Connect with Us

Horoskopi i ditës, 18 prill 2020

Sociale

Horoskopi i ditës, 18 prill 2020

Publikuar

-

Dashi

Kjo ditë është mjaft e favorshme për emocionet dhe dashurinë. Nëse në familje ka pasur probleme, tashmë do keni mundësi që ti zgjidhni. Zgjidhje do të gjenden edhe në sferën profesionale.

Demi

Më në fund e shtuna do të jetë më pak e ngarkuar me stres dhe nervozizëm, pasi gjatë saj gjërat do të ecin më së miri. Megjithatë mundohuni që të shmangni debatet. Në punë do të keni mundësi që të bëni projekte premtuese.

Binjakët

Kjo është një ditë e cila duhet përballuar me vëmendje maksimale. Në dashuri mund të ketë luhatje dhe dyshime. Mundohuni që të ruani qetësinë dhe të shmangni vendimet e nxituara.

Gaforrja

Nëse jeni të lirë, mundohuni që ta shfrytëzoni ditën për tu afruar me partnerin/en. Mundohuni që të mos bëni vonesa por edhe ngacmime. Ndërkohë, nuk duhet të insistoni shumë, nëse një situatë nuk ecën siç duhet.

Luani

Mundohuni që të mos fiksoheni shumë, pas asaj që duket e paarritshme. Venusi do të favorizojë mjaft të lindurit e kësaj shenje, ndaj shfrytëzojeni në maksimum situatën. Në punë, do të ketë një përmirësim.

Virgjëresha

Gjatë kësaj dite do të jeni më pozitiv se zakonisht, ndaj mundohuni që ta shfrytëzoni për të zgjidhur ndonjë problem. Në dashuri duhet kujdes, pasi ka shumë tension.

Peshorja

LEXO EDHE:  Horoskopi i ditës, 14 prill 2020

E shtuna do të favorizojë mjaft dashuritë e reja. Kujdes duhet treguar në punë, pasi mund të ketë momente nervozizmi. Keni nevojë për një periudhë pushim.

Akrepi

Nuk keni pse të dominoheni nga negativiteti, pasi mund të ketë përplasje. Lëreni veten të rrëmbeheni nga emocionet, në mënyrë që të jetoni diçka të bukur.

Shigjetari

Do të përballeni me tension dhe nervozizëm, ndaj bëni kujdes që të mos e shkarkoni në raportin në çift, pasi nëse keni kaluar një krizë, situata mund të përkeqësohet. Probleme mund të ketë edhe në raport me të tjerët.

Bricjapi

Kjo ditë është mjaft e favorshme për të bërë paqe dhe për tu afruar me një person që doni, shkruan noa.al. Edhe puna do të ecë më së miri, pasi diçka që do të nisë në këtë periudhë do të ketë sukses.

Ujori

Marsi, Venusi dhe Saturni do i bëjnë ndjenjat mjaft pozitive. Për çiftet, ky është momenti i duhur për të bërë ndonjë ndryshim. Në punë, ka nevojë për organizim.

Peshqit

Më në fund situata sentimentale do të nisë të përmirësohet dhe gjërat do të ecin më mirë nga sa e prisnit. Në punë do të ketë tensione.

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Sociale

“Askush nuk do të tolerohet më”/ Rama për faljen e gjobave: Ata që u nxituan meritojnë një shans të dytë

Publikuar

-

Nga

Kryeminitri Edi Rama ka ripërsëritur faktin se gjobat, patentat e marra për 3 vjet dhe makinat e bllokuara po ashtu për shkelje gjatë këtyre javëve, do t’u kthehen të ndëshkuarve.

Rama thekson se “kjo nuk do të thotë se ata nuk gabuan, po sepse sidoqoftë jemi një familje në një situatë të jashtëzakonshme, ku edhe ata që u nxituan meritojnë sot teksa lufta vazhdon, një shans të dytë në vend të një halli më shumë!”

“Uroj që as ata të mos e përsërisin dhe as të tjerë të mos bëjnë të njëjtin gabim, sepse me hyrjen në fuqi të Kodit të ri Penal, askush nuk mund të justifikohet e të tolerohet më, teksa hapja graduale i bën shkeljet edhe më të rrezikshme për shëndetin e popullit…”, shkruan Rama./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

“E jashtëzakonshme”/ Pipero përlotet nga surpriza që i bëjnë fëmijët

Publikuar

-

Nga

Mjeku infeksionist Pëllumb Pipero është emocionuar pasi është surprizuar përmes një video të disa fëmijëve dedikuar mjekëve që janë në vijën e parë të luftës ndaj koronavirusit.

Video është transmetuar në studion e “Zonë e Lirë”, ndersa Pipero është përlotur.

“Sot duhet të jesh mjek të përjetosh këto emocione, është e jashtëzakonshme. I kam sytë me lot, është e jashtëzakonshme. Duhet të jesh aty në spital dhe të dëgjosh këto vajza që të përjetosh këto emocione. Ju përqafoj fortë ato dhe juve që na i sollët këto emocionuese”, ka thënë mjeku i emocionuar./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Sociale

Franca dhuron 3000 maska për policët/ Nëse dëshironi mund të bëjmë një dhurim të tretë

Publikuar

-

Nga

Oficeri Ndërlidhës i Ambasadës franceze Thomas Erhardy i ka dorëzuar maskat në Drejtorinë e Përgjithshme të Policisë së Shtetit, në prezencën e Drejtorit të Logjistikës Theodhori Gravani.

Erhardy është shprehur: “Jam shumë i kënaqur që kam mundësinë t’ju dhuroj këto 3000 maska mbrojtëse, të cilat janë prodhuar nga Shoqëria MARLOTEX, një shoqëri që është e vendosur në Berat dhe është e specializuar në prodhimin e tekstileve. Dhurimi i këtyre 3000 maskave është dhurimi i parë dhe sigurisht do të ketë edhe 3000 maska të tjera. Nëse ju dëshironi ne sigurisht mund të kërkojmë edhe një sasi tjetër të caktuar, për një dhurim të tretë. Dhurimi i këtyre maskave është një simbolikë nga ana jonë për të falënderuar punën e Policisë shqiptare në këto momente të vështira.”

Drejtori i Departamentit për Shërbimet Mbështetëse në DPPSH, Theodhori Gravani u shpreh:  “Faleminderit shumë Oficerit Ndërlidhës të Ambasadës franceze. Në vijim të bashkëpunimit që kemi me Ambasadën dhe me Oficerin Ndërlidhës të Ambasadës, donacioni në këto momente të vështira, veç simbolikës është edhe shumë i rëndësishëm, pasi forcat policore i kanë të domosdoshme këto maska dhe masat mbrojtëse në terren. Në këtë rast shprehim dhe solidaritetin me popullin francez dhe shpresojmë ta kalojmë sa më shpejt këtë situatë”./CNA.al

LEXO TE PLOTE