Connect with Us

Puna dhe Dashuria/ Paolo Fox zbulon parashikimin e horoskopit për ditën e sotme

Horoskopi

Puna dhe Dashuria/ Paolo Fox zbulon parashikimin e horoskopit për ditën e sotme

Publikuar

-

Dashi
Sot do të ndiheni pak nën presion dhe me Hënën në kundërshtim mund të përjetoni konflikte të vogla në familje. Sa i përket dashurisë, horoskopi Paolo Fox këshillon të lini mënjanë krenarinë, marrëdhëniet duket se janë në një ekuilibër të pasigurt.

Demi
Marsi në kundërshtim shkakton vonesa dhe nervozizëm.Kjo gjendje mund t’ju bëjë që të grumbulloni disa agjitacion që do të derdhni në dashuri ose marrëdhënie me njerëzit përreth jush. Deri në verë, kur të keni Mërkurin e favorshëm, ju mund të planifikoni gjithçka me qetësi më të madhe.

Binjakët
Me Venusin, Marsin dhe Saturnin në pamje të mirë , megjithë vështirësitë e periudhës, ju po përjetoni një fazë të ringjalljes graduale. Të gjitha përvojat e muajve të fundit, madje edhe ato dukshëm negative, do t’ju lejojnë të rikrijoni veten në një mënyrë pozitive. Edhe nëse keni ndonjë problem me shtëpinë ose ka pasur një rrjedhje, do të lindni më të fortë se më parë.

Gaforrja
Marrëdhëniet me ata që kanë lindur nën shenjën e Dashi dhe Peshorja mund të jenë mjaft nervoze. Përdorni këtë periudhë për të bërë një pasqyrim të përgjithshëm në jetën tuaj . Me Hënën aktive në shenjën tuaj, ju mund të bëni të qartë gjërat që nuk janë më të mira për ju . Në përgjithësi jeni njerëz mjaft të drejtpërdrejtë, kështu që kur dëshironi diçka nuk e bëni prapa shpinës por shkoni drejtpërdrejt në pikën.

Luani
Ata që nuk mund ta bëjnë zërin e tyre të dëgjohet profesionalisht vuajnë pasivisht dhe janë shumë të lodhur sipas horoskopit Paolo Fox. Në veçanti , punonjësit deri në këtë pranverë do të duhet të kapërcejnë një pengesë , të zgjedhin një ndryshim të kursit. Sa i përket dashurisë, astrologu rekomandon që të zhvilloni marrëdhënie të reja ose, nëse keni, të vazhdoni me ato në vazhdim.

Virgjëresha
Për momentin, prioritetet tuaja mbeten çështjet praktike dhe të punës që lidhen me jetën e përditshme. Kjo për shkak se po përpiqeni të ndërtoni një themel të fortë për të ardhmen tuaj. Prandaj dashuria mbetet paksa e heshtur, jo se nuk dëshironi të dashuroni ose bini përsëri në dashuri, por për momentin nuk është interesi juaj kryesor. Kini kujdes që të mos dëshironi njerëz që janë tashmë të zënë.

LEXO EDHE:  Duhet t’i fusin hundët kudo/ Këto janë shenjat më kurioze të zodiakut

Peshorja
Sot ju sheh pak të mërzitur ashtu si 24 orë më parë. Në përgjithësi nuk ju pëlqen të qëndroni pasiv, të qëndrueshëm, ju preferoni të ndryshoni, të jeni dinamik. Ju mendoni se ka ardhur koha për të bërë një ndryshim dhe ndjeni gjithashtu vështirësinë. Për momentin keni ndjenjën se asgjë nuk ndryshon.

Akrepi

Sot me Hënën aktive në shenjë, do të jeni të gatshëm të përballeni me njerëz që në përgjithësi nuk ju dëgjojnë dhe i bëjnë veshët e një tregtari. Mundohuni të shmangni diskutimet e nxehta nëse planifikoni të planifikoni diçka për ditët e ardhshme. Sonte provoni të pushoni duke shkuar në shtrat herët.

