Connect with Us

Zgjidhja për të përballuar karantinën/ Këshilla e seksologes italiane

Life Style

Zgjidhja për të përballuar karantinën/ Këshilla e seksologes italiane

Publikuar

-

Studiuesit paralajmërojnë çiftet/ Çfarë ndodh me shëndetin e partnerit tuaj nëse e teproni me kritikat

Seksologia italiane Rosamaria Spina, ka folur për temën e seksit gjatë dhe pas karantinës. Për shumë çifte, në të vërtetë, bllokimi nënkupton të jetosh larg dhe të detyrohesh për abstenim seksual të detyruar.

“Pasioni në këtë periudhë – tha Spina – duhet të rigjenerohet me një jetë seksuale më aktive. Seksualiteti në një periudhë si kjo është një nga aspektet që duhet vlerësuar. Padyshim që ka nevojë për të komunikuar më mirë, duke mësuar të dëgjoni dhe kuptoni njëri-tjetrin. Koha e lojërave erotike është gjithmonë aty por ekziston edhe nevoja për të komunikuar më mirë me partnerin tuaj për të kuptuar se çfarë ai dëshiron në jetën e përditshme.Në një kohë si kjo, objektet për lojëra erotike mund të gjenden edhe në shtëpi: mjaft një kravatë, një shall, një gjerdan perlash, të vërteta ose të rreme, dhe pastaj imagjinata lirohet “.

Në këtë periudhë të ‘burgosjes’ nuk ka vetëm dhunë fizike, duke rrahur gruan, por edhe seksuale. Në fakt, burri që është mësuar të kërkojë seksi diku tjetër me prostituta apo diku tjetër në këtë periudhë, duke qenë i paaftë ta bëjë këtë, arrin të pretendojë marrëdhënie seksuale me partnerin pa dëshirë apo miratimin e palës tjetër që nëse nuk pajtoheni përkthehet në një përdhunim të vërtetë ”.

LEXO EDHE:  Georgina Rodriguez i vë flakën Instagramit/ Pozon vetëm me të brendshme duke treguar të pasmet "bombë"

Dr. Rosamaria Spina siguron se rikuperimi i seksualitetit aktiv pas 50 e më shumë ditësh ndalese, nuk është i qartë. Për këtë arsye, defailancat fizike do të jenë të mundshme (me derdhje të parakohshme ose mosfunksionime ne ngrehje), si dhe në nivelin e dëshirës. Por nuk ka nevojë të krijoni një dramë nga kjo situate: është e rëndësishme të rimerrni sferën tuaj seksuale, secila me kohën e vet. Dialogu me partnerin tuaj është thelbësor në këtë fazë, sepse ju lejon të shprehni pakënaqësi ose dëshirat që mund të ndërhyjnë në jetën e çiftit./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

Nuk i mungon stili as në plazh/ Jonida Maliqi mahnit me fotot e fundit

Publikuar

-

Nga

Jonida Maliqi është një ndër këngëtaret shumë të njohura dhe të pëlqyera për publikun.
Gjithashtu ajo është edhe një prej femrave më me stil dhe elegancë në shoëbizin shqiptar.

Jonida Maliqi ka mahnitur fansat e saj me fotot e publikuara së fundmi në Instagram. Kësaj radhe Jonida k apozuar në plazh, ku është shfaqur me një gotë në dorë, nje fustan trasparent të zi që i tregon bikinin e zi dhe një kapele në kokë ku është pikturuar një flamingo.

LEXO EDHE:  Si të dukeni seksi edhe në palestër? Ja kombinimet më ideale

LEXO EDHE:  Një gjyshe seksi si Albëria (FOTO)

Komentet e shumta nuk kanë munguar për Jonidën, të cilës edhe në plazh nuk i mungon stili./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Vera e bashkëpunimeve/ Cilat janë hitet shqiptare që do na shoqërojnë gjatë ditëve të nxehta

Publikuar

-

Nga

Vera ka ardhur dhe bashkë me te edhe hitet që do na shoqërojnë gjatë pushimeve.

Kjo mund të quhet pa dyshim vera e bashkëpunimeve! Këngëtarët shqiptarë kanë sjellë bashkëpunime dhe këngë mjaft të bukura për këtë sezon veror, duke synuar kështu “fronin e hitit të verës 2020”.

Disa nga bashkëpunimet që janë pëlqyer më së shumti nga publiku dhe do dëgjohen nëpër lokale dhe pube gjatë kësaj vere, janë: Dafina. Ledri, Lumi B-Aman,
Ghetto Geasy, Majk-Zhytem, Capital T, Ledri-DMT, Xhensila Myrtezaj, Ardian Bujupi-Panorama, Kida, Moziik-PP, Albana Skënderaj, Elgid Doda-Parajsa ime, Skerdi me Samantën dhe Cilljeta&Mars.

LEXO EDHE:  FOTOT-U shpreh se nuk donte të publikonte më foto shumë seksi/ Kim Kardashian provokon me të brendshme

LEXO EDHE:  "Respektoj me rigorizitet karantinën"/ Berisha zbulon si e kalon ditën

Të gjitha janë bashkëpunime që ja vlen të dëgjohen dhe të na shoqërojnë gjatë ditëve të nxehta të verës./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Nuk i lë vend imagjinatës me fotot e saj/ Kylie Jenner tërbon ndjekësit me format shpërthyese

Publikuar

-

Nga

Nuk i lë vend imagjinatës me fotot e saj/ Kylie Jenner tërbon ndjekësit me format shpërthyese

Miliarderja Kylie Jenner nuk ndalet me pozat seksi. Së fundi mbretëresha e Instagramit me 183 milionë ndjekës i ka çmendur fansat e saj teksa ka treguar format bombastike.

Fotot e saj kanë marrë me miliona pëlqime vetëm pak orë pas publikimit të tyre duke e kthyer atë në vajzën më të ndjekur dhe të komentuar në rrjet.

Kylie është bërë e njohur fillimisht falë formave të sj bombastike të cilat tërhoqën vëmendjen e miliona fansave duke e komentuar atë si vajzën më seksi.

LEXO EDHE:  Ish-gruaja e Ramës flet për prostitucionin

LEXO EDHE:  Nuk i lë vend imagjinatës me fotot e saj/ Kylie Jenner tërbon ndjekësit me format shpërthyese

Kylie përveç një modeleje Instagrami, është një biznesmene e cila ka disa kompani me të cilat është kthyer në miliarderen më të re, ndonëse ky status është rrëzuar sërish nga revista “Forbes”.

Për më tepër ne kemi përzgjedhur fotot më seksi të Kyliet, të cilat mund t’i shihni në galerinë e mëposhtme./CNA.al

LEXO TE PLOTE