Connect with Us

Kapet me drogë dhe armë zjarri/ Arrestohet 20 vjeçari në Gjirokastër

Kronika

Kapet me drogë dhe armë zjarri/ Arrestohet 20 vjeçari në Gjirokastër

Publikuar

-

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Vezhishti” në kuadër të kontrollit të territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike, si dhe kapjen e personave që qarkullojnë me armë zjarri pa leje

Gjatë operacionit vihet në pranga një 20 – vjeçar, i cili qarkullonte me armë zjarri automatike, me vete.
Shërbimet e Komisariatit të Policisë Gjirokastër, gjatë kontrollit të territorit, kanë evidentuar një shtetas që qarkullonte me armë zjarri, në një zonë të pyllëzuar në fshatin Golem të Gjirokastrës.
Në bashkëpunim me Forcat “Shqiponja” u organizua dhe finalizua operacioni policor i koduar “Vezhishti”, ku u bë e mundur kapja dhe arrestimi i shtetasit S. R., 20 vjeç, banues në fshatin Golem, Gjirokastër.

Gjatë kontrollit fizik, 20 – vjeçarit iu gjet edhe një sasi e vogël lënde narkotike, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, së bashku me armën e zjarrit tip kallashnikov dhe municionin luftarak.
Materialet procedurale iu referuan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprime të mëtejshme./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

Iu dogjën dy makinat në mes të Elbasanit/ Kush është gjyqtari që liroi nga burgu Lul Berishën

Publikuar

-

Nga

Gjatë mbrëmjes së sotme dy makina janë përfshirë nga flakët në qendër të qytetit të Elbasanit.

Mësohet se automjetet janë të ish- kryetarit të Gjykatës së Elbasanit, Arben Vrioni dhe bashkëshortes së tij e cila punon në Bashki, në zyrën e Urbanistikës.

Paraprakisht dyshihet se makinat janë djegur qëllimisht për shkak të detyrës së Vironit.

Por, kush është Arben Vironi?
Në dhjetor të vitit 2016, gjyqtari i Apelit në Durrës, Arben Vrioni ishte pjesë e një trupe gjykuese, e cila liroi nga burgu ish-kreun e Bandës së Durrësit, Lulzim Berisha, pesë vite para afatit.

Ndërkohë, në nëntor të vitit 2019 Arben Vrioni doli në Vetting ku nuk mundi të justifikonte dot pasurinë dhe u shkarkua nga detyra si gjyqtar.
Vrioni u shkarkua nga Vettingu se nuk justifikonte 85 mijë dollarë. Që nga fillimi deri në fund të seancës, se vettingut Arben Vrioni paraqiti një listë kërkesash, të cilat që të gjitha sillnin si pasojë shtyrjen e procesit.

LEXO EDHE:  Humbi kontaktet me familjarët/ Kush është i riu që u gjet i vdekur?

LEXO EDHE:  Bëri seks me gruan, por dënohet me burg/Pse e pësoi i riu nga Tirana

Pjesë e kërkesave të gjyqtarit ishte edhe përjashtimi i trupës gjykuese, me pretendimin se ishte e njëanshme, ndërsa në fund tha se kishte kaluar një infarkt dhe se mjekët i kishin rekomanduar të mos kishte shqetësime gjatë kësaj kohe./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

Shkrumbohen dy makina të ish-kryetarit të Gjykatës së Elbasanit/ Çfarë dyshohet

Publikuar

-

Nga

Dy automjete janë përfshirë nga flakët në bulevardin kryesor të qytetit të Elbasanit.
Bëhet me dije se dy automjetet janë në pronësi të ish-kryetarit të Gjykatës së Elbasanit, Arben Vrioni.

Paraprakisht dyshohet se makinave u është vënë flaka qëllimsht për shkak të detyrës së Vironit.

Zjarrfikësja ka mbërritur në vendin e ngjarjeve ku po bën shuarjen e flakëve. Ndërkohë, autoritetet po punojnë për zbardhjen e plotë të rrethanavetë ngjarjes./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Kronika

E rëndë në Vlorë/ Polici vetëplagoset teksa pastronte armën

Publikuar

-

Nga

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur mbrëmjen e sotme në Vlorë ku një efektiv policie ka mbetur i plagosur.

Mësohet se polici është plagosur aksidentalisht në momentin që ka qenë duke pastruar armën e shërbimit.

Ai është dërguar me urgjencë në spital, ku i është nënshtruar një ndërhyrje kirurgjikale. Ndërkohë nuk dihen ende rrethanat e ngjarjes dhe gjendja shëndetësore e policit./CNA.al

LEXO TE PLOTE