Shigjetari
Në tre ditët e ardhshme do të keni një horoskop më të mirë sepse do të përballeni me gjithçka me vetëdijen për të qenë në gjendje të veproni dhe të bëni gjëra të reja. Maji do të jetë një muaj i rimëkëmbjes graduale, por me Saturnin e favorshëm ju gjithashtu mund të aspironi për projekte të reja. Mundësi të mira që vijnë së shpejti.

Bricjapi
Jeni pak të mërzitur: me sa duket keni përjetuar disa momente shqetësimi ose keni trajtuar njerëz që nuk kanë qenë shumë të bukur për ju. Ka të ngjarë që të keni mbyllur veten dhe të jeni mjaft të heshtur dhe të vetmuar.

Ujori
Mundohuni ta shikoni këtë periudhë me energji dhe pozitivitet. Pasja e Saturnit në shenjë është e rëndësishme sepse ju ndihmon të shkurtoni tepërt dhe të kuptoni se çfarë dëshironi të bëni në jetën tuaj pa mbartur gjëra që nuk ju interesojnë më. Mundohuni të mos i nënshtroheni shantazhit për të kryer situata që janë afër jush dhe janë bërë zhgënjyese.

Peshqit
Me Hënën e favorshme sot, ju çliroheni nga tensionet e përjetuara në orët e fundit. Horoskopi Paolo Fox ju këshillon të hidhni të kaluarën pas jush duke u përpjekur të shpëtoni nga çdo mendim negativ . Sa i përket dashurisë, jini të kujdesshëm dhe të durueshëm. Nga ana tjetër, çështjet praktike dhe ato të punës kërkojnë një angazhim të caktuar./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 29 prill 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Planetët e dashurisë do e mbrojnë gjatë gjithë kohës jetën tuaj në çift sot. Do kaloni vetëm çaste të bukura dhe nuk do mbani më pengje brenda vetes. Beqarët duhet t’i hapin sytë mirë dhe nuk duhet të hedhin hapa pa qenë të sigurt. Çdo gjë ka kohën e vet. Me shpenzimet, po u treguar me te arsyeshëm, do keni mundësi të ruani qëndrueshmërinë financiare,. Bëni të pamundurën sepse në fakt do ju duhen para edhe nesër.

DEMI 21. prill – 21. maj

Jo vetëm që do kuptoheni shumë mirë sot ju të dashuruarit, por do arrini të zgjidhni edhe disa probleme të vogla që kishin mbetur pezull. Beqarët do marrin disa vendime vërtet të rëndësishme që do ua ndryshojnë jetën njëherë e përgjithmonë. Personat që do kenë pranë mund të jenë binjakë ose gaforre. Buxheti do dobësohet paksa dhe do gjendeni në vështirësi.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Do keni ndryshime të shpeshta humori gjatë kësaj dite ju të dashuruarit dhe kjo do shtojë konfliktet dhe debatet me partnerin. Beqarët nuk duhet të nxitohen për asgjë sepse po hodhën sot hapa të gabuara do vuajnë pasojat për një kohë të gjatë. Në planin financiar keni për të qenë me shumë fat. Buxheti do rritet menjëherë në një mënyrë që as nuk e prisnit.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Ditë perfekte për të bërë deklarata, për të marrë vendime apo për te vendosur një bashkëjetesë. Yjet do e privilegjojnë jetën sentimentale të gjithë çifteve. Beqarët nga ana tjetër do jenë shumë të fiksuar tek puna dhe nuk do kenë as kohë të mendojnë për jetën sentimentale. Financat ka rrezik të kalojnë një ditë vërtet të vështirë dhe të mbushur me probleme.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Gjërat nuk ndo ecin shumë mirë sot në jetën tuaj në çift. Nuk do i jepni rëndësinë e duhur partnerit dhe debatet me të do jenë të vazhdueshme. Beqarët do kenë një ditë të zakonshme dhe pa ndonjë surprizë të madhe. Duke kaluar më shumë kohë me miqtë ata nuk do mërziten aspak. Në planin financiar fati do ju buzëqeshë gjatë gjithë kohës.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Do keni shume trazira sot ne jetën tuaj ne çift dhe here pas here do ndiheni shume keq. Mundohuni te tregoheni disi me tolerante dhe me te hapur. Beqaret do tregohen posesive dhe do bëjnë gabime te pafalshme. Ne planin financiar ka rrezik te bëni gabime te pafalshme dhe gjendja sa do vije e do përkeqësohet. Kujdes!

