Connect with Us

Paraja dhe Puna/ Si do të jetë ky muaj për ju sipas parashikimit të yjeve

Horoskopi

Paraja dhe Puna/ Si do të jetë ky muaj për ju sipas parashikimit të yjeve

Publikuar

-

Dashi
Puna dhe Paraja: Mërkuri do të kontrollojë aftësitë tuaja të komunikimit dhe teknologjisë këtë muaj. Këtë muaj, ekziston një shans i mirë që ju të merrni një punë joshëse ose të merrni një klient interesant. Hëna do t’ju japë një sasi të madhe energjie që mund të vendosni në punën tuaj. Kjo do të vlerësohet jo vetëm nga kolegët, por edhe nga mbikëqyrësi juaj.

Demi
Puna dhe Paraja: Do të ndesheni me thirrje telefonike të bezdisshme këtë muaj. Nëse nuk mund të mbani më ritmin e punës, është koha më e mire për të marrë frymë dhe përkushtuar. Mbani në mend se pushimi është jashtëzakonisht i rëndësishëm për ju që të vazhdoni të punoni. Bëni një pushim, edhe një ditë shkoni në vendet që doni. Shmangni mosmarrëveshjet me kolegët gjatë këtij muaji. Lërini ata të zgjidhin punet e tyre pa ju. Nëse ata kanë një problem me ju, mos u shqetësoni, është problemi i tyre dhe jo i juaji.

Binjakët
Puna dhe Paraja: Nëse keni punuar më shumë gjatë muajve të fundit, është koha për të renditur dokumentet dhe për të pastruar. Edhe nëse nuk jeni një tifoz i vërtetë i rendit, askush tjetër nuk do të trajtojë postën tuaj për ju. Nëse keni shtyrë një postë elektronike për një kohë të gjatë, është koha t’i përgjigjeni këtyre mesazheve.. Paraqisni idetë tuaja drejtpërdrejt shefit tuaj, por kujdes dhe mendoni mirë për prezantimin tuaj dhe mënyrën e komunikimit në mënyrë që të mos ndiheni në siklet. Mos i mbivlerësoni aftësitë tuaja.

Gaforrja
Puna dhe Paraja: Këtë muaj, ju do të shihni mundësi të reja për të pasur sukses në fushën tuaj të punës. Kini kujdes, dhe nëse keni një ide të mirë, mos i tregoni askujt. Do të vijë koha kur ju mund të paraqisni idetë tuaja të shkëlqyera. Nëse kolegët po ju ftojnë për një pije ose aheng gjatë këtij muaji, mos i refuzoni ftesat e tyre. Kjo do të nxisë marrëdhëniet e ndërsjella dhe mbase do të mësoni për një mundësi të re pune.

Luani
Puna dhe Paraja: Nën ndikimin e Marsit, do të ndiheni më shumë në punë dhe nëse ky ritëm vazhdon, do të jeni në gjendje të bëni oferta për disa përfitime shtesë. Merrni një vështrim mbi punën tuaj dhe përpiquni të sillni disa ide për përmirësim.  Nëse kolegët ju kërkojnë qëndrimin tuaj ndaj një problemi, përpiquni të jeni neutral dhe mos mbani anen e askujt.

Virgjëresha
Puna dhe Paraja: Këtë muaj, ju do të shihni mundësi të reja për të pasur sukses në fushën tuaj të punës. Kini kujdes, sidoqoftë, ndaj jo armiqve dhe nëse keni një ide të mirë, mos i tregoni askujt. Do të vijë koha kur ju mund të paraqisni idetë tuaja të shkëlqyera. Kolegët tuaj nuk janë aq të sinqertë me ju siç mendoni. Përqendrohuni tek vetja juaj dhe ndaloni të shqetësoheni për privatësinë në punë.

LEXO EDHE:  Shenjat që do të kenë më shumë fat gjatë fundjavës

Peshorja
Puna dhe Paraja: Mos u shqetësoni për ndonjë trazirë në karrierë. Nëse mendoni se kompania për të cilën po punoni po pengohet, me siguri nuk jeni larg të vërtetës. Këtë muaj, do të ndikoheni nga Hëna e plotë dhe nën ndikimin e saj mund të vendosni më së miri se ku do të shkojë karriera juaj. Eshtë koha për të ndjekur mësimin dhe vetë-zhvillimin. Në punë, kini kujdes nga një prej kolegëve tuaj që nuk ju uron suksesin tuaj dhe ju ka zili. Mund të ndodhë që ata duan të ju dëmtojnë.

Akrepi
Puna dhe Paraja: Do të ndesheni me thirrje telefonike të bezdisshme këtë muaj. Nëse nuk mund të mbani më ritmin e punës, është koha më e mire për të marrë frymë dhe përkushtuar. Mbani në mend se pushimi është jashtëzakonisht i rëndësishëm për ju që të vazhdoni të punoni. Bëni një pushim, edhe një ditë, dhe shkoni në vendet që doni. Gjatë këtij muaji, ju mund të jeni iniciatori i një takimi pune me kolegët për të rifreskuar marrëdhëniet tuaja të punës. Kujdes, nga dikush që nuk ju do shumë.

