Connect with Us

Ndeshja e parë e Serisë A/ Në Itali caktojnë datën e kthimit të futbollit

Seria A

Ndeshja e parë e Serisë A/ Në Itali caktojnë datën e kthimit të futbollit

Publikuar

-

Futbolli shihet si një dritë shprese për të gjithë njerëzit, në secilin shtet ku do të nisë edhe ky sport, për të qenë sinjali i një beteje të fituar kundër pandemisë. Shumë kemi humbur nga përditshmëria jonë, ku mes tyre mund të përmendim pikërisht edhe largimin e futbollit.

Por ndërkohë ka ende shpresë, pavarësisht se në disa vende është gjetur zgjidhja me mbylljen e kampionatit në tavolinë. Media prestigjoze “Mirror” jep edhe një datë për ndeshjen e parë që do të luhet në Seria A.

Bëhet fjalë për datën 2 qershor, atëherë kur mendohet se do të jetë rikthimi i futbollit të luajtur në fushë. Nga ana tjetër, Konte paralajmëroi se në datën 4 maj nisin stërvitjet individuale, ndërsa në datën 18 maj do të mund që të stërviten në grup. /Sport Ekspres/

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Seria A

Igli Tare e akuzoi drejpërdrejt, reagon ministri italian: Qesharake!

Publikuar

-

Nga

Deklaratat e sotme të Igli Tares, drejtuar Ministrit për Sportin në Itali, Vinçenco Spadafora, kanë bërë xhiron e mediave italiane. Drejtuesi shqiptar i Lacios e akuzoi se nuk po ndihmonte futbollin dhe se me vendimet e tij po bënte gjithçka që ishte e mundur që ai të mos rifillonte.

Ministri sot iu përgjigj duke hedhur poshtë ato që ai i quajti teori komploti. “Duke rifilluar stërvitjen nuk do të thotë detyrimisht të rifillosh kampionatin. Sipas s Federatës duhet rifilluar në mes të muajit qershor, por nuk jemi në gjendje të dimë me saktësi evoluimin e situatës të virusit. Unë kundër futbollit? Janë zëra qesharake, lëviz vetëm duke respektuar rregullat”, insistoi ai.

“Nuk dua të bëj terrorizëm psikologjik, por ështe  pamundur të themi sot kur do të kthehemi në fushë pasi nuk e di askush. Nëse stërvitjet fillojnë me siguri, jemi të predispozuar që të fillojë edhe kamponati, por këtë do ta dimë më mirë vetëm më vonë. Komiteti tekniko-shkencor do të mblidhet shumë shpejt me përfaqësues të futbollit për të përmirësuar protokollin e ndeshjeve e për të garantuar shëndetin e të gjithëve”, theksoi ai në një deklaratë të shpërndarë nëpërmjet rrjeteve sociale.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Po shkëlqen këtë sezon, Juventusi gati t’i rrëmbejë mesfushorin rivalëve

Publikuar

-

Nga

Luis Alberto është një nga lojtarët më të mirë te Lacio këtë sezon, me të cilët po tregon paraqitje të shkëlqyera. Kohët e fundit mediat italiane, raportojnë se Lacio po punon për rinovimin e mesfushorin, në mënyrë që ta kenë edhe për sezonet e ardhshme.

Megjithatë sipas asaj që shkruan “Daily Express”, Luis Alberto mund të ndryshojë ekip në merkaton e verës.

Burimi më lart shkruan se Juventusi e pëlqen shumë futbollistin dhe kanë shfaqur interes për ta marrë në ekip për sezonin e ardhshëm.

Bardhezinjtë do të përpiqen ta afrojnë mesfushorin e Lacios, i cili do bënte shumë punë në mesfushën e kampionëve të Italisë.

LEXO TE PLOTE

Seria A

Ronaldinho tregon momentin e vështirë kur mësoi se do shkonte në burg

Publikuar

-

Nga

Shkoi në Paraguai për të qenë i pranishëm në hapjen e një kazinoje online dhe promovimin e një libri, por me të mbërritur, Ronaldinjo dhe vëllai i tij u arrestuan dhe u akuzuan për falsifikim dokumentash identifikuese. Ish-ylli i Barçës në një intervistë për mediet braziliane tregon se ai nuk e dinte se dokumentat nuk ishin origjinale dhe ka bashkëpunuar menjëherë me autoritetet për të qartësuar situatën. Tani braziliani ka mundur të dalë nga burgu, por mbetet akoma i izoluar nën masën arrest shtëpie në një nga hotelet më luksoze të kryeqytetit paraguaian, Asuncion.

“Jam besimtar dhe lutem gjithmonë që gjërat të më shkojnë mirë. Shpresoj që të përfundojë sa më shpejt e gjithë kjo. Gjëja e parë që do të bëj është të puth mamanë time. U hutuam totalisht kur zbuluam se dokumentat nuk ishin të rregullta. Që nga ai moment, qëllimi ynë ka qenë të bashkëpunojmë me gjykatat për të sqaruar situatën. U godita shumë kur kuptova që do të shkoja në burg. S’e kisha imagjinuar kurrë veten në një situatë të tillë.

Gjithë jetën jam përpjekur të arrij nivelin tim më të lartë profesional dhe t’i sillja lumturi njerëzve nëpërmjet futbollit tim. Atje luajtja futboll, firmosja e autografeve dhe bërja e fotove, janë pjesë e jetës time. Nuk kisha asnjë arsye pse mos t’i bëja këto gjëra në burg, veçanërisht me njerëzit që po kalonin një kohë të vështirë si unë“, shprehet ish-ylli i Barçës.

LEXO TE PLOTE