Connect with Us

10 këshilla për të ndaluar kafshimin e thonjve një herë e përgjithmonë

Life Style

10 këshilla për të ndaluar kafshimin e thonjve një herë e përgjithmonë

Publikuar

-

Kur përpiqemi të luftojmë vesin tonë të kafshimit të thonjve, na duhen këshilla praktike që mund të zbatohen lehtësisht pa pasur nevojë të bëjmë shumë përpjekje. Pavarësisht nëse i kafshojmë ata për shkak të ankthit, zemërimit ose mërzisë, ne e bëjmë atë nënvetëdije. Mosdija për diçka e vështirëson luftën dhe vetëm këshillat për kujdesin e duarve mund të bëjnë punë.

1-Pritini sa më shumë që të keni mundësi.

 

LEXO EDHE:  Këto veprime që i bëjmë përditë po na rrezikojnë shëndetin

2-Mbuloni gishtat me fashë ose doreza

3-Gjeni aktivitete për t’i mbajtur gishtat të zënë.

4- Mbani gojën e zënë me ushqim apo dicka tjetër

5-Lyeni gishtat me dicka të hidhur

6-Hidratoni duart para gjumit

7-Mbani një limë gjithnjë me vete

8-Vendosni një shirit gome në kyçin e dorës dhe përqendrohuni në të kur ndjeni nevojën për të kafshuar thonjtë.

9-Përdorni telefonin tuaj për të mbajtur gishtat e zënë.

10- Përdorni kujtesat vizive./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Showbizz

E shtrirë në shtrat vetëm me të brendshme/ Ylli i televizionit provokon ndjekësit

Publikuar

-

Nga

E shtrirë në shtrat vetëm me të brendshme/ Ylli i televizionit provokon ndjekësit

Ylli i televizionit, Lauren Goodger ka çmendur ndjekësit e saj me format tejet shpërthyese. Lauren ka provokuar meshkujt teksa pozon e shtrirë në shtrat vetëm me të brendshme.

Menjëherë pas publikimit të fotos komentuesit kanë vërshuar me komplimentat e tyre, duke nxjerrë edhe një herë në pah linjat e saj perfekte.

Kujtojmë se modelja është komentuar shumë për operacionet plastike, por duket se nuk i interesojnë shumë që shumica e ndjekësve e sulmojnë për këtë arsye.

LEXO EDHE:  Era Istrefi jo vetëm këngëtare/ Tani edhe në biznes

LEXO EDHE:  Pasta e dhëmbëve për thonjtë

 

 View this post on Instagram

 

A post shared by Lauren Goodger (@laurengoodger) on

Për më tepër shihni galerinë e mëposhtme./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Horoskopi

Komunikimi gjëja më e rëndësishme/ Këto shenja të horoskopit janë dëgjues të mirë

Publikuar

-

Nga

Luani

Duke qenë se është një nga shenjat e zjarrit, do të mendoni se i pëlqen vetëm të dëgjohet nga të tjerët, por Luani mund të jetë dhe shumë dëgjues i mirë.Në të shumtën e ratseve Luani trajtohet si udhëheqës si në shoqëri apo edhe në marrëdhënie, por di gjithashtu ti falë siguri partneres së tij dhe të jetë i qetë dhe i qëndrueshëm.

GaforrjaPër të qenë të sinqertë, Gaforrja është një nga shenjat e zodiakut më emocionuese. Ata krijojnë një lidhje shpirtërore shumë të ngushtë me njerëzit që i rrethojnë, sidomos me partnerin apo partneren e tyre.Janë shumë të ndjeshëm ndaj dhe në komunikim mundohen të jenë sa më të kujdesshëm në mënyrë që të mos e lëndojnë personin që kanë në krah.

LEXO EDHE:  Si të lyeni thonjët në stilin “French”

LEXO EDHE:  Si të lyeni thonjët në stilin “French”

Akrepi

Kjo shenjë e urren pritjen. Nëse doni ti tregoni diçka mos e bëni të presë shumë pasi në krahasim me shenjat e tjera për Akrepin komunikimi është shumë i rëndësishëm./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Showbizz

Një person hyn në shtëpinë e saj/ Këngëtarja e famshme e frikësuar: “Do ti këpusë kokën burrit tim”

Publikuar

-

Nga

Një person hyn në shtëpinë e saj/ Këngëtarja e famshme e frikësuar: “Do ti këpusë kokën burrit tim”

Këngëtarja Katy Perry është shprehur se ndihet shumë e frikësuar pasi një burrë ka hyrë në oborrin e shtëpisë së saj. Për këtë arsye ajo ka kërkuar një urdhër ndalimi për personin që e ka sulmuar dhe e ka përndjekur.

Ky urdhër është një masë sigurie për familjen e saj, bashkëshortin Oralndo Bloom, djalin e tij Flyn si dhe për vajzën e porsalindur Daisyn.Në dokumentet e gjykatës thuhet se këngëtarja ka marrë urdhrin kundër një burri të quajtur, William, i cili shkeli në pronën e saj.Katy ka treguar se personi në fjalë ka kaluar gardhin e shtëpisë së saj në Beverly Hills në 8 shtator, ndërkohë që ajo ndodhej brenda bashkë me Orlandon dhe Daisyn. “William” ka kërcënuar edhe më parë Orlandon në “Tëitter” dhe Katy ka pranuar se ndihet e rrezikuar për shkak të tij.

LEXO EDHE:  Arti i ri i 2017-ës

LEXO EDHE:  Pasta e dhëmbëve për thonjtë

“Ëilliam ka bërë kërcënime në Tëitter duke shkruar se dëshiron t’i këpusë qafën Orlandos dhe më ka sharë mua në postime të ndryshme. Ai ka hyrë në pronën time dhe përbën një rrezik të vërtetë për të gjithë ne”, ka thënë Katy sipas dokumenteve të gjykatës.“Jam shumë e frikësuar se ai mund të ketë armë me vete. Jam e frikësuar për sigurinë time, të partnerit tim, fëmijës sim të sapolindur, familjes dhe miqve tanë”, është shprehur këngëtarja. Ky urdhër ndalimi ndaj burrit në fjalë do jetë i përkohshëm./ CNA.al

LEXO TE PLOTE