Shigjetari
Puna dhe Paraja: Ju keni vendosur më shumë energji për të punuar kohët e fundit sesa në periudhën e mëparshme. Sidoqoftë, jini të kujdesshëm për të menaxhuar dhe ruajtur këtë ritëm në punë. Në gjysmën e dytë të muajit, do të keni mundësinë të tregoni cilësinë dhe udhëheqjen tuaj. Shfrytëzojeni këtë shans.

Bricjapi

Puna dhe Paraja: Këtë muaj ju duhet të tërhiqeni nga kërkesat tuaja në punë. Mos mbaj më shumë mbi supe sesa mundesh. Mund të ndodhë që të mërziteni nga një punë e cila më pas do t’ju kthehet prapa dhe nuk do të keni kohë për të kryer detyrat tuaja. Jo të gjithë kolegët tuaj janë miqtë tuaj pasi prezantojnë veten. Kujdes nga njerëzit me qëllim të keq në rrethin tuaj që nuk dëshirojnë suksesin tuaj.

Ujori
Puna dhe Paraja: Kujdes nga komunikimet në internet këtë muaj. Nëse nuk i përgjigjeni si duhet një email të rëndësishëm, mund të paguani për të. Gjithashtu, mos vendosni asnjë foto pune në rrjetet sociale. Shikoni punën tuaj. Edhe pse disa prej tyre mund të duken si miqtë tuaj, nuk është kështu. Ju mund të jeni një person shumë i besueshëm, por mos diskutoni për privatësinë tuaj në punë këtë muaj.

Peshqit
Puna dhe Paraja: Këtë muaj, përpiquni të përqendroheni në përmirësimin e gjuhëve tuaja të huaja dhe të mësoni për metodat e të mësuarit që mund t’ju çojnë shumë më tej. Mos jini pasiv dhe gjeni punë të përshtatshme në zonën tuaj. Familja ose miqtë tuaj sigurisht që do t’ju japin këshilla të mira në këtë fushë. Nëse vazhdoni të diskutoni për jetën tuaj private me kolegët tuaj, mos u habitni që i gjithë vendi juaj i punës është i vetëdijshëm për çdo hap që bëni./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Parashikimi i horoskopit për shëndetin/ Zbuloni udhëzimet që duhet të ndiqni këtë muaj

Publikuar

-

Nga

Dashi
Këtë muaj, më në fund, merrni kohë për të lëvizur rregullisht. Eshtë thelbësore që të filloni të lëvizni. Filloni ngadalë, në fillim mund të shkoni më shpesh në shëtitje. Lëvizja është e rëndësishme gjatë këtij muaji. Ndërsa ecni, do të keni hapësirë edhe për të organizuar mendimet tuaja. Kështu që mendoni për gjëra për të cilat nuk keni kohë në periudha të tjera. Kjo jo vetëm që do të përmirësojë gjendjen tuaj fizike, por gjithashtu do t’ju japë mirëqenie mendore.

Demi
Këtë muaj, vini re ndryshime në lëkurën tuaj që mund të tregojnë një problem shëndetësor të papritur. Nëse vuani nga alergjitë e lëkurës ose nga puçrrat, përqendrohuni më shumë në përmirësimin e dietës tuaj. Trupit i duhet një dozë e mirë e vitaminave, por përhapini ato gjatë gjithë muajit. Mos e mbingarkoni trupin tuaj duke plotësuar artificialisht vitaminat tuaja, por përkundrazi përmirësoni shëndetin tuaj përmes perimeve dhe frutave të shëndetshëm. Sidoqoftë, përqendrohuni te produktet që nuk janë spërkatur me kimikate.

Binjakët
Ju me të vërtetë duhet të kujdeseni për shëndetin tuaj këtë muaj. Vazhdoni mendimet tuaja për ushtrimin dhe në fund zbatojini ato. Nëse nuk keni frymëzim ose një stimul për të filluar, mbani mend se çfarë energjie mund të sjellë në jetën tuaj. Në fillim, kini kujdes dhe vazhdoni ngadalë. Edhe 10 minuta shtrirje ditore mund të bëjë mrekulli me energjinë tuaj. Bëni pushim çdo ditë, duke bërë gjithçka që ju bën të lumtur. Kjo eliminon stresin.

Gaforrja
Shmangni pilulat e gjumit këtë muaj. Ju duhet të zgjidhni të plotësoni hormonin melatonin, i cili mund të jetë përgjegjës për gjumin tuaj të dobët. Në farmaci do ta merrni pa recetë, por mbani në dozën e saktë dhe kurrë mos merrni më shumë se kaq. Këtë muaj duhet të jeni vërtet të kujdesshëm në marrjen e të gjitha ilaçeve. Ata gjithashtu mund të ju dobësojnë dhe të mundojnë mëlçinë dhe psikikën tuaj. Merrni ilaçe vetëm nëse është vërtet e nevojshme. Këtë muaj, ju gjithashtu duhet të keni të paktën pastrimin e zorrëve tuaja duke marrë fibra të pastër që mund të blini në farmaci. Ehtë një produkt që ju pastron dhe largon madje edhe disa muaj depozita në trupin tuaj. Kushtojini vëmendje regjimit të rregullt dhe të mjaftueshëm të pirjes.

