Connect with Us

“Je e vdekur”/ Kërcënohet publikisht deputetja

Kosova & Rajoni

“Je e vdekur”/ Kërcënohet publikisht deputetja

Publikuar

-

Deputetja e PDK-së, Eliza Hoxha, e njohur për gjithë shqiptarët edhe si këngëtare, është kërcënuar me vdekje.

Media kosovare shkruajnë se një qytetar ka shkruar në profilin e tij në rrjetet sociale “Eliza Hoxha je e vdekur”.

Po sipas këtyre mediave, mesazhi kërcënues është bërë ditën kur është rrëzuar qeveria e Albin Kurtit.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kosova & Rajoni

Rritet numri i të infektuarve në Kosovë/ Konfirmohen 32 raste të reja

Publikuar

-

Nga

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovë ka konfirmuar 32 raste të reja pozitive me Covid-19.
Po ashtu, bëhet e ditur se 1 person është shëruar.
Të infektuarit janë raste kontakti dhe vijnë nga këto vendbanime në Kosovë.

Nga data 08 shkurt deri më 26 prill 2020, në Laboratorin e Mikrobiologjisë Molekulare në IKSHPK me metodën RT-PCR, janë testuar gjithsej 6.479 mostra të dyshimta në virusin SARS-CoV-2 dhe prej tyre pozitive rezultojnë gjithsej 763 raste, ndërsa gjithsej 21 persona kanë ndërruar jetë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

126 të shëruar në Maqedoninë e Veriut/ Konfirmohen 19 raste të reja

Publikuar

-

Nga

Ashtu si në Shqipëri edhe në Maqedoninë e Veriut shifrat e të konfirmuarve me koronavirus kanë pasur luhatje.

Ministria e Shëndetësisë së shtetit fqinj raportoi sot për 19 raste të reja të prekurish, 3 në Shkup, 8 në Kumanovë, 2 në Prilep, 2 në Strugë, 2 në Veles, 1 në Gostivar dhe një në Vinicë.

Illyria News Agency shkruan se  fatmirësisht se janë shëruar 126 pacientë të konfirmuar me virusin korona.

LEXO EDHE:  Ngjela ka një mesazh për Berishën dhe Metën/ Do likuidoheni ju dhe korrupsioni në Shqipëri

LEXO EDHE:  Hapja e negociatave/ Zbulohet mesazhi i Brukselit për Shqipërinë

Ndërkohë, dy persona ndërruan jetë në Spitalin “8 Shtatori”, një pacient 49-vjeçar nga Likova (Kumanova) që kishte vështirësi në frymëmarrje, dhe një pacient 73 vjeçar nga Shkupi, i pranuar më 19 prill në një gjendje shumë të rëndë shëndetësore./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kosova & Rajoni

Shkon në 21 numri i viktimave nga koronavirusi në Kosovë

Publikuar

-

Nga

Regjistrohet viktima e 21-të nga koronavirusi në Kosovë.

Ministria e Shëndetësisë së Kosovës ka bërë të ditur pak më parë se ka humbur jetën në Klinikën Infektive një 44-vjeçar me inicialet, M.I.

Mësohet se 44-vjeçari nga Gjilani kishte shkuar në spital në datën 17 prill në gjendje shumë të rëndë dhe pas testimit kishte rezultuar si i infektuar.

Ministria raporton se viktima vuante prej vitesh vuante edhe nga sëmundje të tjera, gjë që e ka komplikuar edhe më tepër gjendjen e tij shëndetësore.

LEXO EDHE:  Artan Hoxha: Video ekziston, “vrasesi” u tentua te eleminohet

LEXO EDHE:  Video-“Lufta është hapur”/ Mesazh i fortë nga “vija e zjarrit” tek Infektivi

Kujtojmë se aktualisht Kosova ka konfirmuar 731 raste me koronavirus, nga të cilët 165 janë shëruar./ CNA.al

LEXO TE PLOTE