Connect with Us

“Turp që komandon nga Facebook”/ Zhupa i kthehet Ramës: Asnjë gjobë nuk do falet, ishin vendime të paligjshme

Politikë

“Turp që komandon nga Facebook”/ Zhupa i kthehet Ramës: Asnjë gjobë nuk do falet, ishin vendime të paligjshme

Publikuar

-

Zëdhënësja e PD, Ina Zhupa ka reaguar pas deklaratës së kryeministrit Edi Rama i cili tha se do të falë të gjitha gjobat që u janë vënë shkelësve të rregullave të karantinës.

Zhupa thotë se Rama nuk do të falë asgjë pasi sipas saj asnjë gjobë asnë masë ndëshkimore nuk ka qenë e mbështetur në ligj .

Sipas saj, ato vendime do ktheheshin mbrapsh me cdo apelim që do bënin qytetarët pasi ishin vendime të paligjshme të policisë.

“Rama nuk fal asgjë! Gjobat, heqja e patentave edhe sekuestrimi i makinës jane masa që kanë ndërrmarrë policët duke lexuar facebookun e Ramës dhe jo në ligj! Asnjë gjobë, asnje masë ndëshkimore nuk ka qenë e mbështetur në ligj, fashat orare që ndryshonin cdo javë nuk kanë qenë të shkruajtura në asnjë akt normativ dhe në asnjë fletore zyrtare. Ato vendime do ktheheshin mbrapsh me cdo apelim që do bënin qytetarët! Ato ishin vendime të paligjshme të policisë që mban si kushtetute dhe ligj, statuset edhe videot e Edi Ramës. Është turpi i tij që tallet me qytetarët edhe vazhdon komandon nga facebooku!”, shkruan Zhupa./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

“Rama nuk mund t’i ikë përgjegjësisë”/ Bardhi: Siguroji shqiptarëve pagën e mbijetesës

Publikuar

-

Nga

Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazmend Bardhi thotë se Edi Rama nuk mund t’i ikë përgjegjësisë si Kryeministër për t’u siguruar shqiptarëve të paktën pagën e mbijetesës.

Bardhi i bën thirrje të ndalojë korrupsionin me tendera dhe të anullojë koncesionet korruptive pasi qytetarët kanë nevojë për mbështetje.

“Edi Rama nuk mund dhe nuk duhet t’i ikë përgjegjësisë si Kryeministër për t’u siguruar shqiptarëve të paktën pagën e mbijetesës. Për qytetarët nuk ka para, nuk ka ushqim, thotë Edi Rama,- sepse kanë rënë të ardhurat, ndërsa për oligarkët vazhdojnë pagesat dhe nën mbishkrimin sekret kryehet vjedhje e jashtëzakonshme e parave të qytetarëve me tenderat në këtë kohë krize. Paratë janë. Mjafton të ndalësh korrupsionin me tendera dhe të anullosh koncesionet korruptive. Qytetarët kanë nevojë për mbështetje, jo për propagandë e justifikime bajate”, shkruan Bardhi në një postim në rrjetet sociale./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Video-“Koha ka konfirmuar të vërtetat e asaj dite”/ Fjalimi i fortë i Topallit për Reformën në Drejtësi

Publikuar

-

Nga

Ish kryeparlamentarja, Jozefina Topalli ka publikuar një video teksa mbante fjalën në foltoren e parlamentit, katër vite më parë.

Gjatë fjalës së saj, Topalli fliste për Vettingun e sistemit gjyqësor. Ajo shprehej se në listën e atyre që do ishin pjesa elitare që do të bënin Reformës në Drejtësi kishte miq të kryeministrit, militantë politkë të kryeministrit, njerëz të paaftë nga ana profesionale, kamikazë poltikë të kryeministrit dhe njerëz pushtues tokash të cilët sipas saj, kanë qenë në procese gjysqësore dhe kanë dhënë para për të mbyllur proceset gjyqsore.

Topalli ngrinte akuza të forta ndaj kryeministrit Edi Rama lidhur me këta emra, ndërsa theksonte se disa prej tyre ishin të paktit të tij me Lulzim Bashën.

Bashkëngjitur videos së fjalimit të saj Topalli shprehet se ndihet mirë që pas 4 viteve, koha ka konfirmuar të vërtetat e asaj ditë.

LEXO EDHE:  “Kujdes! Dita e gjykimit po vjen”/ Nard Ndoka bën paralajmërimin e fortë

LEXO EDHE:  VIDEO - Zv/ministri grek i përgjigjet Ramës për çështjen çame/ Ulu dhe fol me veten

“Një mik ma nisi videon e mëposhtme.
E kisha harruar në fakt.
Ndihem shumë mirë që pas 4 viteve, koha ka konfirmuar të vërtetat e asaj dite.
Të tjeret… në rastin me të mirë heshtnin…dhe konformoheshin…
Dëgjojeni miq dhe bejeni share nese e gjykoni”, shkruan Topalli./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

“Fasoneritë janë vatrat e reja të infeksionit”/ Basha: Qeveria po vepron me vonesë, s’ ka më kohë!

Publikuar

-

Nga

Kreu i PD, Lulzim Basha i ka bërë thirrje qeverisë të mbyllë menjëherë fasoneritë, pasi sipas tij aty janë krijuar vatra të reja të infeksionit.

Basha thekson se fasoneritë janë vatrat më të rrezikshme të koronavirusit, prandaj ato duhet të mbyllen menjëherë.

“Është për të ardhur keq që qeveria po vepron me vonesë. Është e prirur të mohojë, pastaj të veprojë.Nuk ka më kohë për refuzime kokëforta. Qeveria duhet të urdhërojë menjëherë mbylljen e fasonerive në gjithë vendin. Koronavirusi ka krijuar vatra të reja dhe fasoneritë janë vatrat më të rrezikshme. Mbyllja e fasonerive  shmang rrezikun për infektimin e 70 mijë qytetarëve.”, tha Basha në një deklaratë për mediat./CNA.al

LEXO TE PLOTE