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Më ne fund do e largoni monotoninë dhe banalitetin qe dukej sikur po e mbyste jetën tuaj ne çift. Si ju ashtu edhe partneri do preferoni te provoni eksperienca te reja. Beqaret do ndihen mire ashtu si janë dhe nuk do kërkojnë me ngulm një lidhje. Te ardhurat do dobësohen, megjithatë do arrini t’i kryeni shpenzimet me te domosdoshme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Ka rrezik që dita e sotme të jetë shumë konfliktuale për juve që jeni në një lidhje. Nuk do ndaleni së e kritikuari partnerin dhe mosmarrëveshjet kanë për të qenë të forta. Beqarët do jenë të pamatur dhe ka rrezik të hedhin hapa shumë të gabuara. Financat do jenë tej mase të paqëndrueshme. Nuk është ende momenti për të bërë investime të mëdha.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Marsi do ju ndihmojë të shkruani një nga faqet më të bukura në librin tuaj te dashurisë sot. Nëse jeni në një lidhje prej kohësh, ndjenjat do rizgjohen dhe emocionet do rikthehen si më parë. Edhe beqarët do goditen nga Kupidi dhe do fillojnë lidhjen që kishin ëndërruar. Për menaxhimin e financave do ju mungojë plotësisht serioziteti dhe mund te keni disa tronditje.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Nëse jeni në një lidhje sot do merrni vesh shume mire me partnerin, megjithatë mos prisni ndonjë pasion shumë të madh. Për shkak të Venusit, beqarët nuk do jenë me shumë fat në dashuri dhe do ndihen me të vërtetë keq. Buxhetin do dini si ta organizoni dhe si ta menaxhoni gjithë kohë kështu që për asnjë moment nuk do ju dalin vështirësi e probleme.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Qielli i dashurisë do jetë plot re sot për ju që jeni në një lidhje. Debate, acarim dhe fjale të pamenduara do ketë gjithë ditën. Kujdes! Beqarët do kenë më shumë mundësi për të realizuar të gjitha takimet e ëndërruara, por do preferojnë të mos hedhin menjëherë hapa. Jupiteri do jetë planeti më ndikues për financat dhe do sjellë ekuilibër pafund në këtë plan.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Nëse jeni në një lidhje çastet e lumtura kanë për të qenë të shumta sot. Do programoni edhe gjëra të veçanta që do ua ngrenë zemrën peshë. Ju beqarët do e lini veten të lirë, do mbyllni sytë dhe do pranoni çdo ftesë që do ju bëhet. Buxheti do ketë disa tronditje të vogla për shkak të një investimi që do bëni për shtëpinë, por situata nuk ka për të qenë alarmante.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 28 prill 2020

Publikuar

-

Nga

Dashi

Do të ndiheni shumë të lodhur gjatë kësaj dite, ndaj mundohuni që të gjeni kohë për të pushuar. Sfera sentimentale mund të sjellë shqetësime dhe pasiguri, gjë që do ju acarojë. Në punë, mund të ndiheni të lodhur nga rutina dhe të jeni në kërkim të ndryshimeve.

Demi

Gjatë kësaj dite është e rëndësishme që të ruani qetësinë. Në punë mund të ketë vonesa dhe ka diçka të cilën duhet ta kontrolloni. Në dashuri, duhet të përqendroheni tek projektet.

Binjakët

Mundohuni që të jeni të qetë dhe të mbani nën kontroll ankthin. Kjo është një ditë mjaft pozitive. Të lindurit e shenjës së luanit, mund të bëhen mjaft të rëndësishëm për ju. Në punë do të ketë debate të rëndësishme.

Gaforrja

E marta do të jetë mjaft pozitive. Do të keni dëshirë për të dashuruar dhe rikthyer në lojë. Mund të kontaktoheni nga dikush, prej nga nuk e prisni dhe kjo gjë do ju dhurojë kënaqësi. Përmirësime do të ketë në punë.

Luani

Në dashuri, mund të jeni të pavendosur mes dy personave. Ndërsa në punë duhet të bëni një zgjedhje. Kujdes me financat, si dhe shmangni shpenzimet e tepërta.

