Connect with Us

Shkrumbohen dy makina të ish-kryetarit të Gjykatës së Elbasanit/ Çfarë dyshohet

Kronika

Shkrumbohen dy makina të ish-kryetarit të Gjykatës së Elbasanit/ Çfarë dyshohet

Publikuar

-

Dy automjete janë përfshirë nga flakët në bulevardin kryesor të qytetit të Elbasanit.
Bëhet me dije se dy automjetet janë në pronësi të ish-kryetarit të Gjykatës së Elbasanit, Arben Vrioni.

Paraprakisht dyshohet se makinave u është vënë flaka qëllimsht për shkak të detyrës së Vironit.

Zjarrfikësja ka mbërritur në vendin e ngjarjeve ku po bën shuarjen e flakëve. Ndërkohë, autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanavetë ngjarjes./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Aktualitet

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmë në Durrës/ Arrestohen 5 persona

Publikuar

-

Nga

Zbardhet ngjarja e ndodhur mbrëmë në Durrës/ Arreston 5 persona

Polica e Shtetit ka arrestuar në flagrancë 5 shtetas si dhe shpallen kërkim tre të tjerë, pas një sulmi me armë zjarri që ndodhi dje në Durrës, ku një person humbi jetën dhe u plagos djali i tij dhe një tjetër.

Policia kanë shkuar në vendngjarje dhe ka bëre të mundur, identifikimin e personave të përfshirë në konflikt, kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasve:

K.D., 20 vjeç, H.T., 23 vjeç dhe S.T., 20 vjeç, banues në Durrës.

Arrestimi i tyre u bë pasi më datë 18.09.2020, rreth orës 20:00, në lagjen nr.13, Plazh, Durrës, pas një konflikti të çastit për motive të dobëta, me mjete të forta e më pas me armë zjarri kanë mbetur të plagosur shtetasit E.Gj., 19 vjeç, H.T., 23 vjeç, të cilët ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve si dhe shtetasi A.B.(Gj)., 39 vjeç, i cili si pasojë e plagëve të marra ndërroi jetë në Spitalin Rajonal Durrës.

LEXO EDHE:  Errësimi i xhamave të makinave/ Ministria e Infrastrukturës jep lajmin e rëndësishëm

LEXO EDHE:  I shkatërruan makinën/ Lubonja shënjestron Ramën

Në vijim të veprimeve u arrestuan në flagrancë dhe shtetasit :E.C.(B)., 25 vjeç dhe A.K., 24 vjeç, banues në Durrës, për veprën penale “Moskallëzim krimi”

Gjithashtu po në vijim të veprimeve janë shpallur në kërkim policor edhe tre shtetas të tjerë ku vijon puna për kapjen e tyre.

Janë sekuestruar në cilësinë e provës materiale 3 automjete, 4 aparate celular si dhe pamje filmike në interes të zbardhjes dhe dokumentimit të plotë të ngjarjes.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Durrës, në ngarkim të shtetasve K.D., H.T., dhe S.T., për veprat penale “Vrasja me paramendim” kryer në bashkëpunim, “Armëmbajtje pa leje” dhe në ngarkim të shtetasve E.C.(B)., A.K., për veprën penale “Moskallëzim krimi”./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Makina përplaset me shtyllën dhe pastaj me murin e një banese/ Plagoset pasagjeri

Publikuar

-

Nga

Makina përplaset me shtyllën dhe pastaj me murin e një banese/ Plagoset pasagjeri

Një aksident me pasojë plagosjen e një personi është regjistruar mbrëmë në aksin rrugor Pogradec-Drilon.

Sipas të dhënave paraparake mësohet se drejtuesi i mjetit ka humbur kontrollin e makinës tip “Benz” duke u përplasur me një shtyllë ndriçimi dhe më pas me murin e një banese.Si pasojë është plagosur pasagjeri, i cili momentalisht ndodhet në spitalin e Pogradecit.

LEXO EDHE:  Përplasen bandat kriminale në Elbasan/ Tre persona në gjendje të rëndë

LEXO EDHE:  Aksident i rëndë në Lezhë/ Makina humb kontrollin, një i plagosur

Policia po heton për të gjetur shkaqet e aksidentit./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Po lëvizte me shpejtësi të lartë/ Makina në Pogradec përplaset me shtyllën dhe murin e shtëpisë

Publikuar

-

Nga

Po lëvizte me shpejtësi të lartë/ Makina në Pogradec përplaset me shtyllën dhe murin e shtëpisë

Një aksident rrugor ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të premte në aksin rrugor Pogradec-Drilon ku ka mbetur i plagosur një person.

Një mjet tip “Benz” i cili ka qenë duke lëvizur me shpejtësi të lartë ka humbur kontrollin dhe është përplasur fillimisht me një shtyllë ndriçimi dhe më pas me murin e një banese.Për pasojë është plagosur pasagjeri i këtij automjeti. Policia po punon për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE