Connect with Us

Foto-Durrësi “sfidon” koronavirusin/ Bëhet gati për rifillimin e plazhit

Sociale

Foto-Durrësi “sfidon” koronavirusin/ Bëhet gati për rifillimin e plazhit

Publikuar

-

Pavarësisht situatës së vështirë që po kalon vendi për shkak të koronavirusit dhe pasigurisë tek qytetarët, duket se Durrësi po bëhet gati për të rifilluar sezonin turistik dhe për të pritur pushuesit.

Sezoni i ri veror na gjen ndryshe nga vitet e tjera për shkak të pandemisë së Covid-19, por megjithatë në Durrës kanë filluar përgatitjen e çadrave, të cilat janë vendosur gati një metër e 30 centimentra nga njëra-tjetra.

LEXO EDHE:  Vildane Zeneli mezi po pret verën

Gjithashtu, nuk kanë munguar edhe qytetarët, të cilët shijojnë rrezet e diellit.

Përmë tepër shikoni galerinë e fotove të mëposhtme:/ CNA.al

 

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Aktualitet

Helmimi nga uji në Krujë/ Qytetarët edhe sot drejt spitalit

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Situata e helmimeve në Krujë nuk ka ndryshime.

Raportohet se edhe ditën e sotme, raste të shumta janë drejtuar në spitalin e Krujës.Banorë, të cilëve u janë shfaqur, shenjat e helmimit, sipas abc news, kanë kërkuar ndihmën e mjekëve, për shkak të gjendjes së rënduar.

Në krahasim me dy ditët e para, ka një rënie të fluksit të pacientëve, por situata ende mbetet shqetësuese./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Diell por ftohtë/ Njihuni me parashikimin e motit për ditën e sotme

Publikuar

-

Nga

cna lajme sociale

Vija bregdetare do të jetë në dominimin e kthjellimeve gjatë gjithë ditës.

Ndërsa pjesa tjetër e territorit do të ketë kthjellime dhe kalime vranësirash, të cilat më të dukshme do të jenë përgjatë zonës Lindore, ku vranësirat do të pësojnë zhvillim të përkohshëm, por nuk do gjenerojnë reshje.Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të vijojnë të rriten në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 5°C deri në 22°C.

LEXO EDHE:  Nga Ndriçim KULLA/ Përse e do më partinë Basha?

LEXO EDHE:  Nga Ndriçim KULLA/ Përse e do më partinë Basha?

Era do të frytjë e lehtë dhe mesatare me shpejtësi 35 km/h nga drejtimi Verior-veriperendimor duke sjelle në brigjet detare dallgëzim 2 – 3 ballë./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Foto-Kullat nuk ndalen/ Rrethohet Liqeni i Tiranës

Publikuar

-

Nga

Një sërë projektesh vijojnë të jetësohen në kryeqytet, duke e cilësuar kështu Tiranën  një kantier të hapur për ndërtim. Bëhet fjalë kryesisht për godina të mëdha multifunksionale, të projektuara për zyra, qendra tregtare, hotele e ndërtesa për banim.

Nga fotot mëposhtme që po sjell CNA.al, shihet rrethimi i Liqenit të Tiranës me gardhe, për t’i hapur vend ndërtimit të kullave.Tirana po përjeton një bum të lartë ndërtimesh, një pjesë e madhe e të cilave në zonën qëndrore të saj.

LEXO EDHE:  Punësimi gjatë pandemisë/ Kasmi: Ka lënë pasoja, turizmi pa staf

LEXO EDHE:  Turizmi/ Shqipëria me 3.8 milionë vizitorë më pak se një vit më parë

Kujtojmë se jo më gjatë se të premten e kaluar, dolën në dritë 17 vendimet e radhës të Këshillit Kombëtar të Territorit, ku jo vetëm në Tiranë, por në të gjithë Shqipërinë janë projektuar për ndërtim projekte të mëdha, duke nisur nga vila, hekurudha e porte./CNA.al

LEXO TE PLOTE