Connect with Us

Merr tjetër rrjedhë ngjarja e rëndë në Sarandë?/ I dashuri i 17-vjeçares paralajmëron video të “errëta”

Kronika

Merr tjetër rrjedhë ngjarja e rëndë në Sarandë?/ I dashuri i 17-vjeçares paralajmëron video të “errëta”

Publikuar

-

Pasi prindërit e një 17-vjeçareje nga Saranda, e cila  denoncoi për përdhunim një 72-vjeçar, mohuan se i moshuari te kishte lidhje me ngjarjen dhe se pas kësaj fshihej i dashuri i vajzës, ka reaguar ky i fundit.

Pjesë e emisionit ‘Me zemër të hapur’ në ‘News24’ është bërë Gentiani, i dashuri i shtetases me inicialet S.B. Përmes një lidhje telefonike ai tha se ka prova me fakte dhe video, nga jeta e vajzës.

“17-vjeçaren e kam njohur para një muaji e gjysëm. Kemi filluar lidhjen. Kam shkuar te shtëpia e saj. I kam parë gjërat shumë çuditshëm. Vajza ishte shumë e frikësuar. Me lejen e prindërve e kam marrë vajzën në familjen time. Kam bashkëjetuar me të 20 ditë. Kur filluam të krijojmë një afrimitet pashë që diçka nuk shkonte te vajza dhe fillova ta blija. Unë i premtova se do t’i ofroja shumë mbështetje. Dhe kur krijoi besim filloi të tregonte jetën e saj të errët. Nuk mund ta shpjegoj as unë sesi e kam jetuar. Kur i hyra më thellë historisë. Fillova të kuptoj se çfarë fshihej pas kësaj familje të errët. Unë them të mos nxitojmë, të mos paragjykojmë, derisa të dalin në pah videot dhe provat që unë i kam marrë përsipër për t’i zbuluar, pa marrë ndihmën e policisë. Ndiqni videot në vijim. Unë nuk e binda atë, por kur ndjeu ngrohtësi dhe besim filloi të hapej vetë.”, tha i dashuri i vajzës.

Pjesë e emisionit është bërë dhe nipi i Bajram Tushës, që tashmë gjendjet pas hekurave për përdhunim. Ai tha se xhaxhai i tij nuk është normal, por nuk di të shpjegojë akuzat që rëndojnë ndaj tij.
“Përshëndetje! Zotërinë e kam xhaxha. Kanë pasur një krushqi mes tyre. Edhe ai nuk është shumë normal, por vajza është fëmijë. nuk ka arsye tjetër. Nuk e kuptoj këtë muhabet, këto akuza. Nuk dëgjova emisionin në fillim, por nëse ka prova le t’i nxjerrë. Ta vërtetojë. Ai që merret me ato punë e di, unë nuk di asgjë. Ne kështu e njohim. Nga këto probleme shumë rrallë kam vajtur atje. Ai ka ikur nga mendja e kokës. Unë nuk kam informacione. Thonë që sot pritet masa e sigurisë, por unë nuk di gjë. Jam në fushë, në punë.”, tha nipi i 72-vjeçarit.

LEXO EDHE:  Video/ Kryebashkiaku socialist nën akuzë. Ish sekretari i PS: Ka qënë tutor prostitutash në Milano

Nga ana tjetër, prindërit e 17-vjeçares akuzuan të dashurin e vajzës, Gentianin se ky ka qëllime të tjera për vajzën dhe se donte ta vriste vajzën me ilaçe. “Gentiani mund të ketë qëllimet e tija. Vajzën e shkatërroi ai. Nëse ka shtet të na ndihmojë. Gentian Ruçi nuk mund të jetë i lirë. Gentiani donte ta vriste vajzën me ilaçe. Duhet të merren masa për atë njeri.”, thanë ata.

Po ashtu, në lidhje telefonike për emisionin ‘Me zemër të hapur’ të gazetares Evis Ahmeti ka qenë dhe mësuesja kujdestare e 17-vjecares. Ajo tha se si nxënëse vajza ka qenë shumë korrekte. “Si nxënëse ka qenë shumë korrekte, me vijueshmëri shumë të mirë. Korrekte me detyrat shkollore dhe korrekte me realizimin e detyrave. Ka qenë gjithë kohës shumë korrekte. Spikaste te nxënësit më të mirë për detyrat dhe sjelljen. Për ne ishte befasi. Nuk kemi kuptuar asgjë. Ajo në shkollë nuk ka dhënë shenja të tilla. Ishte shumë mirë edhe nga ana psikologjike. Jemi befasuar dhe na vjen shumë keq për nxënësen tonë.”, tha mësuesja.

72-vjeçari mohon akuzat për përdhunimin e të miturës/ Fyen me fjalë të pista gazetarët

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në Durrës/ Makina përplas të miturin dhe largohet nga vendngjarja

Një aksident i rëndë ka ndodhur pasditen e sotme në Durrës, në lagjen nr.17 të qytetit bregdetar.

Mësohet se një  makinë ka përplasur një fëmijë të moshës 6-vjeç  me inicialet A.B., i cili ndodhet në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Aktualisht grupi hetimor po punon për zbardhjen e ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Gjykata shtyn seancën për Adriatik Llallën/ Pranohet kërkesa e avokatit

Publikuar

-

Nga

Gjykata shtyn seancën për Adriatik Llallën/ Pranohet kërkesa e avokatit

Gjykata e Posaçme kundër Krimit dhe Korrupsionit ka vendosur të kthejë në SPAK  për plotësim dosjen e ish-kryeprokurorit, Adriatik Llalla.

Gjykata ka kërkuar te verifikohen transaksionet bankare për shitjen e  disa pronave të paluajtshme dhe të merret në  pyetje një person që i ka paguar Llallës  3 mijë euro për lindjen e fëmijës në Amerikë.

LEXO EDHE:  Video/ “Zero investime të huaja në 6 vite. Kryeministri përgjigjet pa u skuqur fare…”

LEXO EDHE:  Video- Ja përplasja e Alketa Vejsiut me Endri Priftin/ Këngëtari: Je si sirenë

Gjykata e Posaçme i ka lënë mbi tre muaj kohë prokurorisë për të kryer hetime dhe në muajin nëntor 2020 pritet që të zhvillohet seanca e radhës.

Kujtojmë këtu se ish-kryeprokurori Adriatik Llalla akuzohet për fshehje të pasurisë./ CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Prishje e qetësisë publike/ Ndëshkohen dy administratorë lokalesh në Tiranë

Publikuar

-

Nga

Vijojnë kontrollet e shtuara nga Policia e Tiranës, ndaj subjekteve që ushtrojnë aktivitetin në kundërshtim me Aktin Normativ.

Procedohen penalisht dy administratorë lokalesh, për veprën penale “Prishja e rendit dhe qetësisë publike”.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Nr. 2, në bazë të ankesave të bëra nga qytetarët për dy subjekte që nuk zbatonin protokollet e sigurisë për parandalimin e përhapjes së COVID-19 dhe vijonin aktivitetin duke prishur rendin dhe qetësinë publike, kanë organizuar punën dhe gjatë inspektimit në zonën e ish-Bllokut, kanë konstatuar dy subjekte (lokale) që nuk respektonin masat e marra për parandalimin e përhapjes së COVID-19 dhe vendosnin muzikë të lartë, tej normave të lejuara.

LEXO EDHE:  Berisha nuk kursehet ndaj Lleshajt/ Arrestoi të “fortin” e Lezhës

LEXO EDHE:  Video/ “Zero investime të huaja në 6 vite. Kryeministri përgjigjet pa u skuqur fare…”

Në vijim të veprimeve u bë shoqërimi dhe u proceduan penalisht dy administratorët e lokaleve, shtetasit: D. S., 25 vjeç dhe A. P., 20 vjeç.

Për subjektin në administrim të shtetasit D. S. u vendos masë administrative 1.000.000 lekë.

Gjithashtu, shërbimet e Policisë kanë sekuestruar pajisjet që përdoreshin për të bërë muzikë në ambientet e këtyre lokaleve.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Tiranë, për veprime të mëtejshme.

Policia e Tiranës apelon për të gjithë administratorët e subjekteve që ushtrojnë aktivitet, të respektojnë me rigorozitet protokollet e sigurisë dhe masat kufizuese, me qëllim parandalimin e përhapjes së COVID-19./CNA.al

LEXO TE PLOTE