Luani
Nëse vuani nga pagjumësia, mos e merrni menjëherë ilaçet pa recetë. Ju mund të flini mirë falë formave natyrale, siç është zbatimi i hormonit të melatoninës në dietë, ose shtojcës artificiale të tij. Kjo do të shmangë efektet negative në trupin tuaj. Sidoqoftë, keni nevojë për një pushim të mirë në mënyrë që trupi juaj të mos ndjehet i dobët. Nëse e lini pas dore këtë, mund të sëmureni shpejt sepse trupi juaj do të dobësohet. Përfshini më shumë vitamina të grupit B në dietën tuaj këtë muaj. Trajtoni veten ndaj peshkut ose bishtajoreve që përmbajnë fibra, ndër të tjera. Pastron në mënyrë të përkryer trupin tuaj dhe parandalon akumulimin e baktereve të padëshiruara në zorrët tuaja. Gjithashtu, mbani mend regjimin e rëndësishëm të pirjes. Shmangni limonadat e ëmbël dhe pijet që përmbajnë ëmbëlsues artificialë.

Virgjëresha
Ushqimi i dobët do të shkaktojë probleme në stomak këtë muaj dhe një dietë e pabalancuar do të dobësojë imunitetin tuaj. Shmangni ushqimin e shpejtë. Meqenëse mund të ftoheni gjatë këtij muaji, ju rekomandojmë të merrni vitaminat e nevojshme për trupin tuaj. Interesoni veten më shumë në një smoothie popullore dhe përpiquni të mësoni më shumë rreth kësaj fushe. Ju duhet të përfshini absolutisht perime dhe fruta në dietën tuaj të përditshme këtë muaj. Pasta gjithashtu nuk është e mirë. Mundohuni të gatuani diçka të re në shtëpi. Kjo do të befasojë miqtë tuaj, veten dhe do të hapë horizonte të reja të ngrënies dhe blerjes së ushqimit cilësor.

Peshorja
Këtë muaj, problemet tuaja me shpinë dhe fyt do të jenë më shqetësuese për ju. Për këtë llogari, duhet të kontaktoni dikë që do t’ju tregojë ushtrimet e duhura për problemet tuaja në shpinë. Mos e nënvlerësoni vizitën te një ekspert, pasi kjo do të shmangë problemet e mëdha për të ardhmen. Këto dhimbje do ju shqetësojnë kryesisht në ditët e para dhe të fundit të muajit. Shtimi i sportit të duhur në jetën tuaj do të parandalojë problemet në muajt e ardhshëm. Më në fund, hyni në fshat dhe kënaquni në shëtitje më të gjata dhe nëse keni mundësinë për të punuar në kopsht, merrni atë. Dieta juaj gjithashtu kërkon një ndryshim më kompleks. Eshtë koha për të harruar ushqimet e rënda dhe veçanërisht alkoolin. Trupi juaj duhet të pushojë këtë muaj si kurrë më parë.

LEXO EDHE:  Karakteristikat e Akrepit, shenjës më misterioze dhe tinëzare të horoskopit

LEXO EDHE:  Rama jep datën/ Ja kur vendoset për hapjen e kufijve

Akrepi
Përpiquni ta mbani ushqimin tuaj në kontrroll gjate këtij muaji. Sidomos në fillim të muajit,trajtojeni veten në më shumë vakte për të pastruar zorrët. Përqendrohuni te ushqimet që përmbajnë një përmbajtje të rritur të fibrave dhe studiojnë probiotikë për të rikthyer harmoninë në zorrët tuaja. Shkaku i ndërlikimit tuaj shëndetësor është çekuilibri në këtë fushë. Shmangni pirjen e duhanit këtë muaj dhe alkoolin. Eshtë më mirë të kufizoni alkoolin në festime ose raste të veçanta. Në çdo rast, mos e teproni me alkool, pasi mund të lëndoheni. Në fillim të gjysmës së dytë të muajit, mos harroni aktivitetin sportiv dhe regjimin e mjaftueshëm të pirjes.

Shigjetari
Eshtë koha për të adresuar çështjet që ju shqetësojnë për një kohë të gjatë. Keni probleme të lëkurës? Nëse dëshironi të përmirësoni cilësinë e lëkurës tuaj, shtoni më shumë acid folik në dietën tuaj dhe mos harroni për zinkun dhe hekurin. Nëse vuani nga aknet provoni të hani më pak mish dhe ëmbëlsirat. Sugarshtë sheqeri dhe përmbajtja e rritur e vitaminës B12 në dietën tuaj që është përgjegjëse për defektet e lëkurës tuaj. Kushtojini më shumë vëmendje bukurisë, mirëqenies dhe kushtojini vëmendje të jashtme tuaj me të njëjtën rëndësi si brendësia juaj. Gjithashtu, mbani në mend ushtrime të rregullta dhe regjim adekuat të pirjes. Shijoni të ecni. Eshtë gjithashtu koha e duhur për të marrë një kafshë të gëzuar në formën e një qen apo mace që do t’ju tërheqë në fshat dhe do të përmirësojë shëndetin tuaj mendor.