Virgjëresha

Do të jeni plotë me energji gjatë së martës. Në dashuri duhet kujdes, ndaj bëni mirë që të shmangni situatat që mund të krijojnë pasiguri. Në punë, do i përballoni problemet lirisht dhe do të arrini objektivat e vendosur.

Peshorja

LEXO EDHE:  Engjëj të vërtetë/  Njerëzit e këtyre shenjave japin edhe shpirtin për të tjerët

LEXO EDHE:  Këto shenja të horoskopit nuk do t'ju tradhëtojnë kurrë

Dashuria do të jetë mjaft e komplikuar gjatë kësaj dite, ku do të përballeni me pasiguri. Mundohuni që të rrini larg problemeve. Në punë duhet të ruani qetësinë dhe të mos tregoheni impulsiv.

Akrepi

Ju pret një ditë mjaft pozitive. Në dashuri, do të mundoheni që të bëni paqe pas një krize që keni kaluar. Kjo është një periudhë e rëndësishme për miqësitë.

Shigjetari

Gjatë kësaj të marte do e ndjeni shumë lodhjen e akumuluar në periudhën e fundit. Keni nevojë për pozitivitet dhe për të kërkuar stimuj të rinj. Ankesat dhe të reguarit të ashpër me veten pa ndryshuar asgjë, nuk shërben. Në punë, duhet të tregoheni të duruar.

Bricjapi

Ju pret një ditë nën ritmin e duhur, ku gjatë saj do të ndiheni të lodhur dhe nervoz. Në dashuri gjërat do të komplikohen për shkak të ndikimit të kundërt të Hënës, shkruan noa.al. Probleme do të ketë edhe në punë, ndaj bëni kujdes.

Ujori

E marta duhet shfrytëzuar në maksimum, për të zgjidhur disa probleme personale. Mund të ketë tensione me miq dhe kolegë. Në punë dhe sferën financiare, duhet kujdes.

Peshqit

Kjo ditë do të jetë më e mirë në raport me ato që keni lënë pas. Puna do të ecë mjaft mirë. Në dashuri mund të mendoni për dikë që është larg, ndërkohë që gjërat mund të komplikohen.

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Horoskopi i ditës, 27 prill 2020

Publikuar

-

Nga

DASHI 21. mars – 20. prill

Nëse ju duket se kohët e fundit e keni lënë disi pas dore partnerin tuaj, sot duhet të bëni çdo gjë që të riktheni ngjyrat dhe harmoninë në jetën tuaj. Beqarët do jenë të parrezistueshëm dhe do marrin ftesa pafund. Gjithsesi për të filluar një lidhje të qëndrueshme mirë do bëjnë të afrohen më shumë me personat e qetë dhe me punë të vazhdueshme. Financat do jenë goxha delikate.

DEMI 21. prill – 21. maj

Nëse jeni në një lidhje ka rrezik që Plutoni ta ndërlikojë paksa jetën tuaj në çift gjatë kësaj dite. Ka mundësi që të filloni të pëlqeni shumë dikë tjetër dhe do e keni mendjen nga ai. Beqarët nuk duhet te druhen për t’i shprehur ndjenjat sepse vetëm ashtu do mund ta ndryshojnë statusin e tyre. Në planin financiar mos ndërmerrni shumë rreziqe që ta mbani situatën nën kontroll.

BINJAKET 22. maj – 21. qershor

Ditë shumë interesante ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Do argëtoheni pafundësisht me partnerin dhe mund t’i bëni njëri-tjetrit edhe disa premtime shumë interesante. Beqarët do fillojnë të simpatizojnë një person me të cilin kanë pak kohë që kanë filluar një projekt të përbashkët. Në planin financiar do i keni idetë shumë të qarta dhe do dini ta mbani situatën nën kontroll.

GAFORRJA 22. qershor – 22. korrik

Ka rrezik të mos tregoheni shumë objektivë gjatë kësaj dite ju të dashuruarit dhe ne shumë momente do ju dalin debate dhe probleme të mëdha në çift. Beqarët do kenë një ditë shumë harmonike dhe të mbushur me emocione të forta. Për ta shumë gjëra do ndryshojnë njëherë e mirë. Më shpenzimet tregohuni sa më të matur që të mundeni dhe nuk do keni asnjë problem.

