Connect with Us

Shpërthen lojtari i Kukësit: Qeveria lë hapur fasoneritë dhe mbyll futbollin

Sport

Shpërthen lojtari i Kukësit: Qeveria lë hapur fasoneritë dhe mbyll futbollin

Publikuar

-

Emilinao Musta ende beson se Kukësi mund të fitojë titullin kampion, ndonëse e pranon se diferenca me Tiranën nuk është e vogël.

Në një prononcim të dhënë së fundmi, futbollisti është shprehur se klubi i ka kërkuar të kthehen në Tiranë, duke treguar se ka edhe shumë rroga pa marrë te Flamurtari.

“Kam pasur një thirrje nga klubi për të qenë në Tiranë pasi ishin gjasat të fillonim stërvitje. Ne jemi në ajër e nuk e dimë se çfarë do të bëjmë e kur mund të kthehemi në fushë.

Titulli? 9 pikë nuk janë pak, por futbollit nuk e dihet asnjëherë. Ne kemi për detyrë të besojmë deri në fund dhe kemi ndeshje direkte me Tiranën. Ne do të besojmë deri në fund, duke parë që edhe ata kanë ndeshje të vështira në transfertë.

Kur shikon që janë hapur fasoneritë pse mos të hapet stërvitja duke parë që është një fushë e madhe e të stërvitemi në fushë. Kjo është një paradoks i Qeverisë shqiptare, por këto i dinë organet kompentete. Pasioni i kalon këto frikëra dhe kur futesh në fushë nuk mendon për këtë gjëra dhe lojtarët do të përqafohen

Nëse vazhdohet nuk mendoj se çështja e titullit është e mbyllur. Tirana është më e favorizuar, por me fitimin e Kukësit dhe ndeshjet e Europës nuk mendoj se do të ishte një sezon i dështuar.

Çdo lojtar dëshiron të luaj jashtë dhe unë gjithashtu pasi sezonet e fundit kam bërë paraqitje të mira. Dua të luaj diku ku është më mirë se Shqipëria si në aspektin financiar apo edhe infrastrukturor.

Te Flamurtari janë ende shumë rroga pa marrë, por tashmë kjo nuk është në dorën tonë, tashmë gjithçka është në dorën e Gjykatës.”, u shpreh Musta për “Supersport”.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Interi zhgënjen sërish, barazon me Veronën

Publikuar

-

Nga

Inter ka lënë sërish pikë, kesaj here në transfertë te Verona. Në këtë ndeshje nga minuta e parë luajti edhe Kumbulla e Amir Rrahmani, teksa ky i fundit arriti të regjistronte një asistim, që për të ishte i pari në Serie A, e që pati vlerën e një pike për Veronën.

Takimi u zhbllokua shumë shpejt, kur Verona në minutën e dytë kaloi në epërsi fal golit të Darko Lazovic. Inter reagoi për 1:1 me Antonio Candreva, i cili golin gjeti atëherë kur luhej minuta e 49’ e ndeshjes.

Përmbysja nga ‘Zikaltrit’ erdhi në minutën e 55’, kur Federico Dimarco dërgoi topin në rrjetën e tij. Kur pritej që Inter të dilte me tri pikë nga udhëtimi në veri, Amir Rrahmani asistoi për golin e Miguel Veloso, në minutën e 86’.

Me këtë barazim Verona numëron 43 pikë në pozitën e nëntë, kurse Inter shkon në 65 pikë dhe humbet pozitën e tretë në tabelë, duke mbetur në pozitën e katërt.

LEXO TE PLOTE

Premier Liga

Manchester United në formë, fiton me lehtësi edhe ndaj Aston Villës

Publikuar

-

Nga

Manchester United po vazhdon me formën e lartë në Premierligë. Skuadra e udhëhequr nga Ole Gunnar Solskjaer, ka marre fitore me rezultatin 0-3, në transferte kundër Aston Villa.

Edhe në këtë ndeshje shkëlqyen emra si Bruno Fernandes e Mason Greenwood, të cilët gjetën golin, por edhe Paul Pogba.

Goli i parë erdhi në minutën e 27’, kur Bruno Fernandes shënoi nga pika e bardhë e penalltisë.

Epërsia u dyfishua nga Greenwood pak momente para fundit të pjesës së parë.

Në pjesën e dytë u tregua edhe një gol. Kësaj radhe ishte Paul Pogba, i cili realizoi gol mjaft të bukur për rezultatin final 0:3.

Me këtë fitore, Man United shkon në kuotën e 59 pikëve, duke qëndruar në pozitën e pestë, me një pikë më pak sesa Leicester City në pozitën 4 dhe dy pikë më pak se Chelsea në pozitën tre.

Aston Villa mbetet në pozitën e parafundit, me 27 pikë të grumbulluara.

LEXO TE PLOTE

Sport

Lajm i madh për Vllazninë, arrihet marrëveshja me biznesmenin që kërkon aksione në klubin shkodran

Publikuar

-

Nga

Një lajm i madh ka ardhur ditën e sotme për të gjithë tifozët e Vllaznisë, teksa klubi nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare, njofton se është nënshkruar një marrëveshje për sponsorizimin, partneritetin dhe bashkëpunimin ndërmjet Klubit dhe Bashkisë Shkodër nga njëra anë, me Shoqërinë ”ALBAPHOTO” shpk, në krye të së cilës qëndron Alban Xhaferi, i cili para pak kohësh njoftoi se dëshiron të marrë klubin në pronësinë e tij.

Ja njoftimi i klubit:

Klubi i Futbollit “Vllaznia” njofton të gjithë dashamirët e futbollit për nënshkrimin e marrëveshjes për sponsorizimin , partneritetin dhe bashkëpunimin ndërmjet Klubit dhe Bashkisë Shkodër nga njëra anë, me Shoqerinë ”ALBAPHOTO” shpk – DISTRIBUTOR I AUTORIZUAR I ”FUJIFILM” dhe SHOQATA E BASKETBOLLIT ”VLLAZNIA”.

Kjo marrëveshje ka objekt të saj:

a) Bashkëpunimi për konsolidimin e rezultateve të ekipit të parë dhe ekipeve të moshave të Akademisë “Vllaznia”, rikthimin e qëndrueshëm të Klubit të Futbollit “Vllaznia” sh.a në pozicion dinjitoz në renditjen e kampionantit kombëtar të futbollit të Superligës shqiptare dhe mundësinë për pjesëmarrje në aktivitete dhe kompeticione ndërkombëtare.

b) Partneritetin, midis paleve për të dhënë mbështetje teknike dhe financiare Klubit të Futbollit “Vllaznia” sh.a., në bashkëpunim dhe harmonizim me angazhimet dhe kontributet teknike dhe financiare të vetë Bashkisë Shkodër si aksioneri i vetëm, por edhe të strukturave drejtuese, të personelit, lojtarëve dhe çdo aktori tjetër institucional, publik, privat dhe që ka interes.

Me nënshkrimin e kësaj marrëveshje bashkëpunimi nis menjëherë, në mbështetje të ekipit të parë “Vllaznia” dhe ekipeve të moshave të Akademisë “Vllaznia” për arritjen e rezultateve sa me te larta.

LEXO TE PLOTE