Bricjapi
Këtë muaj mund të shqetësoheni nga problemet e mërzitshme të tretjes. Mos harroni të merrni mjaft fibra në formën natyrale. Perimet dhe frutat duhet të bëhen miqtë tuaj këtë muaj. Kjo do të shmangë problemet që mund të ndodhin më vonë. Fibra do të stimulojë tretjen tuaj dhe do të pastrojë tërë trupin tuaj. Mos harroni të lëvizni më shumë dhe të shkoni në natyrë me dikë që është afër jush. Do të mbështesë gjithashtu shëndetin tuaj fizik dhe ajri i freskët do të rifreskojë mendjen tuaj dhe do të sjellë ide të reja, të freskëta. Sidomos në gjysmën e dytë të muajit nuk duhet të harroni nëse keni një regjim të rregullt të pirjes.

Ujori
Nëse kohët e fundit jeni ndjerë të dobësuar, është koha të filloni të lëvizni. Ju duhet një lëvizje e rregullt që ju lejon të pushoni më shumë mendërisht. Konsideroni se cila lëvizje do të ishte më e përshtatshme për ju, ose ndiqni sportin që keni bërë kur ishit më i ri. Shtë thelbësore të përqendroheni në përmirësimin e gjendjes tuaj fizike. Gjatë sportit do të keni kohë për të menduar dhe organizuar mendimet tuaja. Ju gjithashtu mund të zbuloni bukurinë e jogës dhe meditimit. Nuk ka nevojë të shohësh diçka përtej kësaj. Në ditët e sotme, yoga është në dispozicion kudo dhe mund t’ju ndihmojë vërtet me problemet tuaja shëndetësore.

Peshqit
Të gjithë faktorët e jashtëm që ne i perceptojmë, por edhe ata që na fshihen, ndikojnë në shëndetin tonë. Forca e Hënës do të ketë një ndikim të rëndësishëm në shëndetin tuaj këtë muaj. Do të ndikojë në gjendjen tuaj fizike, si dhe në shëndetin tuaj mendor. Në gjysmën e parë të muajit do të vuani nga dhimbje koke më të shpeshta, të cilat mund të lidhen me një periudhë të mëparshme ose dietë të pabalancuar. Shmangni ushqimet e rënda për një kohë dhe përpiquni të merrni një pushim nga produktet e mishit për një muaj. Trupi juaj do të relaksohet dhe do të lajë substancat e panevojshme zorrëve dhe toksinat nga trupi. Mbani në mend regjimin e pirjes dhe shtoni më shumë fibra në dietën tuaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi për muajin Maj/ Paolo Fox parashikon financat dhe dashurinë

Publikuar

-

Nga

Dashi
Në këtë muaj, të lindurit e kësaj shenje, do të duhet të luani me dinakëri. Ka shumë situata në pritje të punës që duhet të zgjidhen shumë shpejt. Mbështetjet janë vërtet të shkëlqyera, por nuk do të funksionojnë.

Tashmë keni një ngarkesë të madhe, shmangni bërjen e angazhimeve të tjera përndryshe nuk do të jeni në gjendje të menaxhoni asgjë siç duhet. Ju duhet të zvogëloni ambiciet tuaja nëse synoni të bëni biznes të rëndësishëm.

Në dashuri jeni akoma shumë të hutuar dhe të pavëmendshëm dhe kjo tashmë ka bërë që partneri juaj të largohet. Ndoshta duhet të përpiqeni të jeni vetëm duke u përpjekur t’u jepni të gjithëve lirinë e tyre të veprojnë ashtu siç e gjykojnë të arsyeshme.

Ju beqarët do përfitoni nga ky muaj por histori të rëndësishme nuk do të lindin . Do të jenë njohje të shkurtra që nuk do t’ju japin ndjekje të besimit në një histori të vërtetë dashurie.

Demi
Qëndrimi juaj paramptues, ndonjëherë edhe mendjemprehtë, nuk njeh terren të mesëm. Pothuajse duket se ka diçka nga e kaluara që ju pengon të jeni në gjendje të vendosni per veten. E gjithë kjo, në maj do të ketë një ndikim negativ.

Nëse perspektivat e paraqitura për ju nuk korrespondojnë me ambiciet tuaja, do të jetë e kotë të filloni një udhëtim . Ajo që duhet është përcaktimi që duhet të jetë themelor për ju. Në asnjë rrethanë nuk duhet të hiqni dorë nga ajo që keni filluar.

Rruga do të bëhet më e lehtë herët a vonë dhe do të arrini qëllimet tuaja. Nëse jeni çift, në këtë muaj do të duhet të përballeni me një krizë të rëndësishme, e cila do t’ju vë në provë. Mundohuni të largoni çdo dyshim tek partneri juaj dhe gjërat mund të ishin më mirë. nëse zbuloni se keni pikëpamje të ndryshme, duhet të flisni për të.

Binjakët
Keni pasur disa muaj vërtet të vështire dhe tani më në fund mund të shijoni një moment paqeje. Dicka duket se ka ngecur por tani rruga është e hapur, edhe nëse vazhdoni me një ritëm më të ngadaltë, do të ketë situata të papritura që do t’ju testojnë.

