Connect with Us

Rrëfimi i Kaçes: Më kanë bërë padrejtësi në Greqi, ja kush më mbrojti kur dola foto me UÇK

Kombëtare

Rrëfimi i Kaçes: Më kanë bërë padrejtësi në Greqi, ja kush më mbrojti kur dola foto me UÇK

Publikuar

-

Ergys Kaçe është një nga lojtarët që nuk i ka marrë karrierës atë që meriton, bazuar në aftësitë që zotëron. Huazime të njëpasnjëshme nga ky mesfushor, që PAOK nuk e ka mbajtur asnjëherë në skuadër, por nga ana tjetër, as nuk e lëshon përfundimisht kartonin e tij.

Në vitet e mëparshme ka qenë një lojtar kyç i kësaj skuadre. Por dalje me simbolin dhe fanellën e UÇK-së i trazoi shumë ujërat në Greqi, duke e vënë të gjithë opinionin sportiv kundër Kaçes. Në një rrëfim të fundit, mesfushori shqiptar i kthehet edhe këtij momenti. Ai shprehet se ka qenë periudha më e vështirë në jetën e tij, ndërsa nuk ngurron të falenderoj presidentin e PAOK që e ka mbajtur afër, Ivan Savidis. Gjithashtu Kaçe shprehet se i kanë bërë padrejtësi, pasi ka shumë për të treguar me skuadrën që zotëron kartonin e tij.

“Më ka ndihmuar huazimi te AEL, se ndryshe nuk do të kisha luajtur nëse nuk do të shkoja në huazim. Bëra shumë mirë me këtë lëvizje dhe dua të kem minuta në këmbë. Nëse rri i ulur në stol dhe nuk luan, atëherë nuk ke sesi të përmirësohesh.

Sigurisht që unë dua të kthehem te PAOK dhe të qendroj aty. Dua të jem në skuadër dhe të luaj si dikur, t’i provoj prapë këto ndjenja. PAOK është tani një skuadër me nivel të lartë. Do të doja të isha prapë pjesë e kësaj skuadre dhe të përjetoja titujt që ata fitojnë. Por ende nuk kam biseduar me PAOK, nuk e di se çfarë do të ndodhë. Agjenti im ka biseduar me disa skuadra jashtë Greqisë, por është ende herët.

A më është bërë padrejtësi? Mendoj se po. E them këtë sepse nuk më është dhënë hapësira për të treguar se kush jam. Mund të them se jam përmirësuar dhe kam përvoja. Kjo është ajo që ndiej brenda vetes. Nëse do të luaja dhe do e shihja që nuk e përballoja, do të dilja vetë dhe do të thoja: “Nuk e bëj dot”. Nuk kam pasur një shans në vitet e fundit dhe kjo është arsyeja pse mendoj se më kanë bërë padrejtësi.

Historia me fanellën e UÇK-së? Kur ndodhi ajo atëherë unë isha 19-vjeç dhe ata pretenduan se kisha vrarë njerëz. Të gjithë ishin kundër meje. Ndiehesha sikur do luftonin të gjithë me mua. Mbaj mend që kthehesha nga Kombëtarja dhe Ivan Savidis m’u gjend pranë, ishte si babai im. Jam një njeri që nuk harrojë lehtë. Në periudha të vështirë, paraqiten njerëzit që janë vërtetë pranë jush. Ishte momenti më i vështirë në jetën time”, tha Kaçe. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kombëtare

Dikur ishte e ardhmja e kombëtares shqiptare, ja ç’ka ndodhur sot Ergys Kaçen

Publikuar

-

Nga

Ergys Kaçe nuk e ka një skuadër aktualisht dhe po kërkon për shtëpinë e re në të cilët do të vazhdojë që të jetë pjesë për sezonet e ardhshme. Mesfushori shqiptar është 27-vjeç dhe karriera e tij nuk mund të quhet e përfunduar në këtë pikë, madje duhej të mbërrinte në kulmin e saj.

Për të është folur në të kaluarën edhe një mbërritje në Gjermani. Zyrtarizimi nuk erdhi kurrë pavarësisht fjalëve të menaxherit të Kaçes, ndërsa futbollisti shqiptar po kërkon një rikthim si në kohën e vjetër.Pikërisht në skuadrën e Panathinaikosi, atje ku pati një ri shkëlqim në sezonin 2018-19, për t’u kthyer sërish në qendër të vëmendjes dhe për të vendosur karrierën në drejtimin e duhur.

Nga ana tjetër edhe te skuadra e njohur greke janë duke kërkuar një mesfushor, por në këtë moment mundësia për të marrë Kaçen e shohin disi më stepje. Në mediat greke raportohet se mesfushori është duke e kërkuar këtë aventurë të re dhe priten zhvillime në këto ditë të ardhshme.

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Sirena italiane për Baren, shikoni ku mund të transferohet mesfushori shqiptar

Publikuar

-

Nga

E ardhmja e Keidi Bares me shumë mundësi do të jetë larg Malagës. Klubi spanjoll kërkon ta shesë futbollistin shqiptar në mënyrë që të përfitoj financiarisht, duke qenë se kanë goxha probleme ekonomike.

Por, nëse para pak ditëve e interesuar për mesfushorin ishte vetëm Espanjol, së fundmi në horizont janë shfaqur edhe disa ekipe italiane ku më i rëndësishëm është interesimi nga ana e Udinezes.Klubi nga Friuli po zhvillon sondazhe për fierakun, i cili pasi ka provuar shijen e La Liga me fanellën e Atletiko Madrid, tashmë mund të ketë shansin të luaj në një kampionat elitar të Europës siç është Serie A, e në këtë formë t’i bashkohej kolonisë shqiptare në Itali. Ndërkaq, pas Udinezes në listën e pretendenteve për Baren janë edhe Parma e dy ekipe të Serisë B si Pisa dhe Salernitana

LEXO TE PLOTE

Kombëtare

Theu karantinën dhe u gjobit, reagon futbollisti i Kombëtares shqiptare

Publikuar

-

Nga

Dita e djeshme nuk ishte aspak pozitive për Emanuele Ndojn. Mesfushori i Brescias theu rregullat e karantinës dhe u gjobit nga karabinierët italianë, teksa është denoncuar për veprimin e tij.

23-vjeçari i kombëtares kuqezi, ka qenë në listën e personave të infektuar me COVID-19 dhe duhet të qëndronte i izoluar. Dalja jashtë e tundoi, veprim për të cilin e pësoi.

Ndoj ka reaguar me anë të një postimi në rrjetet sociale, aty ku pranon gabimin e bërë, kërkon falje, teksa shpjegon ngjarjen e ndodhur.

Gabova, nuk duhet të dilja nga shtëpia. Më vjen keq dhe kërkoj falje. Thjesht doja të merrja pak ajër, pasi nuk dilja jashtë prej javësh.Më fajësoni vetëm për këtë gjë. Nuk është mëkat veprimi im, sepse nuk kam vënë askënd në rrezik. Përshëndeta nga larg disa miq që i takova rastësisht dhe nuk jam ulur në asnjë bar.

Lokali kishte më shumë se një orë që ishte mbyllur, nuk kishte asnjë person aty. Pastaj, në testin e fundit dola negativ dhe e njëjta përgjigje do të dilte edhe në ditën pasardhëse.

Duhet të kisha durim, duhet të prisja testin e dytë. Dakord, e pranoj gabimin, por nuk do të vija askënd në rrezik“, shkruan mesfushori mirditor.

LEXO TE PLOTE