LUANI 23. korrik – 22. gusht

Nëse doni që gjërat të përmirësohen edhe më shumë sot për juve që jeni në një lidhje, qëndroni disa orë vetëm për vetëm me partnerin, flisni, shprehni gjithçka dhe do ndiheni shumë më mirë. Beqarët do takohen me një person shumë simpatik dhe me humor në ambientin e tyre të punës. Në planin financiar do i keni të gjitha mundësitë për ta ekuilibruar buxhetin.

VIRGJERESHA 23. gusht – 23. shtator

Planetët e dashurisë do e favorizojnë tej mase jetën tuaj në çift sot. Do ndiheni në çdo moment të qetë dhe nuk do keni shqetësime. Beqarët mirë është t’i bëjnë sytë katër sepse personi i ëndrrave mund t’iu kalojë shumë pranë. Me shpenzimet nuk do jeni të arsyeshëm dhe kjo mund të sjellë probleme goxha të mëdha. Mos i mbani gjithmonë shpresat tek mbështetja e miqve.

PESHORJA 24. shtator – 23. tetor

Herë pas here atmosfera në çift do bëhet eksplozive sot. Mund të keni edhe debate të forta për disa tema tejet delikate. Nëse jeni beqarë prej shumë kohësh, Venusi do jetë planeti i favorshëm që do ju ndihmojë të gjeni personin më të përshtatshëm. Mërkuri do ju mbështesë në planin financiar dhe do arrini ta riorganizoni situatën në mënyrën më të mirë të mundshme.

AKREPI 24. tetor – 22. nëntor

Xhelozia do ju nxitë ta kontrolloni gjithë kohës partnerin tuaj dhe te jeni shumë dyshues ndaj tij. Në fakt ai nuk ka asgjë për t’iu fshehur, gjithçka është iluzion i juaji. Për beqarët ka për të qenë një ditë e begatë dhe e mbushur me plot takime interesante. Në planin financiar, një problem i lindur kohët e fundit do gjeje zgjidhjen përfundimtare dhe do ju bëjë të ndiheni më të qetë.

SHIGJETARI 23. nëntor – 21. dhjetor

Të dashuruarit do kenë një rënie të dëshirës seksuale dhe kjo mund të sjellë disa probleme të vogla. E mira është që ata të jenë më të hapur me njëri tjetrin dhe të sqarojnë gjithçka pa u ndërlikuar situata. Beqarët do jenë më të favorizuarit nga të gjithë dhe do kenë një ditë vërtet fantastike. Sektori i financave do fillojë pak nga pak të normalizohet dhe kjo do ju qetësojë.

BRICJAPI 22. dhjetor – 20. janar

Ditë shumë e zakonshme ka për të qenë kjo e sotmja për të dashuruarit. Nuk do ju ndodhin as probleme të mëdha, por as emocione të fuqishme. Beqarët do nisen nga interesat profesionale e financiare për të joshur disa persona. Ka mundësi që mundësitë të paraqiten goxha të mira sot. Buxhetin nuk do e menaxhoni shumë mirë kështu që në mbrëmje mund të gjendeni edhe në vështirësi.

UJORI 21. janar – 19. shkurt

Marrëdhënia juaj me partnerin do marrë një kthesë shumë pozitive gjatë kësaj dite. Do ndiheni edhe me të çliruar për t’i shprehur ndjenjat dhe do kënaqeni gjithë kohës. Disa beqarë do kenë fatin e madh të gjejnë personin që kanë ëndërruar prej kaq kohësh. Në planin financiar perspektivat do jenë goxha të mira dhe buxheti do mbrohet fort nga planetët.

PESHQIT 20. shkurt – 20. mars

Do jeni shumë karizmatikë sot ju të dashuruarit dhe do arrini të krijoni kurdoherë një ambient të ngrohtë pranë partnerit. Çdo çast do jetë i bukur. Beqarët do kenë mundësi për njohje të reja, por mirë është të mos nxitohen për asgjë. Financat do dini shumë mirë si t’i menaxhoni kështu që nuk do gjendeni në situata të sikletshme. Po vazhduat kështu edhe më tej shumë shpejt do pasuroheni.

LEXO TE PLOTE