Connect with Us

Foto-Me tigra dhe topa kundër kinezëve/ Zbulohet strategjia që do i sigurojë fitoren Republikës së re

Satire Politike

Foto-Me tigra dhe topa kundër kinezëve/ Zbulohet strategjia që do i sigurojë fitoren Republikës së re

Publikuar

-

Nuk mund të ishte ndryshe, duhej edhe një symbol i tillë. Ndoshta Republika e re e Lulzim Bashës kishte nevojë për të treguar se nuk është një parti politike, por është cirku i Amsterdamit.

Dikush mund të qeshë, dikush edhe mund të qajë. Por, shikoni fotot e mëposhtme. Bëhet fjalë për kreun e PD-së, në Finiq Andrea Koci.

Ne kemi mundur të nxjerrim thjeshtë disa foto të tij, të publikuara në rrjetet sociale. Kuptojeni vetë seriozitetin dhe përfaqësuesin e Lulzim Bashës në një nga Bashkitë e Shqipërisë, që do të drejtojë fushatën elektorale.

Me tigra, me cirkun e Amsterdamit, dhe me ushtarë dhe Topa kundër kinezëve. Një fushatë dhe një strategji elektorale e sigurtë që i garanton fitore Lulzim Bashës dhe Republikës së tij të re./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Satire Politike

Berti Qerosi i shkruan Babales të Lozhanit / Lekët erdhën, Petrika filloi punë

Publikuar

-

Nga

Berti Qerosi i shkruan Babales të Lozhanit / Lekët erdhën, Petrika filloi punë

Berti Qerosi, lideri shpirtëror dhe intelektuali parimor i cili drejton fushatën elektorale të LSI, në qarkun e Korçës, pas ngjarjeve të fundit, i ka shkruar një letër Babales së Lozhanit.

I dashur Babale,

Duke qenë se ti shëtit në Korçë me katër Range Rover e tetë badigardë, kam një propozim që të kos shkurtojmë shpenzimet port ë risim votat.

Unë e di që ti nuk ri dot pa shitur pordhë, por lexojë njëherë e më kthe përgjigje sa më shpejt shkresërisht.

Duke u shfaqur kështu si një uragan i vërtetë nga Lozhani, ti po tregon forcën tonë, shpirtin tonë, por po bën edhe një gabim, po shpenzon shumë, para të cilat po ikin kot. Kur mund t’i blinim vota.

Shiko çfarë ka ndodhur në Shkodër, shokët dhe vëllezërit tanë të LSI-së shkuan dhe blenë vota. Ata u kapën por, prap do të lirohen se ushtrime elektorale quhen bjerjet e votës tani zyrtarisht në partinë tonë.

Prandaj unë të këshilloj që ti të mos shpenzosh kaq shumë para për pordhë, por t’i mbledhësh ato dhe të blesh vota siç ka filluar të bëjë edhe Petrika ynë.

Nëqoftë se nuk njihesh, jam i gatshëm të të prezantoj me Petrikën udhëheqësin që pa mbaruar shkollën shoqja Monika e bëri drejtor dhe tani ai është çelësi i artë i blerjes së votës në Korçë.

Petrika paguan lokaleve, Petrika jep lekët, sepse Petrikës ja ka dhënë lekët Partia. Ne nuk i shpenzojmë lëkët ashtu si ju, për pordhë, party dhe makina, më anë të pordhëve fitojmë vota ndryshe.

Ne paratë i blemë vota, nëse nuk e di, shko pyet andej nga kulleiri, sepse andej shkon shpesh Petrika, bën vaki edhe natën vonë, siç shkon e ti ndonjëherë.

Edhe pse ka orë policore, ti e di shumë mirë që ne nuk e vrasim mendjen, e thyejmë në mes Edi Ramën. Do të na gjesh kudo dhe kurdo duke blerë vota për të mirën e partisë dhe në shërbim të saj. Prandaj i dashur Babale, të ftoj të bashkojmë lekët dhe pordhët, dhe t’i shpërndajmë ato së bashku.

Fitorja është shumë pranë, udhëheqja na i ka dhënë që t’i shpërndajmë dhe ne duhet të blemë sa më shumë vota, lejo pordhët.

Të përqafoj Babalja im i dashur. Fitorja është shumë pranë. Me sinqeritet, Berti Qerosi./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Berti Qerosi uron LSI dhe Papin e pularisë për 1 prillin

Publikuar

-

Nga

Berti Qerosi është kthyer me një urim në festën simbol të LSI.

Në fakt ajo është ditë gënjeshtrash, por Berti e trajton edhe si ditën e hajdutëve. Duke qenë lideri shpirtëror dhe kryesues i fushatës të LSI në Korçë, Berti Qerosi ka zgjedhur të bëjë një surprizë.
Ai ka marrë në telefon Papin e pularisë, një personazh të rëndësishëm politik të Republikës së Re të Lulzim Bashës.

Papi që dikur e filloi politikën duke vjedhur pula dhe tashmë ishte një pulashitës i rëndësishëm për opozitën, mirëpriti urimin e Berti Qerosit.

Ky i fundit i shkruante “i dashur Papi, ti dikur ke qenë hajdut pulash, tani ke qenë shitës pulash. Shiko sa shumë të rriti aleanca me LSI. Unë vetë nuk kam vjedhur pula, as nuk i kam shitur ato, por i kam ngrënë megjithëse jo si ballistët, por si komunistët. Prandaj edhe ndodhem te LSI e cila është aleate me Partine Demokratike për të fituar zgjedhjet. Ne të dy si simbole të fushatës, pra ti Papi i pularisë dhe unë Berti Qerosi, jemi ata që do të sjellim ndryshimin për Korçën. Me pula, pa pula ne do të fitojmë, ata le të thonë çfarë të duan. Ti je simboli ynë Papi”.

Nga ana tjetër Berti Qerosi theksoi e aleanca e tij me Papin e pularisë do të sillte më shumë vota edhe me kontributin që do të jepte Mateo, një nga të rinjtë e apasionuar pas politikës që së fundmi ka filluar edhe ai të hajë pula me Papin apo me Bertin.

LEXO EDHE:  Shqipëria në gjendje kolapsi/ Bashkimi më i madh i shqiptarëve në 26 vite  

LEXO EDHE:  Shqipëria në gjendje kolapsi/ Bashkimi më i madh i shqiptarëve në 26 vite  

Nuk ka rëndësi çafrë aksioni bëjnë, vjedhin, shesin apo hanë, rëndësi ka që të fitojnë fitoren e tyre e cila fillon pikërisht në 1 Prill./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Satire Politike

Berti Qerosi takon Babalen

Publikuar

-

Nga

Dështimi i Salianjit/ Nuk votohet as në vendlindjen e tij

Lideri i fushatës së LSI në qarkun e Korçës, Berti Qerosi pas takimeve të fundit elektorale të Babales së Lulzim Bashës, në disa nga zonat e qytetit të Korçë i ka kërkuar zyrtarisht në emër të partisë së tij, një takim.

Një takim ku Qerosi për shqetësimet që ka ndjerë ditët e fundit ka kërkuar që të diskutohet thellësisht me dorë në zemër dhe palët që kanë firmosur koalicionin për qeverisjen e nesërme duhet ta ndajnë sot shapin nga sheqeri. Pas pritjeve të gjata të Berti Qeroti, Babalja u shfaq në lokalin e tij. Pasi u përqafuan, u puthën, ata filluan të diskutonin rreth situatës elektorale.

Bertri Qerosi u shfaq i shqetësuar, pse në zonat ku shkonte Babalja nuk lejohej kandidati fitues i LSI në Korçë, Endrit Braimllari, lideri i të rinjve në qarkun e Korçës, nipi, shpirti dhe zemra e Qerosit. Babalja është justifikuar menjëherë duke theksuar se lideri i të rinjve në Korçë është ai dhe nën modelin e tij dhe mesazheve që ai përcejll, të cilat fillojnë që me G.D në parlament dhe përfundojnë tek falsifikimet me Babalen, nuk mund ta ndryshojnë liderin e Korçës. Ai është Ervini, nuk mund të jetë Endriti.

Berti Qerosi i shqetësuar nga këto qendrime të Babales, ka theksuar se në rast se nuk do të ketë nga Republika e Re e PD në Korçë, ai do të reagojë ashpër dhe do t’i tregojë një mesazh qendrës ku do i kërkojë Kryemadhit që të diskutojë fort me Lulzim Bashën, në lidhje me qendrimin e ashpër dhe konfliktet që po nxit Republika e Re, ndaj LSI në Korçë.

Qerosi mësohet të ketë thënë se Endrit Braimllari nuk është Andrea Mano, që Babalja bashkë me kërmillin mund ta marrin me shkelma e ta largojnë nga fushata. Por, Endrit Braimllari është një lider i vërtetë që do fitojë votat sepse ka Qerosin drejtor fushate.

LEXO EDHE:  Cila ishte lëvizja e bujshme që trazoi ujërat e politikës gjatë këtij viti

LEXO EDHE:  ANALIZA/8 vite në pushtet të Ilir Metës (PADRINO), nga Berisha tek Rama

Ndërsa asnjë kandidat tjetër dhe parti tjetër nuk ka një qeros në krye të fushatës, prandaj këtu gjërat fillojnë dhe analizohen ndryshe. Mësohet se Babalja është larguar me kokën lart pa i hapur rrugën Qerosit duke theksuar se do tja thyejë turinjtë Braimllarit të Berti Qerosit dhe nuk do të ketë asnjë tolerancë për LSI nga demokratët e Republikës së Re në Korçë.

Tashmë pritet që Qerosi të vazhdojë dhe thellojë misionin e tij duke iu drejtuar për zgjidhjen e kësaj situate kritike, Monës dhe vetë Lulzim Bashës.

LEXO TE PLOTE
Lajme të Rekomanduara: