Connect with Us

Infektohet me koronavirus i dënuari në burgun 313

Kronika

Infektohet me koronavirus i dënuari në burgun 313

Publikuar

-

Koronavirusi ka prekur një të dënuar në burgun 313.

Mësohet se një shtetas italian i arrestuar për trafik narkotikësh ka pasur shenja të Covid-19 dhe pasi është testuar ka rezultuar pozitiv.

Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve ende nuk e ka konfirmuar lajmin, ndërkohë pritet një reagim zyrtar për të hedhur më shumë dritë.

Nga informacionet paraprake, nuk dihet se si e ka marrë koronavirusin i burgosuri. Kujtojmë se Drejtoria e Burgjeve ka konfirmuar se një punonjës në burgun 313 është prekur nga virusi, por sipas tyre ai nuk ka pasur kontakte me persona të tjerë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Goditet ”streha” e lojërave të fatit/ Procedohen penalisht dy persona në Kuçovë

Publikuar

-

Nga

Goditet ”streha” e lojërave të fatit/ Procedohen penalisht dy persona në Kuçovë

Policia në Berat ka proceduar penalisht tre persona të cilët organizonin lojëra fati nëpërmjet celularit.

Nga specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik u proceduan penalisht shtetasit J.B., 42 vjeç dhe D.S., 35 vjeç, të dy banues në Kuçovë, pasi në ambientet e lokalit në pronësi të shtetasit J.B në lagjen “Tafil Skëndo”, shetasi D.S u konstatua duke ushtruar aktivitetin e paligjshëm të lojërave të fatit online, nëpërmjet celularit.

F.K., 51 vjeç, banues në Kuçovë, pasi gjatë kontrollit në lokalin e tij në lagjen “Llukan Prifti”, rezultoi se ushtronte aktivitetin e paligjshëm të lojrave të fatit online, si dhe ushtronte aktivitetin Bar-Kafe të pa regjistruar.

LEXO EDHE:  Lufta me koronavirusin/ BE sjell 20 mijë teste në Shqipëri
LEXO EDHE:  Skema e mashtrimit me TVSH/ Prokuroria kërkon burg për 14 biznesmenët

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan shtatë aparate celular.

Po nga specialistët e Seksionit për Krimin Ekonomik u procedua penalisht shtetasja N.P., 34 vjeçe, banuese në Berat, pasi gjatë kontrollit në lokalin e saj në lagjen “Meteor”, Kuçovë, u konstatua duke ushtruar aktivitetin Bar-Kafe të papajisur me kasë fiskale si dhe kishte një punonjës të pasiguruar.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Aksident i rëndë në aksin Fushë Krujë-Tiranë/ Përplasen dy automjete, 4 të plagosur

Publikuar

-

Nga

Aksident i rëndë në aksin Fushë Krujë-Tiranë/ Përplasen dy automjete, 4 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në aksin Fushë Krujë-Tiranë, ku janë përplasur mes tyre dy makina.

Për pasojë 4 përsona kanë mbetur të plagosur, të cilët kanë qenë pasagjerë në mjetet e përfshira në aksident.

Njoftimi i policisë:

Më datë 13.06.2021, në orën 08:55, në aksin rrugor Fushë Krujë-Tiranë, shtetasi A. V., duke drejtuar mjetin tip “Benz” është përplasur me mjetin tip “Opel”, me drejtues A. D., e për pasojë janë lënduar 2 pasagjer në mjetin tip “Opel” dhe shtetaset V. H., 27 vjeçe dhe A. H.,  21 vjeçe pasagjere në mjetin tip “Benz”, të cilët kanë shkuar për ndihmë mjekësore në spital.

LEXO EDHE:  Studimi/ Përqëndrimi i virusit tek fëmijët e është shumë mëi lartë se mendohej

LEXO EDHE:  Studimi/ Përqëndrimi i virusit tek fëmijët e është shumë mëi lartë se mendohej

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punon për zbardhjen e rrethanave të aksidentit.

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Sekuestrohet një sasi e madhe ilaçesh kontrabandë në Kakavijë/ Arrestohet 30-vjeçari

Publikuar

-

Nga

Sekuestrohet një sasi e madhe ilaçesh kontrabandë në Kakavijë/ Arrestohet 30-vjeçari

Policia Kufitare e Kakavijës ka goditur një rast të kontrabandës me medikamente mjekësore.

Ilaçet janë gjetur në kabinën e kamionit të ndara në 4 qese, me vlerë totale 2200 euro.

Lidhur me rastin, policia ka vënë në pranga shtetasin  me inicialet D. K.

Njoftimi i policisë:

Shërbimet e Policisë Kufitare në Kakavijë, si rezultat i shtimit të kontrolleve me qëllim parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë, bazuar në analizën e riskut, në hyrje të RSH-së, kanë përzgjedhur për kontroll të detajuar një mjet kamion që drejtohej nga shtetasi D. K.

Gjatë kontrollit të ushtruar në automjet, shërbimet e Policisë Kufitare në bashkëpunim me shërbimet doganore dhe shërbimet e Frontex-it, gjetën të fshehura në kabinën e kamionit 4 qese, brenda të cilave kishte medikamente mjekësore (ilaçe) me vlerë totale 2 200 euro, të pa shoqëruara me dokumentacionin përkatës.

Pas veprimeve të kryera hetimore, specialistët e Seksionit të Hetimit të Krimit Ekonomik e Financiar në DVP Gjirokastër arrestuan në flagrancë shtetasin D. K, 30 vjeç, banues në Fier.

Materialet në ngarkim të shtetasit të mësipërm i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, për veprën penale “Kontrabanda me mallra të licencuar”.

 

LEXO EDHE:  Bota nën “pushtetin” e Covid/ Regjistrohen mbi 76 milionë raste të infektuarish

LEXO EDHE:  Skema e mashtrimit me TVSH/ Prokuroria kërkon burg për 14 biznesmenët

 

LEXO TE PLOTE