Connect with Us

Artan Hoxha: Virusi COVID 19 dhe “virusi” AK-4

Kronika

Artan Hoxha: Virusi COVID 19 dhe “virusi” AK-4

Publikuar

-

Ekzekutimi në Elbasan/ Artan Hoxha: Nëse do shpërthente armatimi i Lefter Zhidrut, rrafshohej pallati

Virusi COVID 19 dhe “virusi” AK-4
Shqiptaret kane 47 dite, qe rrine te izoluar ne karantine nga qeveria, per te shpetuar nga COVID 19,… del dy ore ne qarkullim, “virusi” AK-47 dhe ben kerdine…

Ne keto 30 vite, sidomos nga trazirat e vitit 1997, e mbrapa, shqiptaret i kane mbijetuar shume viruseve, sado vdekjeprures te kene qene ato.
I vetmi virus, qe nuk ju gjet as vaksina dhe as mbrojtja me ligj, mbetet “virusi” AK-47, apo i njohur gjeresisht si automatiku Kallashnikov.
Per virusin COVID 19, ende nuk e dime kush eshte shkencetari qe e modifikoi dhe e nxori nga laboratori ne Wuhan.

Ndersa per “virusin” AK-47, e dime kush eshte njeriu qe e shpiku(Mikhail Kalashnikov).
E dime qe ne gjithe globin jane shitur mbi 80 milione ekzemplare, duke qene arma me vdekjeprurese ne bote.

Qe nga trazirat e ‘97-es, kur “virusi” AK-47, shpertheu nga depot e ushtrise neper rruget e vendit, e dime se cfare pamje ka dhe ia njohim jehonen e krismave.

E dime gjithashtu sa mijera shqiptare te vdekur ka shkaktuar dhe se nuk ka mjek apo kirurg, qe i ben derman shendetit te njeriut, nese te kap “virusi” AK-47….

LEXO EDHE:  Nga vrasja e dyfishtë te zhdukja e Ermal Ngucajt dhe Klevis Lleshit/ Hoxha tregon lidhjet me drogën

Per ironi te fatit, ashtu si COVID 19, qe erdhi nga Kina, edhe modeli me vdekjeprures, i “virusit” AK-47, erdhi nga Kina. Kemi dhe modelin tone te AK-47, prodhim i Mjekesit, por ai nuk eshte shume rezistent dhe rezultoi difektoz.

Ndersa gjithe bota eshte vene ne levizje per te zbuluar dhe ndeshkuar personat pergjegjes per COVID 19, ne e dime me ze dhe figure, cilet jane personat pergjegjes, qe lejuan “virusin” AK-47, te dale nga depot, ku kishte dekada me radhe i magazinuar, dhe tu marre jeten, mijera shqiptareve…
dhe nuk i kemi ndeshkuar kurre….

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Kronika

Hidhet nga kati i pestë/ Humb jetën 56 vjeçari në Fier

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur paraditen e sotme në Fier.

Dyshohet se një person është vetëhedhur nga kati i pestë i pallatit dhe ka ndërruar jetë shtetasi

“Sot rreth orës 10:30, në lagjen “Kryengritja”, Fier, dyshohet se është vetëhedhur nga kati i pestë i pallatit dhe ka ndërruar jetë shtetasi P. Sh., 56 vjeç, i cili vuante nga probleme të shëndetit mendor. Grupi hetimor po kryen veprimet proceduriale për zbardhjen e plotë të ngjarjes”, njofton policia./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Foto-Shkrumbohet një makinë në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Një makinë është shrkumbuar nga flakët sot në Tiranë

Mësohet se ngjarja ka ndodhur pranë qendrës “Kristal”, ndërsa nuk ka persona të lënduar. Mjeti tip “Benz A Class”, me targa AA 110 GT është përfshirë nga flakët dhe me gjithë ndërhyrjen e zjarrikësve është djegur plotësisht.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

I shpallur në kërkim për dy vepra penale/ Arrestohet 47 vjeçari

Publikuar

-

Nga

I shpallur në kërkim për dy vepra penale/ Arrestohet 47 vjeçari

Policia e Tiranës ka vënë në pranga një 47 vjeçar i cili ishte shpallur në kërkim për veprën penale “Armëmbajtje pa leje” dhe “Përkrahja e autorit në krim”.

Sekuestrohen 1 armë zjarri dhe municion luftarak.

Në vijim të punës për kapjen e personave të shpallur në kërkim kombëtar dhe vënien e tyre përpara përgjegjësisë penale, nga shërbimet e Komisariatit Nr. 4, në bashkëpunim me shërbimet e Komisariatin e Policisë Nr. 5, u bë kapja dhe ekzekutimi i urdhrit të ndalimit për shtetasin A. K.,. 47 vjeç, të cilit Gjykata e Rrethit Gjyqësor Tiranë i ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg”, për veprat penale “Armëmbajtja pa leje” dhe “Përkrahja e autorit në krim”.

Ky shtetas, më datë 19.01.2021, ka marrë dhe ka fshehur armën e zjarrit me të cilën shtetasi S. T. (i arrestuar po në atë datë) ka kanosur shtetasin P. Ll.

LEXO EDHE:  Vrasja e 25-vjeçarit mund të ishte evituar/ Artan Hoxha, tregon ku gaboi efektivi

LEXO EDHE:  Vrasja e 25-vjeçarit mund të ishte evituar/ Artan Hoxha, tregon ku gaboi efektivi

Gjatë kontrollit fizik, shtetasit A. K. iu gjet dhe u sekuestrua arma e zjarrit e dyshuar e përdorur në ngjarjen e datës 19.01.2021, si dhe disa fishekë.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme./CNA.al

LEXO TE PLOTE