Connect with Us

Përplaset me motorkorrësen/ Humb jetën 63-vjeçari në Lushnje

Kronika

Përplaset me motorkorrësen/ Humb jetën 63-vjeçari në Lushnje

Publikuar

-

Një persona ka humbur jetën ditën e sotme në Lushnjë si pasojë e një aksidenti.

Ngjarja ka ndodhur në fshatin Grabjan, ku shtetasi me inicialet  K.Q, 63 vjeç, duke udhëtuar me motor është përplasur nga një motorkorrëse.

Ndërkaq, policia ka shoqëruar në komisariat, shtetasin me inicialet B.Z që shkaktoi aksidentin ku po kryhen veprimet proceduriale.

LEXO EDHE:  Detaje/ Polici dhunon barbarisht 59-vjeçarin në Korçë për motive xhelozie, qytetari humb shikimin

“Në datën 28.04.2020, në fshatin Grabjan, shtetasi K.Q, 63 vjeç, banues në fshatin Kashtëbardhë, Lushnje, duke udhëtuar me motomjetin e tij, është përplasur me një mjet bujqësor(motorkorrëse) e cila drejtohej nga shtetasi B.Z., 61 vjeç, banues në Grabjan.” thuhet në njoftimin e plotë të policisë./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

“Njëri prej vëllezërve i dëbuar nga Franca”/ Gazetari për vrasjen në Durrës: Autorët folën me viktimat

Publikuar

-

Nga

Gazetari Trashgim Sokolaj ka zbuluar detaje të forta nga vrasja e dy vëllezërve Besmir dhe Viktor Haxhia në Durrës.

Sokolaj tha se autorët i kanë ndjekur vëllezërit për rreth 40 minuta. Ai zbuloi se njëri prej viktimave ishte person i njohur për policinë, pasi sipas tij ishte me precedentë penalë në tre shtete dhe ishte depërtuar nga Franca.

“Ngjarja e Durrësit është tipike mafioze ka elementë të ndërthurur të krimit të organizuar. Vëllai i madh që rezulton dhe bashkëpronar në aktivitetin e shitblerjes së automjeteve, dhe këmbimi valutor, dhënia me qira e automjeteve dhe karrotreci. Ai është person me precedentë penalë dhe i skeduar në të paktën tre shtete, Greqi, Francë dhe Holandë. Është i depërtuar nga Franca dy vite më parë pasi kishte përfunduar proceset ligjore lidhur me aktivitetet atje dhe policia dyshon se aktivitetin kriminal e ka vazhduar edhe në Durrës gjatë viteve të fundit”, u shpreh ai në Rtv Ora.

Gazetari pretendon se në një moment dy viktimat kanë pasur komunikim me atentatorët.

LEXO EDHE:  “Parkimi” çon në pranga një 22 vjeçar

LEXO EDHE:  Detaje/ Polici dhunon barbarisht 59-vjeçarin në Korçë për motive xhelozie, qytetari humb shikimin

“Për rreth 40 minuta dy vëllezër janë ndjekur nga makina e personave i ka goditur dhe nga pamjet e kamerave të sigurisë rezulton se automjeti në momentet finale, pak çaste para se të kishim të shtënat me armë. Ka ndaluar automjetin dhe ka pasur komunikim me njërin nga autorët. Pasi nga vendi i ngjarjes dëshmitë janë se janë 3 persona: Drejtuesi i automjetit që ka qenë Toyota pa targa me ngjyrë gri dhe dy personat që kanë qëlluar. Njëri prej tyre ka zbritur nga Toyota dhe vëllezërit meqë e kanë ndaluar makinën para të shtënave mendohet se ka pasur komunikim. Kjo në bazë të deklarimeve që kanë dhënë 4 nga kolegët e viktimave, pronarë makinash që shesin aty dhe pamjet filmike të marra nga 10 kamerat”, nënvizoi Sokolaj./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

U shërua nga koronavirusi dy javë më parë/ Ndërron jetë një grua në Fier

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë është regjistruar mesditën e sotme në Fier, ku ka ndërruar jetë një e moshuar.

Mësohet se një 87- vjeçare ka ndërruar jetë dy javë pasi ishte konsideruar e shëruar nga koronavirusi. Mjekët deklarojnë se gruaja nuk ka humbur jetën për shkak të koronavirusit, por për shkak të disa problemeve me zemrën.

Sipas tyre, e moshura, emri e së cilës ende nuk bëhet me dije, ka pësuar komplikacione pasi kaloi infektimin me Covid-19.

LEXO EDHE:  Dhunonte nënën e motrën/ Arrestohet në flagrancë 21 vjeçari

LEXO EDHE:  Aksident tragjik në Itali/ Humbin jetën dy shqiptarë

Ndërkohë, raportohet se më 15 prill u regjistrua si viktimë e 25-të bashkëshorti i të moshuarës. 90- vjeçari humbi betejën me koronavirusin tek Spitali Infektiv për shkak të komplikacioneve, pasi vuante edhe nga sëmundje bashkëshoqëruese si diabeti, astma bronkiale dhe hipertensioni./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Përfshihet nga flakët banesa dykatëshe te “Ali Demi” në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Një banesë dykatëshe në zonën e “Ali Demit” në Tiranë është përfshirë nga flakët.

Zjarri ka rënë rreth orës 14:20, ndërsa në vendin e ngjarjes ndodhen forcat e zjarrfikëses që po punojnë për të shuar flakët.

Nuk dihhen ende shkaqet e rënies së zjarrit si dhe dëmet që ka shkaktuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE