Connect with Us

“Po kujdesen për nivelin e kolesterolit”/ Hoxha “tallet” me mëngjesin e të karantinuarve në Shëngjin

Sociale

“Po kujdesen për nivelin e kolesterolit”/ Hoxha “tallet” me mëngjesin e të karantinuarve në Shëngjin

Publikuar

-

Gazetari Artan Hoxha ka publikuar fotot e mëngjesit për shqiptarët e sapo kthyer nga Italia dhe të karantinuar, në hotel-resortin e Shengjinit.

Në foto duket një mëngje si vakët, për të cili Hoxha ironizon se autoritetet po i mbajnë qytetarët në dietë të rreptë, për të mos patur probleme me obezitetin.

“Kjo që shikoni në foto, ishte menuja e mëngjesit, për shqiptarët e sapo kthyer nga Italia dhe të karantinuar, në hotel-resortin e Shëngjinit…
Mesa duket, autoritetet po kujdesen fort edhe për nivelin e kolesterolit të të karantinuarëve. Madje, po i mbajnë në dietë të rrepte, për të mos patur probleme me obezitetin.
???
Sigurisht, nuk pretendon njeri, që tu coni për mëngjes, salmon të tymosur, apo petulla me mjalt.
Por, të paktën shtojuni dhe një kokërr veze të skuqur me shumë dhe nje fetë bukë më tepër… Jo për gjë, por do i hapni namin e keq resortit turistik me 5 yje, të prenotuar nga qeveria për karantinim…”, shkruan Hoxha./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

Zjarr masiv në Memaliaj/ Dëmtohet linja e energjisë elektrike, banorët në terr

Publikuar

-

Nga

Zjarr masiv në Memaliaj/ Dëmtohet linja e energjisë elektrike, banorët në terr

Një zjarr masiv ka përfshirë zonën Ballaxhiaj dhe Miricë në Memaliaj të Tepelenës mbrëmjen e sotme.

Si pasojë e flakëve është dëmtuar edhe linja e energjisë elektrike.

OSHEE ka ndërprerë energjinë, ndërsa burime bëjnë me dije se energjia do të vijojë të mungojë derisa të konstatohen dëmet e shkaktuara në rrjet nga grupet e terrenit në fiderat Miniera 1 dhe Miniera 2.

LEXO EDHE:  “Bardhoku kishte aftësi të thyente sistemin”/ Artan Hoxha tregon takimin e fundit me të

Nga flakët është djegur edhe një hapësirë e konsiderueshme me pemë e shkurre.

LEXO EDHE:  Bella provokon me meshin/ Foto të nxehta në pasarelë

Forcat zjarrfikëse kanë shkuar në vendngjarje dhe po punojnë për shuarjen e flakëve.

LEXO TE PLOTE

Sociale

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Publikuar

-

Nga

Tirana nesër pa energji elektrike/ OSHEE publikon zonat dhe oraret

Operatori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike, OSHEE njofton se ditën e nesërme disa zona do të mbeten pa energji elektrike.

Për shkak të disa punimeve sipas OSSHE do të stakohet energjia në intervalin kohor 09:00-16:00 në zonat e mëposhtme.

Njoftim për abonentët #Tiranë

Stakim, 25 korrik

Në vijim të investimit për rikonstruksionin e kabinave, në datën 25 korrik gjatë intervalit kohor 09:00-16:00 do të stakohet energjia në këto zona në Tiranë:

LEXO EDHE:  Sot është një nga meshkujt më seksi/ Ja si dukej Ledri Vula në gjimnaz

LEXO EDHE:  “Gjaku i ri i kombit më të vjetër”/ Djali i reperit shqiptar merr nënshtetësinë shqiptare

Rruga e vjetër Vorë-Rinas, Dogana dhe disa biznese në këtë zonë

 

LEXO TE PLOTE

Sociale

Temperaturat “thyejnë” termometrin/ Nga e hëna i nxehti afrikan ‘godet’ Shqipërinë

Publikuar

-

Nga

Temperaturat “thyejnë” termometrin/ Nga e hëna i nxehti afrikan ‘godet’ Shqipërinë

Duke nisur nga e hëna pritet të ketë një rrijte të ndjeshme të temperaturave.

Shërbimi Meteorologjik grek nuk përjashton që termometri të arrijë deri në 42 gradë Celsius.

“Nga e hëna vjen një valë e re e të nxehtit nga Afrika e Veriut e cila fillimisht do të prekë Greqinë perëndimore.

Por nga e marta deri në fund të javës nxehtësia do të mbizotërojë në të gjithë vendin, që pritet që të arrijë 40-42 gradë. Këto temperatura do të vazhdojë deri në ditët e para të gushtit” njofton shërbimi grek i Meteorologjisë.

LEXO TE PLOTE