me aktorin Romeo Veshaj. Pak javë më parë, Jonida dhe Romeo hodhën dyshimet se ishin rikthyer sërish bashkë pasi u shfaqën në të njëjtën kohë nga i njëjti vend.

E ftuar në emisionin Pop Culture e pyetur nga moderatorja Dojna Mema për rastësinë e fotove në jug ajo u shpreh. “Disa individë më masakruan. Nuk e kuptoj përse. Kam qenë për punët e mia personale. Kisha marrë leje për të shkuar atje, por gjithcka ka qenë koincidencë. Ndoshta po i bënim karshillëk njëri-tjetrit,“- është shprehur ndër të tjera këngëtarja .

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

” Pagova qindra euro për një natë “/ Moderatorja shqiptare pranon lidhjen me biznesmenin: Punësova detektiv për ta kapur mat

Publikuar

-

Nga

Moderatorja e emisiomit Glamour Zone, Ester Bylyku nuk ka preferuar asnjëherë të flasë për jetën e saj private në publik. Por së fundi ka vendosur të hapë zemrën në emisionin Mos i fol shoferit është shprehur se ndihet e turpshme kur të tjerët e kanë vëmendjen tek ajo. Për herë të parë, Esteri ka pranuar se është e lidhur me një biznesmen dhe i ka ngjitur shumë me njëri-tjetrin.

Gjithashtu moderatorja ka treguar një nga skenat më ekstreme të xhelozisë që është detyruar të punësojë një detektiv për një natë për të kapur mat të dashurin.
“Kjo ka ndodhur para pak vitesh. Kishte mik një këngëtar i cili do mbante koncert në një club. Unë me këtë mikun e tij urreheshim për vdekje, e kishim shumë inat njëri-tjetrin. E më thotë zemër ne do ikim në club dhe do jemi vetëm çuna, gjithsesi po të duash hajde

I thash un të vij tek ai njeri? S’ka shanse. Dy ditë para koncertit bëmë një sherr shumë të madh e thashe këtu ka diçka që nuk shkon. S’ka dashur që unë të shkoj me te. Makinë kisha po nuk kisha patentë dhe lokali ishte në një qytet tjetër.

LEXO EDHE:  Habit këngëtari shqiptar/ Po mbeta keq do dal tek semafori

LEXO EDHE:  “Më ka ngacmuar nusja në dasmë”/ Këngëtari i njohur tregon eksperiencën që i habiti të gjithë

Punësoj dedektiv privat vetëm për një ditë dhe thashe do e kap se sbën. E pagova disa qindra euro. I thashë dua çdo foto dhe video dhe mos u kurse se unë atë doja. Realisht ishin të gjithë çuna dhe më thonë që është vetëm një tek femër afër tij. Kur më sjellin me fytyrë këtë femrën ishte mami i këngëtarit. Më kanë shkuar të gjitha lekët dëm. Ka qenë shumë zhgënjim”, tregon Esteri.

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Seksi dhe puthja në kohë pandemie/ Klajdi Haruni tregon nëse do t’i thyente rregullat e karantinës për dashurinë

Publikuar

-

Nga

Këngëtari shumë i dashur shqiptar Klajdi Haruni ka zbular më shumë detaje rreth qëndrimit të tij në karantinë. Gjatë një interviste për Prive.al ai është shprehur se edhe pse në kohë pandemie për dashurinë do të thyente të gjitha rregullat e karantinës dhe nuk do ta respektonte distancën sociale.

“E vështirë është por do shkoja me dashurinë dhe puthjen edhe pse i kam respektuar rregullat e distancimit social këto kohë, por dashuria është sëmundja e shekullit, jo COVID-19”, u shpreh këngëtari nga Korça.

I pyetur se si do të reagonte nëse e dashura e tij do të ishte e infektaur me Covid-19 ai është shprehur se nuk do ta mendonte dot që në momentet më të vështira të saj ta linte të vetme. I pyetur për marrëdhëniet intime këtë periudhë, Klajdi u shpreh me shaka: “Na shojtën puçrrat”, duke nënkuptuar se ka pasur 0 raste kontaktesh.

Kujtojmë se në intervistat e mëparshme Klajdi ka pranuar se është i dashuruar dhe mesa duket gjërat janë serioze.

LEXO EDHE:  Nga Klodian Tomorri/Pse debati për dividentin është nonsens?

LEXO EDHE:  Brookings Institute: Metropolet garantojnë rritje ekonomike

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE