Connect with Us

Flakët shkrumbojnë magazinën në Kamëz/ Dyshimet e para

Kronika

Flakët shkrumbojnë magazinën në Kamëz/ Dyshimet e para

Publikuar

-

Një magazinë është shkrumbuar nga flakët këtë të dielë në Kamëz.

Zjarri dyshohet se ka ndodhur si pasojë e një shkëndije elektrike.

Magazina ndodhej pranë disa banesave cka ka bërë që të rrezikoheshin dhe ato.

Fatmirësisht flakët janë neutralizuar nga ndërhyrja e zjarrëfikësve, por të gjitha materialet që ndodheshin në të janë shkrumbuar./CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
KLIKO PER TE KOMENTUAR

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Kronika

I drejtoi armën efektivit të Shqiponjave/ Jepet masa e sigurisë për Orges Bilbilin

Publikuar

-

Nga

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për Orges Bilbilin, i cili ditën e premte u plagos nga një efektiv i forcave ‘Shqiponja’, pasi refuzoi të tregonte kartë e identitetit.

Ai akuzohet për dy vepra penale ‘vrasje e punonjësit të policisë mbetur në tentativë dhe armëmbajtje pa leje’.
Avokati i Bilbilit, Erjon Kullolli kërkoi një masë më të lehtë për klientin e tij, por gjyqtari Kujtim Vranici e refuzoi duke pranuar kërkesën e prokurorit Petrit Hysi për ta lënë në arrest me burg pa afat.
Gjendja e Bilbilit paraqitet e stabilizuar pas plumbit që mori në kofshë, pasi nuk iu bind urdhrit të policit për të ndaluar.
30 vjeçari jetonte prej disa muajsh në Tiranë, në një apartament me qira në rrugën “Sitki Çiço”, të cilin e ndante me një djalë tjetër.
Ky i fundit është identifikuar me inicialet A.K, dhe dyshohet se ka qenë personi që shoqëronte Bilbilin kur ndodhi plagosja. Ai u largua menjëherë nga vendngjarja, pa lënë gjurmë.
Ndërkohë policia e Tiranës ka ushtruar kontroll në banesën e tyre dhe ka gjetur një armë zjarri dhe një sasi të konsiderueshme parash.

LEXO TE PLOTE

Kronika

Mbytja e 26- vjeçarit në Belsh/ Zbardhen detajet e para

Publikuar

-

Nga

Janë zbardhur detaje të reja nga ngjarja e rëndë që ndodhi në Belsh pasditen e sotme ku një 26- vjeçar u gjet i mbytur në liqenin e Seferanit.

Mësohet se i riu kishte shkuar për peshkim, dhe për këtë kishte vënë në dijeni dhe familjarët.

Sipas të dhënave paraprake në trupin e të riut të identifikuar si Enrik Hysa nuk konstatuar shenja dhune.

Hysa u gjet nga një kalimtar i rastit pasi trupi i tij kishte dalë në breg dhe tashmë është transportuar në morgun e Elbasanit./CNA.al

 

LEXO TE PLOTE

Kronika

Belsh/ Gjendet i mbytur në liqen një i ri

Publikuar

-

Nga

Një i ri është gjetur i mbyur në liqen pasditen e sotme në Belsh.

Viktima është 24-vjeç me inicialet E.H. nga fshati Hysë.

I riu pa shenja jete është pikasur nga banorët e fshatit, të cilën lajmëruan policinë.

Trupi është nxjerrë nga liqeni nga policia dhe banorët e zonës, ndërsa ende nuk dihen rrethanat.

LEXO TE PLOTE