Connect with Us

Situata e vështirë nga koronavirusi/ Manastirliu: Vijon vaksinimi i fëmijëve

Shëndeti

Situata e vështirë nga koronavirusi/ Manastirliu: Vijon vaksinimi i fëmijëve

Publikuar

-

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu bën me dije se vijon pa u ndalur programi i vaksinimit të fëmijëve në qendrat shëndetësore.

Sipas saj, edhe pse ndodhemi në një situatë të pazakontë, fëmijët po vaksinohen me kujdes të veçantë në konsultoret e fëmijëve.

“Vetëm në #Tiranë janë kryer më shumë se 9 mijë vaksinime në muajin e fundit.
#FëmijëtTëParët #ShëndetësiaNëGatishmëri”, shkruan Manastirliu./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Shëndeti

OSHEE kthehet në vatër infeksioni/ Punonjësja infekton dy persona të tjerë

Publikuar

-

Nga

OSHEE kthehet në vatër infeksioni/ Punonjësja infekton dy persona të tjerë

Tre raste të reja me Covid-19, janë konfiruar sot në Përmetit.

Mësohet se ata janë djali dhe babai i arkëtares së OSHEE, e konfirmuar për Covid-19 pak ditë më parë.

Ndërkohë pozitiv me koronavirus ka rezultuar edhe një tjetër arkëtare punonjëse e OSHEE së këtij qyteti.

Kujtojmë që sot në vendin tonë  u konfirmuan 82 raste të reja me COVIS-19./CNA.al

 

LEXO EDHE:  Manastirliu jep lajmin e mirë/ Edhe 4 mjekë dhe infermierë të shëruar sot nga COVID-19

LEXO EDHE:  Fakti/ Erjon Braçe merret i pandehur për drogë

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Infektohen me Covid, 4 familjaret e një epidemiologu/ Mjeku në gjendje të rëndë, niset me urgjencë drejt Infektivit

Publikuar

-

Nga

OSHEE kthehet në vatër infeksioni/ Punonjësja infekton dy persona të tjerë

Pesë raste të reja të prekur nga Covid-19, janë regjistruar në Dibër, mes të cilëve është edhe një mjek epidemiolog dhe katër familjarë të tij.

Mësohet se mjeku, emri i të cilit nuk bëhet me dije ende, ndodhet në gjendje të rëndë dhe po sillet me urgjencë në spitalin Infektiv në Tiranë.

LEXO EDHE:  Armir Shkurti tregon çfarë ndodhi në Sheshin Skëndërbej/ Paralajmëron përshkallëzim të protestave  

LEXO EDHE:  Tiranë/ Arrestohet 45-vjeçari i dënuar me 15 vite burg

Kujtojmë se ditën e sotme kemi patur 82 raste të reja me COVID 19, një shifër tejet alarmante.

LEXO TE PLOTE

Shëndeti

Manastirliu ngre tonet/ Zbatoni rregullat! Situata tek Infektivi tepër serioze, 3 të rinj të intubuar!

Publikuar

-

Nga

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka ngritur tonet dhe ka bërë apel të fortë nga foltorja e Kuvendit për qytetarët.

Ajo bëri thirrje për marrjen seriozisht të virusit dhe zbatimin e masave kundër Covid.
Ministrja bëri me dije se në Spitalin Infektiv situata është serioze dhe 6 prej pacientëve të shtruar janë të intubuar. Sipas saj, tre prej tyre janë mosha të reja, 45, 46 dhe 49 vjeç.

LEXO EDHE:  Fakti/ Erjon Braçe merret i pandehur për drogë

LEXO EDHE:  Panik në Tiranë/ Përfshihet nga flakët një pallat

“Kush e konsideron lojë këtë virus të rrezikshmë na rrezikon të gjithëve. Rrezikon shëndetin e të gjithë shqiptarëve! Duhet marrë me seriozitet sepse situata është shumë serioze. Janë vetëm 7 vite e pak që është investuar në sistemin shëndetësore dhe nuk mund të përballojmë atë që mund të vijë nga neglizhenca, nga moszbatimi i protokolleve të sigurisë”, tha Manastirliu./

LEXO TE PLOTE