Connect with Us

Foto/ Babai i ministres së Ramës s’pyet për karantinë, drekon në resortin luksoz

Denoncim

Foto/ Babai i ministres së Ramës s’pyet për karantinë, drekon në resortin luksoz

Publikuar

-

Ndonëse vendi ndodhet në karantinë, ku pothuajse cdo aktivitet është mbyllur, përfshirë këtu edhe baret e restorantet, duket se neVlorë jeta vijon normalisht.

Ish kryeministri Sali Berisha ka postuar një foto në rrjetet sociale për të cilin shkruan se është babai i Ministres së Financave, Anila Denaj.

Personi në foto, sipas Berishës, po drekon në një resort të shtrenjtë në Radhimë në këto ditë karantine.

‘Nuk jemi si këmbët e dhise!!” shkruan Berisha krahas fotos./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Denoncim

Denoncimi: 3 punëtore në një frabrikë këpucësh me koronavirus, qeveria fsheh infeksionin

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar fshehjen e infeksionit në fabrikën e këpucëeve me 2500 puntorë.

Duke iu referuar mesazhit të një qytetari dixhital, Berisha thotë se 3 punëtore gra të infektuara më Covid-19 janë marrë sot nga autoambulanca.

“Në një tjetër fabrikë këpucësh pranë Coca Colës e quajtur Coffra, sot 3 puntore gra u morën nga autoambulanca pasi ishin me Covid-19. Kjo është mbajtur e fshehtë nga pronarët italianë që nuk tregojnë te organet e qeverisë, po ashtu qeveria e mban të fshehtë këtë sepse kanë ardhur autoambulanca të Infektivit që i kanë marrë këto gra. Ju lutem doktor bëjeni të ditur këtë lajm dhe kësaj kompanie Coffra t’i vihet kyçi sepse është hera dytë që i fsheh ngjarjet. Të merren masa ndaj kësaj kompanie sepse ka 2500 puntorë”, theuht në mesazh./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

Denoncimi i fortë/ “Karantina me kushte skandaloze, të riatdhesuarit me fëmijë flejnë në makinë”

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar pak momente më parë një denoncim të një qytetari që është riatdhesuar nga Franca së bashku me familjen.

Berisha ka publikuar foton e një të miture duke fjetur në makinë, ndërsa duke iu referuar qytetarit deklaron se kështu e kalojnë natën vogëlushët për shkak të kushteve të këqija të karantinës.

Berisha thotë se kjo që po bën qeveria për karantinimin e të riatdhesuarve është mashtrimin zyrtar, pasi pretendon se këta të fundit po jetojnë në kushte skandaloze.

“Përshëndetje! Quhem M.Shabanaj dhe jam kthyer dje nga Franca me gruan dhe dy fëmijët 1 dhe 3 vjeç. Zonja ministre e ka dhënë një urdhër që ata që janë me fëmijë duhet të karantinohen në shtëpi dhe për këtë punë kam ardhur nga Franca por më morën pa më pyetur dhe më sollën në oborr të konviktit në Shkodër.

LEXO EDHE:  Aksident i trefishtë në autostradën Levan-Vlorë/ Dy të plagosur

LEXO EDHE:  Protesta që i duhet Doktor Berishës!

Po flejmë jashtë në oborr me gruan dhe fëmijet se brenda ska asnjë kusht, as banjo, as ujë, as krevat, asnjë lloj gjëje. I kam dhe me foto. Ju lutem është urgjente se nuk durojnë fëmijët dhe kemi që të martën pa u larë”, thuhet në mesazhin e qytetarit./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Denoncim

UGJSH denoncon me dokumenta/ Gazetari përfundon i pandehur nga disa efektivë se i zbuloi shkeljet

Publikuar

-

Nga

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë ka denoncuar mbrëmjen e sotme rastin e një gazetari shqiptar që ka përfunduar si i pandehur përballë një procesi gjyqësor me efektivë të Policisë së Shtetit dhe prokurorisë lokale

Unioni bën me dije se Gjykata e Fierit në datën 15.04.2020 i ka paraqitur gazetarit Vladimir Muçaj, Fletë-thirrjen për t’u paraqitur në datën 27.04 2020 për dëgjesë në cilësinë e të pandehurit në çështjen me kërkues: Prokuroria Fier me objekt dërgim i çështjes për gjykim.

UGSH ka publikuar disa dokumenta, me të cilat pretendon se kuptohet se si një reporter nga denoncues mund të përfundojë në i pandehur nga organet e rendit dhe drejtësisë në këtë vend.

“Kohë më parë, reporteri Vladimir Muçaj, njeherësh kryetar i Unionit të Gazetarëve Shqiptarë për Qarkun Fier, kishte denoncuar pranë autoriteteve policore të qarkut Fier dhe ministrit të Brendshëm zotit Sandër Lleshaj, shoqërimin për disa orë në komisariat dhe shkeljet e procedurave nga punonjës së Patrullës së Komisariatit, Fier. Ankesa dhe denoncimi i gazetarit shkaktuan reagimin institucional të ministrit dhe të institucionit të Kontrollit të Brendshëm. Kolegu ynë reagimet e veta publike i vijoi duke shprehur ankesa të adresuara, për sjelljet dhe shkeljet e punonjësve të policisë ndaj tij. Në letrën e përgjigjes që merr nga drejtori i Shërbimit të Kontrollit të Brendshëm, me firmë dhe vulë, zoti M. Rrumbullaku konfirmohen shkeljet proceduriale si dhe bëhet i njohur njoftimi për propozime masash ndaj punonjësve të Patrullës që kanë të bëjnë me rastin, nga Drejtoria e Standarteve në Policinë e Shtetit.

Por mesa duket, vullneti për të pasur një gazetar të pandehur, paska qenë i pandalshëm për organin e Policisë lokale dhe Prokurorinë e Fierit. Me bindje kanë nisur një proces dhe e kanë sjellë atë në gjykatë duke mos patur asnjë stepje përballë realitetit absurd të kthimit të denoncuesit në të pandehur. Unioni i Gazetarëve Shqiptarë e denoncon këtë proces gjyqësor të nisur ndaj gazetarit dhe kryetarit të UGSH-së në qarkun Fier, si një akt të paprecedent dhe si një proces kundër gazetarëve në përgjithësi”, thuhet në deklaratë.

LEXO EDHE:  Berisha publikon videon/ Efektivi i “Shqiponjave” dhunon të prangosurin

LEXO EDHE:  Aksident i trefishtë në autostradën Levan-Vlorë/ Dy të plagosur

Unioni i Gazetarëve Shqiptarë konfirmon publikisht ndjekjen dhe përfshirjen në monitorim të të gjitha hapave të këtij procesi të montuar ndaj gazetarit, ndërsa bën me dije se në seancën gjyqësoredrejtues dhe përfaqësues të organizatës do të jenë prezentë./ CNA.al

 

LEXO TE PLOTE