Connect with Us

Lëkundje tërmeti në vend/ Ja ku ishte epiqendra

Politikë

Lëkundje tërmeti në vend/ Ja ku ishte epiqendra

Publikuar

-

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë pak minuta më parë në Tiranë.

Faqja sizmiologjike “Earthquake” bën me dije se tëmeti ishte me lëkundje 3.2 ballë të shkallës Rihter.

Mësohet se epiqendra ka qenë 29 kilometra nga Tirana dhe 13 kilometra nga Shijaku.

Lëkundjet kanë qenë me 2 kilometra thellësi, ndërsa nuk raportohet për dëme materiale./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Flasin broçkulla dhe bëjnë shfaqje banale”/ Rama-Bashës: Keni humbur shancin e artë

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama në një lidhje me “Real Story” tha se opozita ka humbur shansin e artë për të bërë detyrën ndaj atdheut në situatën e vështirë që po përballet vendi nga Covid-19.

“Mendoj që ka humbur deri tani një mundësi të artë për të bërë detyrën karshi atdheut dhe për të ngritur stekën e nivelit të vet. është e vetma opozitë nga të gjitha ato që kam ndjekur, pasi ndjek shumë shtete menjëherë se çfarë bëjnë qeveritë dhe opozitat.

Kjo është e vetmja opozitë ku që flet për çuarje prapa hekurave, për dosje në prokurori, korrupsion me tendera, lloj- lloj broçkulash. Sepse i është dhënë mundësia që përpara se të bëjë këto shfaqje banale të bëjë diçka tjetër, të marrë informacion dhe për të qenë pjesë e një tryeze.

Opozita nuk i është përgjigjur sfidës së madhe që po i  bën  popullit tonë ky armik i padukshëm, por së paku Presidenti Republikës ka bërë gjënë  e duhur”, tha Rama./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Përplasje” për protestat/ Basha “injoron” Berishën: S’kam ndërmend të shfrytëzoj shqiptarët

Publikuar

-

Nga

Ish-kryeministri Sali Berisha, kreu i PD, Lulzim Basha

Prej  disa ditësh kryetari i opozitës Lulzim Basha ka dalë hapur kundër ish-kryeministrit Sali Berisha dhe përplasjet janë pikërisht për thirrjet e këtij të fundit për protesta.

Për këtë u pyet mbrëmjen e sotme në studion e Syri Tv kryedemokrati, por duket se po vazhdon ta thellojë këtë përplasje me Berishën. Ai tha se PD nuk do t’i shfrytëzojë qytetarët në këtë moment.

“PD është panë njerëzve ata që kanë dalë kanë mbështetjen tonë. Unë dua të ndaj dy gjëra. PD nuk ka ndërmend të shfrytëzojë shqiptarët në këtë moment, por ka detyrë t’i thërrasë, t’i nxisë, t’i dëgjojë”, deklaroi Basha./ CNA.al

Thirrjet për protesta/Basha del hapur kundër Berishës

Thellohet “lufta” Berisha-Basha/ Ish kryeministri këmbëngul: Duhen protesta të fuqishme

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Kam qenë i detyruar t’ia tregoj vendin”/ Rama zbulon se çfarë do të ndodhë me shkarkimin e Metës

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama, në një lidhje me emisionin “Real Story”, është pyetur nëse është ende i vendosur për të shkarkuar presidentin Meta pavarësisht uljes së toneve.

“Kam patur vetëm një moment lufte politike me Ilir Metën. Kam qënë i deytrua t’ia tregoja vendin kur kërkonin voten për mandatin e dytë. Që atëherë s’më ka interesuar më të harxhoj energji.

Çështja e shkarkimit është e Parlamentit nuk është çëshjta ime. Unë thjesht kam bërë një pjesë të vogël të detyrës brenda grupit parlamentar”, tha Rama./CNA.al

 

 

LEXO TE PLOTE