Connect with Us

Qytetarët “masakrojnë” Ramën/ Ktheni paratë e vjedhura, boll u tallët me shqiptarët

Politikë

Qytetarët “masakrojnë” Ramën/ Ktheni paratë e vjedhura, boll u tallët me shqiptarët

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën sot duke publikuar një thënie të Imam Aliut, “Peshoi njerëzit me peshat e tyre”.

Por, pas këtij postimi, qytetarët kanë shpërthyer në komente kundër kreut të qeverisë, por edhe gjithë klasës politike.

Shqiptarët duket janë të lodhur nga kjo klasë politike që për 30 vite ka vijuar t’i vjedhë, dhe i drejtohen me akuza të forta kreut të qeverisë.

“ Ore leri fjalët urta por ktheni paratë e vjedhura popullit kush ka qënë me punë në atministrat për 30 vjet,sepse Ti Saliu Iliri Luli po i bëni veri njeri tjetrit jeni bashkë”-shkruan një qytetar.

Ndërsa një tjetër qytetar shkruan “ Ore ti mirë e ke.po më mirë peshohuni njëherë vet me gjithë parlamentin.se groposët këtë popull të gjallë.dhe atë mundësi që kishin për ty ushqyer.ua mbyllët rrugët me këtë mit korone. Lëre ore popullin të lirë si të gjithë.”

LEXO EDHE:  “Marrëzisht budallenj”/ Meta shuplakë Bashës e Kryemadhit

Po ashtu një tjetër qytetar shkruan “ Ti popullit po i peshon kilet e makaronave kurse per vete i peshone leket me valixhe hajduti”./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
2 Komente

2 Comments

  1. shkurt2014

    30 Prill, 2020 at 10:45 am

    kta jane paardhesi e dulles,plaku I vicidolit,lir floriri lul hajduti e edvin karapushti qe slamne gje pa vjellur e plackite kyt popull mjeran,

  2. shkurt2014

    30 Prill, 2020 at 10:47 am

    Kta te lart permendurit,4 katershja jane jashtqitja e Kombit.

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Habit Murrizi/ Unë e mbështes Beqajn, pensionistët boll kanë një bukë në ditë

Publikuar

-

Nga

Deputeti demokrat, Myslim Murrizi gjatë fjalës së tij në seancën e sotme në Kuvendin e Shqipërisë, ka ironizuar ish-ministrin Ilir Beqaj, i cili foli për ulje të pensioneve.

Murrizi me ironi e ka cilësuar këtë si “nisma më e mirë”.

“Unë e mbështes Beqajn. Kjo është nisma më e mirë, çe duan pensionin pensionistët. Por, më pas del shpëtimtari.

LEXO EDHE:  Denoncimi/ “Mëkëmbësi” i Ramës lejon ndërtimin e shkallëve në mes të trotuarit

LEXO EDHE:  Foto-“Duhet të zhbëni këtë kolazh të pistë që të shpëtoni”/ Kulluri bën thirrjen e fortë

Boll e kane 1 mijë lek në ditë, një bukë boll e kanë”-tha Murrizi.

LEXO TE PLOTE

Politikë

Seanca e Kuvendit nis me debate/ Gjuzi përplaset me Ruçin: Nuk më ka sjellë Basha, por gjaku im këtu!

Publikuar

-

Nga

Seanca e sotme e Kuvendit ka nisur me debate që në krye të herës.

Teksa kryetari i Kuvendit, Gamoz Ruci njoftoi punën e deritanishme të komisioneve parlamentare, që i kanë zhvilluar mbledhjet on line, por edhe gjithë institucioneve të tjera të shtetit, ka ndërhyrë deputeti Kujtim Gjuzi, i cili ka replikuar për procesverbalin.

“Prit pse mërzitesh, kryetar i Kuvendit je. Kuvendi nuk e nxjerr procesverbalin për të sqaruar replikën me ju javën e kaluar, kur thatë se këtu të ka sjellë Lulzim Basha. Mua më ka sjellë gjaku im, partia ime. Mos më ndërhy më si herën tjetër. Sot përsëri nga një minutë ka opozita e grupeve jashtëparlamentare.”, iu drejtua Gjuzi Ruçit.

Procesverbalin nëse nuk dini ta përdorni, atëherë po di, hape. Do ta kesh më, por tabletë përpara”, iu kthye Ruçi. Por deputeti Gjuzi tha se e donte fizikisht./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

Rama e shiti Beqajn/ Ish-ministri zbulon prapaskenat, çfarë do të ndodhë me pensionet

Publikuar

-

Nga

Ish-ministri i Drejtësisë në qeverinë “Rama 1”, Petrit Vasili, ka komentuar deklaratat e ish-ministrit Ilir Beqaj, i cili foli për ulje tëp agave dhe pensioneve dhe reagimin më pas të kryeministritt Edi Rama.

Në një postim në rrjetet sociale, Vasili shkruan se Beqaj u përdor dhe u shit nga Rama.

Sipas Vasilit, gjithçka ishte shfaqje dhe ky mashtrim do te bjere dhe rrogat e pensionet do te goditen.

“Stuhia e qindra mijra njerezve ne rrjetet sociale e frikesoi aq keq Ramen sa qe nxori koken me vrap nga vrima e FB nga ku qeveris, qe te leshonte genjeshtren e radhes e te mohonte uljen e pagave dhe pensioneve.

E kisha paralajmeruar ne FB tim disa ore perpara dhe ashtu ndodhi, Rama doli e beri sikur u terhoq nga ulja e pensioneve dhe rrogave.

Filmi i pare dhe i sterpare u shfaq serish, serish bajat,serish genjeshtar….ne fund te fundi si gjithmone.

Nxori nga goja ca zhurma erëkeqija,
porositi ca gazeta qe ta kishin ne faqe te pare bashke me ndonje lajm te genjeshtert rritjeje pensionesh,
po nuk harroi edhe ca portale, qe ta mbanin lajm kryesor shto ketu edhe me notification,
ah se harrova edhe komentuesit, qe paguhen nga djersa e shqiptareve me rrogat e shtetit, qe u versulen me komente idiote ….dhe çfaqja mbaroi ketu!

LEXO EDHE:  Denoncimi/ “Mëkëmbësi” i Ramës lejon ndërtimin e shkallëve në mes të trotuarit

LEXO EDHE:  Foto-“Duhet të zhbëni këtë kolazh të pistë që të shpëtoni”/ Kulluri bën thirrjen e fortë

Beqja normalisht u shit nga Rama, se edhe destinacioni i tij ne kete rast ishte nje perdorimsh dhe fajtori u gjet…ha ha ha ishte opozita.

Keto ishin dy aktet e Komedise se Zeze propagandistike te Rames.

Sa per realitetin ketu do te jemi dhe do shihni se si edhe ky mashtrim do te bjere dhe rrogat e pensionet do te goditen.

Deri atehere cdo naiv, qe rron me iluzione le te mbahet me budalleqet e Rames ne FB, nderkohe projektet per shkurtim pagash jo 10% por deri 33% po valojne neper zyrat e ministrive…..!?”-shkruan Vasili.

LEXO TE PLOTE