Connect with Us

“Përplasje” për protestat/ Basha “injoron” Berishën: S’kam ndërmend të shfrytëzoj shqiptarët

Politikë

“Përplasje” për protestat/ Basha “injoron” Berishën: S’kam ndërmend të shfrytëzoj shqiptarët

Publikuar

-

Ish-kryeministri Sali Berisha, kreu i PD, Lulzim Basha

Prej  disa ditësh kryetari i opozitës Lulzim Basha ka dalë hapur kundër ish-kryeministrit Sali Berisha dhe përplasjet janë pikërisht për thirrjet e këtij të fundit për protesta.

Për këtë u pyet mbrëmjen e sotme në studion e Syri Tv kryedemokrati, por duket se po vazhdon ta thellojë këtë përplasje me Berishën. Ai tha se PD nuk do t’i shfrytëzojë qytetarët në këtë moment.

LEXO EDHE:  Rama i dha 48 orë/Basha: Ke 48 ditë afat, ndryshe do përballesh me ...!

“PD është panë njerëzve ata që kanë dalë kanë mbështetjen tonë. Unë dua të ndaj dy gjëra. PD nuk ka ndërmend të shfrytëzojë shqiptarët në këtë moment, por ka detyrë t’i thërrasë, t’i nxisë, t’i dëgjojë”, deklaroi Basha./ CNA.al

Thirrjet për protesta/Basha del hapur kundër Berishës

Thellohet “lufta” Berisha-Basha/ Ish kryeministri këmbëngul: Duhen protesta të fuqishme

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Kam qenë i detyruar t’ia tregoj vendin”/ Rama zbulon se çfarë do të ndodhë me shkarkimin e Metës

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama, në një lidhje me emisionin “Real Story”, është pyetur nëse është ende i vendosur për të shkarkuar presidentin Meta pavarësisht uljes së toneve.

“Kam patur vetëm një moment lufte politike me Ilir Metën. Kam qënë i deytrua t’ia tregoja vendin kur kërkonin vendin për mandatin e dytë. Që atëherë s’më ka interesuar më të harxhoj energji.

LEXO EDHE:  Video-Gozhdohen dyert e fakulteteve/ Protesta rikthehet më e fuqishme se kurrë

LEXO EDHE:  Rama-Basha gati për marrëveshje/ Deputeti demokrat i nxjerr "zbuluar"

Çështja e shkarkimit është e Parlamentit nuk është çëshjta ime. Unë thjesht kam bërë një pjesë të vogël të detyrës brenda grupit parlamentar”, tha Rama./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“SPAK-u prej letre”/ Basha: Nëse do funksiononte do kishim ministra në pranga

Publikuar

-

Nga

Kryetari i opozitës Lulzim Basha ka sulmuar sërish Prokurorinë dhe SPAK-un, teksa po fliste për aferat korruptive të qeverisë dhe tenderat sekretë.

Basha e cilësoi Prokurorinë dhe SPAK-un si institucione prej kartoni, ndërsa pretendon se po të funksiononin do ishin arrestuar disa ministra.

“Nëse do kishim një prokurori dhe një Spak që nuk është prej letre, sot do të kishim ministra me pranga në duar dhe një kryeministër si i akuzuar. Po kemi shtet prej kartoni. Jemi në një regjim ku në një anë mashtrohet e në anën tjetër vidhet”, theksoi kryedemokrati në studion e Syri Tv./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“84% e bizneseve në punë”/ Rama: Jemi hapur goxha, për dy javë plan tjetër

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama në një lidhje me emisionin “Real Story” u shpreh se aktualisht 84% e biznesit i është kthyer punës me lehtësimin e masave dhe se pas dy javësh do të ketë një plan tjetër dhe për qytetet që nuk futen aktualisht tek zona e gjelbërt.

“Aktualisht kemi 84% të biznesit në punë. Do jenë edhe disa aktivietet që do hapen javën e ardhme, pastaj janë ato që dihet që janë botërisht të rrezikshme, parukeri, paletra, restorante, etj.

Ne jemi hapur goxha. Akoma nuk kemi hapur kufjt mes qyteteve, dhe kjo do ndodhë në javët në vijim, se dim se kur.

Ne duma të provojmë një fragmentim të valës në zonat e gjelbra, dhe duke parë aty se çfarë ndodh.

LEXO EDHE:  Berisha plas “bombën”/ “Një lagje në Has e prekur nga COVID-19, kanë humbur jetën 3 persona”

LEXO EDHE:  Video-Gozhdohen dyert e fakulteteve/ Protesta rikthehet më e fuqishme se kurrë

Në 14 ditë nga hapja e zonës së gjelbër, do mund të bjmë një kalkulim dhe të shikojmë një model hapje më të gjerë edhe për zonat e tjera.

Por kthim në normalitet, do të ketë vetëm kur të gjendet vaksina. Këtë e thonë të gjithë. Do jetojmë për 2 apo 3 vjet me rrezikun që mund të infektohemi.”/CNA.al

LEXO TE PLOTE