Connect with Us

Video-Habit Basha/ Vijon të këmbëngulë: 7×7 bëjnë 42

Satire Politike

Video-Habit Basha/ Vijon të këmbëngulë: 7×7 bëjnë 42

Publikuar

-

Kryetari i Republikës së re, Lulzim Basha vijon t’i qëndrojë versionit të tij, se 7×7 bëjnë 42.

Mbrëmjen e djeshme, Lulzim Basha ishte në një lidhje direkte në emisionin “Java” në RTSH, ku sërish ka bërë “perlen” e radhës.

Lulzim Basha është shprehur se “po mbushet dekada e dytë që i  kam kërkuar Edi Ramës të bëjmë debat.”

Në fakt e vërteta është se nuik është mbushur ende e para.Sepse nga vitit 2011, duhet të vijë viti 2021 që të mbushet një dekadë. Ndërsa Luli mesa duket i ka dekadat me 5-vjeçare. Si planët e diktaturës së shokut Enver.

Se dy dekada bëjnë 20 vite shoku Luli. Duhen edhe 10 të tjera për dy dekada. Kështu që nuk është mbushur ende e para, për të dyten duhen edhe 10 të tjera./ CNA.al

Video/ Basha e përsërit: 7×7 = 42

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Rama porosit kryebashkiakët e zonave të gjelbërta/ Mbyllni parqet, njerëzit tuaj përdorini jo si policë

Publikuar

-

Nga

Kryeministri Edi Rama i ka dhënë disa porosi kryebashkiakëve të zonave të gjelbërta duke urdhëruar të mbyllin parqet që njerëzit mos dalin piknik apo xhiro.

Rama thotë që bashkitë duhet të angazhojnë njerëzit e tyre jo si policë, por që të ndihmojnë qytetarët në respektimin e rregullave.

“Mbyllni parqet dhe Policia duhet të ketë në vëmendje bashkë me ushtrinë të mos lejohen frekuentimi i parqeve, mos ketë liri për piknik apo xhiro.
Këto janë ato që kisha si porosi. Vendosni njerëzit tuaj jo për të bërë policin, por për të ndihmuar qytetarët të respektojnë rregullat. E dimë shumë mirë që mund të rrimë mbyllur edhe me vite por po nuk u gjend vaksina virusi është këtu, tek penxherja tek dera”, tha Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Foto-Me tigra dhe topa kundër kinezëve/ Zbulohet strategjia që do i sigurojë fitoren Republikës së re

Publikuar

-

Nga

Nuk mund të ishte ndryshe, duhej edhe një symbol i tillë. Ndoshta Republika e re e Lulzim Bashës kishte nevojë për të treguar se nuk është një parti politike, por është cirku i Amsterdamit.

Dikush mund të qeshë, dikush edhe mund të qajë. Por, shikoni fotot e mëposhtme. Bëhet fjalë për kreun e PD-së, në Finiq Andrea Koci.

Ne kemi mundur të nxjerrim thjeshtë disa foto të tij, të publikuara në rrjetet sociale. Kuptojeni vetë seriozitetin dhe përfaqësuesin e Lulzim Bashës në një nga Bashkitë e Shqipërisë, që do të drejtojë fushatën elektorale.

LEXO EDHE:  Astrit Patozi “kryqëzon” Ramën dhe Metën/ Është luftë për territor, nuk kanë asnjë lidhje me Kushtetutën  

LEXO EDHE:  “A ndiheni në borxh me Xhorxh Soros që ju ka paguar studimet?”/ Basha del nga kontrolli

Me tigra, me cirkun e Amsterdamit, dhe me ushtarë dhe Topa kundër kinezëve. Një fushatë dhe një strategji elektorale e sigurtë që i garanton fitore Lulzim Bashës dhe Republikës së tij të re./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Po liri dalje për gomerët kur do të ketë zoti “K”?

Publikuar

-

Nga

Po huazojmë një shprehje të përdorur nga këngëtari Luiz Ejlli ndaj Edi Ramës për t’i kërkuar këtij të fundit që të tregohet më zemërgjerë me lejet që ai jep në këtë kohë pandemie.

Kur do të ketë leje për gomerët zoti “K”?

Se kështu siç e ke filluar këtë punë, ndoshta do ta kesh shumë të vështirë, ndoshta nuk do ta pranosh dot se gomari i madh do të pëllasë vetë në pazar, në mëngjes në drekë, në darkë. Nuk i do gomerët e tjerë ore vëlla, se kështu është bërë ajo puna e Shqipërisë me sjelljen tënde duke folur për gjithçka nga mëgjesi në darkë.

Kur të hyjnë kur të dalin, kur të hyjnë gratë kur të hyjë fëmijët, kur të dalin pensionistët, ku të hanë bukë kur të pinë ujin, si të lajnë duartt, kur të shkojnë në kopësht kur të shkojnë në çerdhe, kur të flenë me gruan, kur të flenë vetë, kur të dalin në park, kur të rrinë në shtëpi, çfarë të bëjnë për drake, çfarë të bëjnë për darkë, kush të hajë në mëngjes kush mos hajë, kush të mbaje dietë, sa vakte duhet të hanë e të tjerë si këto.

Zoti “K”, në fakt Luisi të tha që je kryeministër, ndoshta nuk ta kanë thënë që ekziston edhe një shoqatë e K-ve pa Kufij. Por, nejse për këtë duhet të pyesësh Koço Devolen të të japë më shumë detaje se ti as për në atë shoqatë nuk i plotëson parametrat por i tejkalon ndaj stë qasin, por leje për gomerët zoti “K” mund të japësh.

LEXO EDHE:  Zgjedhjet në Francë/ Basha uron Macron

LEXO EDHE:  Emërimet korruptive në arsim/ Qytetari sfidon Ramën

Fatkeqësisht jemi shumë ne shqiptarët, ndoshta 2, 3 milionë ndoshta më shumë. Se kur të lenë ty të rrish majë kolltukut me gjithë këto bëma e gjëma, dhe pastaj menaxhimin e një krize ta kthen në një tallje ndaj qytetarëve dhe në përbuzje ndaj shumë prej tyre, duke e përdorur për propagandë dhe për të fituar vota, për të rritur pikët e tua në sondazhe, zoti “K” nuk ke faj.

Në Shqipëri ka shumë gomerë megjithëse ty nuk të pëlqen t’i dëgjsh ata, nuk të pëlqen t’i shohësh ata prandaj dhe nuk u jep leje sepse po të mblidheshin do të shkaktonin shumë zhurmë.

Prandaj më mirë të rrinë në shtëpi dhe mjafton kryegomari të dalë i vetëm e të tjerët ta dëgjojnë e ta shijojnë. Kështu si u bë kjo punë zoti “K” paske të drejtë, megjithëse mirë do të ishte që një ditë leje ta jepje edh epër gomerët.

Meqënëse këngëtari Luiz Ejlli të kërkoi t’i bëje daljet me rend alfabetik, vere dorën në zemër, jepu edhe një ditë gomerëve të kenë të drejtë të dalin në Shqipërinë tonë të bukur.

Beje zemrën gur, ashtu siç di ti sepse do fitosh pikë nëpër sondazhe do të kthehen vota në zgjedhjet e ardhshme. Ai gomari tjetër qe duhet të të rrëzojë, vështirë e ka, nuk do mundet dot, është shumë i lodhur. Kështu që le të dalin të tjerët, faleminderit zoti “K”!/CNA.al

Këngëtari degjeneron Ramën/ Leje sipas alfabetit: Kur të mberrish tek K, dil vetë

LEXO TE PLOTE