Kjo gjithashtu do të jetë shumë e rëndësishme për ju të kuptoni se cilen strategji duhet të përdorni. Në fushën profesionale ju jeni mjaft të përgatitur në përpjekjen për të optimizuar kohën dhe për të arritur rezultate të jashtëzakonshme. Ju keni mësuar të mos merrni asgjë të mirëqenë.
Në këtë muaj, vështirësitë me të cilat do të hasni do të jenë dukshëm më pak për ju. Thjesht duhet të kuptoni se çfarë doni të bëni vërtet dhe ku keni ndërmend të drejtoni angazhimin tuaj.

Në dashuri përpiquni të mbani këmbët fort në tokë sepse nuk është gjithmonë një përrallë. Mundohuni të gjeni një ekuilibër të mirë në një mënyrë realiste.

Gaforrja

Mund të ndodhë që në shumë situata, ju nuk do të jeni në gjendje të merrni rezultatet e dëshiruara, por do të jeni të kënaqur me provën. Në këtë mënyrë do të ndjeheni të kënaqur nga përpjekja e bërë. Problemet e vogla nuk mungojnë dhe janë në rendin e ditës. Ju duhet të përpiqeni të jeni profesionist sepse projektet janë me të vërtetë të shumta.

Ju duhet të bëni një pushim në këtë muaj të majit, pasi të keni punuar shumë. Ju po kërkoni një dimension që është shumë i ndryshëm nga ai që keni përjetuar deri më tani. Mundohuni të jeni të sigurt që dëshironi këtë ndryshim.Dashuria ju mundon sepse do të donit të provonit të keni një lidhje romantike të sigurt për të provuar të ardhmen.

Luani

Ju keni provuar të hiqni dorë gjatë javëve të kaluara, sepse përpjekja e punës ka qenë me të vërtetë intensive, por keni qenë në gjendje të vazhdoni pa vonesë . Ju besoni shumë në projekte të reja dhe e dini se vetëm me angazhim, përkushtim dhe pasion të vazhdueshëm gjërat mund të marrin rrugën e duhur.

Për momentin ju nuk ndjeni më nevojë për të jetuar një marrëdhënie në kontakt të ngushtë, kështu që dëshironi të merrni hapësirën tuaj. Nëse e drejtoni atë që zemra ju udhëzon të bëni nuk do keni probleme. Ky muaj do të jetë i dobishem dhe i shkëlqyer për karrierën tuaj profesionale.

Virgjëresha
Sukseset diskrete që keni arritur ju lejojnë të jeni entuziast edhe këtë muaj, do të keni shumë për të bërë dhe jeni gati për të filluar. Ne duhet të kërkojmë zgjidhje të përshtatshme që janë të afta të jenë përgjigjja më e mirë për trajnimin tuaj.

Jeni shumë të përqendruar në punë sepse për momentin është e vetmja gjë që ju jep siguri. Ju duhet të ndjeheni të mbrojtur dhe të siguruar në mënyrë që të mos i kushtoni shumë vëmendje. Në dashuri jeni njerëz shumë bujarë nga pikëpamja materiale, por nuk jeni në një aspekt afektiv.

Ju duhet të përpiqeni të kompensoni të dy aspektet dhe të kuptoni se partnerit i duhen edhe momente butësie. Beqarët mund të kenë një dashuri interesante në pamje të parë por nuk do të jetë asgjë serioze. Lërini vetes të shkoni në emocionet që po përjetoni.

LEXO EDHE:  Karakteristikat e Akrepit, shenjës më misterioze dhe tinëzare të horoskopit

LEXO EDHE:  Zot të botës/ Shenjat e horoskopit që kanë në dorë pushtetin

Peshorja
Ju do të ndiheni shumë të qetë në këtë muaj dhe ndjenja është e duhura . Me këtë predispozitë mund të përpiqeni të gjeni zgjidhje interesante për karrierën tuaj. Ka mundësi të ndryshme që do t’ju lejojnë t’i jepni frymë falas krijimtarisë suaj. Mos lejoni që koha të kalojë dhe shfrytëzojeni atë për sa kohë që të keni mundësi.

Momenti është një nga më të mirët dhe duhet të përfitoni nga ai. Në dashuri, situata vazhdon te jete e nderlikar dhe nëse veproni ndryshe rrezikoni të humbni sakrificat e bëra deri më tani. Keni nevojë për siguri por duket se partneri nuk është i gatshëm t’ua japë juve. Ju me siguri nuk duhet të kënaqni dëshirën e askujt nëse duket se është e pasigurt për ju.

Nëse jeni beqarë mund të keni dëshirë të gjeni një shok shpirti por nuk është koha.

Akrepi
Në këtë muaj do të kërkoni diçka të re. Do të dëshironi të provoni zgjidhje të reja pune që mund ta bëjnë ditën tuaj më pak stresuese. Shmangni të punoni në projekte të rëndësishme për një kohë të gjatë, sepse ato nuk do të kenë zgjidhje brenda këtij muaji. Përkushtoni veten për çështje më praktike.

Mundohuni të përmirësoni aspektet postive që kanë të bëjnë me profesionin tuaj dhe pa dyshim që do të keni mundësi të keni sukses më të mirë. Mundohuni të përqendroheni në gjëra që mund të bëjnë që marrëdhënia juaj të rritet. Ju vërtet ndiheni të dashuruar dhe do të donit një dashuri kaq e thellë. Kontrolloni së pari se sa marrëdhënia juaj duket të jetë vërtet e qëndrueshme dhe më pas ndoshta mund te bëni propozime. Ju keni një vizion shumë romantik të dashurisë dhe shpresoni se nuk duhet të zgjoheni nga kjo ëndërr.

