Connect with Us

Ekzekutimi i dy vëllezërve/ Artan Hoxha zbulon çfarë gjetën hetuesit në telefonin e viktimave

Kronika

Ekzekutimi i dy vëllezërve/ Artan Hoxha zbulon çfarë gjetën hetuesit në telefonin e viktimave

Publikuar

-

Artan Hoxha tregon ku ndodhet Zenel Neza, dëshmitari kyç për vrasjen e Azem Hajdarit

Gazetari investigativ, Artan Hoxha deklaron se hetuesit kanë gjetur një mesazh në telefonin e velllezërve të vrarë dje  në Durrës, që mund të çojë direkt te autorët.

Nga studio e lajmeve në Abc Neës, gazetari Hoxha theksoi se mesazhi i gjetur në telefonin e dy viktimave, Besmir dhe Viktor Haxhia mund të shërbejë si indicie.

“Në Durrës janë 2 vëllezër, njëri nga ta është prind, janë djemtë e vetëm të shtëpisë, janë edhe 3 motra. U goditën në moshë të re. Te kjo pista e përgjimeve një element që ka dalë, është një mesazh që është kapur ne telefonate viktimave që janë duke u kontrollura. Ky mesazh dyshohet të jetë një indicie që mund të çojë direkt drejt autorëve”, tha Hoxha.

Më tej Hoxha thekson se autorët kanë qenë të përgatitur dhe i kanë vëzhguar dy vëllezërit, duke studiuar lëvizjet e tyre.

LEXO EDHE:  U gjet i pajetë në mes të rrugës/ Policia jep detaje për vdekjen e 44 vjeçarit

“Të dhënat tregojnë se autorëte janë përgatitur. Çdo atentat ka një kosto sepse janë mjetet që do të përdorësh, automjeti që ti djeg. Dikush është paguar për këtë.

Dje një nga elementët që po kërkohet te kamerat e sigurisë, është fakti nëse autorët kanë pasur edhe bashkëpunëtorë të tjerë. Edhe në rastin konkret meqenëse vëllezërit kanë qenë të izoluar, janë goditur pasi kanë dalë nga servisi. Atentatorët kanë pasur informacione të saktë për lëvizjet e tyre. Aty nuk ka shumë kamera sigurie. Janë sekuestruar më shumë se 8 kamera. Po kërkohet për drejtimet nga ka lëvizur automjeti. Në rastin konkret nuk është gjetur makinë e djegur. Kjo e bën më të vështirë”, deklaroi gazetari në studion e Abc News.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Kronika

Atentati ndaj Hekuran Billës/ Dajë e nip dalin nga qelia

Publikuar

-

Nga

Dy persona të akuzuar për vrajen e Hekuran Billës, janë lënë të lirë.

Gjykata Penale ka vendosur të lirojë ngë qelitë shtetasit Viktor Marku dhe Sebastian Mali.

Sipas vendimit të Gjykatës së Tiranës, masa “Arrest me burg”, është zëvendësuar me masën ‘Arrest shtëpie”.Kjo zbutje mase është kërkuar nga Prokuroria e Tiranës.

LEXO EDHE:  Punësimi i militantëve në administratën shtetërore/ Zbulohet skandali i radhës i Qeverisë

LEXO EDHE:  Punësimi i militantëve në administratën shtetërore/ Zbulohet skandali i radhës i Qeverisë

Kujtojmë se Hekuran Billa  u ekzekutua me 11 qershor 2020 në “Komunën e Parisit” në Tiranë.

Viktor Marku dhe Sebastian Mali kanë lidhje familjare pasi janë dajë e nip./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shiste certifikatat e legalizimeve/ SPAK kërkon 3 vite burg për drejtorin e Rilindjes

Publikuar

-

Nga

cna lajme aktualitet

SPAK ka kërkuar 3 vite burg për ish-kreun e Kadastrës së Beratit, Ervin Nelaj.

Ky i fundit u arrestua më 26 janar të këtij viti nga policia e Beratit, me urdhër të Prokurorisë së Posaçme, pas një hetimi 9 mujor.SPAK pretendon se ka prova që implikojnë Ervin Nelajn, i cili, në cilësinë e kreut të Kadastrës së Beratit, në bashkëpunim me punonjës të tjerë në këtë institucion, kanë marrë në disa raste përfitime monetare të parregullta, me qëllim për të kryer veprime që lidhen me detyrën e tyre, për legalizimin e objekteve informale dhe regjistrimin e titujve të pronësisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Kontrolli i policisë “fundos” 52-vjeçarin/ Çfarë iu gjet në banesë

Publikuar

-

Nga

cna lajm aktualitet

Një 52-vjeçar me iniciale T.H. është arrestuar nga policia pasi u konstatua duke kultivuar lëndë narkotike.

Gjatë kontrollit në banesën e tij policia gjeti dhe sekuestroi një armë zjarri pushkë dhe municion luftarak.

“Goditet një tjetër rast i kultivimit të bimëve narkotike dhe i armëmbajtjes pa leje. Sekuestrohen një armë zjarri pushkë dhe municion luftarak.   Vihet në pranga 52-vjeçari, autori i dyshuar i kultivimit të bimëve narkotike dhe poseduesi i armës së zjarrit së zjarrit.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mirditë, në zbatim të planit të masave për kontrollin e territorit, me qëllim parandalimin e kultivimit të kanabisit, kanë vijuar kontrollet në sipërfaqe të pyllëzuara, banesa të braktisura nga pronarët, ish-reparte ushtarake dhe në ato banesa për të cilat disponohet informacion policor se mund të ketë tendencë për kultivim të bimëve narkotike.LEXO EDHE:  Pse nuk përbën lajm vizita e nëndetëses turke në Durrës

LEXO EDHE:  180 milionë euro drogë të kapura në Durrës/ Artan Hoxha nxjerr bllof policinë

Gjatë kontrolleve, në fshatin e quajtur Shëngjergj, Njësia Administrative Kaçinar, Mirditë, është konstatuar duke kultivuar bimë narkotike shtetasi T. H., 52 vjeç, banues në Shëngjergj, Mirditë,  i cili është vënë në pranga nga shërbimet e Policisë.

Gjithashtu, gjatë kontrollit të ushtruar nga shërbimet e Policisë, në banesën e tij u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale një armë zjarri pushkë dhe municion luftarak.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprat penale “Kultivimi i bimëve narkotike” dhe “Armëmbajtja pa leje”.-thuhet në njoftimin e policisë./CNA.al

LEXO TE PLOTE