Connect with Us

Rama tjetër mesazh për qytetarët/ Ka vetëm një fund kjo luftë: Fitoren e afërt të shqiptarëve

Politikë

Rama tjetër mesazh për qytetarët/ Ka vetëm një fund kjo luftë: Fitoren e afërt të shqiptarëve

Publikuar

-

Kryeministri Edi Rama iu ka drejtuar sot një tjetër mesazh qytetarëve ndërsa thekson se fitorja e shqiptarëve përballë koronavirusit është e afërt.

Në një postim në rrjetet sociale, Rama ka publikuar disa foto nga tregu i kombinatit, ku ndër të tjera thekson se ky tashmë është shndërruar në model të shkëlqyer vetëdije qytetare.

“Ja që s’është punë fashe orare, po thjesht çështje durimi e rregulli.

*Tregu i Kombinatit sot është kthyer nga sheshi për përsheshin e armikut që ishte të shtunën e shkuar, në një model të shkëlqyer vetëdijeje qytetare për përgjegjësinë e secilit në këtë luftë.

LEXO EDHE:  “Jam lab, s'më gjen gjë'! Rama i prerë: Nuk është koha për trimëri

Kështu ka vetëm një fund kjo luftë: Fitoren e afërt të shqiptarëve”-shkruan kreu i qeverisë./ CNA.al

Për të rejat më të fundit behuni pjesë e grupit tonë në facebook : City News Albania
1 Koment

1 Koment

Komentoni

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Politikë

Presidenti ktheu ligjin për Policinë e Shtetit/ Balla: Meta takohet natën me ish-shefa të kanabizuar

Publikuar

-

Nga

Kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla ka reaguar pasi presidenti Meta ka kthyer ligjin për Policinë e Shtetit.
Balla ka shkruar në një postim në rrjetet sociale se Ilir Meta takohet natën me ish-shefa policie që i quante të kanabizuar, ndërsa në mes  ditës dhe nates, shkel ligjin per festa kolektive

“Presidenti i Republikes kthen diten ligjin per Policine e Shtetit, ndersa Ilir Meta takohet naten me ish-shefa policie qe i quante të kanabizuar! Ndersa mes dites dhe nates, shkel ligjin per festa kolektive duke u treguar shqiptareve se sa serioz eshte kur flet per Kushtetute e per ligj”, shkruan Balla në Facebook.

Sipas Metës, ligji krijon hapësira për të gjurmuar dhe mbikëqyrur çdokënd përgjatë procesit zgjedhor. Në argumentin e tij, Meta thekson se Policia e Shtetit mund të keqpërdoret për të survejuar kundërshtarët politik të forcës qeverisëse dhe intimiduar qytetarët apo mbështetësit e tyre./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Vaksina anti-Covid/ BE dhe ‘Moderna’ firmosin nesër marrëveshjen për 160 milionë doza

Publikuar

-

Nga

Presidentja e Bashkimit Europian, Ursula von der Leyen ka deklaruar se nesër pritet të zyrtarizohet kontrata e re me kompaninë farmacuetike “Moderna” lidhur me sigurimin e vaksinës anti-Covid.

“Nesër do të aprovojmë një kontratë të 6-të për deri në 160 milion doza të moderna_tx. Ne jemi duke ndërtuar një nga portofolet më të plotë të vaksinave anti COVID19, të sigurta dhe efektiveqë të mund të na ndihmojnë t’i japim fund pandemisë”, shkruan Ursula von der Leyen në një postim në Twitter./CNA.al

LEXO TE PLOTE

Politikë

Meta kthen në Kuvend ligjin për Policinë e Shtetit/ Mund të keqpërdoret gjatë procesit zgjedhor

Publikuar

-

Nga

Meta sërish thirrje për Referendum/ Vetëm populli do t'ja u kthejë legjitimitetin institucioneve

Presidenti Ilir Meta ka kthyer në Kuvend ligjin “Për disa shtesa dhe ndryshime në ligjin nr. 108/2014 ‘Për Policinë e Shtetit’, të ndryshuar”.

Sipas Metës, ligji krijon hapësira për të gjurmuar dhe mbikëqyrur çdokënd përgjatë procesit zgjedhor. Në argumentin e tij, Meta thekson se Policia e Shtetit mund të keqpërdoret për të survejuar kundërshtarët politik të forcës qeverisëse dhe intimiduar qytetarët apo mbështetësit e tyre.

 

LEXO TE PLOTE