Shigjetari
Në këtë muaj do të jeni me të vërtetë të etur për të bërë një ndryshim në jetën tuaj . Ju mendoni se shumë gjëra kanë ndryshuar dhe keni nevojë për një orientim të ri. Eshtë shumë e rëndësishme që ju të merrni drejtimin e duhur gjithashtu për të gjetur një stabilitet më të madh në punë.

Yjet janë në anën tuaj dhe ju mbështesin për t’ju dhënë ndihmën që ju nevojitet . Në dashuri do të dëshironit të shihni larg, por tani për tani kohët janë të tilla dhe kjo shtyn projekte së bashku. Ju mund të mendoni për një person nga e kaluara që kthehet në mendje për kujtimet e mira që ju la. Nëse jeni çift dhe nuk doni të prishni marrëdhëniet, sigurohuni që ajo të mbetet vetëm një kujtim.

Bricjapi
Tani është koha për të trajtuar situatat më të vështira. Gdhendni hapësira për veten tuaj që do t’ju japin mundësinë të ndiheni më energjikë. Filloni të veproni pa pritur që të tjerët t’ju dorëzojnë.

Ju po bëni rrugën tuaj vetëm duke u mbështetur në aftësitë tuaja. Në dashuri keni vendosur të merrni frenat në dore dhe të filloni ti menaxhoni gjerat ndryshe. Ka kaq shumë paqartësi që dëshironi të zgjidhni. Ju nuk jeni gjithmonë të gatshëm të tregoni ndjenjat tuaja dhe madje nuk mund të shihni demonstrimin e dashurisë nga partneri juaj.

Ujori
Në këtë muaj të dashur Ujori ju duhet të rigjeneroheni, të ndjeheni të përtërirë. Ju keni përjetuar momente veçanërisht stresuese dhe ka ardhur koha ka ardhur për ndryshim. Ndjeni nevojën për t’u ndier në vendin e duhur në kohën e duhur.

Kështu që ju mund të merrni vendime serioze që ndikojnë edhe në të ardhmen tuaj . Mos e kufizoni veten përndryshe rrezikoni të mos merrni atë që dëshironi. Në çdo rast do të ketë disa surpriza të këndshme për ju.

Në dashuri do filloni të mendoni për të ardhmen por do të ketë grindje të bezdisshme . Tani është koha për të kuptuar se çfarë doni të bëni dhe si dëshironi ta bëni. Ju nuk duhet të planifikoni vetëm, çifti ka nevojë për sinergji. Lëreni veten të tërhiqet nga emocionet dhe do të jeni të sigurt se ndjesitë do t’ju çojnë aty ku të tjerët nuk do t’ju merrnin kurrë.

Peshqit
Do të shihni që do të përballeni me teste të ndryshme dhe të papriturat nuk do të mungojnë. Ajo që do ta bëjë këtë muaj unik do të jetë guximi dhe vendosmëria juaj për të mos e lejuar veten të ndalet nga asgjë. Duhet kohë për të zbuluar burimet e fshehura në ju.

Ju dëshironi të demonstroni gjithçka që mund të bëni dhe nuk keni pse të hiqni dorë , të qëndroni të vendosur dhe mbi të gjitha mos lejoni që dikush të ngatërrojë idetë tuaja. Në dashuri, jo gjithçka mund të shkojë mirë: nëse jeni çift, disa grindje mund të komplikojnë jetën tuaj të dashurisë.

Nëse, nga ana tjetër, jeni beqarë, mund të dëshironi të njiheni me njëri-tjetrin, por këto nuk do t’ju çojnë në një histori të re dashurie. Në këtë drejtim, nuk duhet të nguteni dhe të përpiqeni të jeni të durueshëm, përndryshe rrezikoni të humbni atë që keni pasur tashmë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Dashuria, financat, puna/ Çfarë parashikojnë yjet për muajin maj 2020

Publikuar

-

Nga

 DASHI 21. mars – 20. prill

Që të mos pendoheni më mirë tregohuni të matur dhe parashikojini gjërat gjatë këtij muaji. Po planifikuat dhe po organizuat çdo gjë me detaje nuk keni për te gabuar. Ju çiftet do zotëroni artin e kompromisit dhe asgjë e keqe nuk ka për t’iu ndodhur. Edhe beqaret, vërtet mund te lodhen pak se kërkuari, por do arrijnë ta gjejnë princin e tyre te kaltër. Shëndeti nuk do jete i keq, por me mire tregohuni te kujdesshëm dhe mos e teproni me asgjë sesa t’iu fillojnë me vone problemet. Vini gjithmonë ne pune logjiken. Gjendja e financave do lere për te dëshiruar kështu qe bëni kujdes. Ne pune nuk do e dini shume mire rrugën qe duhet te ndiqni, por me pak reflektim dhe shtyse nga familjaret do ja dilni mbanë. Ne raste te veçanta mund t’i kërkoni këshilla edhe shefave.

DEMI 21. prill – 21. maj

Gjatë këtij muaji do stepeni herë pas herë dhe nuk do keni guxim të hidhni hapa. Ju të dashuruarit do keni frikë të guxoni apo të bëni propozimet sepse do ju duket sikur nuk jeni në lartësinë e atij që keni në krah. Mos u mundoni të kontrolloni gjithmonë çdo gjë sepse vetëm sa do e ndërlikoni jetën. Ju beqarëve do ju ndodhin gjëra vërtet interesante dhe emocionuese, megjithatë duhet të tregohen me të përmbajtur. Shëndeti mund të ketë shqetësime te vogla nga barku dhe nga koka, megjithatë asgjë nuk duhet kaluar pa bërë kontrolle. Financat nuk do përkeqësohen nëse tregoheni të kujdesshëm. Në punë do jeni më të haur dhe do e shfrytëzoni pafundësisht çdo mundësi që do iu jepet. Nëse punoni në fushën e mësimdhënies, udhëtimeve, letërsisë, kulturës apo në shëndetësi do keni ndryshime pozitive mjaft të rëndësishme.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Planetët do ju ndihmojnë mjaft gjatë këtij muaji për të arritur atë që dëshironi, por ju duhet të jeni më këmbëngulës. Ju të dashuruarit do keni një marrëdhënie shumë të mirë me partnerin. Do kaloni momente me te vërtetë fantastike dhe do ndiheni të bekuar që yjet ua kanë sjellë partnerin në jetë. Beqarët do njihen me persona të rinj, por vetëm pas javës së dytë do mund të mendojnë për ndonjë ndryshim. Po nuk guxuan nuk kanë për pasur jetën që ëndërrojnë. Shëndeti do ketë herë pas here shqetësime të vogla, por asgjë për t’u alarmuar. Ne punë planetët do favorizojnë shitësit më shumë se të tjerët. Me financat do merreni më seriozisht dhe nuk do keni tronditje të mëdha.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Mundohuni ta shfrytëzoni jetën sa më shumë gjatë këtij muaji dhe të përfitoni pafundësisht. Mos u tregoni shumë idealistë, por bëni atë që do ndieni për momentin. Nëse jeta juaj në çift është disi e trazuar, këtë muaj do përdorni çdo lloj mënyre për t’u ndier më të qetë dhe më të çliruar. Beqarët do jene më guximtarë dhe nuk do kenë frikë të lëvizin çdo gur për të tërhequr pas vetes personat që pëlqejnë. Shëndeti mund të ketë disa shqetësime gjatë javës së parë dhe të dytë që do lidhen me shumë me klimën dhe alergjitë. Për të mos pasur probleme financiare vazhdoni të bëni llogari dhe të mendoni më shumë për të ardhmen. Në punë çdo gjë do ndodhë si me magji dhe jeta juaj do marrë drejtimin e shumë ëndërruar.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Ju bricjapët nuk ecni asnjëherë më sy mbyllur dhe këtë muaj do bëni të njëjtën gjë. Kjo do shmangë problemet dhe të papriturat e pakëndshme. Nëse jeni në një lidhje mirë është të kontrolloni disa fjalë dhe të mos përballeni për gjithçka me partnerin pasi vetëm ashtu marrëdhënia mes jush mund të mbetet e mirë. Respektoni sa më shumë mendimet dhe opinionet e tij. Beqarët do kenë takime, por vetëm javën e tretë do mendojnë të afrohen edhe më shumë me dikë. Nëse shpenzimet i kryeni me maturi dhe nuk mendoni vetëm për momentin, gjendja e financave nuk do ketë tronditje. Në punë do iu jepet një detyre fiks sipas formimit që keni marrë dhe nuk do mund të mos ia dilni mbanë. Komplimentet nga shefat dhe kolegët nuk do mungojnë.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Këtë muaj do ndiheni plotësisht të lirë për të bërë atë që dëshiron dhe nuk do i vini vetes kufij. Nëse keni një lidhje dhe ka kohë që gjërat nuk do ecin si duhet, më mirë gjeni një moment dhe sqaroni gjithçka me partnerin. Sido që të jetë përfundimi do ndiheni më të qetë. Pa u sqaruar mirë mos merrni vendime. Ju beqarëve do ju lidhë puna me disa persona dhe duke qëndruar kohë bashkë mund të fillojnë të lindin shkëndijat e para të dashurisë. Financat nuk do kenë probleme nëse dëgjoni këshillat e të afërmve dhe nuk shpenzoni për gjëra që nuk i keni të domosdoshme. Në punë më fatlumët do jenë mjekët dhe personeli mjekësor. Të tjerëve do ju duhet më shumë durim dhe mund për të arritur atje ku duan.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Ky muaj do jetë paksa i paqëndrueshëm dhe herë pas here do ndiheni të paqartë për hapat që duhet të hidhni. Ju të dashuruarit për fat do keni mundësi të kaloni më shumë kohë me partnerin e të sqaroni edhe mosmarrëveshjet. Të dy palët keni bërë gabime, por po e kaluar me sukses edhe këtë periudhe keni për të shijuar gjithë jetën së bashku. Ju beqarët që i keni humbur shpresat tek dashuria dhe përjetoni rrahje të forta zemre. Gjithsesi kjo nuk do ndodhë që javën e parë. Gjendja e financave nuk ka për të qenë shumë e mirë dhe gjithçka për fajin tuaj. Në punë duhet të rishikoni strategjitë e ndjekura deri më tani dhe të ndiqni rrugët më të shkurtra për të arritur atje ku doni. Shpesh do ndiheni në dyshim për gjithçka dhe kjo do ju vonojë.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Ky do jetë një muaj përgjithësisht pozitiv dhe me ngjyra. Ju të dashuruarit duket jeni shumë të kujdesshëm këtë muaj dhe nuk duhet të lejoni aspak të tjerët të ndërhyjnë tek jeta juaj. Komunikimin duhet ta mbani sa më të fortë me partnerin sepse ajo do ju ndihmojë te keni gjithmonë një marrëdhënia të shëndetshme. Një takim i papritur do turbullojë jetën e beqarëve gjatë këtij muaji. Personi qe do ata do takojnë do jetë fiks si e kishin ëndërruar dhe do i ndihmojë në sektorin profesional, artistik dhe në çështjet e tjera delikate. Shëndeti nuk do jetë i keq, por javën e dytë duhet të tregoheni më të kujdesshëm. Financat do varen shume nga puna dhe do kenë përmirësime nga java në javë. Në punë do ndodhin gjëra me të vërtetë të bukura dhe askush nuk do mund t’iu frenojë dot të arrini objektivat. Do jeni inteligjentë dhe vizionare.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Maturia dhe mençuria do jenë tiparet më spikatëse për ju gjatë këtij muaji, të cilat do ju bëjnë të ecni në rrugën e duhur. Ju te dashuruarit do jeni tradicionale dhe nuk do provoni shumë gjëra të reja. Beqarët do ftohen nëpër parti dhe festa të ndryshme dhe atje mund të takojnë persona nga më të ndryshmit. Me disa mund të kenë tërheqje të menjëhershme, por mirë është qe pa u bindur plotësisht të mos hedhin asnjë lloj hapi. Si do jetë shëndeti? Përveç ndonjë alergjie te vogël stinore nuk keni për të ndierë asnjë lloj shqetësimi këtë muaj. Gjendja e financave mund te jete disi delikate deri ne datën 10, por me pas situata do normalizohet. Në punë do iu jepet mundësia të provoni eksperienca të reja më stimuluese se me pare. Guxoni nëse nuk doni t’iu pushtojë rutina dhe keni për të përfituar mjaft.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Do jeni pafundësisht kureshtare gjatë këtij muaji dhe do kërkoni të mësoni sa më shumë gjëra. Do zbuloni edhe disa sekrete qe ua kane mbajtur fshehur. Nëse keni dyshime për te hedhur ndonjë hap me mire mos rrezikoni. Ju të dashuruarit do e mbështesni pafund njëri-tjetrin dhe kjo do e forcoje edhe me shume marrëdhënien se bashku. Duke mos gjykuar marrëdhënia juaj do behet edhe më e forte. Beqaret do njihen me persona me zemër te madhe dhe qe do iu sigurojnë një të ardhme të ndritur. Shëndeti mund te ketë vetëm disa shqetësime te vogla e asgjë me shume sesa aq. Financat do jene shume me te mira nga një muaj me pare. Për gjithë sakrificat që keni bërë ja vlen të bëni disa shpenzime me shume. Ne pune do ju duken gjerat me interesante dhe do e bëni gjithçka me dëshirë.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Duke qene shume të ndjeshëm ju gaforret do trishtoheni here pas here gjate muajit. E vetmja mundësi për te dale nga kjo gjendje është te lexoni me shume dhe te qëndroni pranë personave qe ju mbështesin me shume. Nëse keni një lidhje mire është te mos tregoheni shume te pavarur këtë muaj dhe te mos bëni gjera sipas mendjes tuaj nëse nuk doni te keni konflikte. Për beqaret me shume gjase do ndodhin disa takime, por vetëm ata ne javët e fundit do i bëjnë t’iu rrahe zemra fort. Ne planin financiar mos ndërmerrni shume rreziqe nëse nuk doni te mbeteni me xhepat bosh shume shpejt. Ne pune do e bëni gjithçka me shume dëshirë dhe vendosmëri. Çdo qellim qe do i vini vetes do e rrini me sukses.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Edhe pse zakonisht nuk keni nevoje për asnjë lloj ndihme për te shkëlqyer, këtë muaj pak shtyse nga te tjerët do ju ndihmonte shume. Ju te dashuruarit do kaloni një muaj mjaft pozitiv. Do dini përherë si të veproni dhe do zgjidhni edhe ndonjë mosmarrëveshje te vogël qe mund te dale papritur. Durimi do jete një pike mjaft e forte për ju. Për beqaret mund te filloje diçka e re ne pune midis kolegesh. Zemra do ju rrahe fort gjithë kohës dhe sytë do ju shkëlqejnë. Shëndeti nuk do jetë perfekt, por shqetësimet do jene te vogla dhe jo për gjëra alarmante. Ne pune me te privilegjuarit do jene: gazetaret, shkrimtaret si dhe biznesmenët e rinj. Fale një promocioni te majme mund t’iu përmirësohen goxha edhe financat.

LEXO TE PLOTE